běhání

• kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 480
      Ahoj,
      je tu někdo kdo kromě pokeru i sportuje?
      V létě se chystám na svůj první maraton a tak shaním někoho (celou partu) na hecování k tréninku. Nemusí to být osobně (asi nereálné) stačí virtuálně přes různé aplikace jako Runkeeper, Endomondo, Nike+, apod.
      Najde se někdo?
  • 51 odpovědí
    • Ewee90
      Ewee90
      Bronz
      Registrace: 04.01.2013 Příspěvky: 440
      ahoj

ja používam RunKeeper, loni jsem s během začala a naběhala asi 100 mil a dala jeden zavod od RunTour. Maraton i pulmaraton je na mě moc.

zavody spíš tak 5 km, když běham sama po praze tak klidně i do 10 km ale musim si dělat přestavky, mám slabé astma a ke všemu kuřák.

běhání mě ale hrozně bavi akorad přes zimu jsem hrozně zlenivěla, jestli chci zas začatkem jara běham musim se začit nejak aktivizovat.

jako co chci určite dát tak je zavod od Runtour, podívam se i po jiných.
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Poslal jsem Ti pozvánku abych Ti mohl poslat odkaz na Runkeeper profil.

Nehledám nikoho s kým bych závodil a běhal stejné km. Jde mi o to, aby mne nutilo, že "kolega" už byl běhat 2x tento týden a já ještě ne = musím máknout.
      Nemám problém s různýma aplikacema. Používám Runkeeper, ale můžu uploadovat trasy do různých aplikaci a používat je. :)

Takže klidně hobíci i trochu zkušenější. Nebráním se nikomu. Taky jsem začínal a byl problém uběhnout 3km v kuse. :)
    • Ewee90
      Ewee90
      Bronz
      poslala jsem ti vzkaz se svym profilem.

u me je blbe ze ja ted moc behat nemuzu kvuli studenemu vzduchu a astma, ale jako už jsem smutně koukala na běžecké boty :(

ale v tomhle počasí co bylo dneska by to možna šlo.

ja uz 100 let planuju posilku... a furt a ne a ne se dokopat, tak jsem zvedava co me k tomu prinuti. :P
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      mozna bych se taky pridal, tak rok a pul zpatky jsem zvladl cca 10km, ale pak sem nejak zlenivel a prestal..fyzicka sla uplne pryc a dneska su rad ze dobehnu na bus...chci na jare zacit znova a tohle by mi urcite pomohlo. Nicmene pouzival jsem Runtastic tak nevim jestli to pujde, ale tak dyztak bych mohl nainstalovat i runkeeper prinejhorsim
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Runtastic má import souboru takže v tom nevidím problém.
    • Ewee90
      Ewee90
      Bronz
      to je mazec videt i to kde človek v jakym mistech běha.

jako ja chci od jara fakt makat, mě behaní naplnuje i duševně.

jestli se to nejak da importovat to nevim

runkeeper jsem spokojena jediny co ma za chyby je ze gps mi občas nemuže vyhledat a píše mi to že jsou mraky přitom uplně jasná obloha.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Diamant
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,300
      preco nehrajete radsej futbal? :D
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Diamant
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,300
      http://radovangergel.blog.sme.sk/c/318745/Ruky-a-srdce-prec-od-maratonov.html
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,301
      Fotbalisti taky padaj jak mouchy...
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      pLAYERsjsk původně napsal
      preco nehrajete radsej futbal? :D
      Fotbal se v jednom hraje celkem špatně. :D
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Běháte s hudbou nebo raději bez?
      Já, když jsem začínal tak jsem běhal s hudbou (trance sety), ale poslední 1/2 rok už bez a vychutnávám si přírodu.
      Hudbu poslouchám jen vyjímečně když běžím někde v městě. A to není moc často.
    • sruapcekr
      sruapcekr
      Zlato
      Registrace: 12.07.2008 Příspěvky: 464
      S hudbou, mám potom daleko lepší čas. :)
    • Ewee90
      Ewee90
      Bronz
      s hudbou, vzdycky s hudbou, dela mi problem behat s nekym skoro sama beham radsi... i zavod jsem běžela se sluchatkama. ikdyz v lese bych mozna taky behala bez sluchatek..

jinak tohle je trakc na ktery mam asi takove nejvíc emotivní vzpomínky pri běhaní...

pLAYERsjsk: ty jo fotbal bych hrala klidne ale teda nevim jestli by me bavilo bejt v dívčím tymu :f_biggrin:
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,301
      Mě by třeba bavilo bejt v dívčím týmu ;)
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Ic3g3org3 původně napsal
      Mě by třeba bavilo bejt v dívčím týmu ;)
      ... a hrát bahení rugby :f_biggrin:
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Venku se udělalo nádherně a proto se ptám:
      Donutilo vás to k nějaké aktivitě?
      Mě jo. :f_biggrin:
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      hoj, super téma! :)
      osobně jsem nevydržel a vyběhl jsem už asi 3x, venku je fakt krásně, ale běhám spíš jako doplňkově, pro zábavu a relax. Takže jsem to nikdy nijak moc nehrotil, ale teď začínám mít problémy s koleny (což není běháním, nechci nikoho odradit :D ), sice na to spořádám tunu věcí, ale potřeboval bych poradit nějaký kvalitní boty ..
      Máte nějaké zkušenosti? Žádné extra dlouhé úseky neběhám, tak 5-10km fakt volňásko a povrch většinou asfalt/polní cesta no, což asi těm kolenům právě nevoní :/ ..
      Nebo je vůbec potom znát ten rozdíl mezi nějakou sportovní klasikou a botami, které se fakt specializují na to běhání? Aby to nebyly vyhozený prachy :-)
      Díky moc :)
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Já taky běhám pro radost a vyčištění hlavy. :)
      Maraton jsem si dal jen jako cíl a motivaci. Jinak bych se ven nevykopal...
      Pro občasný běhání stačí obyčejný botky. Já jsem začínal s Adidaskama z akce za 700Kč. Je ale potřeba si je vyzkoušet aby ti seděly.
      Až tě to víc chytne tak už jsou kvalitní boty lepší. Ale záleží na povrchu a došlapu. Ale stále platí, že Ti musí krásně sedět. Ale to je logický.
      Pak jsou ještě minimalistický boty případně běh naboso. Ale k tomu musí asi každý přijít sám a rozhodnout se co je mu nejpříjemnější.
      Ale i tak se dají sehnat kvalitní boty za rozumnou cenu. Já mám např. Salomony které stáli kolem 3T sehnal v akci za 1700Kč. Běhám v nich v lese, sněhu, blátě,... a jsem spokojenej.
      Prostě ze začátku si to užívej.
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Ještě k těm kolenům:
      Může to být víc faktorů (váha, asfalt, špatné boty, únava, špatný styl).
      Hlavně to nelámej přes bolest.
      Jestli je to únavou tak zvyšuj objemy po malých dávkách aby si tělo zvyklo.
      Jestli něčím jiným tak to zkus změnit. Jiný terén, zkusit nedošlapovat moc na patu, nechat kolenu dostatek času na regeneraci..., s váhou moc dělat nejde ta půjde postupně dolů.