Poker ako byznis

• MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Registrace: 09.06.2011 Příspěvky: 343
      Dlhšie som uvažoval o pokri ako o podnikateľskom pláne, prečo nebrať poker ako svoju firmu a nepreniesť niektoré ekonomické vlastnosti do tejto hry ?
      Chcel by som sa s vami podeliť o svoje myšlienky, názory a v konečnom dôsledku sám zistiť , či mi takýto pohľad na danú hru pomôže .
      V prvom rade by som chcel uviesť všetky vstupné informácie.

Miesto
      • PKR

Startovný kapitál
      • 200USD

Začiatočný limit
      • NL 10 CG SH

Časový plán na mesiac Február : 168 hodín akcie / 56 hodín na získ. nových informácií čo v prepočte znamená 6hodín hry + 2 hodiny štúdia na deň

Celkové vstupné nákl. : 200USD vklad na PKR / 180USD nový monitor

Z uvedeného vyplýva ,že od 1.2.2013 hrám 6 hodín denne na herni PKR Cash Game na 8 stoloch . Hru sa snažím vnímať ako obchod pri ktorom vložím určité prostriedky s očakávanou návratnosťou vyjedrenou v % . Dôležité je aby pri opakovaných situáciach som bol úspešnejší viac krát ja ako môj súper .
      Nakoľko v tomto druhu podnikaní som nováčik snažím sa vkladať svoje prostriedky iba do obchodov ,kde mám % výhodu , vyhýbam sa zložitým situáciam , kde by som mohol reagovať nesprávne .
      Tiež by som chcel spomenúť , že sa nepozerám priebežne na stav svojich financií ,aby ma to zbytočne neovplivnovalo pri hre .

Zatiaľ je to z mojej strany všetko len čas a vynaložené úsilie ukáže , či som sa rozhodol správne priebežne sem budem písať s čím som sa stretol, čo ma obohatilo a aj svoje výsledky .
  • 16 odpovědí
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Registrace: 09.10.2011 Příspěvky: 305
      Ahoj,
      6 hodin denně je celkem dřina. Přeji ti hodně trpělivost, ale pokud je tohle
      Nakoľko v tomto druhu podnikaní som nováčik
      myšleno tak, že jsi v pokeru začátečník, tak si nejsem jistý jestli je NL10 vhodné místo kde začít. Navíc to je dost agro BRM na začátečníka.
    • rgrohol
      rgrohol
      Bronz
      Registrace: 25.11.2008 Příspěvky: 45
      Pokud jsi tak ještě neučinil, doporučuji knihu Threat your poker like a business od Dustyho Schmidta, má tam hodně poznatků k tomu, co tento přístup vyžaduje a jak hru vnímat.

Jinak ale souhlasím s tím, že pokud jsi úplný začátečník, NL10 a 6 hodin denně je hodně ambiciózní cíl. Po chvíli ale určitě zjistíš sám, jak jsi na tom a jak ti tento styl vyhovuje. Hodně zdaru! ;)
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Určité skúsenosti s týmto limitom a celkovo hrou už mám, avšak nechcem nič podceniť 15.2 skontrolujem svoj aktuálny stav a ak by som klesol pod 150USD, síce nerád ,ale presuniem sa na nižší limit .

Ešte som zabudol napísať krátkodobé ciele na mesiac Február , ktoré určite treba spomenúť :

:club: Dodržať stanovený časový plán
      :diamond: Udržať sa na danom limite a vykázať nejaké výnosi v podobe RB
      :heart: Využiť nové informácie čo najefektívnejšie a snažiť sa ich aplikovať do hry
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Prešlo pár dní a chcel by som sa s vami znovu podeliť o nejaké moje postrehy, myšlienky počas hry i mimo nej .
      Po každej session sa snažím rozmýšlať o rukách ktoré som odohral, kde robím najväčšie chyby a čo mi prináša doposiaľ najväčší výnos .

Krátke postrehy z mojej hry

Po pár dňoch zisťujem ,že najväčší výnos mi prinášajú situácie , kedy flopnem set a súper chytí top pár v tomto prípade sa snažím valuebetovat agresívne a dostať do potu ,čo najviac peňazí .

Další prípad kde taktiež vidím určitý výnos je over pair ,kedy súper dopláca svoj top, midle pár a ja držím QQ, KK , AA , avšak aj v takakýchto prípadoch sa mi stáva, že súper hitne Two pairs ,alebo horšie postupku a ja to donho nasypem...

Nechcem nechať bez povšimnutia aj situácie ako AQ,AK,AJ, poprípade JK,JQ,AT,KT kedy chytím TOP pár a podľa súpera a situácií na flope sa snažím udržovať pot alebo hrať agresívne, niekedy ma zaskočí situácia , kedy ma súper na flope raisuje a ja začnem rozmýšlať má 2 páry alebo len semiblufuje a čaká na draw pop. OESD tieto situácie zatiaľ moc nezvládam.

