Kde a jak (znovu)začít?

• Tripy
      Tripy
      Bronz
      Registrace: 13.07.2011 Příspěvky: 123
      Zdravím,

nelekejte se toho slohu hned na začátku, ale mám na srdci vážně důležitý a dojemný příběh :P :D . Tak jsem se zase po dlouhé době přišla mrknout na PS a rozhodla jsem se, že místo nekonečného investování peněz do pokru bych měla konečně už začít pracovat na skutečných výsledcích a začít hlavně opravdu od základu. Pokr hraju už nějaký ten pátek (brzy to budou tři roky), ale očividně stále stejně špatně, jako na začátku. Nějaké menší pokroky sice byly, ale vždycky se to nakonec zvrtne a končí to stejně, s nulou na konci a s přesvědčením, že buď už poker nebudu hrát vůbec anebo se alespoň půl roku budu věnovat studiu, aby to mělo vůbec nějaký potenciál a smysl. No nicméně ačkoli jsem byla pokaždé odhodlaná se opravdu vrhnout na všechny články a strategie a prostě se zdokonalovat ne pouze skrze hru, tak jsem se k tomu nikdy nebyla schopná na 100% dokopat. Může za to za 1) moje lenost to všechno číst, za 2) to, že se tu stavím vždy po delší době a pak se tu moc neorientuju v záplavě všech možných příspěvků, 3) naivní představa, že budu mít u stolu štěstí i bez toho a že se moje hra bude zdokonalovat pouze hraním. Jak z toho všehho asi vyplývá, 3. bod se nikdy nekoná, občas se sice trochu zadaří, ale bývá to jen krátkodobá záležitost. No a nikoho samozřejmě nebaví krmit herny penězmi a mít nulu na vlastním účtu. Tak jsem si řekla, že bych to měla konečně teda zlepšit a opravdu, ale už vážně a opravdu s tím něco udělat, protože pokru se mi vzdávat zatím nechce, mám tu hru ráda a taky abych jednoho krásného dne dokázala všem těm, co mi nikdy v tomhle nefandili a nevěřili, že na to mám a že je pak za vyhrané peníze můžu třeba pozvat na véču, no prostě pro ten pocit. :)

A proč to vlastně všechno píšu? Tak jednak pro to, že napsat to veřejně mi možná trošku pomůže se nad tím vším opravdu kriticky zamyslet a jít s kůži na trh. Pak taky proto, že bych vás tímto chtěla poprosit o rady. Vzhledem k tomu že se točím již nějakou dobu v bludných kruzích, které jsem popsala a z nichž zatím nenácházím výhodisko, tak bych byla ráda, kdybyste třeba i vy mi pomohli se z této šlamastiky dostat. Mým problémem totiž asi je, že ačkoli bych to ráda změnila, nevím kde začít a jak postupovat aby to mělo nějaký kýžený výsledek. Asi bych potřebovala přímo někoho, kdo by mne nějakým směrem vedl (a nejlépe měl bič v ruce :D ) Ale chápu, že to se asi nestane, tak to zkusím takhle a třeba se tu najde přímo někdo, kdo v sobě objeví geny spasitele :D

Jinak ještě teda info k mé prozatimní situaci
      Znalosti - něco málo načteno mám (strategie atd.), shlédnutá i nějaký videa
      atd. ale nebylo toho zas tolik. Dost věcí jsem asi (no spíš určitě) podcenila, v čemž bude asi taky kámen úrazu a nevím, na co přesně se na začátku zaměřit. Hlavně nejsem typ člověka, který by zrovna rád trávil čas s všemožnými výpočty, grafy, tabulkami apod.

