[PLO] BLOG: Omaha – nová cesta

• producent77
      producent77
      Diamant
      Registrace: 05.05.2011 Příspěvky: 274
      Navazuji na svůj poslední příspěvek ze svého blogu Omaha - nová cesta.

Mám za sebou 1. týden intenzivního studia a na mě neskutečného volume grindu. Po dlouhé době mě hraní pokeru opravdu baví a těším se vždy na další session. Svou Omaha challenge jsem začal na PokerStars na PLO50. Není asi moc velkým překvapením, že to neporážím, ale s výsledkem jsem spokojen a věřím, že v dalších týdnech zaznamenám výrazné zlepšení ve své hře.

Výsledky za 1. týden:
      :diamond: Počet hodin: 47:55
      :diamond: Počet her: 14.336
      :diamond: Výhra/prohra: -$158
      :diamond: bb/100: -2,20

Co jsem ještě zvládal za první týden:
      :diamond: Pořídil jsem si Omaha Manager
      :diamond: Účastnil jsem se úterního tréninku na PokerStrategy
      :diamond: Domluvil jsem si pravidelný osobní koučink s boarrder
      :diamond: Přečetl jsem polovinu strategických článků na téma Omaha na PokerStrategy
      :diamond: Zhlédl jsem 4 videa od LMTU

Úkoly na další týden:
      :diamond: Odehrát 7k hand
      :diamond: Před každou novou session udělat review po jednotlivých pozicích z předchozího dne
      :diamond: Lépe nastavit HUD a více využívat jeho možností při hře
      :diamond: Zjistit jak spustit Table scanner v rámci HEM (zatím se mi nepodařilo)
      :diamond: Přečíst druhou polovinu strategických článků na téma Omaha na PokerStrategy
      :diamond: Zhlédnout alespoň další 2 videa od LMTU
      :diamond: Zúčastnit se úterního otevřeného tréninku
      :diamond: Realizovat 1. osobní koučink od boarrder zaměřený na otevírací a callující range

Pravidla pro BM:
      :diamond: Pokud budu vyhrávat 40 BI přejdu na vyšší limit
      :diamond: Pokud prohraji 40 BI přejdu na nižší limit nebo dotankuji další prostředky (bude záležet jak moc je to díky variaci)
      :diamond: Až budu prohrávat na Omaze $10.000, tak se zastavím a zjistím, že to nebyl dobrý nápad se ji věnovat
  • 32 odpovědí
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj, tak super, vítej :) . S nastavení softu ti někdy pomůžu, určitě doporučuju omrknou klávesové zkratky na starech.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, super, že budeš mapovat svoji cestu v blogu :) Na začátek máš dost hezké výsledky a koukám, že tě hnedka prověřila variance.
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Registrace: 28.05.2010 Příspěvky: 217
      Čau, přeju hodně štěstí. Hraješ zoom nebo normal?
    • producent77
      producent77
      Diamant
      Jitroceler původně napsal
      Čau, přeju hodně štěstí. Hraješ zoom nebo normal?
      Nechal jsem si poradit od LMTU a hraji normalni stoly. Sice jsem se ho ptal na PLO100, ale protoze je mym cilem tenhle limit behem mesice az dvou zacit hrat, tak jsem zacal na normalnich stolech, abych ziskaval informace k hracum. Predpokladam, ze hodne hracu bude ty dva limity mixovat.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau Michale,
      budu sledovat,tak ať se ti daří :s_thumbsup:
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Ahoj Michale,

držím palce v nové cestě. Jsem moc rád, že jsi zrealizoval i tenhle blog, určitě budu ty PLO swingy rád sledovat tady v přímém přenosu :f_biggrin:

Přeju ať se daří co nejvíc!
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Nice! Good luck a nastavuju follow :s_cool:
    • producent77
      producent77
      Diamant
      Stihl jsem vetsinu toho co jsem si predsevzal. Bohuzel me tenhle tyden dohonila angina a tak vetsina session nebyla zrovna idealni. Do toho mi casto zamrzava PC, ktere se nekamaradi z HM2. Takze me ceka nakup noveho zarizeni, aby vse fungovalo jak ma.

Placal jsme se cely tyden kolem nuly. V tomhle tydnu jsem se zameril na uplny zaklad a to open range a s cim floatovat na pozici a s cim branit blindy. Nejvetsi problemy mi cini 3betnute spoty, a tak dalsi tyden bych chtel venovat prave jim.

Jinak musim pochvalit PokerStrategy a LTMU za texty a vyukova videa, ktera jsou k PLO na PokerStrategy k dispozici.

Výsledky za 2. týden:
      :diamond: Počet hodin: 35:06
      :diamond: Počet her: 10.052
      :diamond: Výhra/prohra: +$57
      :diamond: bb/100: +1,15

Rekapitulace úkolů:
      :diamond: Odehrát 7k hand :)
      :diamond: Před každou novou session udělat review po jednotlivých pozicích z předchozího dne :) většinou plněno
      :diamond: Lépe nastavit HUD a více využívat jeho možností při hře :(
      :diamond: Zjistit jak spustit Table scanner v rámci HEM (zatím se mi nepodařilo) :rolleyes: spustit se podarilo, ale nasledne objeveny nove problemy
      :diamond: Přečíst druhou polovinu strategických článků na téma Omaha na PokerStrategy :)
      :diamond: Zhlédnout alespoň další 2 videa od LMTU :) :) + jsem zvladl jeste 2 jina
      :diamond: Zúčastnit se úterního otevřeného tréninku :)
      :diamond: Realizovat 1. osobní koučink od boarrder zaměřený na otevírací a callující range :) :) stredecni nestacil, tak jsme to hned ve ctvrtek zopakli

Ukoly na dalsi tyden:
      :diamond: Hrat max. 4 nebo 5 stolu a soustredit se na data z HM
      :diamond: Před každou novou session udělat review po jednotlivých pozicích z předchozího dne
      :diamond: Zacit resit nakup noveho PC
      :diamond: Zhlédnout další 2 videa od LMTU
      :diamond: Zúčastnit se úterního otevřeného tréninku
      :diamond: Realizovat stredecni osobní koučink od boarrder zaměřený 3betnute spoty

Rozhodl jsem se, ze ve ctvrtek odjedu na 4-5 dni do Vidne na Mega Poker Series. Chtel bych zde hrat hlavne cash game Omahu. Tak snad se dam do te doby do poradku.

Taky jsem zacal intenzivne resit barak ve Vegas a dalsi nalezitosti kolem projektu CG GROUP CZ/SK – LAS VEGAS 2013.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      Ahoj Michale, to je graf na PLO 50? Jinak ten review je fakt dulezitej, pomaha si to hodne uvedomovat vsechny chyby ( tedy alespon mne) a v tom je OM2 k nezaplaceni.

GL a at to porad stoupa
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Platina
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      what the hell? sick volume.. :)
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      nechci tady spamovat ale musim se pochlubit ze me volume bylo vetsi..od 17-25.1 celkem 2309 minut a 9635 hand :-) jen cash game..pak jeste nejaky omaha turnaje na FTP.

Ale Michal ma rodinu co vim a i jine aktivity nez jen online, takze klobouk dolu..
    • producent77
      producent77
      Diamant
      JJ vsechno je to na PLO50. Vzdy postuji graf za ukonceny tyden a pak se chystam, az to bude aktulalni udelat mesicni rekapitulaci. Ja se tam odtud nehnu dokud nevyhraji tech 40 BI. U me je problem, ze samozrejme muzu hrat diky bankrollu vyrazne vysi hru a dokonce mam pocit, ze soupere i prehravam, ale vysledky jsou jasny a momentalne jsem po dvou tydnech challenge - break even hrac PLO50. Mozna bych mohl zacit uvazovat o kariere rakeback PRO :) .

Musel jsem si vyhlasit Omaha challenge, abych vnimal BI jen jako body a nemel tendence preskakovat na vysi limity. Docela me dostalo, kdyz mi boarrder v ramci skype koucinku rekl, ze me nedavno videl na PL2000. Nez jsem se definitivne rozhodl pro svou Omaha challenge, tak jsem hral na zacatku ledna parkrat PLO600-2000 a svete div se jsem na tech par stovkach her zazracne v plusu :D . Ja jsem totiz nehral v holdemu nikdy nizsi hru nez NL100 a je to tak pro me poradny dusevni ocistec.

Co jsem mluvil s lidmi, kteri hraji PLO, tak na PokerStars je jasne nejtezsi pole, coz mi vyhovuje, protoze jsem ve stadiu vzdelavani, az prijde cas, ze to budu hrat pro penize a ja verim, ze prijde, tak budu hrat na jinych hernach.

Jinak co se tyce toho volume. Neni pro me uplne dulezite, spis bych potreboval zacit sbirat body (buy-iny) do plusu, abych mel pocit dobreho vyvoje. Ja ted PLO obetuji opravdu hodne a je to momentalne moje hlavni pracovni aktivita.

Jeste jsem premyslel, kdy se asi dostanu na tech 40 BI plus a budu moc prejit na PLO100. Nechci se tim nejak stresovat, ale bylo by super, kdyby se to podarilo v prubehu brezna.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Omaha challenge...super nápad..jdu si taky něco na sebe vymyslet. Díky za ideu
    • producent77
      producent77
      Diamant
      rosta1972 původně napsal
      Omaha challenge...super nápad..jdu si taky něco na sebe vymyslet. Díky za ideu
      Vice jsem se rozepsal o Omaha challenge ve svem hlavnim blogu. Tak prijemnou inspiraci.

Jinak uvazuji o zalozeni skype CZ/SK skupiny na PLO. Tak kdokoliv by mel zajem od PLO25+, tak napiste svuj skype a ja vas rad pripojim. Cilem by melo byt se navzajem motivovat do postupneho zlepsovani, probirat zajimave spoty, vymenovat si odkazy na vzdelavaci materialy, atd.
    • producent77
      producent77
      Diamant
      V prubehu ledna jsem se pustil do mise Omaha challenge. Pro prvni mesic jsem nemel zadna ocekavani, protoze jsem uplne nevedel do ceho jdu. Postupne jsem se prokousal zaklady a zvladam slusne preflop hru, ktera je vyrazne jednodusi nez v holdemu. Mam vlastniho kouce, a tak verim v dalsi vyrazne pokroky v prubehu nekolika malo tydnu.

Vysledky za leden:
      :diamond: Pocet hodin: 94:34
      :diamond: Pocet her: 27.666
      :diamond: Vyhra/prohra: -$26
      :diamond: bb/100: -0,19

Pocet potrebnych buy-inu na dalsi level (PLO100): 40,5 BI

Graf za leden

Ocekavani na mesic unor:
      :diamond: Zacit prehravat sve soupere na PLO50
      :diamond: Vyhrat alespon 20 BI
      :diamond: Nepolevit v dalsim vzdelavani a vyuzit kazde moznosti se zlepsit
      :diamond: Pravidelne plneni tydennich ukolu
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      respect..prvni mesic a BEv ..dost dobry..Ty hrajes na PS, tak se chci zeptat kolik ti vynesl rake back pri tech 28K handach?

Ja hraji na FTP a pri cca 14K handach to udelalo od 16 ledna 320 usd rake back plus 400 clearovani 600 usd first deposit.
    • producent77
      producent77
      Diamant
      rosta1972 původně napsal
      respect..prvni mesic a BEv ..dost dobry..Ty hrajes na PS, tak se chci zeptat kolik ti vynesl rake back pri tech 28K handach?

Ja hraji na FTP a pri cca 14K handach to udelalo od 16 ledna 320 usd rake back plus 400 clearovani 600 usd first deposit.
      Si me docela dostal, protoze ja rakeback zatim vubec neresim. Jen jsem se snazil nahrat PlatinumStar, abych na tom byl lepe do dalsich mesicu. Udelal jsem 7700 VPP bodu a hral jsme jen cash PLO, turnaje zadne.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      No on ten rb je docela dulezity na PLO ..tak si to nejak spocitej :-)
    • producent77
      producent77
      Diamant
      Diky problemum s autem jsem nemohl uskutecnit planovany vylet do Vidne, ale alespon jsem mohl vetsinu casu poctive grindit. Ze hry uz mam lepsi pocit, ale obcas je to hodne psychicky narocne. Rozchodil jsem TableScan a tak muzu ted lepe vybirat stoly.

Zatim se kazdy tyden zlepsuji herne i vysledkove, a tak doufam, ze to bude pokracovat. Hodne jsem v tomto tydnu zapracoval na 3betu, ale porad tam jsou jeste velky rezervy.

Výsledky za 3. týden:
      :diamond: Počet hodin: 37:25
      :diamond: Počet her: 9.464
      :diamond: Výhra/prohra: +$196
      :diamond: bb/100: +4,15

Rekapitulace úkolů:
      :diamond: Hrat max. 4 nebo 5 stolu a soustredit se na data z HM :rolleyes: darilo se castecne
      :diamond: Před každou novou session udělat review po jednotlivých pozicích z předchozího dne :)
      :diamond: Zacit resit nakup noveho PC :rolleyes: reseno castecne
      :diamond: Zhlédnout další 2 videa od LMTU :)
      :diamond: Zúčastnit se úterního otevřeného tréninku :)
      :diamond: Realizovat stredecni osobní koučink od boarrder zaměřený 3betnute spoty :)

Ukoly na dalsi tyden:
      :diamond: Hrat max. 5 stolu
      :diamond: Delat pravidelne review session
      :diamond: Zhlednout dalsi 2 videa
      :diamond: Pokusit se zalozit skype skupinu pro Omahu
      :diamond: Realizovat stredecni koucink
      :diamond: Vyfiltrovat z HM hry SB vs. BB a 3betnute spoty a poradne to rozebrat
    • 1
    • 2