BLOG: Quo vadis

• Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745

===== Quo vadis =====

Vítám všechny. Už je to skoro rok, co slibuju založení blogu. Nakonec jsem se musel vsadit s Fiskym, abych se k tomu skutečně dostal. Termín jsem měl do 31.1., takže to bylo hodně těsný :s_cool:

Co od blogu čekat a nečekat? Tak předně ve většině postů bude na začátku nějaký song na youtube, který by měl podpořit feeling při čtení postu, abyste se nenudili, pokud post bude obsahovat následující symbol, tak pod ním najdete youtube video s daným songem:

Dál bude celý blog ve znamení svého názvu a nebude čistě jenom pokerový. Spíš naopak často tu budou věci k zamyšlení, zajímavý videa a nějaký ty názory a pohled na svět...možná výraz většiny z vás teď vypadal postupně asi takhle:

Nový blog (weee).....Hučasovy názory (....)

Ale už to tak bude a kdo to budete číst, tak máte smůlu :D Kromě pokeru se chystám víc věnovat i tradingu. Ještě než jsem začal hrát poker, tak jsem bydlel na kolejích s profi traderem an Forexu, který mě mentoroval a naučil základy. Nikdy jsem ale nezaložil real money account, což mám v plánu na tenhle rok, jelikož poker a trading má skutečně hodně hodně společnýho a je škoda toho nevyužít. Cíl bude obchodovat jednoduchou technickou analýzu na forexu. A když myslím jednoduchou, tak mám na mysli skutečně jednoduchou. Samozřejmě se k tomu budu snažit maximálně využít Tradimo.com. Konkrétní příklady přijdou v jednom z budoucích updatů.

Myšlenka k zamyšlení
      Jelikož mám často tendence psát moc a nudit tím čtenáře (skutečně někdy nudím i sám sebe, když to po sobě musím číst) , tak se budu snažit nakonec pro líné čtenáře dávat "Myšlenku k zamyšlení"

Myšlenka k zamyšlení 31.1.2013:

Každý problém o mnoha proměnných má více různých, správných řešení (John Nash)

• 182 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,996
      Parada:) Budu sledovat. hezkej gif^^
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Stale neverim vlastnym ociam... :f_eek:
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Z toho trefenýho praporku, nebo že si Hučas založil blog?
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,045
      :s_love: už jsem myslela, že se nedočkááám :D ! Těším na další updaty :s_thumbsup: !
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Ic3g3org3 původně napsal
      Z toho trefenýho praporku, nebo že si Hučas založil blog?
      B je spravne
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      taky už sem nevěřil, že se to povede :s_smile:
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Weee :f_cool: Těším se na updates! GL!
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Nakonec jsem se musel vsadit s Fiskym, abych se k tomu skutečně dostal. Termín jsem měl do 31.1., takže to bylo hodně těsný

Ešte nemáš nič vyhraté! :f_p:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      to je hrozný co člověk všechno neudělá pro trochu chlastu..... :f_biggrin:

btw. nevěřil jsem že to stihneš....;) :s_cool:
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Zajímalo by mě o co jste se vsadili, když tě to k tomu dokopalo... :f_biggrin: Ale super, budu sledovat ! :f_love:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Floowwee:

06Mike06 původně napsal
      to je hrozný co člověk všechno neudělá pro trochu chlastu..... :f_biggrin:
      Hucas: dosť bolo kecov, chceme vidieť grafy, v poradí je vidno že si nahral nejaké SPs :P
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      :f_eek: ... :f_o: ... :f_thumbsup:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Super, těším se na forex ;)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Nice, follow :)
    • Hucas
      Hucas
      Platina

===== Poker life =====

Předně díky moc všem za reakce. Malý dodatek ke zmiňované sázce - ta totiž není jenom o založení blogu, ale podmínkou jsou i pravidelný updaty, alespoň jednou týdně až do 1.7.2013 a v sázce je hodně. Nejde totiž jenom o to, že vyhraju alkohol, ale zpravidla se ten alkohol pak musí s někým vypít a jelikož jsem se vsadil s Fiskym, tak mi bude potěšením se s ním o vyhranou sázku podělit :s_cool:

Nejlepší song na poker naladění například před živým turnajem. Thx Maxhuber za půjčení, který ho přiznávám objevil první někdy před 3 rokama, když jsem začínal hrát poker.

Hláška v úvodním obrázku slavná především z filmu Rounders (Hráči) v sobě skrývá víc pravdy než kterákoliv pokerová příručka nebo strategie. Jinak řečeno => pokud nevíš co se u stolu děje, tak k němu nesedej. Ještě jinak jsem to někde četl pěkně popsaný:

"Pokud by jsi byl 6. nejlepším hráčem na světě a mohl si sednout ke stolu se zbývajícími 5 lepšími hráči, nebo si přisednout k jakémukoliv jinému stolu, co by jsi udělal?"

