[PLO] BLOG: poslední start po několikátem pádu dolu

• icarin
      icarin
      Bronz
      Registrace: 10.07.2012 Příspěvky: 270
      Hi,
      Jmenuji se Mirek, je mi 23 let, pocházím z Prahy. V současné době studuji VŠ, a přivydělávám si formou brigád a sázení u společnosti Chance + Fortuna, sázím převážně na jisté zápasy (někdy se daří a někdy ne, vesměs jenom protáčím to co tam mám a pomalu se snažím jít nahoru- dodržuji si limit vkladu na sázky a jde to)+ jsem si vytvořil excelovský prográmek s názvem : z 50kč během 90dní na 5milionů v jednoduchém pravidlu, který musím dodržovat. Vydržel jsem 14 dní, než mi to selhalo(příliš velké riziko ztrát). Tak jsem se dal na bezpečné sázky.
      Co se týká pokru, tak zhruba před pár lety jsem si jen tak hrál za virtuální peníze, bavilo mě to, pak odmlka a začal jsem se o něm zajímat díky kamarádovi, který jezdí občas po světě na turnaje a vyhrává tam. Tak jsem začal hledat kde hrát a narazil na pokerstrategy.com kde jsem složil kvíz a začal hrát s 50$ na William Hill, nicméně jsem hrál pouze Stepy a nic víc (moje chyba že jsem je hrál), vše jsem projel.
      Po čase co hrát a kde jsem narazil na omahu, začal jsem ji hrát za hrací peníze a šla mi, bavila mi daleko více než klasický texas holdem. A tak jsem si začal hledat hernu kde hrát, na WH jsem nechtěl kvůli vstupnímu bonusu 200%. Tak jsem si zvolil Party poker (preference na ní byly pěkné).

Herna: Party poker
      BM: 275$
      Hra:nl2 + Plo50
      Software: HM1 – free restartovací verze z nejmenované adresy 100%plná verze (legální servr)

Začal jsem hrát na nl2+nl4, první dny byly senzační a byl jsem v plusu. Pak jsem přešel na slíbenou omahu. Zvolil jsem si PLO50 a začal hrát. Ze začátku než, jsem se do toho dostal jsem měl trošku menší ztráty a pak to pěkně šlo nahoru, trvalo to cca 14 dní, co jsem šel krásnědo plusu a byl jsem na krásných 490$ (2,5 hodiny denně od 22:00. 1-2 stoly). Poté jsem si pročítal různé články o BM a narazil zde na diskuzi od LetMeTiitU, kde se právě BM zabýval + jsem si stáhl příručku na BM a zjistil jsem že PLO50 není pro mě a neměl bych ho hrát. Tak jsem přešel na PLO25, to mi nešlo a BM mi začal rapidně padat dolu, tak přechod na PLO10. A to mi tako nešlo a už mi to moc nebavilo(během 1hodiny ztráta 7 BI) a tak jsem se dostal na 0$. Tak odmlka a sbírání Daily Gift + freerolly a snaha se vzchopit, když jsem se dostal na 20$ šel jsem hrát NL2 +Plo10 a šlo to pomalu, tak jsem si stanovil týdenní cíle a vždy když jsem se blížil k 50$ tak najednou mi nic nepadalo a dostal se o5 na 0$. Takhle to bylo 4x a už jsem se nedokázal vzchopit. Viz graf:

Měsíc odmlka a na PP se nevracím: nic nechodilo, sw tam laguje a do freerollu mě to pouští cca ob den, nejde mi spustit podpora že se nemohu přihlašovat do freerollu a nic hrát, na email mi neodpovídaj( přes 2 měsíce a nic) a to jsem jim psal i kvůli first depositu a nic, hlavně že mi ale každý týden od nich chodí email ať začnu hrát a že tam je tolik a tolik výhod, ale neumí mi odepsat abych se tam vrátil (80% mi tam nefunguje).

Teďka jsem začal na novo a to na Pokerstar.
      Registrace:21.1.2013
      Hra: Zoom Plo 2 (2stoly) nebo PLO2 (1stůl a 1 stůl PLO10)
      BM:73,23$

Po+Ut+ST = občas jsem vyhrál, občas ne, držel se otvírání kombinací, které jsou kvalitní a dodržoval pravidla hry. Na PLo10 když jsem klesl pod 8$-odešel jsem.

