MP3 přehrávače

• hyhlajs
      hyhlajs
      Bronz
      Registrace: 14.08.2010 Příspěvky: 210
      Chci si koupit mp3 přehrávač, zatím preferuji značku apple
      důležitá je pro mne kapacita,váha, využití pro sport
      potřebuji se rozhodnout mezi Ipod nano X Ipod touch máte zkušenosti?, případně budu rád za každý jiný typ :)
  • 11 odpovědí
    • TiltGrinder
      TiltGrinder
      Bronz
      Registrace: 21.11.2011 Příspěvky: 1,135
      Doporucil bych ti iPod touch sam jsem ho mel a je to skvela vec mas tam internet, hry proste vsechno co ma iPhone za 19K jen s tim rozdilem ze z neho nejde volat a ma vyssi vydrz baterky :)
    • hyhlajs
      hyhlajs
      Bronz
      a nejaky vyznamny zapory? jeden z nich co jsem vypozoroval je zadni kryt - opotřebení
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,592
      ja mam tiez ipod touch a je uplne super, bola to asi moja najelpsia kupa za min.rok . Funkcie ma super, rozmery tiez tak akurat doruky, a na hudbu a multimedia je fakt dobry. Este nejake kvalitne sluchatka si potom kup.
    • TiltGrinder
      TiltGrinder
      Bronz
      kup si nejake pouzdro a o opotrebeni krytu muzes zapomenout :)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      ipody su na tom zvukovo velmi dobre. ale su urcite aj lepsie a hlavnejsie lacnejsie alternativy ;)

urcite mozes pozriet napriklad na COLORFLY C3, COWON i9, pripadne Hisound Nova. myslim, ze vsetky budu mat lepsi zvuk. o to by malo ist pri prehravaci na prvom mieste. ;)
      ovsem co sa tyka uzivatelskeho prostredia/ovladania, tak tam sa nic nechyta na ipody. sam pouzivam Shuffle + FiiO E6 + Fostex TH-5.

inak vybrate nano je urcite dobra volba. tiez po nom poskulujem jednym ockom, ale zda sa mi stale dost drahy.
    • TiltGrinder
      TiltGrinder
      Bronz
      Todle nikdy nemuzes srovnavat s iPodem a kdyz jo tak asi nemas/nemel si iPod nebo mas naho*** sluchatka :) ...bez urazky ale pokud mas dobry sluchatka k iPodu tak ten zvuk nemuzes srovnatvat s nicim a navic ma vsechny funkce iPhonu (az na to volani) takze to je dalsi +... proc si kupovat iPhone za 20K kdyz iPoda koupis za 8K :)
    • Dzalu
      Dzalu
      Bronz
      Registrace: 13.02.2012 Příspěvky: 111
      Já bych ti doporučil Shuffle, jelikož píšeš, že to máš i na sport. Je maličkej, neváží prakticky nic a zvuk parádní. Věci jako hry a internet máš v mobilu a přijde mi zbytečné mít kvůli tomu další velké a těžké zařízení jako je Touch.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      TiltGrinder původně napsal
      Todle nikdy nemuzes srovnavat s iPodem a kdyz jo tak asi nemas/nemel si iPod nebo mas naho*** sluchatka :) ...bez urazky ale pokud mas dobry sluchatka k iPodu tak ten zvuk nemuzes srovnatvat s nicim a navic ma vsechny funkce iPhonu (az na to volani) takze to je dalsi +... proc si kupovat iPhone za 20K kdyz iPoda koupis za 8K :)
      aky mam prehravac, zosilovac aj sluchatka predsa pisem v prispevku.:)
      a samozrejme, ze to porovnavat mozem. uz dlho si vyberam prehravac a mam precitanych kopu recenzii, z menovanych som osobne pocul Cowon. a ostatne dva odporucaju ludia, pre ktorych je co najlepsi zvuk prvorady. nech si kazdy vyberie, co potrebuje. niekto chce od prehravaca kvalitny zvuk, niekto hry a blbinky naokolo ;)
    • hyhlajs
      hyhlajs
      Bronz
      dik za nazory, pro mne vede nano z duvodu jeho funkce a pameti. uvital bych totiz tu fitness funkci, prijde mi to zajimave...jsem rad ze se to tak rozjelo
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 480
      Asi Ti moc neporadím, ale aspoň můj názor:
      Docela hodně běhám a bohatě mi stačí smart phone. Váhově ten rozdíl mezi shuffle a telefonem nepoznáš a má to GPS což je pro mne důležité na trackování trasy.
      Myslím, že při sportu stejně kvalitu zvuku moc nepoznáš, ale pro poslech mimo sport je kvalita určitě potřeba.
      U Shuffle mi vádí, že nevím jaká písnička (track) hraje.
      A jetě mi na iPhonu(manželky) vadilo, že u Apple musíš vše synchronizovat přes itunes. Nemůžeš to tedy použít na jakémkoliv PC jako externí disk a normálně kopírovat písničky.
      Ale nejsem Audiofil, takže pro moje potřeby ten telefon stačí.
    • LimitedE1
      LimitedE1
      Bronz
      Registrace: 24.09.2012 Příspěvky: 22
      Já jsem si od přírody nějak s jablečnýma výrobkama nesedl do noty, nevim, asi mám radši možnost volby a nechci aby mi někdo říkal že potřebuju jen tohle a nic jiného. Nechci tu vyvolat klasickou troling válku mezi aplle/zbytek světa, takže pokud se dotknu jablíčkářů není to myšleno zle...

Já osobně používám k poslechu hudby výrobky od sandisku, konkrétně jsem měl Sansa Clip, Sansa Clip+, Sansa Clip Zip a Sansa Fuse+.
      Výhody: Přehrávače jsu zaměřeny výhradně na hudbu, kvalita zvuku, podpora paměťovek, rychlost a ještě určitě další...
      Nevýhody: řada clip má horší výdž cca 12-16h při plném nabytí (fuse 20-25), ovládání vymýšlel asi šimpanz, ale tlačítek to nemá moc a dá se na to rychle zvyknout, při prvním zapnutí po přidání hudby startuje cca minutu, každý další zapnutí je v řádu vteřin.

Jasně iPody vedou jednoznačně vzhledem, kvalitou konstrukce a spoustou serepetiček okolo (které jsou pro někoho plus, pro druhého mínus) ale tyhle srandy si taky zaplatíte...
      Ale u Sansy není pořeba hudbu nějak konvertovat (přehraje to prakticky jakýkoliv hudební soubor), není potřeba využívat iTunes nebo spešl programy jen abych do přehrávače dostal hudbu.

Další skvělé přehrávače které jsem mohl vyzkoušet jsou: Cowon iaudio 9 a 10.