Co, kde a jak hraju? - heren mám vyzkoušených několik. Momentálně hraju na Pártypokru, ale dlouhodobě se držím Pokerstars. Kolik mám odehráno, nevím, protože statistiky a jiné ohavnosti tomu podobné jdou trošku mimo mě, a předem upozorňuju že matematika po ukončení střední taky nepatří mezi mé silné stránky :D . No a z formátu mám ozkoušeno také vše. Minimálně hraju CG, jednak proto, že mi nejdou a jednak pro to, že mě ani příliš nebaví. No SnG hraju víc, ale taky pořád nemůžu najít ten správný způsob jak na nich vystavět slušný bankroll a vůbec nejradši mám turnaje, které hraju už od samého začátku a prostě mě baví tím svým napětím. Myslim, že moje turnajová hra se i docela zlepšila (i když mívám i hodně špatné a šílené dny) a dokážu se propracovat na ITM a to i celkem daleko. Jenže na druhou stranu prostě chápu, že na tom se nic vystavět nedá, protože za prvé to žere šíleně času a za druhé hrajete 6 hodin abyste si odnesli 10 dolarů za 20. místo, což je prostě ve výsledku nic. No takže pak to vlastně vypadá tak, že pořád bloumám mezi MTT a SnG, na SnG se snažím něco vydělat, ale nejde mi to, na MTT se sice někam dopracuju, ale zase tím nevydělám nic a to co vydělám se pak rychle rozkutálí. Jinak nepoužívám prozatím žádný pomocný software při hraní, něco jsem stahovala ale příliš jsem se v tom neorientovala a přišlo mi, že mě to při hře dost brzdí. Do těch větších se mi zas zatím nehcce investovat protože nejsou úplně nejlacinější a pokud už bych ho měla kupovat tak již za nějaké vydělané prašule. Co se limitů týče, držím se na micro - max. do 3 dolarů, ale spíše 1.

Chyby, kterých se vědomě dopouštím - no, teď se budu trošku stydět, když to tady budu psát, protože některé z těch věcí jsou opravdu ostuda po třech letech, no ale píšu to proto, že to chci změnit, takže - občas hrubé nedodržování bankrollmanagementu (zlepšilo se, ale když přijde období prohry, zapomínám na pravidla a poučky o tom nejzákladnějším), špatná psychika - prohry mne dokážou občas fakt rozházet a na tomhle zatím nevím, jak přesně mám zapracovat protože strategie atd můžete načíst ale s tou psychikou je to fakt problém, no jsem typický šílenec, co když začne rpohrávat, tak to chce rychle získat zpět a pak samozřejmě zůstane na nule, ostatně to se ale prolíná s již zmiňovaným managementem. Mezi další chybu, kterou se dost často potopím, patří netrpělivost a zbrklost, někdy dřív mačkám tlačítko než přemýšlím, ale těchto kroků se snažím vyvarovat a oproti dobám dřívějším jich ubylo. No a pak ty odhady soupeřovy handy, to je taky oříšek. Nevim teda jeslti je to pouze mnou, nebo i tím, že se pohybuju na micro limitech, kde jsou šílenci, co mi preflop KK callnou se 73 a pak jim tam postupně přijde celá postupka apod. Noo a pak bluffy, krádeže blinů, výše sázek, pozice u stolu a handy, které z ní hrát, to vše jsou věci které teda vylepšuju už nějaký ten čas, ale pořád je co dohánět. Dřív jsem na nějaké krádeže blindů a continuation bet ani nemyslela, teď hraju už trošku jinak a samozřejmě vidím z hry, kolik chipů se dá takhle získat. Občas to ale asi dělám v nesprávný moment a špatně :D

A co bych teda konkrétně chtěla udělat? No předně bych si ráda pročetla teda články a strategie, minimálně ty základy a k tomu připojit nějaká výukový a komentovaná videa, osobně teda upřednostňuju videa protože ne každý článěk je pro mě na 100% srozumitelný, když to vidím jen na papíře a ne v akci. Pak jsem se taky chtěla podívat na nějaké příspěvky tady na fóru a učit se třeba i z nich, ale jak už jsem psala, je tady toho hrozně hodně a ztrácim se v tom a nevím, kde a s čím začít.

A tento příspěvek jsem tedy napsala proto, protože chci kohokoli z vás poprosit o cenné rady ( a možná že třeba mnozí byli v kdysi nebo nedávno ve stejné situaci, kdy se rozhodli se opravdu stát s ryby dobrým a vkalitním hráčem), kde a s čím začít, jak postupovat, na co se předně třeba zaměřit, naco naopak ne atd atd. Už je opravdu čas, abych neházela peníze do vzduchu a jen po pár hodin hraní bez výsledku. Tak doufám, že tohle bude první a úspěšný krok ke změně a že se toho konečně chopím se vší odpovědností a odhodlaností.

Doufám, že to někdo byl schopný dočíst až sem a že se tu nějaké odpovědi objeví. Budu se těšit.