Čt- měl jsem po zkoušce a byl jsem happy že jsem ji dal, hrál jsem celé odpoledne vždy max 2 stoly a během 500+ hand jsem o5 na 0$. Z těch 500+hand jsem se dostal do showdownu pouze v 160 případech a z toho vyhrál pouze 49 (žádné velké poty, jen menší). Nevytočil jsem ani AKAK. Jak říkal LetMeTiitU, tak Flop rozhodne většinou hru. Ano řídíl jsem se toho (když mi na Flopu nic nepřišlo, zahodil jsem). Jenže i když mi přišlo, tak jsem prohrál !!! Na flopu držím trojici,turn mi přinese postupku, river nastejno a prohraji proti barvě a on má u sebe 36v barvě (turn+river v jeho prospěch).

Graf je o5 stejný jako na Party pokeru. Začátky dobré, ale pak úpadek

Držím AA++ a raisuji v jakékoliv pozici a z 60%mi zahodí a ve zbylých 40% s nima prohraju už na flopu(buď se tam ukáže barva a nebo postupka či jejich náznaky a turn mi nepřinese nic dobrého a ke všemu sází poty a i v showdownu jsem vždy muck).WTF??

Ve Freerollech: kombinace se kterýma jdou někteří do all-inu je prostě udivující a stejný jako na zoomu.

Potřebuji od vás poradit a říct mi kde dělám chyby, prostě si kontroluji po sobě, co jsem hrál, ale prostě turn mi to vždy zazdil.

Celková ztráta: - 8500kč co jsem začal hrát.
      Už nevím jak dál.

Založil jsem si konečně blok a jak každý říká, tak mi pomůže, tak snad mi pomůže.

Jestli ta odměna z losování pořád platí, tak LetMeTiitU můžeme se tedy dohodnout na tom tréninku a případně mě nasměrovat co dělám špatně během příštího týdnu. Vím že, jsi mi to říkal ať si tě přidám na skype (mám skype portable- aktuální verze skypu je pouze pro windows 8 a já mám visty a nejdou instalovat, tak ho používám u kamarádky, tak proto bych se rád dohodl zde ve zprávách a já se podle toho zařídím až nastane ten čas).

Případně i od tebe boarrdere ocením pomoc (četl jsem tvoji nabídku na placený koučing a rád bych ji vzal ale nemám toho tedka moc. splátky akceptuješ?) a nejenom od tebe ale od všech.

Jsem pěkně v tiltu a nevím jak z toho když nedokážu porazit ani PLO2 !!!

Ps.:
      Smůla ve hře, štestí v lásce?
      Štěstí ve hře, smůla v lásce ?
      Ani jedno u mě neplatí a to znám hodně lidí, které to vystihuje.

cíle: Od teďka se budu více zlepšovat a snažit.
      více videí sledovat, články, strategie.
      zlepšení vidím, ale malé..
      a pak nastane situace kdy jdu dolu- zjisit co to způsobuje a eliminovat tuto hrozbu
      oslovit kouče o pomoc
      začít postovat handy do HJ.
  • 28 odpovědí
    • TiltGrinder
      TiltGrinder
      Bronz
      Registrace: 21.11.2011 Příspěvky: 1,137
      Peknej blog (ne blok :D ) ale nejvic ti pomuze ne blog ale to ze budes ucit se z clanku, videi a taky postovani hand do HJ foru a hlavny dodrzovani BR...GL do novyho zacatku :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Hele jak píšeš ty i TiltGrinder. Začni postovat handy do HJ fóra, sledovat videa a hlavně dodržovat brm. Začni hrát plo2 a nechoď na vyšší limity. Kousni se a vydrž to :)

Tyto limity se dají porazit v pohodě jako samouk ;) Užij si trénink s LetMeTiitU. On tě určitě nasměruje správným směrem, ale víceméně ti řekne to, co já a TiltGrinder ;)

Případně i od tebe boarrdere ocením pomoc (četl jsem tvoji nabídku na placený koučing a rád bych ji vzal ale nemám toho tedka moc. splátky akceptuješ?)

Na splátky bych nikdy nepřistoupil, protože bych tě nechtěl nikdy dostat do role dlužníka kvůli zábavě, která se může změnit v obživu! Zatím to ber jako zábavu, uč se a výsledky se časem dostaví ;) Určitě ti v budoucnu budu rád pomáhat. Začni striktně dodržovat pravidla, která sis stanovil a výsledky budou za chvilku vidět. První krok je založení blogu, tak snad ho udržíš v provozu :)

Btw na vysokou asi chodíš v Praze, viď?

