Blog: Rybka od rybníka

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      :s_thumbsup: Ahoj,

nejvyšší čas se někam posunout ... proto zakládám tenhle blog.

:club: :diamond: :heart: :spade: Moje stručná pokerová histore :spade: :heart: :diamond: :club:

Online poker hraju cca 3 a půl roku, nic velkýho se za tu dobu nestalo :f_biggrin: . V srpnu minulýho roku jsem si koupit HEM2 a 21. srpna jsem poprvé usedl ke stolu (NL2 6max) s HUDem - to považuju za menší zlom v mé "pokerové kariéře". Nechal jsem si na herně Pokerstars (netracknutá :( ) 50 dolarů a začal se bavit. Přečetl jsem si basic a bronz články, nastavil HUD (VPIP, PFR, 3bet, AF, WTS) a za měsíc a jeden den bylo po NL2.

Shot na NL5 mi vyšel skvěle a chvíli se dařilo. Pak jsem ale chtěl víc vyhrávat, začal 6 - 8 tablit , studovat jsem nestudoval, analýza už vůbec ne. Po několika tisíci handách jsem to vzdal, chvíli hrál zoom NL10 a párkrát i vyšší kešku.

Na začátku tohoto roku jsem se vrátil zpět k NL5 a pokračoval, kde jsem před tím skončil. Začal jsem víc studovat, grindit a analyzovat (ale ještě jsem nepostnul žádnou handu do fóra :evil: )

Letos jsem ještě hodně hrál 6 stolů, což mi nejde - červená křivka klesá až až, atd ... Při 4 stolech je to jinačí paráda :f_grin:

1. února jsem dosáhl profitu na NL5 120 $ (+rakeck 30 $ ) --> roll 250 $ --> přechod na NL10 a zatím úspěšně. Po 5ti tisích handách profit +12 $ (EV +32 $). Měl jsem trochu strach jak to tu bude vypadat, ale zatím se to zdá vklidu. Sice je tu míň fishek ale pořád dost pro všechny :f_cool: .

:club: :diamond: :heart: :spade: Grafy a staty :spade: :heart: :diamond: :club:

NL2 SH

NL5 SH

NL10 SH prvních 5k hand

:club: :diamond: :heart: :spade: Plány do budoucna :spade: :heart: :diamond: :club:

Dlouhodobé

:club: GRIND :club: - optimálně tak 20 hodin týdně

:club: STUDOVAT :club: - tak tady je práce na dlouho dopředu ... nebaví mě číst z monitoru, proti si články tisknu, zakládám do složek a zvýrazňovačkama si dělám text přehlednější ;) tak snad v tom vytrvám

:club: ALALÝZA HAND :club: - to je taky nekonečná práce :f_biggrin: .... no hlavně začít postovat handy do fóra

:heart: ANGLIČTINA :heart: - učit se aspoň 3 hodiny týdně

:heart: SPORT :heart: - nějaké to posilování minimálně 3x týdně ... a až to půjde (březen snad) tak začít běhat :heart: . Léto se pomalu blíží a já se cítím nějak takhle :f_biggrin:

Krátkodobé

:diamond: Úspěšně se usadit na NL10 a budovat roll :diamond:

:diamond: Bodlo by dodělat výzvu "Učíme se vyhrávat" - myslím, že jsem skončil někde u 2. nebo 3. kroku (kdysí dááávno) :diamond:

:diamond: Pracovat s equilabem a odhadovat range soupeřů :diamond:
      víc mě zatím nenapadá ...

Můj cíl - úspěšně se usadit na NL50 do 21. června

Nevím co dodat dál ... snad jen nějaké to moudro na závěr ...

:heart: TRPĚLIVOST + DISCIPLÍNA + MOTIVACE + PLÁN = ZARUČENEJ ÚSPĚCH :heart:

Přeju všem hodně úspěchů při lovu :f_thumbsup:
  • 10 odpovědí
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Ahoj ahoj :f_grin: ,

ve zkratce ... minulej týden jsem nahrál 10 hod za 3 dny (profit +36$, EV -4$ :f_mad: ), studium cca 1 hod, analýza 1,5hod + prvních 5 postnutých hand :) + byl jsem si zaplavat a zaběhat - tak aspoň něco :D . Ale celkově jsem hodně nespokojenej ...

Měl jsem v plánu 1 nebo 2 dny pauzu od pokeru, nakonec z toho bylo 5 dní :D

Prvních 5 postnutých hand (ať je na co vzpomínat ;) )

NL10 SH - TT

NL10 SH - KQo

NL10 SH - AQs

NL10 SH - TT

NL10 SH - KJs squeeze

A na závěr - včerejší rychlá suprgejm aneb nefoldujem :f_biggrin:

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Ahoj,

tak mám odehraných prvních 10k hand na NL10. Řekl bych, že jsem se tu úspěšně usadil. Nejsu sice extra v plusu, ale za to si můžu hodně sám. Prodrbal jsem 30-50 dolarů na hodně špatný cally :evil: ... jooo wining by folding :f_biggrin:

Víc mě ale štve, že nejsem schopnej každej den něco málo nastudovat a analyzovat (mám projítých cca 300 hand z 2200). Takže si na to vymezím speciální dny, kdy nebudu vůbec grindit a budu se soustředit jenom na jedno nebo druhý. Úterý bude ve znamení studia, čtvrtek analýza hand. Ostatní dny budu převážně hrát, občas si ale samozřejmě nějaký handy, články a videa cvičně projdu ;) ... (Tenhle týden dojedu - dnes studium, sobota analýza)

Dneska jsem přišel o 5Bi :f_cry: ... ke konci jsem snad nehrál ani B-game ... nevadí, polepšíme se :f_cool:

Nic no, du se mrknou na nejnovější díl Top Gearu :f_love:
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Nazdár po delší době :f_p:

ÚNOR

Byl ve znamení nahoru-dolů. Ani né tak v pokeru, ale spíš ve mě. Prvních 14 dní sem celkem hrál i studoval. V půlce měsíce sem úspěšně přešel za 4 tablingu na 6ti tabling :) na to sem pyšnej :f_biggrin: (po cca 70k handách při 4 stolech). Pak sem se ale nedonutil studovat a volume šlo taky dolů. Poslední týden už byla katastrofa. Párkrát sem si vylepšíl HUD a poprvé i vylepšil popupy.

Aspoň venku se udělalo líp. Už druhým týdnem chodím běhat a cvičit, zatím cca 6x týdně :f_cool:

Ale s mým přístupem k pokeru to tak slavný nebylo. Nedávno sem narazil na Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity vzhůru - je to hodně zajímavý a motivující. Rozhodl sem se to začít praktikovat.

Únor v číslech

22k hands (necelých 1k ještě z NL5)
      3,47 BB/100 hand (beru pouze NL10)
      Won 85,62 $ (EV 64,95 $)
      Profit i s rakebackem 115,08 $

Bankroll: 330,53 $ (+35 nevybraných v FPP)

Cíle na březen
      :club: zvýšit volume
      :club: pravidelně studovat a analyzovat
      :club: pokračovat v běhání a cvičení :)
      :club: změnit přístup k pokeru podle Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity vzhůru
      :club: každou neděli si určit cíle na týden (+reporty každý týden)
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Změna je život :) a já se rozhodl pro změnu podle - Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity vzhůru

:diamond: 1. Kam mířím?
      Vize + cíle sem si napsal do wordu v komplu.

:diamond: 2. 30 dní tvoří zvyk
      2.1 Technika převzetí zodpovědnosti - budu si psát své cíle zde do blogu.
      2.2 Nepřerušte řetěz - tohle se mi moc zalíbilo a už sem to začal praktikovat
      - rozdělil sem si kalendář na 5 sloupečků - grind 1 hod, 1 článek (nebo video, trénink, ...), 1 postnutá handa do fóra, 20 minut učení angličtiny, cvičení (běh, posilování, plavání, ...) a plus udělat nějakou kravinku (štípat dřevo, uklidit pokoj a podobně :D )

:diamond: 3. Fyzická energie
      tady to zvládám, jídelníček sem vylepšil, sportovat sem začal
      3.4.1 Ranní běhání - dnes sem byl poprvé ráno běhat a sem spokojen :f_love: , takže ode dneška každé ráno běh/procházka/menší cviko

:diamond: 4. Správné plánovávní přestávek
      - netrávit přestávky u FB, youtube apod., naopak jít se projít, uklidit si, nachystat si věci ...

