Nové Auto

• elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 963
      Ahoj, hodlám si koupit, teda moji rodiče :f_biggrin: se mi hodlají koupit nové auto. Nechtějí mi kupovat ojeté, protože prostě nevim, nabídnul jsem : Co takhle ojetej superb( z Německa se dá za 100-120 sehant fakt slušnej).

Odpověd byla jasná, NE :X .Takže se přesouváme k novým vozům. Hodím sem pár aleternativ a můžete mi přidávat další :) . Všude jsou teď slevy a ty ceny na netu jsou nepřesné, doprodávají se modely lonśké a prostě tak.

Takže seznam :

1) Hyundai i30

2) Renault Megane

3) Ford Focus( normální, ne ST :f_biggrin: )

4) Opel Astra

5) Golf( ale ve VV jsem nebyl a nevím, jaká bude cena v normální výbavě, asi vyšší než u předchozích)

6) C5 citroen... byl jsem dneska v citroenu apán na mě vybalil, že prej 419K a okomentoval mi tu výbavu, je to už trošku přes co by asi finance rodičů snesly, ale za tu cenu by byla c5 krásná... jezdil bych jak francouzskej prezident :f_biggrin: ... takže když by to přijali, tak to beru... ale popravdě to asi nevyjde

7) vaše návrhy ? :)
  • 45 odpovědí
    • Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      Registrace: 07.02.2010 Příspěvky: 1,224
      nemůžu tam najít do kolika to auto má bejt :)
    • DuckMySuck
      DuckMySuck
      Bronz
      Registrace: 20.01.2010 Příspěvky: 139
      Můžu se zeptat, čím rodiče argumentují proti koupi ojetého auta?
    • Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      jj napis sem cenu

inac s tych aut je megane najlacnejsi a vyzera aj celkom slusne
      a ak tam uz je i30 v tom zozname kde je KIA ceed?:)
    • ruZa89
      ruZa89
      Bronz
      Registrace: 22.01.2008 Příspěvky: 217
      jedine sedmickovej golf !
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Bral bych rodice, kteri mi koupi auto a jeste mi budou mesicne davat na jeho provoz... Jedna vec je koupit auto, druha vec je ho uzivit :)
      Kazdopadne zalezi na cene - kupovat zakladni verzi neni snad nikdy dobre resenim (motor s vykonem slapaciho kola, vybava citajici kola a volant apod.)...

Z toho, co jsi vypsal, bych volil Focuse a nasledne i30.
    • LimitedE1
      LimitedE1
      Bronz
      Registrace: 24.09.2012 Příspěvky: 22
      Tady záleží hodně na osobních preferencích a taky na velikosti peněženky rodičů :D
      Takhle ti může radit kdo chce cokoliv, ale není záruka že stejné věci sednou tobě...

První je samo sebou cena, dál bych se soustředil na očekávanou jízdu, zda chceš jen jezdit z bodu A d bodu B a cejtit se jak ve vatičce dkonale izolován od okolního světa, nebo se projet po okresce a přesně vědět co auto dělá...

Chceš vyčnívat z davu (citroen DS3), nebo zapadnout a být takřka nevnímán okolím (golf)?

Takže bych sesumíroval co tobě vyhovuje při jízdě, kolik případně lidí bude v autě jezdit a tak... Pak ti sem nebudou padat výkřiky typu "jedině golf" bez argumentace proč vlastně, ale pomůžem vybrat něco co ti sedne :s_cool:
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Chystam se taky na nakup Auta100-150k.. a musim rict ze vybiram vlastne z uplne toho sameho:)

Me jde o to ze si nepotrebuju koupit auto co stalo mega a je hrozne stary a sjety a ted stoji 100k jako vetsina audin a bmw v mem okoli:) radsi bych neco novejsiho levnejsiho:)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,311
      I WANT YOUR PARENTS
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Máš teda rodiče :D :f_biggrin: Co takhle Seat LEON novej? Hmmm? Mnohem hezčí než golfonz kterýho má každej co má ruce a nohy.

EDIT: jinak vyskákná ojetá rotačka typu SUPERB je vážně hodně pod úrovní toho co ti auta tebou zmiňované nabídnou jako nové.
    • LimitedE1
      LimitedE1
      Bronz
      svbrdk původně napsal
      EDIT: jinak vyskákná ojetá rotačka typu SUPERB je vážně hodně pod úrovní toho co ti auta tebou zmiňované nabídnou jako nové.
      +1 :s_thumbsup:
    • Cartysek
      Cartysek
      Bronz
      Registrace: 22.10.2012 Příspěvky: 14
      1) Hyundai i30 - korejci šli hodně nahoru o kvalitu bych se nebál. Ale kdybys chtěl udržet 5 let záruku, musíš každý rok na servisku a hyundai si do ní počítá i laserovku, takže cena vyšší. A jsou dražší náhradní díly.

2) Renault Megane - nevěřím automobilce, která dokáže prodávat auto za 100k a ještě se spojí s Dacii :)

3) Ford Focus( normální, ne ST ) taky bych řekl, že docela tuctovka

4) Opel Astra - to samý co focus.

5) Golf - je dražší a tuctovej

6) C5 citroen - bacha na problémy s elektrikou. Problémy s hydraulikou jsou už snad pasé. Dražší servis.

7) Škoda Fabia Monte Carlo 1.6 Tdi - sice dražší, ale originální a celkem bezporuchové auto.
      Chevrolet Cruze - Můj favorit, nádherný auto, neokoukaný, bezproblémový. Být na tvým místě beru ho :) .

Ber to jen jako můj názor :) .
    • elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 963
      Jsem to napsal špatně. Teď vypadám jak nějakej rozmazlenej fracek.

Za prvé : Provoz auto budu hradit sám.
      Za druhé : U nás v rodině potřebujeme v podstatě každý svoje auto.

Cena : Pevná cena není, je to prostě tak, že za nějaký peníze by tohle šlo a za nějaký ne... Ale aby jste mi mohli poradit lépe a přesněji, tak bych viděl strop tak něco přes 300....

Jako já bych bral klidně ojetý, za 100 se dá už sehant dobrý auto. Jenže když nový , tak bránit se zase nebudu.

V Hyundai i3O jsem jel, cejtil jsem se trochu utoponej, lae motor tichej a v podstatě hodně slušně vybavenej mi pán řek, že by se to dalo slevit na 289K.

Kia ceed mi řekl, že to prostě je i30 opravdu lepší, je prostě víc vychytaná. Do Astry se mi taky nehcce, dal jsem jí sem spíš, abych dostal třeba nějakej komentář.

Jinak v autě samozřejmě chci mít víc věcí než volant. Takže nějakej golf, kterej začíná na 300 nepadá v úvahu. Fabie bude taky podstatně dražší.

Ten Hyundai je docela ok, ale ten vzhled je takovej já nevim no.

Když tak mě vyvedte z nějakejch omylů co píšu :)
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Nejlepsi mas, kdyz se rozhodnes sam :)
      Vis jak to je - jeden by si nikdy nekoupil tohle, druhy zase tohle atd. Ujasni si, co od auta chces, jaky je rozpocet a pak procitej ruzne recenze, testy, mrkni na fora automobilek, kde si predavaji majitele danych vozu zkusenosti.

Vypadne ti z toho par aut - u tech si domluv jizdu a pak si vyber, co ti nejlepe sedne. Lidi bych se ptal pouze na zkusenosti - poruchovost, provozni naklady apod.

Kupujes auto pro sebe, takze reci 'toto si muze koupit jenom vul' apod. ti muzou byt uplne ukradene ;)

btw. jinak z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze autorizovany servis Hyundaie je fakt predrazeny - servisni prohlidka i20 rocne pres 5tis. (zase to jsou jedine servisni naklady).
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Ze své vlastní zkušenosti ti můžu říct že ojetina za 100k znamená že auto neslouží tobě ale ty sloužíš jemu. Je fakt hodně málo výjimek, pokud koupíš naftu tak má většinou nalítáno a hned děláš rozvody, vstřiky, repas. turba nebo podobný servis.

Pokud bych si měl kupovat ojetinu tak aby se to podobalo tomuto (ale jsem mladej a vášnivej autař takže to neberu tolik jako dopravní prostředek jako zábavu) nicméně se můžeš inspirovat a přehodnotit to

Ford Focus ST
      Seat Leon Cupra
      Golf GTI

Nissan 350z
      BMW Z4

Všechno jde sehnat do 300k a do 100tkm
    • DjLucky7
      DjLucky7
      Bronz
      Registrace: 28.02.2012 Příspěvky: 214
      mam I30 a naprostá spokojenost ... a ty nové I30 vypadají fakt luxusně ... i nové citroeny C4 vypadají k světu ...
      určitě bych doporučil testovací jízdy a podle toho se rozhodnout
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Nemáš tohle auto ve výběru ale nepřemýšlel jsi o Fordu fiesta? V ceně 300k bys to měl myslím i se slušnou výbavou. Já osobně jsem s tím autem docela spokojený, samozřejmě záleží co od toho auta čekáš ty.
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      svbrdk:
      Zajimavy vyber, ale ty provozni naklady budou trosku jinde, ne?
      Jak to s takovym nakupem dopada vidim v Brne - u poloruiny rodinneho domku stoji Porsche. Problem je, ze tam stoji porad - ze by si nekdo koupil vysnene auto a nasledne zjistil, ze nema na jeho provoz? :D

Takovou Imprezu ci Evo koupis taky za hubicku :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      tak ked nie ojazdeny SUPERB tak novy :f_cool:
    • LimitedE1
      LimitedE1
      Bronz
      Když se ti líbí ta C5 nekoukal si rovnou i na novou C-elysee? Sice nemá vzduchovej podvozek, ale chování má velice "citrorenovské". Ze předu vypadá fakt dobře, boužel to samé se nedá říci i o zádi...

Renault Fluence, nenápadný, takový že nenadchne ani neurazí, opět klasická francouzská jízda i prostoru je v tom dost. Jinak to, že Renault prodává levná auta, nebo že vlastní Dacii není podle mě problém, taky na vývoji pracuje s Mercedesem takže asi tak :f_cool:

H i30/Kia Ceed jsou ta samá auta akorát jedno se vyrábí u nás a druhé u sousedů :) takže rozdíly jsou jen ve vzhledu, ceny u stejných výbav jsou skoro bez rozdílů. Kia má 7 let záruku což taky není špatný. Jízdně na tom budou asi dosti podobně, já tu měl i30 a velice milé překvapení...

A můj tip je citroen DS3, pokud nevozíš pravidelně 4 lidi, nebo dogu v kufru je to super auto, zaručeně vynikne mezí šedí golfů, fábii a podobných. Podvozek se už nechová jako marmeláda, ale ani si při najetí na díru nepřekousneš jazyk. Záruka je tušim 5 let a u většiny dealerů po dobu záruky servisní prohlídky zdarma. Momentálně verzi s motorem 1.6VTi a výbavou "style" seženeš kolem 330tis. Nicméně u Citroenů vždy vyloudíš nižší cenu :f_cool:

GL při výběru