GL a určitě budu sledovat progres ;)
    • Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 409
      Zdravim, podle me nejdulezitejsi pravidlo, je BRM, sice si psal, ze jsis clanek cetl a ridil se podle nej, ale s 50 hrat PLO10 neni idealni, vzal bych to jeste jednou a dukladne a eventualne se zeptal lidi, kteri v danem formatu maji zkusenosti a urcite ti radsi poradi, jaky BRM dodrzuji oni a kolik by ti pro zacatek doporucili... Preju hodne stesti a at te tvoje prvotni neuspechy neodradi :)
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Gambl (čti hazard, poker, sázení) má jedno jednoduché pravidlo, respektive tři a můžeš se na něj dívat ze dvou pohledů - jednou jsou ta tři bravidla BRM, BRM, BRM a podruhé mindset, mindset, minset. Ale je to to samé, bez dobrého BRM nebudeš nikdy v psychické pohodě a bez psychické pohody nebudeš mít dobrý mindeset, bez mindsetu se nebude nikdy ideálně soustřed na hru samotnou místo peněz a bez soustředění na hru nebudeš nikdy vyhrávat :) je to velmi jednoduché....i není :D
    • icarin
      icarin
      Bronz
      Další report a asi poslední:

od poslední doby co jsem tady psal:
      1. deposit :73,23$ prohraný jak jsem psal.

2. deposit:101$
      nastavil jsem si na herně výši limitu jakou nesmím překročit a to: 0,02/0,05. na vyšší mě to nepustí.
      U turnaju jsem si to nastavil do 5$

Zoom jsem přestal hrát a šel hrát pouze klasické stoly 0,02/0,05 (do hry jsem vstoupil se 4$ a vyhledával si stoly, které měli podobné staty, hrát pouze 2 stoly)

ze začátku o5 velice dobrý a po 5dnech a 750 handách +20$
      sem tam jsem vyhrál a prohrál, a naučil se už i zahazovat kombinace podle toho co mi příjde na Flop a jak se hráči chovají, vypadalo to dobře.

Pak jsem si stěžoval na supportu že nezískávám SP, prý mi nepropojily účet i když jsem se registoval správně.. (teďka se ukázalo že mi nevyskočil bod č.4 Information Sharing). Důvod proč nevyskočil zde nikdo na pokerstrategy.com neví a na Pokerstars to nehodlají řešit i když mám důkazné video kde opravdu nevyskočí a nehodlají to řešit.
      Díky tomu se nedostanu na články a videa,což mám super radost..

Od té doby, konkrétně od 01.02.2013 (den co jsem si údajně stěžoval)to jde skopce a nic nevytáčím.

posledních 900 hand je mínusová a skoro nic nevytočím.

AA++ je nejhorší kombinace co je a dneska jsem s nima prohrál 4x v jedné hodině (65 hand u jednoho stolu a přišli mi 4x) a ztráta přes -25$ jenom za včera
      a ke všemu na Flopu vyhrávám, ale river a turn mě zazdily buď FH, postupkou, trojice či barvou.
      Trojice mě pěkně vytočila 2x dneska proti AA++ a to soupeř má u sebe jen jednu kartu a board mu přinese 2 karty pro něj..
      Dokonce i s trojicí A jsem prohrál 2x proti postupce a FH

dokonce ani s barvou a to mám AK++ už na flopu mi daj All-in a prohraji s FH.
      To hraji jen karty, které jsou silné a nic..

ostatní dny to stejné, hraji tak jak mám (když získám na stole +4$ jdu ze hry pryč) a to se mi dařilo takhle do 1.2.012. A tedka nic..

zde je graf ze včera:

6x prohraji s AA++ a to jdu All-in už na flopu.
      3. handu s hora jsem calnul na turnu (hráč velmi často blafoval) jen pro zajímavost.

Takže prostě nevím kde co dělám špatně když ani AA++ nevytočím nikdy.

Vypadá to že AA++ nesmím hrát bo já nevím, ani v turnajích AA nevytočím.

zůstek: 28$
      ztráta: - 73$ během 5 dní (z toho 50$ jenom díky AA++)

moje staty co jsme si nechal zaslat.
      posledních 1998 hand z toho pouze 187x výhra(showdown+ non showdown sečten)
      čili 9% úspěšnost?

Lacousek : už se stalo, vypadá to že na to už nemám nervy

boarrder: jj v Praze studuji

TiltGrinder: dělám vše, ale nefunguje to

LetMeTiitU: ano, daří se občas, dodržuji BM, ale když během 1 hodiny prohraji 4x s AA++ tak i když jdu off, sere mě to a nemohu nad tím přestat myslet když vidím že hlavně Turn mě vždy zazdil..

když hraji turnaj, tak v něm vydržím i 6+ hodin a hraji jen karty s 10 10 a výš + kombinace a dostanu se z 80% do placené pozice a vklad se vrátí + něco málo navíc.

Celkem už jsem přes 12 tisíc v mínusu..
      A to víž že mě to už štve, furt vidím blogy kde s pohými 10$ či 50$ jdou hráči nahoru a u mě to jde opačným směrem po pár dnech..

Vložím si na účet a 4-5 dní se tak akorát daří a pak nic a to opakovaně na hernách, vložím a vyhrávám a po pár dnech nic?

cíle: studuji, videa, analýza hand v HM kde sem dělal chyby a vyvarovat se jich.
      občas postuji.

Nevím ale vidím že Cash Game není pro mě ta správná hra. Omaha mi hodně baví, ale todle už je moc na mě..

BM už zase nemohu dodržet když jsem na plo5 =7 BI a na Plo2=14 BI, nemám už zase ani minimum 20BI a nevím jak se vzchopit když mi nejlepší karty podráží nohy..

Buď je to že mám kurevskou smůlu a nebo je to Bad Beatem což je stejný..
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 876
      LetMeTiitU původně napsal
      Gambl (čti hazard, poker, sázení) má jedno jednoduché pravidlo, respektive tři a můžeš se na něj dívat ze dvou pohledů - jednou jsou ta tři bravidla BRM, BRM, BRM a podruhé mindset, mindset, minset. Ale je to to samé, bez dobrého BRM nebudeš nikdy v psychické pohodě a bez psychické pohody nebudeš mít dobrý mindeset, bez mindsetu se nebude nikdy ideálně soustřed na hru samotnou místo peněz a bez soustředění na hru nebudeš nikdy vyhrávat :) je to velmi jednoduché....i není :D
      Tak takto jasne napisane som to davno nevidel, svata pravda. :D
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Nerad vidím, že to opravdu nejde, ale prostě začni hrát plo2. Začni ve velikém množství postovat handy do HJ fóra ať jsi můžeš být doopravdy jistý, že jsi zahrál dané situace správně. Děláš závěry ze strašně malého vzorku hand.

Vím jaká je to bezmoc nic nevytočit, protože v současném měsíci jsem -15BI během 8k hands. Nic s tím neuděláš:) Časem špatné období skončí a přijde heater, ale celkově v tomto období je důležité dělat session review :)

Do budoucna přeji GL :s_evil:
    • visnak
      visnak
      Bronz
      Registrace: 22.04.2012 Příspěvky: 440
      Musíš mít víru, že se to obrátí a hlavně trpělivost.

Já měl minulý týden velmi úspěšný, když jsem se z -220$ (po 3/4 roce "hraní" limity 1$) vyškrábal pomocí 4 umístění v placených pozicích na +50$.

A jinak se stále hledám, protože disciplínu, kterou bych porážel, zatím nemám. Snad MTT do 50 lidí :)
    • Sicco28
      Sicco28
      Bronz
      Registrace: 09.10.2009 Příspěvky: 201
      Nejsem zadnej velkej expert a nevim odkad tam zvedali ani co je to za lidi ale na SB bych ja treba byl opatrnejsi ... hlavne kdyz vim ze mi to netoci ... teda v pripade ze by mi zrovna naskocila disciplina ... call na SB znamena ze budes vzdycky mimo pozici cekat na zazrak a kdyz pride tak se blbe zpenezuje a to pak v souctu dost stoji ... aspon me to teda dost stoji ... jeste je dalsi moc peknej konicek a to je zvedavost/neduverivost na riveru ... taky draha zabava ... ale dobra zabava neco stoji ... tahle mi ale nepride nejak supr skvela
      Jo a zarazuju do svyho repertoaru novej prvek a to je bet fold ... neni to sice prijemny
      Celkove Ti jako clovek s obdobnejma problemama muzu rict ze se snazim hrat jednoduse a pokavad se drzim toho co sem si tu precet a zkouknul (a taky je podle me dobra serie PLO from scratch) tak to funguje ale jak zacnu neco moc vymejslet tak je to na hovno a vrati se mi to prave tim posranym napred
      Treba ta posledni handa
    • icarin
      icarin
      Bronz
      Už na to prostě mrdám (sorry za výraz) ale nejde to.

Přešel jsem na Plo2
      přestal hrát AA++ (i kdybych je hrál,tak bych to nevytočil)
      pročetl bronz články a shlédl 2 skoro 2,5hodinové videa.
      Handy si zpětně prohlížím a vyhodnocuji.

Výsledek:
      odehráno 7 hodin na 2 stolech a 650 hand
      a jsem - 20$

z celkových 175$ jsem nyní na 8$ a nemám ani minimum BI.

boarrder: špatné období už mám skoro 5 měsícu co jdu pořád dolu a né naopak.
      a víru, dobrej vtip..

prostě nevytočím ani postupku z flopu.
      River a Turn co prostě přinese soupeři je prostě k neuvěření (dneska 3 hodiny hraní na 2 stolech a nic).
      sedím za stolem (136hand) a příjde tam hráč co odehraje ani né 10 hand a je najednou v +15$ a já naopak v mínusu...

Prostě nevím co víc, klidně hodím handy do HJ fóra ale výsledek znám (river a turn mě vždy zazdily). A je jedno co držím, když nic nevytočím.
    • Sicco28
      Sicco28
      Bronz
      Registrace: 09.10.2009 Příspěvky: 201
      Hod je tam ... v nejhorsim se dozvis ze mas pravdu (a smulu)
    • icarin
      icarin
      Bronz
      po čase o5 obnovuji blog a mám pár dotazů:

jinak hraji:

plo $0,01 /$0,02
      začínám na $1,50

plo $0,02 /$0,04
      začínám na $2,50

1. když si vyberu stůl, a po 50 handách a ani po 106 handách se nedostanu do showdownu a nevyhraju jediný set, vždy si nalítnu do vyššího setu, tak je lepší jít pryč ze stolu??

2. když na stole během 10 hand vyhraju 2x BI, je lepší jít od hry a nebo pokračovat? Většinou zůstanu, ale karty pak nechodí a projedu to do cca 50 hand? návrhy??

3. hraji a jsem v + a příjde tam hráč, co vyhraje s 1$ během 8 hand + 16$ a všechny na stole i mě obere( 7x za sebou vyhrál), je lepší zůstat a nebo odejít?

Nesnáším kombinaci AA++ nikdy ji nevytočím a s tím s čím mě dorovnají preflop All-inn je opravdu neskutečný.
      Dneska jsem AA++ nevytočil ani jednou na stole a to mi přišlo 7x a vždy na T+R se to posere.

Celou dobu jsem byl v plusu, ale dneska po hrách s AA++ jsem se dostal do mínusu a to znatelně, že musím hrát pouze:plo $0,01 /$0,02 a na vyšší si musím nechat zajít chuť, během 20minut o -17$ ( a to pouze s AA++)

Na klasickém Texasu v turnajích taky nikdy AA nevytočím, nevím čím to je, všichni všude s AA vyhrávají a já nikdy. Nevím čím to je, a nevím jak to obrátit v plus.

Sedím u stolu a hráč přede mnou vyhraje 2x s AA++ a když příjdou mě, tak nikdy.
      Na videu a i na HJ vidím že na flopu 7 K 9 ; K Q T jdou hráči all-in když se to nepovedlo preflop a uhrajou to, tak proč já ne??

Moje seshn revue (snad to píšu dobře) je že s AA++ jsem "hodně" ztrátový a kdybych je nehrál, tak jsem velice v plusu. Akorát mi kazí moje zisky.

Pokroky od posledního updatu jsou znatelné a díky HJ vidím kde dělám chyby a snažím se jim vyvarovat, ale ty AA++ mě zabíjí.

Všem komu řeknu, že zahazuji AA, tak se mi vysměje, ale když je nevytáčím, tak co mám dělat??

Pro mě jsou prokleté a nesou mi smůlu? Nějaké názory na to??

Moje oblíbené karty jsou KK. Skoro vždy je vytočím a do AA jsem je vytočil pokaždé, tak čím to je?
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Registrace: 28.09.2011 Příspěvky: 421
      Ahoj icarin,
      budem konkrétny. Včera som Ťa zaregistroval pri Full Ring stole na WH 0,02/0,04 a vyjadrím sa na základe toho čo som videl a ako to asi vnímam Ja:
      bod 1 - súhlas - odíď - pretože konkrétne mňa by tá nečinnosť s prepáčením zabila
      bod 2 - tak ako to píšeš som si všimol, že sa aj mne stáva a preto som zvolil ak sa vyskytne zisk 2BI ( aj na doporučenie filutu ) odísť od stola, ale mám také menšie pravidlo, že než zdrhnem, tak sa mi musí stať ešte niečo zlé - čo pod tým myslím ? čiže ak je moja equity okolo 65% na streete a prehrám max 2x v časovom rozmedzí, ktoré si pamätám - odchádzam od stola a už nečakám v zázrak, že sedím za dobrým stolom, ktorý ma bude obdarúvať
      bod 3 - no a vyjadrenie k bodu - áno veľmi často sa to stáva na WH, ale niekedy to akceptujem a vyhýbam sa stretu s takým hráčom a naopak, niekedy sa vrhnem naňho a som ochotný obetovať podľa nepísaného pravidla 3BI naňho - občas, ak to nevíde tak zanechám v chate nejaké slovné výrazy, ktoré nebudem rozpisovať, ale mne to na ventiláciu pomôže. A predstav si - začínajú sa mi hlásiť niektorí hráči, že má chcú mať za priateľa, aj keď v skutočnosti hráme proti sebe. Ale upozorním aj na jedno nebezpečie, keď začnem hrať pravidlami toho hráča - musíš hrať preflop v danú chvíľu všetko, čo Ti príjde - to čo si sa naučil z videí a článkov o štartovacích handách zabudnúť a ešte riskovať situáciu, že ostatní hráči si všimnú Váš boj a vstúpia do toho len s nepriestrelnými kartami, ale najdôležitejšiou zbraňou v tomto súboji je prečítanie otočených kariet na boarde, ak nie sú pre Teba, tak zdrhni hneď !!! a vstúp do novej hry.
      No a moje posledné vyjadrenie sa týka tých AA++, ale týka sa to hry na SH stoloch - takže bacha!!! nie FULL RING : Neboj nie si sám !!!
      Áno, mňa vždy poteší, keď ich dostanem v preflope - viem aj equity je na mojej strane - je to najlepší štart, aký potrebuješ do danej hry a zrovna to býva aj v čase, keď potrebuješ navyšovať svoj bankroll, pretože už dlhšiu dobu ideš smerom nadol. Takže moja rada znie - hrať !!!hrať!!! hrať!!! v preflope určite a na flope podľa toho, či zapasuje kombinácia, alebo nie. Mával som s tým problém a veľký - hlavne mentálny. Prečo práve mne nevychádzajú a tak som si dal svoje vysvetlenie ( nemusí byť správne, ale mne sa to tak javí a viem , že naši guru chalani povedia, že to tak nie je, ale mne také moje vysvetlenie pomáha pri hre ) - takže tu to máš - prečo to tak dopadá? Dávam si do súvislosti herňu a hráčov. Kedy sú hráči ochotní vsadiť najviac? No predsa, keď majú najsilnejšiu handu a tú mnohí neopustia ani na tých streetoch, ktoré im nič neprinesú okrem prehry - takže to prinesie zisk herni. A teraz odpoveď ako to hrať, aspoň pokiaľ neprídeš na niečo lepšie a potom mi dáš dúfam VEDIEŤ - hihihi. Skús moju stratégiu - UTG, MP, Co, BU - RAISE, pokiaľ pred Tebou nie je RAISE a ak je hraj pasívne a len CALL. Ak dostaneš 3BET, tak už len CALL - výnimka je ak hráš len proti jednému hráčovi, vtedy to tam vrazím všetko. Na SB a BB hráš pasívneho ( čiže CHECK / CALL ) .
      Všimol som si, že hráš dva stoly, no a nie je nič jednoduchšie, ako si to vyskúšať v praxi !!! Na jednom stole to hraj podľa mňa a na druhom podľa toho, čo si sa naučil, alebo , tak ako je to doporučované, alebo ako Ti to fungovalo respektíve nefungovalo doteraz. GL
      UFF, UFF icarine - toto je môj najdhší článok na PS
    • icarin
      icarin
      Bronz
      Tak dlouho jsem sem nepsal,takže:

prý, že když si budu udržovat blog, postovat do HJ, tak že to půjde s moji hrou lépe..
      Skutek utek!!

Před pár měsíci jsem začal na herně WH a vložil minum 25$ a dařilo se..
      poté jsem v soutěži vyhrál 100$ a na herně jsem byl něco okolo 100euro

mohl jsem jít klidně hrát plo 5/10 ale nešel jsem protože jsem neporážel plo 2 a plo4. to byla o5 zásadní chyba jako na PP když jsem mohl jít víš, ale nešel jsem.

Tak jsem hrál plo 2+4 a sem tam DONy. +/- jsem byl na tom dobře..

jenže co jsem vycleroval bonus za 1.vklad, tak se to začlo srát, prostě nic nešlo a najednou jsem s + několik BI padal den co den dolu.

denně jsem byl v +1 BI a nebo -8 BI

až jsem tento týden spadl na 0$ ano na 0$ a to během 12 dní jsem přišel o 40$ !!

Nic mi nešlo, ani MTT a ni Dony ( u donu jsem 12x za sebou prohrál,poté 2x vyhrál a 8 prohrál) a pokaždé to bylo na bublině!! já JJ on 46 a na stole 67T56 atd.. prostě to není možné.. hráč je short a má u sebe 40 chipu a během 4-7 her za sebou jde all in do 2-3 hráču a najednou je chipleader a já vždy Muck??

Tak jsem si vložil minimum 25$ a najednou se ten den dařilo: 7x za sebou trefený Don a CG + 2 BI. den na to ani hovno a přišel jsem o vše a to díky Rivru!!!

na plo 2 + 4 se prostě nedá hrát, karty se kterýma se nedá hrát, jako JJJ7 atd (karty které se maj vždy zahazovat) tak to tam hráči perou all-in a ani s AA++ nemám šanci když trefí vždy něco.

sedím u stolu přes 2 hodiny a mám za sebou přes 150 her a jsem v plusu a příjde tam hráč, kterého mám označeného že proti někmu nikdy nevyhraju, tak najednou mu to začne padat a kolikrát příjde hráč na plo 4 s 1$ a během 12 her je na 9$ ? a já tam sedím jako debil 100+ her a sotva jsem 0,5 BI v zisku a oni toto??

Kolikrát si říkam že to je snad stolama na kterých sedím (myslím pozice)
      vysvětlení:

hraji stul 1 a hráči které mám označené že furt vyhrávaj a maj vždy u sebe přes i na plo 2 14$ - 16$ tak na další stůl si sednu na jedno z těch míst. Nic..
      jdu na jiný stůl a sednu si jinám, a zrovna ty stoly, kde jsem si nesedl, tak po pár hrách byly zrovna výherní a kolikrát na tom místě ten hráč vyhrál i 5x za sebou a já vždy na svích stolech nic.

když jdu ke stolu, sedám si tam kde je to výherní "sedadlo" na stole jedna je volné 2+5 a vím že obě vyhrávaj, to samé na dalším stole.. ta stejná sedadla. na stole 1 jdu na 2 a na 2.stole jdu na 5 a ono nic.. po chvilce hraní vidím že opačná sedadla zrovna vyhrávaj, no prostě pech..

Hráče které mám označené, nikdy proti nim nevyhraju.

na flopu mám FD a z 16 her mi příjde jen flush jen 1x?
      FD+SD z 25 případu mi přišel jen 2x a to jsem jen jeden vyhrál, ba naopak T+R dodal soupeři flush a nebo postupku a to nic na flopu nemá.

na flopu chytnu trojici a na R prohraju proti lepší kombinaci
      na Turnu jsem nejlepší a mám postupku (na stole nejvyšší) a R přinese soupeři FH.

Fakt už nevím jak to jako hrát.
      v MTT (nl) já držím A+ a soupeř pár, v 37 případech jsem prohrál.
      když já mám A+ a on soupeř taky A+, vždy mu to tam doleze i když mám vyší druhou kartu.
      držím pár a soupeř A+ a na flopu vždy A, todle je fakt k nasrání, že když já mám A+ a jdu preflop all-in, tak mi to A nikdy nedojde a v opačných případech vidím jak to všem dolejzá.

závěrem:
      na omahu už m****, nejde to! ať dělám co dělám, hraju karty, které jsou dobré, ale prostě soupeři to vždy doleze a vždy maj karty, které bych v životě nehrál a zahodil je a oni už je preflop točí all in.

na plo2 hrajou jako když jsou na plo4+, prostě strašné a nehratelné...

Tak jak mám K***** porážet micro limit a jít dál?? Všude se píše a každý říká, dokuď neporazíš současný limit, nesmíš jít výš, ale to se prostě nedá.., není to ziskový když hrajete dobré karty.

I když hraji skoro každou hru, tak karty, které jsou příšerný, tak zrovna bych to na Flopu +T+R trefil já a vždy šli 2-3 hráči all=in a byl bych kolikrát V+BI, ale nejdu do toho, protože to se nedá hrát,né ta kombinace př.: 2 7 J A . Tak hraju dobré karty a ono prostě to nejde.

už nemám prostředky abych do toho šel.. takže končím s celou **** omahou, protože to se nedá..

úplně stejný to bylo na PP na vyšším limitu jsem byl ziskový, ale na menším brutálně ztrátový.. nevím jak soupeři, ale je vidět že maj u sebe desetitisíce že jdou se vším all-in a bud to výjde a nebo ne.

Prostě nemám na to už ani nervy.

všude vidím v blogách : z 50$ +++ a každýmu se daří a po X měsících (i týdnech) je už v plusu, ale já po skoro roce jsem akorát v prdely a v mínusu.

Tak kde k**** dělám ten problém, že mi to nechodí a mám věčnou smůlu??
    • icarin
      icarin
      Bronz
      dodatek: předevčírem jsem mluvil se stojaca8 a je na tom stejně jako já a nejde to na těch micro hrách.

a z 50$ nemohu jít hrát Plo 10 a nebo 25.