Tripy :) )
  • 9 odpovědí
    • Kassad08
      Kassad08
      Bronz
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 87
      Ahoj, doporucuji ti zacit u sebe a zapracovat na trpelivosti a discipline, bez toho se v pokrovem svete neobejdes. Hrej jen s penezi o ktere si muzes dovolit prijit a studuj, studuj, studuj.

Ja zacinal taky na MTT a postupne jsem presel na SNG o deseti lidech, ale mam v planu se na MTT jednou vratit (a ze SNG budu mit natrenovan finalni stul).

Pomuze ti take zalozit blog, kde budes uvadet sve cile, postup studiem, vysledky, sve pocity a hlavne kdyz nebudes necemu rozumet, tak ti zdejsi komunita vse vysvetli.

Vsechen studijni material mas zde na techto strankach a neboj se zeptat na to, cemu nerozumis, nebo si nejses necim jista.

Kdyz tak si me dej do pratel, jsem sice jen videndovy hrac, ale s drobnostma a zaklady ti muzu poradit.
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,773
      Ahoj Terezo,

pokud jsi ve fázy "přešlapování" zkus za vším udělat tlustou čáru a začít od začátku. Opravdu poctivě projdi všechny basic a bronz články a shlédni videa. Neboj si dělat poznámky, ptej se na to co ti není jasné (od toho tu komunita je). Ať se zeptáš jakéhokoli vydělávajícího hráče řekne ti že nejdůležitější je né hrát, ale studovat jak hrát a hlavně analyzovat svoji hru, co hráč udělal dobře, co špatně a co udělat lépe - od toho je celá sekce vkládání a komentář hend.

Doporučuji pokud nemáš si stáhnout pokerstrategy sidekick (tento program má několik výhod - hlavní dvě jsou 1) že načítá tvé hendy a je možné pak jednoduše přenést do fora pro zhodnocení ostatnémi hráči a za 2) může mít přínos i finanční a to mohu potvrdit osobně. Jednou za čas je soutěž o lov titulů a losování - na mě se usmálo štěstí v lednu a bylo z toho 50 USD.

Přeju ti hodně studijních úspěchů jak ve hře tak ve škole. Ať se ti daří a neboj se ptát, konzultovat a samozřejmě zde i "brečet" když tvoje AA callne nějaký ošklivý "FISH" s 27o a dojde mu to.

Pokrový život je o rybách - buď krmíš ty je nebo oni krmí tebe. A ta druhá varianta je ta jediná správná. Ryba není kámoš, ryba je žrádlo.
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      Ahoj,

díky za přečtení i vaše komentáře. Ten blog je určitě dobrá volba a v budoucnu ho založím a budu sledovat svůj vývoj a snažit se o pravdivou sebekritiku. Momentálně mám v plánu si dát od pokru pár dní pauzu. Mám toho teď hodně ve škole a chci pak opravdu začít od nuly, tak si myslím, že by mi to mohlo prospět a že bych se k tomu mohla vrátit s lepším rozpoložením, než tím, v jakém jsem teď.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Platina
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      Kde a jak (znovu)začít?

1. vyber si jednu pokrovu varianu
      sng, cash alebo omaha... (na mtt zatial zabudni)

2. nauc sa to hrat.
      - sng sa naucis hrat za 50 hodin, cash game za ~100 hodin.
      (sng asi 20hodin videa, 20 hodin knihy a clanky, 2 hodiny plateneho coachingu, 8 hodin analyza svojej hry (exekucia strategie, nastavenie softu, hud atd..)
      tj. ak si vyberies sng, tak si naplanuj tych 50 hodin do svojho rozvrhu a cim rychlejsie to zvladni.. najlepsie za 3 dni.

3. hraj hru co si sa naucila hrat s nejakym bankrollom (50usd staci) a zarabaj peniaze.

4. urob si system hry a studia hry (aby si sa stala najlepsou hrackou nejakeho formatu, tak potrebujes ~1000 hodin studia a 1500 hodin hry, takze si urob nejaky program na kazdy den (tyzden) ((mesiac)), ze kolko budes hrat a kolko studovat.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      pLAYERsjsk původně napsal
      Kde a jak (znovu)začít?

