STT 88 proti loose agro soupeři

• Gazzly
      Gazzly
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 289
      Poker Stars, $1.32 Buy-in (25/50 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP2: 3,535 (70.7 bb)
      MP3: 1,000 (20 bb)
      CO: 1,365 (27.3 bb)
      BTN: 2,685 (53.7 bb)
      Hero (SB): 1,875 (37.5 bb)
      BB: 1,290 (25.8 bb)
      MP1: 1,750 (35 bb)

Preflop: Hero is SB with 8 8
      MP1 raises to 200, 6 folds

Results:
      125 pot
      MP1 mucked and won 125 (75 net)

Staty hráče 36/31 (45h).

Je to proti takovému hráči možný pushnout nebo i proti němu je to fold? O raisu ani neuvažuju, protože to je s našimi stacky nesmysl, ne? Často by mě dorovnal a na flopu bych nevěděl, co s tím, protože by často přišla alepsoň jedna overkarta. Navíc bych ztratil přes čtvrtinu stacku. Podotýkám navíc, že 4x je soupeřův standardní raise.
  • 7 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,015
      Očividně nemáš jasno ve 3betting stacksize hranicích.

3bet non AI = 25bb+...víc jak 25bb 3betujeme většinou nonAI
      non AI 3bet se ale dá zvážit i v příhodných situacích za méně než 25, ale to vyjimečně

3bet AI = pod 25bb, přičemž úplně ideální je 15bb, méněn než 12bb - tam už bys měl mít silnější range, ptž. máš mín FE

Tady je to ještě early fáze, byli bychom OOP, volil bych fold.
    • Gazzly
      Gazzly
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 289
      Ty hranice jsem tak nějak přibližně asi tušil, ale určitě ne tak do hloubky, takže moc díky :f_thumbsup:

Šlo mi ale spíš o to, jestli tady má smysl s 88 dávat raise, který by musel být kolem 450-500, což je dost velká část stacku. Po jeho re-raisu AI bych to musel zahodit, a kdyby to callnul, tak na flopu budu dost často v háji nebo minimálně nebudu tušit, na čem jsem a jak hrát nejlíp dál.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Já to folduju i proti menšímu raisu.
    • rotpar
      rotpar
      Stříbro
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 1,289
      je zaujimave ze mna vacsinou vyradia 44 alebo 55 kde ja som cheapleader a zapajam sa len vynimocne a ked sa zapojim bud A8 alebo AK mam smolu alebo zly odhad ze ma dorovna ci uz maly par, vo viac ako 70% je to len odhad vyhra nadomnou super

stava sa mi to aj v turnajoch ci uz free alebo platenych, neviem sa s tym vyrovnat a mam z toho depku

ja by som 88 skoro urcite dorovnal, podla tohoto viem ze to hram zle a preto som -EV :-(

nehovoriac o tom ze casto ma dorazia curaci co na ai dorovnaju 56 a pritom maju menje chipov ako ja, uz sa tomu kyslo smejem ;-)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Z knihy Mental Game of Poker:

1) Its all skill, you are just not being rewarded right now. (na skillu je stále třeba tvrdě makat - čím menší máš skill, tím větší je variance)

2) If its all skill in the longrun, then you need to focus on skill in the short run.

Takže takovými blbostmi nemá smysl se zabývat.
      Ano vím, je to ubíjícející a sám jsem už zažil nepěkná období.
      Nemůžeš se tomu poddat. Důležité je vydržet...a to uslyšíš skoro všude.

Takže místo tadytoho komentu postni pár svých hand

GO HARD OR GO HOME.
    • rebesk
      rebesk
      Bronz
      Registrace: 10.02.2009 Příspěvky: 6
      ja si myslim ze staci mini reis s 88 a uvidis po flopu vzdy muzes zahodi ale vetsinou te bude prebijet dost karet takze kouknout se na flop za co nejmin kdyz netrefis set neni ocem zahod
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      t50 už se nechytá set - nebo můžeš ale není to profitabilní, když čelíš raisu.