Když pominu TLN přístup, který by si sednul k 5 lepším hráčům, do hodiny je všechny exploitoval, aby se stal tím nejlepším a následně crushul celý stůl, tak normální hráč jako já, by si standartně sednul k ostatním stolům na kterých bude profitabilní :f_love:

Předchozí poučka se nemusí týkat jenom stolů, ale i limitů a dalších faktorů kolem jako je živá vs online cashka atp. I když hraju Zoom a ostatní rychlý varianty pokeru, tak tam tohle bude platit taky. To, že na zoomu není dynamika není pravda. S regama se u stolu potkáte poměrně dost často a celý pool hráčů vytváří svoji vlastní dynamiku. Když hrajete s jedním hráčem na 2 stolech, tak spolu taky máte dynamiku na obou stolech zároveň a u zoomu to je podobný.

Grafy a handy
      Obecně nejsem moc zastáncem postování hodně grafů. Člověk má často tendenci postovat grafy, když je heater a nepostovat, když je badrun. Přesto se sem čas od času pokusím něco hodit.

Listopad - Leden (FF, zoom, NL100 reg stoly)

Na začátku to jelo parádně a nutno říct, že jsem i hrál výrazně líp (do cca 40k hand). Velkou část tvoří heater na NL50 FF, naopak ten konec je způsobený taky FF na NL50.

Důvody heateru:

• dobrý focus na hru
      • 4 stoly max
      • nelevelování na NL50
      • žádné marginální stackoffy
      • dobrý mindset, málo missplaynutých hand
      • málo readů soupeřů na moji hru (malý vzorek)

Důvody drop-downu

• hraní až 6 rychlých stolů najednou
      • mixování NL100+NL50 (potřeba na Party doclearovat bonus)
      • pravděpodobný exploit od lepších regů
      • moc komplikovaný HUD
      • v rámci udržení karmy jsem v hlavě vyměnil úspěšné státnice za jeden povolený badrun (o škole, mindsetu, placebu a "bohu" , ale radši až jindy :D )

Plány na únor
      • vytvořit lepší HUD pro Zoom stoly
      • zkusit pole na NL100 ipokeru - speed poker
      • projet databázi nejčastějších regů
      • začít číst The Mental Game of Poker, která mi dneska dorazila do schránky díky luciikk včetně věnování od Jareda Tendlera i od luciikka a upřímně těžko říct, který těch dvou věnování mi udělalo větší radost, díky moc :f_grin:

A co by to bylo za pokerpost bez handy, tak asi jedna za všechny, kdy jsem si vzpomněl na legendární hlášku od Ic3g3org3 z Pardubic před 2 rokama:

Když budeš hráč AA jako všichni ostatní, tak budeš dlouhodobě v mínusu, protože budeš muset platit rake.

Velká pravda a opět neplatí jenom na handu AA ;) Díky Jirko, škoda tě, že nehraješ cashku :D

SB: $109.75
      BB: $100.00
      UTG: $34.90
      Hero (MP): $318.10
      CO: $57.80
      BTN: $215.30

Pre Flop: ($1.50) Hero is MP with A :diamond: A :club:
      1 fold, Hero raises to $3, 1 fold, BTN raises to $10.50, 1 fold, BB requests TIME, BB raises to $22, Hero calls $19, BTN calls $11.50

Flop: ($66.50) 9 :club: 4 :spade: 6 :heart: (3 players)
      BB checks, Hero checks, BTN bets $78, BB requests TIME, BB folds, Hero raises to $296.10 all in, BTN calls $115.30 all in

Turn: ($453.10) Q :diamond: (2 players - 2 are all in)

River: ($453.10) 9 :spade: (2 players - 2 are all in)

JJ držel villain pro result oriented hráče a zvědavce, jako jsem já :D

A jelikož už je toho moc a moc, tak ještě slibovaná:

Myšlenka k zamyšlení 7.2.2013:

Největší facky přichází, když to nejmíň čekáte.

• opal99
      opal99
      Black Member
      Hlavny admin a nevie upravit obrazok na normalnu velkost? rly? :f_eek:

Inak k tej stavke: asi ti to este nikto nepovedal, no aj ak by si ju prehral, mal by si v konecnom zuctovani rovnake mnozstvo alkoholu v tele. ;)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Psal jsem to narychlo, abych to dneska stihnul. Ale jestli myslíš ten graf, tak ho pro tebe ještě upravím. Co se týče tučňáku, tak ty vypadají moc rozmazaně větší a takhle jsou roztomilejší :f_grin:
    • maxhuber
      maxhuber
      Bronz
      Registrace: 23.12.2009 Příspěvky: 416
      time to pretend proste nuts, porad je to pro me nejlepsi hudebni nakopnuti ever ;) jinak gl.

jen jsem nepochopil: duvod heateru - nehrani marginalnich spotu
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      maxhuber původně napsal
      jen jsem nepochopil: duvod heateru - nehrani marginalnich spotu
      Psal jsem - žádné marginální stackoffy. Je to hodně obecný a chtělo by to spíš víc rozebrat. Neznamená to, že bych se stackoval jenom s value handama, ale spíš, že vždycky když jsem se stacknul, tak jsem byl 100% přesvědčenej, že je to správně. Pak začívám i stackoffy, kde je to při session "okaish", ale imo po session hodnocení to je -EV stackoff. Možná sem pak hodím nějaký příklady.