Poker play mimo stoly a na stolech

• svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Hoj všichni,
      mám dost vážný mindsetový problém a zajímá mě jestli ho někdo z vás už řešil a jakým způsobem (předpokládám že ano). Když nejsem za pokerovým stolem a řeším s někým analýzu různých situací popřípadě analýzu konkrétních hand, nemám problém vyvodit z vlastní iniciativy správný úsudek.

Jakmile ovšem zasednu ke stolům tato vlastnost z mého mozkového "vybavení" vyšumí a začínám se chovat jako cvičená nedisciplinovaná opička - čumím, klikám, nemyslím. Samozřejmě to tak není každou ssn, v těch sessions ve kterých k tomuto stavu nedochází se mi bohužel nepodařilo vypozorovat co dělám jinak. Co pomáhá udržet vaši koncentraci? Jak odehrajete co nejkvalitněji 5h/d?

Má někdo zkušenost?

Jinak nemasstabluju takže nějaký autopilot zase nejsem.
      Díky za odpovědi.
  • 6 odpovědí
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 864
      Ako keby som sa videl... stavalo sa mi to.
      Ja sa rozpravam sam so sebov, samozrejme v duchu, alebo len potichu, napr. na UTG otvara 8%, ma silnu range, steal z CO 50%, na BTN mozem light 3bet... a podobne. Proste sam pre seba si popisujem situaciu na stole a takto sa mi hra lepsie a dokazem hrat profitabilnejsie.
    • Kamenice
      Kamenice
      Platina
      Registrace: 09.07.2012 Příspěvky: 625
      Ahoj, mám stejný problém a potřebuji na tom taky zapracovat. Nejvíc mi pomáhá to jak píše matokiko, snaží se komentovat vlastní hru(pouze v duchu), jako kdyby se na mě někdo dívat a vysvětluji mu co dělá a proč to dělám.
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 864
      To je tiez dobry sposob. Vysvetlovat svoju hru imaginarnemu kamaratovi. Takto hram preto, lebo... toto takto lebo...
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      5h/d som ešte asi nehral, ale tieto autopilot znaky poznám. mne pomáha nasledovné:
      :club: pred každou session idem do HJ a analyzujem minimálne 3 handy
      :club: situácie, ktoré si zanalyzujem si píšem slovne do wordu (napr. Hhigh boardm na turne sa skompletizovala možná FD, so 2nd párom mám value pretože...). na stole potom viem tieto situácie ľahšie idetifikovať a myslím, že aj autopilot potom robí správnejšie rozhodnutia
      :club: mám vytvorený word, kam si píšem otázky, podľa ktorých sa rozhodujem na jednotlivých street. čas od času si ho prejdem a snažím sa ho dopĺňať (tieto otázky sú napr. aký vysoký má súper cbet?, dá sa to exploitovať?, akú line pre to použiť?, ...)
      :club: markujem handy počas session. ak za session nemám označenú žiadnu handu, tak to znamená, že ma nenapadli žiadne otázky. pre mňa znak autopilota. otázky nemusia byť iba ku konkrétnej hande, ale napr. aj ako zahrať celkovú range súpera; ak súper urobí nejakú neočakávanú vec, s akou frekvenciou ju robí,... .
      :club: v duchu si handu popisujem situáciu. autopilot znamená len pozeranie a klikanie. ak si v duchu budeš popisovať prečo niečo robíš, tak už aj myslíš
      :club: pred každou session si pustím nejaký song ktorý ma namotivuje alebo ho mám rád
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Díky všem za reakce

xpravda původně napsal
      :club: pred každou session idem do HJ a analyzujem minimálne 3 handy
      :club: mám vytvorený word, kam si píšem otázky, podľa ktorých sa rozhodujem na jednotlivých street. čas od času si ho prejdem a snažím sa ho dopĺňať (tieto otázky sú napr. aký vysoký má súper cbet?, dá sa to exploitovať?, akú line pre to použiť?, ...)
      :club: v duchu si handu popisujem situáciu. autopilot znamená len pozeranie a klikanie. ak si v duchu budeš popisovať prečo niečo robíš, tak už aj myslíš
      Obdobu tohoto "systému" jsem taktéž využíval, ještě s doplněním hodnocení session po jejím skončení do excelové DB. Problém je ovšem ve mě, že si po 20k handách co jsem schopný to zapisovat, řeknu podvědomě DOST, začnu to flákat až úplně skončím. Ve špatném období se pak snažím najít co jsem kde udělal špatně, a často skončím právě u tohoto problému (že jsem nevydržel), stejně tak week goals, vydržím tak 14dní

xpravda původně napsal
      :club: situácie, ktoré si zanalyzujem si píšem slovne do wordu (napr. Hhigh boardm na turne sa skompletizovala možná FD, so 2nd párom mám value pretože...). na stole potom viem tieto situácie ľahšie idetifikovať a myslím, že aj autopilot potom robí správnejšie rozhodnutia
      Velmi zajímavé, must try it :)

Chce to holt disciplínu děj se co děj
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Z každého SD, který máš možnost vidět (nemusíš se ani přímo účastnit handy) se snaž vyvodit, jak to ovlivňuje soupeřovu range v určitém spotu, a podle toho si napiš notes, jak daného hráče budeš exploitovat.
      Snaž se tak vytvářet gameplan proti každému hráči individuálně na základě informací z SDs a ne HUDu =) . Tohle tě bude nutit opravdu nad hrou přemýšlet, i když zrovna budeš card dead.

Imo tohle tě posune herně hodně dopředu, teda u mě to aspoň tak bylo, člověk si pak uvědomí mnohem víc souvislostí v těch různých ranges. HUD bych bral fakt jenom orientačně, podle mě je chyba, jak moc se na něj teď lidi spoléhají a uniká jim pak to skutečně důležité info ;) glgl