Vyhazují mě z bytu...RPG podvody a.s.

• KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Registrace: 06.03.2012 Příspěvky: 991
      Kde začít.... V polovině ledna jsem si začal hledat byt, ozvali se mi z RPG, že pro mě mají byt v centru Ostravy. Sešel jsem se s makléřem, který na první pohled vypadal velmi solidně, ten mi ukázal byt, který se mi zalíbil, když jsem se začal zajímat o podmínky, tak jedna z nich byla smlouva na Hl. prac. poměr, na to jsem mu odpověděl, že s tím bude problém, protože mám jen nějáké brigády a právě čekám na vyčíslení invalidního důchodu, který mi přiznali 17.12. 2012.

Makléř tedy navrhl, že než mi příjde vyjádření, může mi za byt ručit můj otec. Přesvědčil jsem tedy svého otce aby mi ručil, stačilo jen aby donesl potvrzení o příjmu ze své práce. Vše jsem odeslal makléři a domluvil jsem se na podpisu smlouvy. Když jsem v den podpisu smlouvy dorazil na sídlo RPG objevil se první problém, místo makléře se objevila nějáká jeho zástupkyně, s tím že je pan makléř nemocný a chtěla po mě podepsat předběžnou smlouvu, prý je to standard a bez toho se dále nehneme, nakonec jsem tedy souhlasil, dala mi také nějáké poštovní poukázky, které musím zaplatit než dojde k podpisu smlouvy.

Vše jsem splnil a zaplatil po zaplacení poukazek jsem měl vhodit originály do jeho schránky na RPG samozřejmě jsem si je alespon ofotil. Pak jsem volal makléři, že už mám vše hotovo a domluvili jsme se na podpisu smlouvy, který se nakonec protáhl o týden. Poté jsme se tedy sešli a byla mi předložena smlouva.......Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že jediný nájemce, ketrý je uveden ve smlouvě je můj otec!!! Makléř s překvapivým vyjeknutím prohlásil: Zase ta administratíva, s tím že je to překlep a že když to podepíšu hned to opraví a už mi dá klíče, protože jsem ukončil předešlí nájem v Bohumíně ke konci měsíce, uvítal jsem, že už se mohu stěhovat a byl ujištěn, že se to dá ihned do pořádku....

Poté jsem makléře asi po dvou týdnech v podstatě uhnal ke schůzce, kde mi jen tak sdělil, že to nepůjde a byt bude napsán na mého otce!!! Ale že mi může pomoci, tak že si přepíšu potvrzení o výdělku mého otce (mimochodem máme stejné nejen příjmení, ale jméno) jinak jsem přišel uplně o všechno a můžu dělat cokoliv, smlouva napsaná na mého otce s mím podpisem nemůže být přece platná!!! Po asi 3 infarktech, částečném nervovém zhroucení a tlakem makléře, jsem v papíře přepsal datum narození a dal mu to................. Ano byl to chyba a to obrovská, už jsem byl naprosto zoufálí a bál se, že se budu muset nastěhovat do nějáké ubytovny, ale to mě neomlouvá. Když jsem mu to dal řekl výborně!!! V pondělí 11.3 máte smlouvu nachystanou!!!

V pondělí jsem se dostavil a samozřejmě makléř nikde, nakonec jsem se dovolal nějáké vedoucí či čeho a ta mi řekla, že se to bude řešit a jak si dovoluju podepisovat smlouvy na cizí jméno!!! Pak donesla smlouvu, kterou měli někde uloženou a tam bylo vidět, žeje to datum narození přeškrtnuté a byl tam podpis makléře. Vidíte ta smlouva má být na mě!!! Stejně si mlela své....A prý mi ve středu zavolá

