STT Ak

• premekspacil
      premekspacil
      Bronz
      Registrace: 26.10.2011 Příspěvky: 846
      On Game, $3 Buy-in (15/30 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 10 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: 1,545 (51.5 bb)
      UTG+1: 1,490 (49.7 bb)
      Hero (UTG+2): 1,500 (50 bb)
      MP1: 1,470 (49 bb)
      MP2: 1,625 (54.2 bb)
      MP3: 1,635 (54.5 bb)
      CO: 1,325 (44.2 bb)
      BTN: 1,500 (50 bb)
      SB: 1,470 (49 bb)
      BB: 1,440 (48 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with K A
      2 folds, Hero raises to 90, 6 folds, BB calls 60

Flop: (195) 2 A A (2 players)
      BB bets 90, Hero raises to 195, BB calls 105

Turn: (585) K (2 players)
      BB checks, Hero bets 300, BB folds

Results:
      585 pot
      Final Board: 2 A A K
      Hero mucked K A and won 585 (300 net)
      BB mucked and lost (-285 net)

soupeř je RB pro
  • 6 odpovědí
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      co sa ti na tejto hande nezda? alebo si sa chel spytat?
    • premekspacil
      premekspacil
      Bronz
      Spíše sizing na flopu a turnu... soupeř nebude asi téměř vůbec trefenej nebo má možná FD, kterou nechci aby zrovna zahodil, tak mi příjde 300 na turnu dost.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      podla mojho nazoru zahrane correct.

Jediny rozdiel u mna by bol flop bet 110.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,335
      velmi komplikovana handa.

Celit donkbetu pri vysokom spr je vzdy velmi zlozite z dovodu, ze je vela moznosti ako danu situaciu riesit. 10bb deep situacie riesime jednoduchym push / fold. 50bb deep mame k dispozicii mnoho dalsich alternativ.

V tejto situacii su realne moznosti 3 ako to zahrat na flope.

1. raise to valuebet.
      Prva moznost je zrejma. Mame silnu handu, hrame ABC, navysime poriadne pre value, aby sme budovali pot a mohli betom na turne a potom na rivry dostat pohodlne cely stack dnu. Je to velmi jednoduche riesenie, ktore by som urcite odporucal zaciatocnikom. tj. raise na nejakych 260 chipov, ktore ak protihrac dorovna tak nam spravia pot 715 na turne a ef. stack bude 1090. dalsim betovanim na lubovolnom turne a rivery sa potom dostaneme do allinu.

2. minraise to induce.
      Druha moznost uz nieje tak zrejma, ze preco by minraise na 180 mohol byt niekedy lepsi ako normalny valuebet. Dovod je ten, ze pri valuebete v moznosti 1 pocitame stym, ze protihrac bude nase bety callovat, ale on moze aj raisovat a to presne chceme dosiahnut. Minraisneme s tym, ze dufame v reraise, ktory pre nas bude max. value. Ak dostaneme iba call, tak na turne znova volime minraise okolo 1/3 potu s cielom indukcie.

3. call to slowplay
      Nasa handa je tak silna, ze treba zvazit aj moznost iba callnut a teda nechat protihraca do nas bluffovat. Tym ze neraisneme, tak budeme pokracovat v hande proti celej protihracovej range. Tak mame moznost ziskat navyse cipy, ktore by do potu inak uz neinvestoval so svojou bluffing range v pripade, ze by sme ho raisli.

OK, to su nase realne moznosti na flope. Ktoru si teda vybrat? Treba si teraz pozriet protihracove tendencie, aby sme mohli zhodnotit ci protihrac je more likely to call (calling station) alebo agresivny hrac, alebo bluffing / barelling station.
      Dalej sa treba pozriet na board a vyhodnotit protihracovu BB preflop calling range + donkbet range. tj. s cim calluje a s cim donketuje. A ako board triafa tieto range. na board prislo 2AA. Kolko 2x ruk bude mat protihrac vo svojej calling range? kolko Ax ruk bude mat, ktore bude donkovat? Bude donkovat pary 33-TT ? Ako bude s tymito parmi pokracovat voci dalsej agresii? Ako bude hrat broadway ruky.. to su vsetko otazky, ktore si musime polozit a zodpovedat predtym, nez sa rozhodneme co na flope urobime a aky budes nas plan na dalsich streetoch. s ohladom na silu protihracovej ruky.
      Dalsi faktor je metagame, tj. ako protihrac vnima nasu range, ako bude vnimat nasu agresiu na flope. Co v jeho ociach si mysli, ze budeme mi raisovat pre value na AA2 boarde? Aka je nasa cbet frekvencia? Aku mame spolocnu dynamiku...?

to je cele.
      Teraz. pozrime sa ake info si poskytol:
      soupeř je RB pro

to je hrozne zly read. velmi nepresny zbytocny a neuzitocny. Ale je to aspon nieco. To ze je RB pro nam hovori, ze jeho preflop range pravdepodobne nebude nejaka divoka. Pocket pary, silnejsie broadway handy. mozno nejake AT, AJ. Silnejsie pocketpary pravdepodobne raisuje preflop. Mozme predpokladat taku nejaku default range, ktoru regovia pouzivaju. O jeho postflop tendenciach tvoj "read" vela nehovori. Takisto neviem ako presne je tvoje oznacenie RB pro. Hraci co hraju na rakeback, su ludia, co hraju vela stolov a zvycajne niesu velmi kreativny. tj. najpravdepodobnejsie je, ze ak hrac vidi board AA2, tak Ax ruky bude check raisovat, nizke pocketpary moze check/callnut, alebo ak si mysli, ze vela turnov a rivrov mu nepomoze, tak ich moze donkbetnut for value. A nakoniec tam mozu byt rozne bluffy na kapitalizaciu dead money, kedze takyto dry board malo kedy triafa akukolvek range.

pozrime sa ako si zahral.
      na flope si raiseoval na indukciu a na turne obrovsky valuebet. Imo logicky nezmysel. Bud jedno alebo druhe. Bud raisujeme pre value aj na flope aj na turne, alebo indukujeme aj na flope aj na turne.

V tejto situacii, proti regovy by som volil vacsinou moznost 2. tj. minraise, ale velky pozor by som si daval na metagame tj. ci nahodou on nevnima moj minraise cez donkbet ako nuts. Proti regom vsak cez donkbet raisujem aj vsetky ine dry flopy s airom pre kapitalizaciu dead money. tj. aj keby sme mali dlhsiu historiu, tak by vedel, ze v mojej range je dostatok bluffov. Prave to je hlavny dovod preco sa mi minraise na indukciu tak paci, lebo protihracova range, ktora je prevazne tvorena bluffmi a nizkymi parmi bude casto pretacana do allinu proti mojej sirokej raise donkbet frekvencii.

proti calling stattion by to bol samozrejme lahky valuebet. Cim horsi protihrac, tym viac si mozeme dovolit "zapytat" tj. 260-300

tretiu moznost a to call, by som jednoznacne pouzil v situaciach, kde viem protihracovu range velmi presne definovat ako air / broadway, ktore vzdy zahodi na raise. V takej situacii radsej callnem a dam moznosti hitnut neico na turne, pripadne pokracovat v bluffovani. To ze hrac ma v donkbet range iba air / bluff sa mozem dozvediet z check / raise frekvencie, donkb frekvencie a historie.

as played. bet turn 300 nema ziadny zmysel, ked vezmeme ako sme zahrali flop.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      mattusko původně napsal
      podla mojho nazoru zahrane correct.

:f_cry: :f_cry:
      edit: kedze nebetujeme tak ten bet nemohol byt.

edit1: nice rozbor player, very nice ;)
    • premekspacil
      premekspacil
      Bronz
      Co k tomu říct? vyčerpávající a děkuji.

K handě:
      Z jeho range lze vyloučit 2x handy, které by před flopem nedorovnal. Taktéž Ax handy, ty by nedonkoval na flopu, protože ví, že já tenhle board budu vždy C-betovat.

Co zbývá? Silné broadway karty a taktéž nizké a střední páry. Z historie mi vychází, že tento hráč velmi rád donkuje draws, což je asi nejpravděpodobnější varianta. Nicméně donkbet by volil asi i s pocket páry.

Soupeř mě s těmito handami nikdy nebude raisovat na flopu...a na turnu po mém minraisu pravděpodobně bude pasivní. Ale pokud má draw, tak by 1/3 potu mohl ještě dorovnat.

V případě mého callu na flopu, by mohl poslat i druhý barrel. Tudíž pravděpodobně varianta č. 2 a 3 vyjde vcelku na stejno.

Každopádně kvůli tomuhle jsem handu postnul, protože se mi ta line zdála dost nesmyslná.
      as played. bet turn 300 nema ziadny zmysel, ked vezmeme ako sme zahrali flop.