Rovnako ma trápia aj 3bety už na NL 10 SH sa stretávam s týmto javom a neviem sa tomu brániť , väčšinou skladám pre flop .

V neposlednom rade mi robí problém tiež C-bet nakoľko hrám konzervatívne a väčšinu rúk po netrafenom flope skladám, často sa mi totiž stávalo ,že ked som mal pozíciu a súper síce nejavil záujem na flope nakoniec som zistil ,že to je blbý slowplay :f_frown:

Na koniec musím priznať ,že môj časový harmonogram zatiaľ nesplňam ako by som si predstavoval , viacej krát sa stalo ,že namiesto 6+2 stihnem 4+1, čo nie je dobré...
      Avšak ,aby sa môj príspevok nejavil len ako negatívny post, chcel by som tiež povedať ,že do 6.2 evidujem 100USD rake, čo predstavuje zisk okolo 30USD , čo ma určite teší . Za dalšie chcem napísať čo momentálne pri hre najviac trénujem :

:diamond: Selekcia hráčov
      :club: Rozmýšlať o svojej hande v budúcom čase , čo sa môže stať po flope turne a ako bude reagovať môj súper , uvedomiť si už pre flop ,čo chcem hrať a aké sú moje očakávania
      :heart: Do hry sa snažím aplikovať aj trocha matematiky a počítať si koľko mám autov pri Flush draw OESD a rátať aj s peniazmi , ktoré v dalšom kole súper môže vložiť
      :spade: V neposlednom rade sa snažím trénovať svoju psychiku nevybuchnúť , ak prehrám AA do 54off a snažiť sa hrať svoju hru
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Po pár dňoch zisťujem ,že najväčší výnos mi prinášajú situácie , kedy flopnem set a súper chytí top pár v tomto prípade sa snažím valuebetovat agresívne a dostať do potu ,čo najviac peňazí .

Další prípad kde taktiež vidím určitý výnos je over pair ,kedy súper dopláca svoj top, midle pár a ja držím QQ, KK , AA , avšak aj v takakýchto prípadoch sa mi stáva, že súper hitne Two pairs ,alebo horšie postupku a ja to donho nasypem...

Nech sa k tomu vyjadri nejaky skusenejsi hrac (najlepsie CG, ja som hrac sng), ale tieto situacie ti dlhodobo nebudu prinasat najvyssi "vynos" ako si to nazval, skor najvacsie "trzby", ktore budu ale kompenzovane tym, ze sa niekedy aj ty vysypes do superovho setu alebo overparu. Inak povedane, z tychto situacii dokaze dostat value kazda lepsia fish :f_biggrin: Najvacsi zisk bude skor zo spotov, ktore ostatni hraci nemaju natolko zvladnute
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Dnes je 10 den mojej cesty pokrovými stolmi , uvedomil som si dve veci , jedna z nich je ,že týmto štýlom to nepôjde !
      Druhá je že, šťastie praje pripraveným a ja chcem byť pripravený chcem dosiahnuť úspech v tejto hre a spravím preto všetko ,čo je v mojich silách. Je dôležité od myšlienok a písmen na papiery prejsť ku konkrétnym činom .

Musím byť ten najprísnejší šéf ktorého si dokážem predstaviť , ak si stanovým nejaký cieľ musím ho dodrťať , nemôžem byť lenivý, nemôžem sa vyhovárať a hádzať vinu na iných ...

:club: 12:00 do 13:36 zopakovanie si bronzových člákov + príprava na session v podobe vytvorenia ideálneho mindsetu

:club: 14:00 začiatok session ešte pred hrou si nachystám jeden pomaranč ,banán, oriešky a jablko + 2 litre vody .
      Predpokladaný koniec session 20:00 kedy sa sústredím na dohladanie krízových situácií a niektoré postnem aj na forum
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Report po 14 dnoch

Moje aktuálne vnímanie hry

Za prvých 14 dní od kedy som sa napojil na prvý stôl NL 10 sa toho veľa zmenilo, niekto by povedal však prešli len dva týždne čo sa mohlo stať , avšak v mojej hre sa stalo veľa . Pochopil som ,že taktika čakám karty a hrám iba ked to mám nie je vyhovujúca .
      Viacej som študoval a pozeral hlavne Twinnove videa. Začal som viacej hrať pozíciu a súperov ,avšak čim viacej som bol loose tým väčší problém som mal s foldovaním .

Jednotlivé pozície a moja hra :

UTG - Hrám len silné karty AJs+ a všetky páry 22+ , raisujem 4BI
      MP - Vyšie zmiňované , ale taktiež sem zahrňujem už aj KQs,QJs,JTs,KJs sem tam aj off a tiež KT, QT
      CO - Do range zápajam už aj nižšie konektory
      BU - Any two , záleží od súpera ktorý proti mne stojí , často sa dostávam do situácie, že niekto na pozícií UTG MP CO sa len limpne a vtedy raisujem 4BI , inak standartne 3BI
      SB - Podobná range ako UTG
      BB - Podobná range ako MP s tým ,že ak je v hre viacero hráčov dovolím si zahrať aj nižšie konektory alebo farbné Ax

Najväčší problém je, že ked hrám takto širokú range , tak mi robí problém zahodiť a hlavne z BU sa za každú cenu snažím súpera prehrať , z čoho sa stáva potom v konečnom dôsledku skôr nevýhoda ako výhoda .

Dôležité fakty + aktuálny stav BRM

Aktuálny BRM : 295,88 USD
      Počet odohraných hodín : 56+ toto číslo nie je presné, nakoľko sa mi nepodarilo dodržať odohrať každý den 6 hodín čo ma dosť mrzí...
      Počet PKR points : 47 363PP

Najväčšie problémy ktoré evidujem doteraz na svojej hre :

:diamond: Tilt ano dobre počujete tento milý pán za mnou chodí každú session a odpáli mi vždy aspon jeden BI :s_o:
      :diamond: Foldovanie , taktiež si treba uvedomiť NIE VZDY sa da super prehrat treba vediet zahodit :s_mad:
      :diamond: Pristihol som sa ,že ak mám pozíciu a súper checkne cbetujem každý FLOP :f_eek:
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Podnety a ciele do konca mesiaca

1, Na základe prvého pol mesiaca musím upraviť svoj čas stravený pri hre a to v pomere 5/1,5 t.j. 5 hodín hry a hodinu a pol štúdia (čo pripadá jedno video od twinna)

2, Snažiť sa odstraňovať svoje chyby z hry a postupne vykryštalizovať svoj vlastný štýl pri stole, k čomu chcem dospieť ,aby som bol čo najmenej čitateľný ani nie TAG ani nie LAG , proste hráč od ktorého súper nevie čo má čakať PFR by sa malo pohybovať okolo 25% a 3bet 5-8% hlavne z pozície

3, Prečítať znovu všetky strieborné články v BSS stratégií a založiť si k nim aj zošit ,kde si budem robiť poznámky

4, Attackovat platinum status na PSG/narakovať 600 dolárov +

Postnem dve špecifické handy , kde som zakaždým zahral na P .. :s_o:

Handa číslo 1

PKR - Hold'em Cash Games - $0.10/0.25 Blinds - 6 Players
      Hand Converter by Pokerhand.org

jackyzigg (BB): $25.35
      frb010 (UTG): $90.53
      Duckface (UTG+1): $27.30
      zoltanpeppa (CO): $25
      Kispetra (BTN): $25.70
      GoksiSK (SB): $25.85

Pre-flop: Dealt to GoksiSK 8:heart: J:heart:
      (1 folds), Duckface raises to $.85, (2 folds), GoksiSK calls $.85, (1 folds)

Flop: ($2.05) 3:heart: 9:diamond: T:club: (2 Players)
      GoksiSK checks, Duckface bets $1.46, GoksiSK calls $1.46

Turn: ($4.97) 4:club: (2 Players)
      GoksiSK checks, Duckface checks

River: ($4.97) Q:club: (2 Players)
      GoksiSK checks, Duckface bets $2.43, GoksiSK raises to $5.75, Duckface calls $5.75
      GoksiSK Showed 8:heart: J:heart:
      GoksiSK wins $15.56

Handa číslo 2

PKR - Hold'em Cash Games - $0.10/0.25 Blinds - 6 Players
      Hand Converter by Pokerhand.org

MeneGeneOkerland (BB): $27.58
      spunky80 (UTG): $31.17
      rhinovic (UTG+1): $47.40
      thenewcrow (CO): $13.62
      GoksiSK (BTN): $29.44
      frb010 (SB): $26.61

Pre-flop: Dealt to GoksiSK Q:club: K:heart:
      (2 folds), thenewcrow raises to $.50, GoksiSK raises to $1.85, (2 folds), thenewcrow calls $1.85

Flop: ($4.55) K:diamond: 5:club: 8:spade: (2 Players)
      thenewcrow checks, GoksiSK checks

Turn: ($4.55) T:diamond: (2 Players)
      thenewcrow bets $2.70, GoksiSK calls $2.70

River: ($9.95) 3:diamond: (2 Players)
      thenewcrow bets $8.90, GoksiSK raises to $22.52, thenewcrow calls $9.07 and is all-in, returns $13.45
      thenewcrow Showed 9:diamond: A:diamond:
      GoksiSK Showed Q:club: K:heart:
      thenewcrow wins $26.22