To se prostě nedá..

Je fajn že boarder má koučingy pro začátečníky, jenže tam hraje plo 0.10/0.25 a to je na nic, když se na tento limit přes ostatní plo nedostanu, díky BM.

Tak rady??
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Ahoj, mrzí mě tvůj hněv na poker, ale u tebe mi to nepřijde pouze variancí. Je fajn, že postuješ handy do HJ fóra a za to tě i chválím, nicméně mi přijde, že ty handy tam postneš, ale nevezmeš si z nich ponaučení a opakuješ stejný chyby. Poker je o stálém zlepšování a odstraňování chyb.

Celkově se u hraní pokeru zabýváš kravinami jako je "šťastný" místo nebo kolik vyhrála, kde jaká ryba. Od tohoto se musíš rozhodně odprostit a soustředit se jenom na svůj výkon.

K porážení micro stakes je vhodný mít dobrý rakeback. Podívej se do blogu anarkiho14. Teď se mu sice nedaří herně, ale stejně díky rakebacku je v plusu.

Je fajn že boarder má koučingy pro začátečníky, jenže tam hraje plo 0.10/0.25 a to je na nic, když se na tento limit přes ostatní plo nedostanu, díky BM.

K tomuto napíšu, že když se zeptám na začátku tréninku, co byste chtěli za stakes, tak nikdo neodpoví. Celkově není nic lehčího než napsat mi, že chceš vidět stakes xxx a já to moc rád pustím :)
    • tekelson221
      tekelson221
      Bronz
      Registrace: 16.01.2011 Příspěvky: 213
      Podľa mňa si si ako začiatočník nevybral najsprávnejšiu disciplínu. Predsa len omaha je dosť swingujúca a keď čítam tvoj blog nikde nenapíšeš, že možno prosto nehráš dobre...
      Skús možno prejsť na NLH, študuj a snaž sa byť viac sebakritický ku sebe a nie vkuse hľadať chyby všade inde len nie u seba, pretože na tých bustnutiach majú určite minimálne rovnaký podiel tvoje chyby ako variácia.
      Veľa šťastia ti prajem do budúcnosti. :)
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      tak tiez pridam par viet...

...kukni sa na mna, ako sa dari mne. Minuly mesiac som prdol 34 BI na PLO10 a tento mesiac taham opat 8 BI minus na PLO20, napriek tomu to este nevzdavam a to:

a) omaha ma bavi a pre mico limity mam spravnu hernu..t.j slusny rakeback, ktory mi dokaze pokryt straty z hry. Cake hernu ti neodporucam, na druhej strane napriklad taky Europoker, Unibet a dalsie s fixnym rakebackom su idealne do zaciatku

b) napriek vyprasku, ktory prezivam viem, ze bud som tu handu zahral zle a zasluzil som si to, alebo naopak, zahral som to dobre, ale vytrestala ma variancia. V prvom pripade sa snazim zlepsovat najma cez HJ forum + coachingy. V druhom pripade len mavnem rukou a idem dalej. Viem, ze hram lepsie ako vacisna hracou pri stole, tak viem, ze sa to musi otocit.

zaklad je vsak mindset, s ktorym mam velky problem aj ja. Nemozes sa pozerat na kazdu handu, na kazdy setup...ak hras dobre, z dlhodobeho hladiska to budes crushovat. Tiez som naposledy nadaval na AAxx handy ale zacalo sa to otacat :) . Co sa tyka mindsetu, mne prave pomaha to, ze mam fixny rakeback a i ked prehravam, viem, ze dake peniaze dostanem naspat a nebude to tak hrozne.

Pre zaciatok, ak sa chces pokeru vazne venovat, musis si najprv urobit poriadok v hlave. Inak to nepojde. A tiez milionkrat hovorene, mat dobry BRM. A este by som pridal, ze potrebujes mat velku davku trpezlivosti. Omaha je velmi kompexna hra a pre slabu povahu, za ktoru sa povazujem aj ja, nie je idealna volba. Ja sa s tym vsak snazim bojovat, lebo holdem sa mi zda ako velka nuda..a nexce sa mi tam vratit. :)
    • bustosoon
      bustosoon
      Bronz
      Registrace: 23.06.2013 Příspěvky: 133
      Zdravím tě, zdá se mi že si myslíš že máš pořád jen smůlu ale chtělo by to si přiznat že tvoje hra asi nebude nic moc. Nevím zdá se mi že prostě dostaneš pár coolerů a první co uděláš že to sem napíšeš a brečíš kdyby jsi ten čas co strávíš tím brečení věnoval teorii už jsi podle mě někde jinde
    • 1
    • 2