:diamond: 5. Energie vs. čas
      5.2 Dlouhý čas strávený surfováním - můj největší problém !! Na komplu trávím zbytečně moc času. Na tomhle musím zapracovat.

:diamond: 6. Vyčištění hlavy a odstranění stresu
      6.1 Brainstorming - no nemám 500 věcí, který bych chtěl udělat :f_biggrin: ale co potřebuju udělat si napíšu
      6.2 Uklizení pracovní plochy - jo tohle mám v plánu už dlouho :f_biggrin: brzo se na to vrhnu

:spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade: :spade:

Abych to nějak shrnul ....

Každý týden v neděli:
      :club: report
      :club: cíle na nový týden
      :club: vyhodnocení cílů minulého týdne

Každý den: minimum
      :club: 1 hodina grindu
      :club: studium 1 článek/video/trénink/...¨
      :club: 1 postnutá handa do HJ fóra (+ analýza)
      :club: 20 minut učení angličtiny
      :club: sport - běh, posilování, plavání, cokoliv ... + ranní rozcvička
      :club: a každej den udělat něco navíc (uklidit si, štípat dřevo, atd.)

Cílem je vydržet to 30 dní !!

Jdeme na to :f_cool: :f_cool: :f_cool:
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Downswing ...

Březen: 6k hands, -9Bi, -14BB/100 hand ?(
      (leden +15Bi, únor +12Bi)

Volume je malý, ale je to tím, že mě vůbec nebaví hrát. Přešel jsem z 6ti stolů na 4, ani to nepomohlo. Ještě chvíli takhle a budu se muset vrátit na NL5.

Snad brzo napíšu pozitivnější report.

Já vím, někdy to nejde
      já vím,všechno to přejde...

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Study, study, study, ...

Cituji Cornieho: "Increase your skill to decrease the variance"

Za poslední 3 dny mám nahráno 550 hand (s profitem). Ale zpětně jsem prošel několik bronzových článků, hlavně odds a outy. Shlédnul pár Twinnových videí a teď procházím stříbrný články. Zatím jsem prošel preflop články. A taky procházím svoje handy v HEMu + postuju handy + trávím víc času na HJ fóru. Už teď se cítím líp :s_evil:

handy viz.:
      QQ
      steal JQo
      AKo
      33 set na F
      AKo push F

Plán ako dále :
      :club: stále procházet své handy (+postovat) + procházet a komentovat handy na fóru
      :club: do konce týdne projít články o hře na flopu, turnu a river
      :club: hrát "pouze za odměnu", jen 4 stoly
      :club: snažit se vylepšit sizing a pracovat na red line ;)

:diamond: tento týden splnit 4. úroveň učíme se vyhrávat
      :spade: příští týden dokoukat Twinnovy videa + projít články o sázkách (druhy a velikost)
      :spade: přespříští týden Corieho videa + články

Příští týden budu ještě hrát opatrně. Až další týden bude hrrrr na ně :s_evil: na svi** :s_evil: :f_cool:
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Hehehe nestíhám jet podle plánu, jakto? ... :evil: :D

Asi to bude tím, že jsem byl sobota-pondělí v lihu :D , v úterý jsem se byl spravit na pivku a ve středu relax. Na druhou stranu jsem byl v pondělí s kámošama v bordelu :f_biggrin: poprvé v životě, v teplákách a pracovní mikině :f_biggrin: . Naštěstí jsem měl rozum a nic nebylo =) pak kámoš poručil 2 striptýzky a ty sem pro změnu prochrápal :s_cry: nevadí :s_biggrin:
      Tenhle víkend se musím trochu víc hlídat :evil:

Zpět k pokeru

Pomalu ale jistě. Procházím články i videa dle plánu (ikdyž se zpožděním :D ) + HJ fórum. Grindím pouze 4 stoly a pomalinku stoupám vzhůru :f_cool: . Přemýšlím, že bych se zapojil do Cornieho challenge, ale nevím jestli nebude vadit NL10 + jiný roll než 50 $ a taky už jsem v ní asi před necelým rokem byl ... neva za zeptání nic nedám.

:diamond: tenhle týden musím konečně splnit 4. úroveň "Učíme se vyhrávat"

:s_evil: Dnešní konečně pořádná session (nejlepší v březnu vůbec) :s_evil: jsem hrdý na redline - po dlouhé době vypadá normálně

+ něco pro uši a hlavně pro oči :heart: Melanie Iglesias :heart:

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Ahojte :f_thumbsup: ,

po dlouhé době sem hodím nějakej report ...

Mám za sebou 100k hand nl2-10.

Graf

Staty
      Total hands 100 276
      Won 276,72 $ (EV 189,84 $) + rakeback 80 $
      5,97 BB/100 ... NL2 22,80 BB/100, NL5 5,16 BB/100, NL10 2,49 BB/100

VPIP 20,8
      PFR 16,8

3Bet 5,97
      fold to 3bet 66,2 %
      4Bet 8,1
      fold to 4Bet 54,9 %
      Squeeze 5,15

flop Cbet 65,7 %
      flop fold vs Cbet 63,2 %

WTS 25,7
      won SD 52,9

Agg 2,91

Steal 30,6
      fold to steal 84,1 %

Největší leak vidím ve fold to steal. Jinak si myslím, že to není nijak hrozný na mikro limity :s_evil: (teda doufám :f_biggrin: )

Poslední dobou jsem hodně ztratil motivaci. Jak ke studiu, tak ke hraní. Chce to změnu. Tak jsem zabrousil do vod Zoom pokeru. Zkoušel jsem hrát 2 stoly. Odehraju tak skoro stejný počet hand jako při 6ti stolech normal kešky, ale moje koncentrace je mnohem vyšší. A občas se tam dějí hodně zajímavé věci :f_biggrin:

Proto jsem se rozhodl přejít full na Zoom Poker. Z osobních důvodů jsem byl nucen pár dolárků cashoutnout. Startovní roll mám 180,00 $ a začnu na NL10 (6 max ofc) 2 stoly. Už jsem to zkoušel a je to dobré.

Ode dneška budu reportovat každý 3. den. Za tu dobu mám v plánu stihnout: 5k hand, 3 body za studium (1b za přečtení nového článku, shlédnutí nového videa, trénink, ... , půl bodu za zopakování přečteného článku, znovu zhlédnutí videa, tréninku, ...) a 30 projítých hand v HJ fóru.

Takže jdeme na to :f_cool:
      PS: Nastavil jsem si StayFocusd v GoogleChrome abych mohl strávit na facebooku a youtube pouze hodinu denně :f_cool: ... myslím, že tak ušetřím hoooodně času :f_biggrin:

Něco co rád poslouchám u session (tak abych to sotva slyšel)
    • Axxius
      Axxius
      Bronz

1. report
      Počet hand: 4525/5000
      Studium: 2,5/3
      Analýza: 30/30

Bankroll: 230,90 $ (+50,90 $)
      VPP: 228

Graf

Během prvních pár her jsem se dostal do mínusu 3 Bi což s mým startovním rollem nebylo vůbec příjemné :f_biggrin: . Jinak se hrou jsem spokojen, se sebou ani tak ne. Potřebuju zapracovat hlavně na odstranění svých velkých chyb. Zaměřím se na ignorování chyb v C-game.

Spekulativní fold ?
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $11.20 (112 bb)
      SB: $1.70 (17 bb)
      Hero (BB): $15.64 (156.4 bb)
      UTG: $20.94 (209.4 bb)
      MP: $5.21 (52.1 bb)
      CO: $16.32 (163.2 bb)

Preflop: Hero is BB with 5 5
      3 folds, BTN raises to $0.30, SB calls $0.25, Hero calls $0.20

Flop: ($0.90) 7 8 5 (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.90, BTN raises to $2.20, 2 folds
      Villain po 109 handách 18/13, AF 1,0, WTS 38. Po mém potbetu takhle passivní hráč raisuje. Nepředpokládal jsem, že by to udělal s draw. Set, overpár, ... vzdal jsem se 12 BB a číhal dál.

Jako velkej fanda Star Gate sem musím hodit tohle videjko, moc se mi líbí :f_biggrin:
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      2. report
      Počet hand: 5067/5000
      Studium: 3/3
      Analýza: OK (neuteče mi jediná handa v HJ foru, někdy vynechávám FR)

Bankroll: 207,34 $ (-23,56 $)
      VPP: 448 (+ 220)

Graf

Jen dodám, že mi nesedí profit s HEMem. Lítá mi tu 5 dolarů. Pak se na to mrknu, teď už ne.

GL všem :f_grin: