BLOG: Cesta k 10k a este dalej :-)

• jp444
      jp444
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 22
      Zdravim vsetkych,
      tak neodolal som ani ja a musel som sa prihlasit do tejto vyzvy. Uz to sledujem nejaku tu dobu a vidim v tom velke plus pre mna ako uplnu rybu co sa snazi akoze hrat poker. Moje ocakavania su:
      - naucit sa hrat poriadne poker,
      - rozmyslat pri hre
      - predierat sa levelmi stale vyssie a vyssie.
      - dodrziavat BRM
      - nebustnut roll

Uz nie som najmladsi ale som taky hravy typ, cize poker je presne stvoreny pre mna. Mam rodinu a deti ale na poker si viem najst tak jednu az dve hodiny denne ked uz vsetci spia.

Budem hrat NL CG 6max. Zacinam na PartyPoker kde mam aktualne 56$. Budem sa snazit pridavat postrehy z tejto cesty, ktora ako dufam neskonci niekde hned na zaciatku. Tak sup-sup ide sa na to!
  • 11 odpovědí
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update:
      Mam za sebou 2 dni hrania. Vysledok -2,5BI. Hram 6 stolov co stiham v pohode otazna je kvalita rozhodnuti. Asi pojdem dole na 4-5 stolov.

Prvy den som robil vela chyb typu - neverim ze to ma, dam call som fakt zvedavy s cim hra. Samozrejme vzdy mal str8 alebo flush, ktory som mu nechcel verit. Nedostaval som sa do hier o cely stack, toto neviem posudit co znamena len som si to vsimol po session. Prvy den skoncil BE.

Druhy den som sa chcel vyvarovat chyb z predosleho dna, co sa vcelku darilo az na zopar vynimiek ale celkom spokojnost s progresom a tym, ze si fakt na to davam pozor. Dostal som sa aj do tiltu ked dlho nic nevychadzalo a zoparkrat ma zarezal river. Chvilu som hral ako spewtard co ma stalo zopar stackov. Jedine pozitivne je, ze to trvalo snad len 2-3 minuty. Potom som sa extremen rychlo ukludnil a zacal hrat ozaj lepsie co prinieslo aj vysledky. Netlacil som tak na pilu s TP alebo TPTK. Den 2 skoncil aj tak v minuse (-2,5BI) ale moc si s tym nelamem hlavu.

Clearujem 20% reload bonus za vklad 50EUR co by malo byt cca 12$ po nahrani 64 partypoints (aktualne mam 30 PP). Cize aspon budem mat cim sanovat roll ked sa nebude zo zaciatku celkom darit :-)
      Zatial hram bez HEM. Studium 0 bodov. To znamena, ze je cas dat si ciele na tento tyzden aby som mal tu spravnu motivaciu.

poker:
      - hrat max 4-5 stolov
      - kazdy den nahrat aspon 1k ruk
      - spravit si kratku prestavku(y) pocas session
      - precitat si clanky z BSS basic + bronz
      - zistit moznosti trackovacieho SW – najlepsie daka free verzia na micro :-)

- beh 3-4 x za tyzden

V nedelu si spravim vyhodnotenie + update z hry.
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update po 1.tyzdni:
      Celkovy vysledok je jedna katastrofa skoro -14BI za 8700 hands. Tak ako taketo cosi som necakal.
      Najhorsie je, ze to nie je daky downswing kde sa nedari ale z vacsej casti je to
      zlou hrou. Parkrat som to hral velmi unaveny a za session -5BI, dalsi den pre zmenu
      pod vplyvom alkoholu - 5BI.
      Nakoniec ked mi ostavalo dakych 10BI z pociatocny 28BI tak
      som si povedal, ze takymto pristupom to do par dni bustnem. Vysledok bol zmena zo SH na FR
      + zavazok poriadne sa pustit do studia. Zmena na FR prospela. Za nedelnu session ( >2 hod)
      +4BI. Asi som si mysle ze NL2/4 dam le tym, ze pri tom bude msediet a klikat. Ale tadial cesta vazne nevedie

Ciele z minuleho tyzdna:
      poker:
      - hrat max 4-5 stolov ==> OK
      - kazdy den nahrat aspon 1k ruk ==> OK aj ked kontraproduktivne pre fishku ako ja
      - spravit si kratku prestavku(y) pocas session ==> OK
      - precitat si clanky z BSS basic + bronz ==> NOK (z bronzu mi ostavaju 2-3 clanky)
      - zistit moznosti trackovacieho SW – najlepsie daka free verzia na micro :-) ==> NOK (vobec som to nekukol)

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden ==> NOK (iba 2x)

Cize taketo su poznatky a zaroven predsavzatia do buducna:
      - nehrat to na silu ked je clovek unaveny
      - nenahanat volume ked sa to clovek len uci
      - nedavat vela solov (max 6 FR)
      - nehrat to ked clovek predtym co to popil (do auta si tiez nesadam opity tak ani k pokru!)
      - nehrat to hyperaggro
      - docasne prestup na FR kym sa nedostanem na safe roll (30 BI)
      - studium pred hranim (minimum 45 minut pre kazdou session)

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update:
      Mam za sebou druhy tyzden. Darilo sa tak vselijako. Osciloval som hore-dole, ale nakoniec skoncil v miernom pluse (z hry).
      Pozitivne je, ze som zacal pravidelne studovat, co je velke plus. Stale robim dost vela chyba, ale uz len neklikam bezrozmyslu ako prvy tyzden,
      ale snazim sa rozmyslat. Dva dni som vobec nehral len studoval, kedze nebolo na com hrat, zhorel mi kabel na adapter. Tyzden som zacal na FR stoloch,
      ale ku koncu to uz bolo viac SH, kedze na FR bolo malo volnych stolov a cakat vo waiting liste sa mi nechcelo, kedze casu je malo :-)

SH sa mi stale paci viac aj ked je to zradne ak sa clovek nesustredi, potom stacky miznu jeden za druhym. Podarilo sa vyclearovat RL bonus +12,79$ + 1$ (z 2$ bonus) za tie daily promo karticky. Este mi tam svietia 3x2$+ 1x1$. Zo samotnej hry mam za posledny tyzden + 3BI, co je pozitivny trend. Celkovo sa teda hlavne kvoli reload bonusu vraciam spat do vychodiskoveho bodu. Vcera som sa hral aj s HM. Spravil som si kratku session review, co planujem robit pravidelne.
      Tesim sa na tento tyzden. Poker ma bavi :-)
      Aktualny BR: 47,86$

RL:
      S behanim to bolo biedne 0x. Ale jedinym ako tak ospravedlnenim bolo pocasie. Tento tyzden ale idem na to!

Ciele minuly tyzden:
      - nehrat to na silu ked je clovek unaveny => OK
      - nenahanat volume ked sa to clovek len uci => OK
      - nedavat vela solov (max 6 FR) => OK
      - nehrat to ked clovek predtym co to popil (do auta si tiez nesadam opity tak ani k pokru!) => OK
      - nehrat to hyperaggro => OK
      - docasne prestup na FR kym sa nedostanem na safe roll (30 BI) => NOK (kedze FR stolov bolo malo )
      - studium pred hranim (minimum 45 minut pre kazdou session) => OK

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden => NOK

Ciele tento tyzden:
      - studium pred hranim (aspon 45min)
      - session review

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update za posledny tyzden:

Takze fakty. Poctivo som studoval. Hral som iba 4 SH stoly NL2. Nenahanam sa za volume co je imho blbost pre novacika, mam cas pri hre si vsimat superov. Hral som s HUD. Zo zaciatku mi HUD vadil ale po dvoch dnoch som si zvykol. Je to fakt skvela vec.

Vysledky za posledny tyzden su skvele +18 BI, asi mam hotrun :-). Mam dobry pocit z hry, viem na com si stojim na jednotlivych streets, netiltujem, premyslam pri hre, drzim sa naplanovanej strategie. Zbieram stacky od superov.

Ale to co sa dialo v nedelu som este nezazil. Za 752 ruk +10 BI. Jeden stol bol obzvlast juicy. Po hodine hry som si chcel dat prestavku ale nedalo sa. Tak som ostal iba pri tom jednom stole kde som nahral +6BI. Hrali tam hraci s velmi divokym stats ako 86/0(VPIP/PFR) alebo 70/20 a takych som videl na inych stolov este zopar. Zvlastne je, ze ten s 86/0 za cca 150 hands mal najvacsi stack 6BI pri stole. Od neho som toho moc nevyhral ale zvysok stola si asi myslelo, ze mam narodeniny, davali mi jeden darcek za druhym. Ku koncu session som uz dostaval pocit nesmrtelnosti a tak som odpalil 2 BI, kde som sa PF stackoval s AJo proti hracovi s niecim ako 70/20 a potom s JJ proti QQ, tiez PF. To bol jasny signal, ze takto nie a vratil som sa spat k poctivej hre, kde sa mi to darilo nahrat spat.

Stretol som pri stole aj jedneho cecha, ktory to hral prapodivne. Raz za cca 2 orbity isiel vzdy PF AI. Ked som od neho vyhral zopar $ zacal byt agresivnejsi proti mne este viac, niekolko AI za sebou.
      Co robit s takym superom ked ma cca 3BI pri stole a ja mam cca 3 az 6 BI pri stole. Je EV+ stackovat sa PF s 3BI? Ani raz som sa nedal vyprovokovat do AI PF ale rozmyslal som keby dosli KK+ ci by som siel do toho.

hands posl.tyzden: 4935 (celkovo 18920)
      BR: 84,18$ (bonusy: 16,79)

Ciele minuly tyzden:
      - studium pred hranim (aspon 45min) => [COLOR=green]OK[/COLOR]
      - session review => [COLOR=green]OK[/COLOR]

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden => [COLOR=red]NOK[/COLOR] bol som len 2x

Ciele na dalsi tyzden ostavaju.
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Kratky update:
      Minuly tyzden to bolo hore dole ale nakoniec som skoncil v pluse. Mam dni ked to hram dost zle takze na dalsi den to musim zehlit pozornou hrou. Tie dni ked to hram zle suvisia pravdepodobne s unavou. Ked sa dostavam k pokru je uz neskoro takze casto som uz dost unaveny. Ja viem, ze by som nemal vobec hrat unaveny ale potom by som s k pokru nedostal nikdy. Pozitivne je, ze studium sa stalo sucastou kazdej session. Horsie to uz bolo s review, ked som mal zly den (-5BI) tak som to zatvaral s tym, ze kaslem na to.

Do buducna teda potrebujem popracovat na tychto veciach:
      - mindset
      - nebyt result oriented
      - poctive seesion review vzdy!

Tento tyzden by som sa mohol dostat nad 100$, cize mal by som rozmyslat nad NL4. Este musim nastudovat kedy ist na vyssi limit a stanovit si dake podmienky kedy zliest dole.

Ciele minuly tyzden:
      - studium pred hranim (aspon 45min) => [B]OK[/B]
      - session review => [B]NOK[/B]

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden => [B]NOK[/B] bol som len 2x

Ciele na dalsi tyzden ostavaju.

Aktualny BR: 98,15$ (bonusy 18,79$)
      Hands : 24 149
    • jp444
      jp444
      Bronz
      No kedze som vcera odpalil 10BI tak sa mi ani neche nejako moc vypisovat.
      Tyzden prebiehal celkom slusne. Sest dni som bol s hrou spokojny, co prinasalo aj vysledky. Lenze v nedelu mi asi preplo a hral som to ako retard. Co sa stalo? No stala sa mi 2x ta ista vec. Hram pri stole s chlapom co mal staty nieco ako 65/0 (VPIP/PFR). Cize vravim si super calling station poplati cosi. Lenze platili vsetci jemu a nakonci len je ked uz som bol v tilte a isiel som na flope do AI aj s Ax. Samozrejme, ze vsetky poty zobral on na zazracne setupy. Vecer sa mi stalo presne to iste a chlap mal po hodine na konte 10 BI z celeho stola z toho polovicu odo mna. Do buducna sa musim vyvarovat takych situacii. Vidina velkeho stacku u ryby sposobila to, ze som sa za par minut stal tou najvacsou rybou ja.
      Tento tyzden sa chystam vratit k solidnej hre a davat si pozor na tilt.