1. vyber si jednu pokrovu varianu
      sng, cash alebo omaha... (na mtt zatial zabudni)

2. nauc sa to hrat.
      - sng sa naucis hrat za 50 hodin, cash game za ~100 hodin.
      (sng asi 20hodin videa, 20 hodin knihy a clanky, 2 hodiny plateneho coachingu, 8 hodin analyza svojej hry (exekucia strategie, nastavenie softu, hud atd..)
      tj. ak si vyberies sng, tak si naplanuj tych 50 hodin do svojho rozvrhu a cim rychlejsie to zvladni.. najlepsie za 3 dni.

3. hraj hru co si sa naucila hrat s nejakym bankrollom (50usd staci) a zarabaj peniaze.

4. urob si system hry a studia hry (aby si sa stala najlepsou hrackou nejakeho formatu, tak potrebujes ~1000 hodin studia a 1500 hodin hry, takze si urob nejaky program na kazdy den (tyzden) ((mesiac)), ze kolko budes hrat a kolko studovat.
      Omahu určitě taky ne, to radši ty mttčka ;)
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      ahoj, pokud se rozhodnes pro variantu sng tak tady je plan
      http://cs.pokerstrategy.com/strategy/sng/2024/1/

pokud nejses moc na clanky tak se divej na begginers videa
      na druhe strane si myslim, ze nektere veci precist potreba, video te nenauci vse. ve clankach najdes prut a video ti ukaze jak s nim lovit

nemej strach z matematyki, ta kterou potrebujes neni na universitni urovni. jednou se naucis pocitat odds a outs a ono to pak pujde prirozene samo

studovani pomuze ti s disciplinou protoze v prubehu hry budes mit tolik praci abys aplikovla nauceny postupy, ze nezbyde cas na vymysleni blbosti

pokud budes mit problemy tak se vzdycky muzes obratit na komunitu. mne hodne pomaha sledovani blogu hraci, ktery jsou uz nekde jinde :f_biggrin:

tesim se na tvuj blog

GL! :f_love:

BLOG: Rocky Horror Poker Show
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      Dobře, budu se spustředit na SnG, protože by to byla momentálně asi nejlepší volba. Ale i tak potřebuu ten výběr ještě trošku zredukovat, protože SnG je stále moc široký pojem, tak se chci zeptat, na jaké varianty se zaměřit na začátek? Full ringy, 6-man, MTT SnG, turbo, hyper apod? Co z toho by bylo optimal? Hrávala jsem dost 9 KO na Pokerstras a občas se i dařilo :) ale zkoušela jsem i MTT SNG.
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      hellokitty83 původně napsal
      ahoj, pokud se rozhodnes pro variantu sng tak tady je plan
      http://cs.pokerstrategy.com/strategy/sng/2024/1/

pokud nejses moc na clanky tak se divej na begginers videa
      na druhe strane si myslim, ze nektere veci precist potreba, video te nenauci vse. ve clankach najdes prut a video ti ukaze jak s nim lovit

nemej strach z matematyki, ta kterou potrebujes neni na universitni urovni. jednou se naucis pocitat odds a outs a ono to pak pujde prirozene samo

studovani pomuze ti s disciplinou protoze v prubehu hry budes mit tolik praci abys aplikovla nauceny postupy, ze nezbyde cas na vymysleni blbosti

pokud budes mit problemy tak se vzdycky muzes obratit na komunitu. mne hodne pomaha sledovani blogu hraci, ktery jsou uz nekde jinde :f_biggrin:

tesim se na tvuj blog

GL! :f_love:

BLOG: Rocky Horror Poker Show
      Zdravím Kitty :) díky za tipy i odkaz, mrknuy se na to a začnu studovat :) Jinak jsem koukala na tvůj blog a dost mne zaujal, hlavně ta pasáž o vystudování divadelního režisérství. Miluju divadlo a viděla jsem už několik super představení. Věnuješ se tomu stále nebo co momentálně děláš? Pokud o tom nechceš psát veřejně tak poskytnu klidně nějaký jiný kontakt. Je bezva natrefit na někoho, kdo k tomu má vřelý vztah a ještě ke všemu hraje poker!
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      na blogu mam odkaz na posledni inscenaci, kterou jsem delala v prazske meetfactory.
      repriza je zitra, jestli jsi v praze tak doporucuju

http://meetfactory.cz/scheduleDetail.aspx?itemID=2853&referrer=/divadlo/program.aspx

divadlu ale zatim davam pauzu do pristi sezony protoze jsem odstehovana z brna a z prahy,kde jsem pul na pul byla.
      a ze furt se musim necemu maniakalne venovat tak padlo na poker