Moje myšlienkové pochody ruka číslo 1 :

Informácie o súperovy - súper hral agresívne a na tomto flope cbetuje skoro vždy , takže určite call

Turn - tam som podla mna zaspal 4 určite nepomohla súperovy a mohol som teda súpera vytlačiť už na turne ,alebo value betovat svoju draw

River - tam nie je o čom value raise s cielom navýšenia potu

Moje myšlienkové pochody ruka číslo 2 :

Rainbow flop mal som pocit, že súpera určite netrafil a tak som chcel zahrať taktiku neskoršieho cbetu , kedy callne súper so širokou range a na river si ísť pre value

Turn :s_cool: všetko na poriadku cbetujem podľa plánu súper calluje

River prišiel backdoor flush ,ale však to nemôže mať omg chce ma len vytlačiť pushnem to tam celé :f_biggrin:

Následne prebudenie sa do reality a súper mi ukazuje ten posraný backdoor :f_confused:
    • Machinator
      Machinator
      Bronz
      Registrace: 21.11.2010 Příspěvky: 899
      BLOG vyzerá opticky skvelo a je vidieť, že máš motiváciu aj chuť niečo dokázať... GL
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Pekný blog, budem sledovať...ale tie handy teda...meh :)

V tej prvej hande je to jednoduchý fold preflop. As played tak by som hral c/r flop. As played flop sa dá zvážiť donk T, pretože súper bude často cbeh. As played T tak river by som donkol, a keď nie donk tak na c/r vyšší sizing pre value, FD by agresívny hráč vždy betoval na T, takže flushov moc nemá.

V tej druhej by som cbetoval flop, as played máš na riveri proti tomu polarizovanému sizingu iba bluffcatcher, nikdy Ťa necallne nič horšie keď to pošleš :)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      Kde na poker bereš tolik času? :_)

Já bych docela rád investoval denně 6h do pokeru, ale jelikož musím tak 3-4h pracovat, k tomu minimálně 2-3 hodiny studovat do práce a řešit věci okolo a taky se někdy věnovat přítelkyni, na poker mi zbudou max 2h denně - když nedělám nic jiného krom práce a pokeru :-D
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Som rád ,že ste zavýtali na môj blog a podporuje ma každý vložený post, každou vloženou handou naberám na sile :s_evil: .

Fiskantes : Pekná analýza hlavne tá druhá handa bola fakt no coment z mojej strany :s_mad: , čo sa týka tej prvej chcel som sa spýtať ako si napísal flop check/raise, čo tam chceme reprezentovať pri tomto move ,alebo len vytláčame prípadný cbet s tým ,že máme nejakú showdown equity ?
      Za druhé ja takto hrávam flush draw check/raise ak som mimo pozície ,alebo párované flopy ,tiež mimo pozície súper často zahodí ,ale pri OESD neviem, aký máš nato názor .

NeznyDebil : Chodím do práce tiež , popri tom navštevujem aj externé štúdium a tiež mám priateľku, cez to všetko denne minimálne 4 hodiny odohrám + vždy niečo naštudujem, ale je to makačka ... Hlavná výhoda v robote môžem študovať hru a u priateľky často dohrávam stratený čas v robote :D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,208
      priatelka musi byt rada ;)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      Ona je někdy výhoda mít práci, kam jdeš, odpracuješ a konec.

Já jsem freelancer - dělám z home office, takže si v práci můžu číst co chci, ale pak taky nemám co fakturovat :-D

Navíc mám rád široký rozhled - takže klidně denně strávím 2-3 hodiny koukáním na nové zajímavé věci.. tam se ten čas možná ztrácí :-D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Na flope v tej c/r ruke je semibluff s dobrou equity (showdown value s J hi nemáme žiadnu), ďalšou možnosťou je donk, čo reprezentuješ (sety) nemusíš na NL25 moc riešiť (ak by Ťa trápilo čo reprezentuješ, určite by si napr. neraisoval spárované boardy, kde nereprezentuješ nič). Akurát ja by som sa do toho spotu nikdy nedostal; pretože J8s by som vždy foldol preflop. Ale ak už si s takýmto trashom calloval, tak by som čakal že máš postflop lepší plán než s hitnutou draw dotovať OOP passive dead money :)

Z toho čo som videl by som ale povedal že zbytočne priveľa vymýšľaš, na NL10 hraj radšej solid poker založený na dobrých teoretických základoch :)
    • grulo
      grulo
      Bronz
      Registrace: 26.12.2012 Příspěvky: 79
      Pekny uhladny blog. Vidno, ze to mas v hlave zrovnane.
      Daj nejake updates :) a 3tieho nezabudni na final decision ;)