Ciele minuly tyzden:
      - studium pred hranim (aspon 45min) => [COLOR=green]OK[/COLOR]
      - session review => [COLOR=red]NOK[/COLOR] po zlej session to zatvorim a nechce sa mi do toho ani pozriet lebo viem ze to bolo na *****

RL:
      - beh 3-4 x za tyzden => [COLOR=red]NOK[/COLOR] len 2x

Ciele na dalsi tyzden ostavaju + samozrejme kontrola tiltu

Aktualny BR: 88,65$ (bonusy 22,79$)
      Hands : 27 959
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update po dalsom tyzdni:
      No tak ako sa minuly tyzden skoncil tak pokracoval novy -10BI za cca 2 hod. session dva dni po sebe nie je ta spravne cesta. Dostal som sa az na startovaci BR. Vsetko plynie prevazne zo zlej hry. Robim skolacke chyby tie ako na zaciatku a samozrejme tilt. Ked sa nedari tak dokazem pri tom sediet neuveritelne dlho. Cim viac sa nedari tym viac chcem hrat a samozrejme uplne zle. Zvysok tyzdna som musel dobiehat tazke straty a cast som nahral spat. Takze co s tym? Vratim sa k solidnej hre a nebudem robit veci, ktore viem ze ma stoja $ napr:
      - nehrat s TP alebo TPTK ako s nuts
      - nenechat sa zatiahnut do pretlacania s agro maniakom
      - nehrat unaveny ani pod vplyvom
      - pouzivat daky rozumny stoploss (max 3 BI)
      - netiltovat

Ciele musim prehodnotit a porozmyslam co s tym.

hand: 32 779
      BR: 75,65$ (bonusy 26,79$)
    • jp444
      jp444
      Bronz
      No niet sa cim chvalit - jedna velka bieda, ako herne tak aj vysledkami. Mam velke swingy, teda hlavne dole. Po par dnoch ked cosi nahram tak to v priebehu par minut dokazem odpalit do nejakej ryby, klasicky aj niekolko BI v rade. Tilt je tazky nepriatel, ked pride tak mi berie stacky - minimalne 5 az 10. Toto je aktualne navacsi problem. Po takej strasnej session som si zapol hyper turbo heads up SNG samozrejme mimo moj BR. Nastastie som to nebustol a ostal som tam kde som zacal ale ako napad velmi zla vec.

Plany:
      - tilt control
      - dodrziavat stoploss - max -3 BI.
      - session review
      - studium
      - BRM

hands:36 346
      BR: 60,17$ (32,79$)
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      - tilt control

this

- dodrziavat stoploss - max -3 BI.

and this

to je jediné, co pomůže. Znám to na sobě :)
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Update po dalsom tyzdni:
      No herne nic moc aj ked mam teraz BR na NL4. Ako sa to stalo? Minuly piatok riadne naladeny z piviek som sadol k pokru pustil HUSNG a MT SNG, samozrejme mimo moj BR. Nastastie som nebustol ale toto nebude ta prava cesta. Ciele som teda nesplnil, vsetko len ciastocne. Ostavaju nadalej a hlavne BRM!!!
      Budem hrat NL4 a dodrziavat pravidla!

hands: 38 353
      BR: 137,92 $
    • jp444
      jp444
      Bronz
      Busto!!!
      Cely BR som pustil na hyper turbo HUSNG za 2 hodiny. Vratim sa ak zase naskreckujem 50$ na dakych freeroloch. Depozitovat v mojom pripade je ako hadzat peniaze do von oknom.