Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[DoN] KQo a dead money

• realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Tak a jednu vaznejsi handu jeste pridam

Party Poker No-Limit Hold'em, 6 Tournament, 300/600 Blinds (8 handed) - Party-Poker Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB (t2760)
      Hero (Button) (t1880)
      UTG (t3120)
      UTG+1 (t3900)
      MP2 (t3660)
      CO (t2600)
      MP1 (t410)
      SB (t1670)

Hero's M: 2.09

Preflop: Hero is Button with K, Q
      2 folds, MP1 calls t410 (All-In), 2 folds, Hero raises to t1880 (All-In), 2 folds

Flop: (t3190) 3, 3, 2 (2 players, 2 all-in)

Turn: (t3190) 7 (2 players, 2 all-in)

River: (t3190) 2 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t3190

Results below:

Hero had K, Q (two pair, threes and twos).
      MP1 had 10, J (two pair, threes and twos).
      Outcome: Hero won t3190

Zkusila jsem si nastavit ve wizardu 2 varianty. S shortem a bez. Bez shorta mi doporucuje wiz tesny fold, diff -0.08( a to jim dava jeste docela velkou calling range SB 36% a BB 42% takze s rozumnymi hraci na blindech to bude vychazet dobre i tak), ale diky tem vysokym blindum, ktere se jeste pravdepodobne zvednou nez na me prijde rada, tady budu vzdy pushovat.
      Kdyz tam ale dam toho shorta, ktery pushuje, tak uz mi to vyhazuje diff -0.40. Da se to jeste pushnout ? Nejak vnitrne citim, ze to je pro me jeste prijatelne riziko, oproti tem blindum co se na me riti. Ale co me zase odrazuje. Wiz tam nechava calling range u blindu stejnou jako v predchozim pripade 36 a 42%. Ale ta by se mela pravdepodobne upravit a byt jeste o neco vetsi kdyz pribylo do potu jeste vic dead money. O kolik muzu tu calling range blindu posunout ?
      A zpet k otazce. Da se tohle ziskove pushnout i s ucasti toho shorta ? Potazmo je to pro me lepsi varianta, i pokud by to byl ztratovy push, ale s ohledem na blindy ktere se budou blizit ke me a je pravdepodobne, ze se jeste zvednou, je push pro me lepsi variantou ?

P.S. Kdyz jsem tu handu zkousela analyzovat poprve a prevedla do wizadru jeste v HM, vychazelo tam push bez shorta 49% a se shortem 31%. To me dost zarazilo, az jsem pak zjistila, ze je tam nastavena vyplatni struktura 50/30/20. To me docela dostalo jak obrovsky rozdil v push/calling rangich tam je. Pokud bych jednou chtela zmenit format jednostolovych SNG, ceka me neuveritelna prace :f_confused: .
  • 3 odpovědí
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Registrace: 02.09.2012 Příspěvky: 308
      Já to vemu z mého pohledu.
      Pokud je ten short rozumnější, tak bude pushovat handu, která má nějakej potenciál. Takže 22+,A2s+,K8s+,QJs,JTs,T9s,98s,87s,A2o+,KTo+, což s KQo flipuješ. Vždy si říkám co bych tam posílal já.

Oni ty blindy podle mě takhle široce callovat nebudou, 42% máš spodek handu T8o, si nedovedu představit, že by to někdo callnul :)

Já bych to rozhodně pushnul, ještě když se budou zvedat blindy.
      Kdyby si na blindech byla ty, callnula by jsi 42% a 36% range?

Záleží co ti tam sedělo za hráče. Já jsem na ty hráče asi moc měkkej, ale spíš bych jim dal něco jako:

SB: 10.1%
      BB: 13.6%

Což máš diff 0.19 a už je to ziskový.

Je možný, že melu taky nesmysly a můj komentář je úplně zcestnej, ale chybama se člověk učí :)
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      U toho shorta je tam skoro jedno co ma. Pokud nam projde push, tak bojujeme o pot 1720 za investici 410. A ta jeho range bude tak nejak takova jak pises. Zkusila jsem si to prohodit, posadit se na BB, shortovi tu range co rikas, BU range 31% , ta vypada realisticky a vychazi mi to na call 11%. K tem 42 a 36 %, mam to primarne nastaveno na average model. Ale podle potreby to upravuji. Ten average model docela funguje, kdyz pushujes pres vice hracu a ty range tam nemis presne urcit treba kvuliva male HH. Kdyz se ale podivas na tu range 31%, dovedu si predstavit, ze me hraci s VPIP 19/12 a vys budou s touhle rangi na BB dorovnavat. Cele ty sitka jsou o presnem urceni range hracu a jejich momentalni psychickem rozpolozeni.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      za mna je to celkom easy shove, shortova range bude superwide voci ktorej sme ahead, dalsie faktory ako uz spominas su vyska blindov a aj to ze ani zdaleka nie sme na bubline takze chipy sa nam este zidu ako sol. A tie calling range mi pridu trochu prestrelene, minimalne bigblind s jeho stackom nema prilis potrebu nas tam callovat s T9o a pod. lebo dead money su sice fajn ale jeho equity v 3way tiez nebude super vysoka, a ked to nahodou prehra tak sa dostava do dost neprijemnej situacie. Takto ak zlozi tak mu ostane este 1500 po tom co ho prejdu blindy a mozes to radsej pushnut sam .

Takze ten predpoklad o tom ze by sme mali nejak rapidne rozsirovat calling range blindov len kvoli shortovi nemusi platit automaticky.