BLOG: JD na NL25

• JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,170
      Zdravím všetkých.

Niekde som čítal, že vedenie blogu je +EV, tak si hovorím, že to skúsim. Skúsim si trackovať progress ak nejaký bude. Aspoň uvidím či moja snaha má zmysel.

Tu je moje predstavenie z Učíme sa vyhrávať. Zmenilo sa asi len toľko, že od SNG som upustil, k FL sa už nedostanem. Dosť času mi zaberie aj NL. Kým sa to naučím hrať ako človek a nie ako spewing monkey, to už všetci budete crushovať high stakes :f_biggrin: MSS už nehrávam. Dostal som sa na NL25, kde sa mi nechcelo stealovať nittom blindy a postupne som sa začal cítiť lepšie s deep stackom. Tak som prešiel na BSS.

Momentálne hrávam NL4 FR po neúspešnom pokuse na NL10. Roll na vyšší limit mám, no skillovo sa naň necítim. Tiež premýšľam, že si vyskúšam 6max, ale má to zmysel, keď sa človek trápi na fullringu? :f_p:

ÚLOHY (denne)

• okomentovať 5 hand v HJ fóre

• equity drill - prejsť si 10 situácii v Equilabe a odhadnúť EQ

• handrange drill - odhadnúť súperovu range na každej street na 5 handách

• zanalyzovať 5 súperov + napísať poznámky

• 10 inventing scenarios - úvaha o tendenciách súpera, napr. ak niekto ne2ndbarreluje TPGK pre value, neočakávaj bluff

Rád by som o niečo poprosil. V spojleri sú moje staty z poslednej doby na NL4. Viem, že o ničom sample, ale čosi sa dá vyčítať. Keby si niekto našiel čas mi vynadať za leaky, budem vďačný.

Moje postrehy:

Agresia: Asi to znie dosť hlúpo, ale neviem nájsť spoty na call :f_frown: Donkbety často raisujem alebo foldujem a často hrám ako PFA. Keď čosi mám, idem si pre value.

Vysoký fold to 3bet: Nemám dojem, že by sa 3betovalo light, preto to moc nedefendujem.

Prajem vám veľkú edge nad súpermi.
  • 146 odpovědí
    • patrez
      patrez
      Bronz
      Registrace: 03.06.2011 Příspěvky: 816
      Ahoj, poď na nl10, keď máš roll, ja som tam išiel hneď s 20BI. Rozdiel žiadny, len ti odovzdajú viacej $. :f_biggrin: Aspoň si daj nejaký shootik, aby si si znovuzvykol na sizingy.

Súperov nemusíš analyzovať si myslím, jedine takých ktorých oberáš denne, k ním si môžeš napísať nejaké poznámky, to sa hodí možno.

Ešte k tomu short handed. Som hral chvíľu fullring, ale to nevydržalo, na to som sa necítil :f_biggrin: Neviem aké ryby sú na FR, ale na sh je to epické. :f_biggrin: Ale neviem ti povedať čo máš hrať, to čo ti viacej sedí. (áno super odpoveď :f_biggrin: )

GL :s_thumbsup:
    • Phaantom
      Phaantom
      Stříbro
      Registrace: 07.02.2010 Příspěvky: 1,232
      čau,

já si myslím, podle toho jak komentuješ handy a jak nad nima přemýšlíš, že je zbytečný se dál zdržovat na nl4, protože imo by si měl většinu lidí přehrávat ...
      hodně zdaru přeju :)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj, jak už psali kolegové: podle toho jak komentuješ handy tak si myslím že skillem určitě na NL10 máš. Takže až bude mindset na správně vlně ta hurá do toho, jsem si jistý že to dáš ;) .

Jako zarytý FR hráč bych ti doporučil vůbec na 6max nepřecházet :D .

Pokud jde o staty, chtělo by to určitě velký vzorek. Před pár dny jsem zkoušel analyzoval staty jednoho našeho hráče (asi 20-30k hand) a i tak jsem si pořád říkal, že ten vzorek je strašně malý a že z toho nemůžu pořádně nic vyčíst a dát nějaké seriozní rady.

Přeci jen pár postřehů...
      - na můj vkus brutální aggresion :D .
      - vysoký c-bet flop
      - vysoký fold to cbet flop
      - hodně vysoký steal (což asi nemusí být špatně) ale v kombinaci s vysokým fold to 3bet... rád bych tě viděl sedět u mého stolu jedno místo po pravé ruce :)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Patrez: Analyzujem len súperov, na ktorých mám aspoň 500 hand, len sa mi to strašne nechce :D Fajn, že na SH je kopa rýb. Jedným z dôvodov na prechod je typický NL10 FR stôl pozostavájuci zo 7 regov, ja a fish. Neviem či sa niečo zmenilo od spojenia s bwin-om.

Phaantom: Mám pocit, že iní prehrávajú mňa. Možno že pri stole som moc pod tlakom, zatiaľ čo v HJ fóre si môžem spot v kľude prejsť.

Ted: Viem, tá agresia je :f_mad: Na cbete pracujem, coldcalling game hrám často fit/fold, čo je chyba. Zo stealu som sám prekvapený. Rozumnejší hráči si tie blindy nebránia, no aj tak je to asi priveľa. Od teba sa budem držať ďalej, light 4betom/barrelovaním ťa asi neoklamem :f_p:

Ok chalani, dík za komenty a podporu. Počas skúškového som moc nehral. Dám si warm-up a skúsim NL10.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      UPDATE

Večer som zapol klienta s plánom odohrať čosi na NL4. Prescannujem stoly, ryby nikde. Mrknem zo zvedavosti NL10, pár vhodných stolov mi našlo, tak som si prisadol... tak také zverstvá, čo sa tam dejú, som nikdy v živote nevidel... postnuté dead blindy lietali na všetky strany, všetci limpovali ako zmyslov zbavení, ryby vľavo, ryby vpravo, overplayovanie rôznych bullshitov. Tí 12+ tablujúci nitovia asi pomreli alebo čo. Za moju krátku pokrovú kariéru som tak soft pole ešte nezažil...

Stažovať sa nemôžem (až na volume, vzhľadom na to, že sú to 4 hodiny čistého času :D ), lebo väčšinou mi všetky lajny miera do pekiel.

Mal som čest pár krát vyskúšať si SH, keď vznikal FR stôl a teda moc dobre sa mi to nehralo. Mám kopu leakov vo 3bet, coldcall spotoch, asi by bolo lepšie potrápiť trošku fullring a naučiť sa základy. Takže tento blog bude FR, zmeniť formát najbližšiu dobu neplánujem.

Stay ahead of your opponents ranges :f_cool:
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      tak po tom, co sa pridali zakaznici z Bwinu, tak znatelne pribudlo takych hracov imo. A kludne zostan na nl10, urcite na to mas a nestracal by som cas na nl4. ;)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Bude to tým, tento move im naozaj vyšiel. Díky, určite ostávam :f_cool:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Red line boost :f_biggrin:
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      to co si mu na konci zobral cely stack bez showdovnu? ukaz handu..:D
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Postol som ju aj v HJ, not sure či to nie je trochu overplay z mojej strany, ale ten river :f_p:

Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $5.25 (52.5 bb)
      BTN: $12.54 (125.4 bb)
      CO: $10.99 (109.9 bb)
      Hero (MP2): $10.87 (108.7 bb)
      MP1: $12.83 (128.3 bb)
      UTG+2: $8.01 (80.1 bb)
      SB: $30.16 (301.6 bb)
      MP3: $10.19 (101.9 bb)
      UTG+1: $12.24 (122.4 bb)

Preflop: Hero is MP2 with Q Q
      3 folds, Hero raises to $0.40, 3 folds, SB calls $0.35, BB calls $0.30

Flop: ($1.20) 2 6 6 (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.80, SB raises to $1.70, BB folds, Hero calls $0.90

Turn: ($4.60) 2 (2 players)
      SB bets $2.10, Hero calls $2.10

River: ($8.80) T (2 players)
      SB bets $6.10, Hero raises to $6.67, SB folds

Results:
      $21 pot ($1 rake)
      Final Board: 2 6 6 2 T
      Hero mucked Q Q and won $20 ($9.70 net)
      SB mucked and lost (-$10.30 net)
    • patrez
      patrez
      Bronz
      sorry ale :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
      dobre že si prešiel na nl10 :s_biggrin:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Patrez, všetci, čo so mnou včera hrali, si to mysleli :f_biggrin: Neviem ako, ale odohral som to so statmi VPIP/PFR/3bet 21/18/9 na 300 hand :f_eek: a samozrejme všetci ma ošklbali :f_p:

Pár myšlienok
      • Musím prestať zízať na grafy po session, lebo vzorka je absolútne irrelevantná. Toto je posledný krát, pretože tento graf mi pripomína, že mám makať aj na mental game. Jediná vynímka bude dlhší shit run, aby som si skontroloval či nemám ísť na nižší limit.
      • Viac sa zamerať na ABC hru, hrať tight a nevymýšľať kraviny. Ak sa naučím
        1. valuebetovať
        2. pot controlovať
        3. handreadovať
        4. pracovať s equity
        5. a zlepším mindset,
        neverím, že NL10 sa nebude dať poraziť.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Tak, a máme začiatok nového týždňa... ďalší pondelok už budem zarezávať v škole a ako každý semester si moc pokru určite neužijem :f_frown: Takéto volume som naposledy dal za celý semester...

31.1. - 10.2.

Už sa teším, ako to bude vyzerať, keď mi QQ+ namiesto 80-tich krát nedojdú vôbec :f_biggrin:

Pole je neskutočne soft. Na ryby sa nemôžem sťažovať :f_love: Regulárom, ak ich tak môžem nazývať, idem väčšinou z cesty. Ale čo ich pozorujem, okrem jedného, čo je pravdepodobne kolega z PokerStrategy, nikto z nich asi nevie, čo robí (vrátane mňa obv). Vidím u seba progress, no ešte ma čaká veľmi dlhá cesta...

Good luck everybody.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Pokúsim sa o strategy post. Tieto spoty mi robia problémy, no nemali by byť žiadna veľká veda. Ak niekto uvidíte logickú alebo numerickú chybu, budem vdačný za upozornenie.

Setmining vo 3bet multiway spotoch

Otázka: Môžeme profitabilne setminovať v týchto spotoch?

1) Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

BB: $9.30 (93 bb)
      SB: $4.18 (41.8 bb)
      Hero (CO): $10.15 (101.5 bb)
      BTN: $20.17 (201.7 bb)
      MP1: $10.42 (104.2 bb)
      UTG+2: $10.27 (102.7 bb)
      MP2: $3.39 (33.9 bb)
      MP3: $5.61 (56.1 bb)

Preflop: Hero is CO with T T
      4 folds, Hero raises to $0.30, BTN folds, SB raises to $0.60, BB calls $0.50, Hero ?

2) Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

BTN: $10.24 (102.4 bb)
      BB: $10.25 (102.5 bb)
      Hero (CO): $10.45 (104.5 bb)
      MP2: $22.83 (228.3 bb)
      UTG+2: $5.63 (56.3 bb)
      MP3: $16.02 (160.2 bb)
      MP1: $3.79 (37.9 bb)
      SB: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with J J
      UTG+2 folds, MP1 calls $0.10, MP2 folds, MP3 raises to $0.20, Hero raises to $0.90, BTN raises to $3.20, 3 folds, MP3 calls $3, Hero ?

Set na flope nám dojde približne 11,75% času. To znamená, že my a súper musíme mať v stackoch mininálne 12 násobok veľkosti stávky, ktorú treba dorovnať. Výplata musí pokryť aj straty, keď sme na flope netrafili a vzdali. Problém je, že nie vždy vyhráme zo setom (suckout, set over set, súper zahodí, preletí okolo vrana a stratíme signál od kvalitného internetového poskytovateľa, ... ), takže preto sa používa call 20 (keďže vo 3bet spotoch sú ranges užšie, použijeme call 15). Skúsme to aplikovať na naše prípady:

1) Musíme dorovnať $0,30 do potu $1,80. Potrebujeme vyhrať 15*$0,30 = $4,5. Je to tesné proti SB, ale zároveň BB nám môže odovzdať skoro 100bb. Setmining v tomto spote by mal byť profitabilný.

2) Musíme dorovnať $2,3 do potu $9,85. Tu by sme potrebovali vyhrať 15*$2,3 = $34,5. Teoreticky môžeme hrať o pot 3* Hero stack = $31,35. Proti unknown hráčom by bol lepší fold.

Zhrnutie:
      Porovnáme 15-násobok betu, ktorý máme dorovnať so stackmi súperov. Ak táto suma prevyšuje stack súpera a aj efektívny (maximálny) pot, o ktorý môžeme hrať, najvýhodnejšie je foldovať. Ak je tento násobok porovnateľný s potom, do úvahy vstupujú ready a staty na súperov.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,706
      Ahoj
      v prvním případě bych dorovnal,ve druhém call a fold-ne RR.
      1)otevírám a na minrais a call bych dorovnal.Podle mě je to profitailní ,když chytneš set
      2)moc akce pre flop proti unknown fold.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Tak som to aj zahral =) Len mi chýbal nejaký ,,dôkaz", prečo je to správne.
    • patrez
      patrez
      Bronz
      No predsa si si dal ako dôkaz výpočty :s_wink:

inak na min3bet defendujem prakticky anytwo kvôli implied keď hitnem strong draw alebo 2p+

2) 4bet na 32bb je strašne veľa, už by som povedal že commitujúce a jasne ti dáva najavo že má monster a neplánuje potom foldnúť. Ak tam má aj bluffing range tak je to dosť zlé za takýto sizing, čiže easy fold lebo vždy bude mať lepšie ako tvoje JJ. Okrem toho je to cold 4bet čo je vždy KK+ :f_biggrin: Inak ten minopen a call 4betu dosť smrdí (aj keď kto vie, možno len chce vidieť flop, ja sa nevyznám v tom myslení :f_biggrin: ), našiel by som si lepší spot.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Tiež defendujem proti min3betom, ale začínam pochybovať o implied odds. Často mi to vzdávajú na turne, keď niečo trafím. Ale na floatovanie si netrúfam :f_p:

Btw 3.5x raise ip je na FR pomerne štandart :f_biggrin: To, že je to cold4bet si pánko asi neuvedomil.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Z dnešného No Limit begginer coachingu s Bierbaerom:

10 General tips and knowledge for playing Online-Poker
      1) The SHC is just a rough guide!
      2) Play within your capabilities!
      3) Only play when you can play winning Poker!
      4) Stats aren't always right!
      5) Sweatsessions are great!
      6) Taking breaks is important!
      7) There will always be fish!
      8) Learn to quit!
      9) Good players aren't always right!
      10) Tight is right!

Poznámka pre seba: zapracovať na bodoch 7, 8, 10.

Imo pekne vysvetlené pot odds a equity. Pochopil som to dokonca aj ja, možno sa to niekomu hodí.