Poté jsem to říkal známému a šli jsme tam ještě jednou a konečně jsme mluvili s někým rozumnějším, který říkal že se pokusí tu smlouvu napsat co nejdřive na mě a že mám urychlit ten výměr z Prahy, to bylo včera....Dneska jsem měl sms na mobilu od pana makléře, který mi psal že se mám vystěhovat pokud nedonutím svého otce k podpisu smlouvy!!! :f_eek: pak jsem šel tedy hned na RPG ale ten pán se kterým jsem jednal předtím a ke kterému jsem měl rovněž dovést svého otce neměl čas....Po té mi volal, že jsem se dopustil podvodu a že bud to má podepsat můj otec nebo se musím pakovat a můžu být rád, žemi vrátí alespon část peněz co jsem investoval do toho bytu......Zítra se mi prý ozve ale nemá moc čas a už se mám pomalu začít stěhovat.

Že všecko vyšlo s iniciativy makléře prý nemám šanci dokázat a že oni mají za zády celé oddělení právníků a co mám já? :f_frown:
  • 7 odpovědí
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj,
      je to sice nepříjemné, ale v poslední větě si zároveň napsal odpověď.
      Udělal si hloupost s tím, že si to řešil přes otce - no ne to že si to přes něj řešil, ale jak.
      A také platit něco před podpisem a předáním klíčů, to je také hloupost.
      Snad to dobře dopadne, ale moc tomu nevěřím.
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      Osobně znám osobu, která tam dělá u RPG právě v Ostravě a sama mi řekla, když jsem hledal byt, abych se RPG vyhl obloukem.
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Děkuji za podporu v této situaci si jí nesmírně vážím. V podstatě bydlím v bytě, který řádně platím, ale na smlouvě, kde je jméno mého otce, je můj podpis čili je smlouva neplatná. Znamená něco, že makléř datum narození mého otce škrkl napsal tam moje a podepsal to? Jenomže zase tuhle smlouvu mají na RPG mě dal tu kde je to datum jen škrklé, čehož jsem si všiml až potom :(

Ráno mi přišla smska, kterou jsem pochopil jako výhružnou, že mám přivést svého otce na RPG aby to podpesal zpětně, jinak se budu muset vystěhovat :f_eek: Pak mi to bylo řečeno i do telefonu.... Zítra se má semnou sejít zase ten šéf co má pod sebou toho makléře, že prý mi vrátí podstatnou část peněz :f_confused: A domluvíme se kdy se vystěhuju. Můj známí právník říkal, že s nima už mám jednat jedině za přítomnosti svědka.

Na RPG mi řekli že vina je na mojí i jeho straně a chcou se asi něják dohodnout, ale chcou mi vrátit jen kauci, polovinu nájmu za tento měsíc. Administrativní poplatek je prý jejich :f_eek: Jenže já kvůli tomu už i vrátil byt v Bohumíně po tom co jsem dostal klíče, takže po 2 letech budu muset zpátky k rodičům, než si něco seženu :f_eek: Nemluvě o nákladech na stěhování......
    • wotsss
      wotsss
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 170
      A keby si sa skusil skontaktovat priamo s vlastnikom bytu a dohodnut sa priamo s nim? Neda sa ta realitka obist?
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Vlastníkem bytu je bohužel RPG.... :f_frown:
    • rotpar
      rotpar
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 1,289
      skus na to upozornit televizie, ked nic ine aspon im trochu uskodis a ak aj nie aspon zachranis dalsich pred takymito komplikaciami, hold sme ludia dovercivi a v dnesnom svete je hlavne plno podvodnikov a okradacov. ties mam probem s tym ze som prilis dovercivy.

drz sa GL snad aspon cast z nakladov vratia.
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Tak, nakonec to dopadlo dobře a podepsali semnou smlouvu novou, ale jen na 4 měsíce, potom budu muset znovu prokazovat svoje příjmy, :f_confused: a smlouvu mi pak prodlouží na 1 rok. Taky jsem musel podepsat, že pokud nebudu platit řádně nájem, okamžitě mě můžou vystěhovat. :f_o: Nechápu co furt mají, odkud mám peníze je snad moje věc a že vše včas platím, to vidí. :f_mad: Díky všem za podporu. :f_grin: