BLOG: Nikeho nová cesta

• nike09
      nike09
      Bronz
      Registrace: 10.08.2012 Příspěvky: 236
      Zdravím, poker hraju už nákej pátek tak sem se rozhodl založit blog.
      Něco málo o mě, je mi 21 let, jsem z Brna a momentálně bez práce...

Začal sem s kamošama ve škole, co přestávka to se hned sešel stůl. Nikdo neřešil pozici u stolu ani kolik je v potu jestli se vyplatí dorovnat nic. Jen jeden hráč co hrával pravidelně byl za tu dobu tolik v plusu, že 1000kč to bylo určitě a to sme hráli blindy 1/2kč asi rok v kuse. Taky sem ho trochu zadotoval jako zbytek přestávkových hráčů:D

Skončila škola a já začal hrát na internetu freeroly, hrál sem i po nocích... Vytáhl sem to z 0 na 11USD a pak sem účet vyhladil na NL CG. Nevěděl sem proč to tak hraju, ale hrál sem. Asi jako dnešní rekreační hráči, to sem byl já.

ŽIvej turnaj
      Během té doby jsem byl i na živým turnaju s kamošem, buy-in 200+100kč. Hrál sem super tight style, protože moje znalosti byli dost špatný a měl sem strach z prohry. V jednu chvíli sem chytil 2 páry na flopu a já hned slowplay, natož tam bylo draw jak nasr.. , samozřejmě týpkovi došla postupka na turn a já all-in. Co se nestalo, river a já full house, týpek se do mě hned opřel že hraju jak idiot... No hrál sem, ale to sem nevěděl. Od té doby sem byl chip leader, sem tam výhra sem tam prohra klasika. S kamošem sme se dohodli, že nebudem proti sobě sázet už před turnajem. Poté sem chytl full house, a ten idiot samozřejmě raise, tak mu říkám, vole co děláš? Natož u stolu vypukla hned debata, že sme asi domluvení, že mě vyhodí z casina...Začal sem se omlouvat a naštěstí sem vyvázl s podmínkou. No, zřejmě sem kamošovi zachránil život v turnaji, chtíč po výhře a penezích ho stál málem život a mě vyhazov... Dostal sem se až do HU situace, kdy sem vypadl s A8 proti A9, kdy na boardu přišlo A. No kamoš skončil na 3 místě díky mě, a já na 2.

Online poker
      Po 2 leté pauze sem přisedl k online stolům a začal se věnovat SNG 6max. V této variantě jsem byl lehce v plusu, zřejmě kvuli tomu, že už sem to nebral jako dřív, ale chtěl sem vědět proč to dělám a jak to co nejlíp zahrát. Tuto variantu jsem ale opustil, potože mě nebavilo řešit push-fold fázi turnaje.

Hledal sem hledal co dál, a pak sem v novinkách na pokerstrategy uviděl video o Fixed limit pokeru. Tato varianta mě tak pohltila, že sem 2 dny v kuse jen seděl, pročítal strategie a díval se na videa. Po dostatečným nastudování sem usedl ke stolům na FL10.
      A tady začíná Nikeho nová cesta.

Počáteční BR: 50usd
      Aktuální BR: 227usd (i s bonusy)
      Odehráno hand: 33326

Po 2043 handách sem přešel na FL20. Tam se cítím jako "doma".
      Postupem času cítím zlepšení, už tím, že jak hraju tak se učím statistiky v Hudu a i v grafu to jde znát. Staty co dnes používám, sem ze začátku nevěděl že existují:D

Kde hraju? : Pokerstars
      Zkusil sem PP (po tom co se tam děje sem odešel) ,ipoker ale tam je špatnej traffic a už sem si navykl na table selekci, že měnit už to nebudu.
      Hrávám 3 stoly, časem chci 4 ale nemám na to za 1) monitor a za 2)bych musel upravit hud abych zrychlil moje reakce, už se občas nudím u těch 3 stolů.

Přechod na FL50 plánuju až budu mít BR 300usd, do té doby snad zlepším některý leaky a budu se cítit pro přechod psychicky.

Bez celkovýho grafu to nejde: (RB sem si v HM nastavil na 16%, ale nepočítal sem reálně kolik to je přesně, toho si nevšímejte)

• 88 odpovědí
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      raketovej start:-) at ti to vydrzi
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Jen dotaz. Jsi jeden ze šťastlivců co má Stáry tracknutý? IPoker mne taky těžce drtí trafikem ale mám smolíka.
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Bohužel tracknutý to nemám, status si držím na ipokeru vždy odehráním pár hand.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      nike09 původně napsal
      Bohužel tracknutý to nemám, status si držím na ipokeru vždy odehráním pár hand.
      Hmm, časem bych chtěl zkouknout zlaté články. To za pár hand asi nedám.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

parádní začátek - jak blog, tak graf, držím palce, ať to jede stejně i dál :s_thumbsup: :f_thumbsup:
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Takže, po 6 dnech píšu co se událo.
      Můj raketovej start stále pokračuje, a dokonce to vypadá, že moje winrate letí ještě víc nahoru.

Za 6 dnů hraní:
      Aktuální BR: 282usd
      Za 6 dnů hand: 6552
      Celkem hand: 39878

Graf postovat nebudu, pokračuje stejně jako ten co tu mám.

Denně hrávám 1k hand, ale dneska sem dal 1500, našel sem si stůl kde probíhal i chat a parádně sem se bavil.
      Jeden němec přisedl ke stolu s 15usd, pořád psal jak nesnáší rusáky, že je musí obrat, já mu dával za pravdu a tak tam po celou dobu probíhaly hádky mezi rusákama a jedním němcem:D
      Nutno podotknout, že němec u stolu za těch 200 hand prohrál celých 15usd, poté vložil dalších 35usd. Potom, co začal psát, že hráči u stolu jsou fish mě dorazilo:D Jeho staty VPIP:93 , PF:82 , 3B:66.

Zajímavá handa, kde měl účast němec, rusák a já :s_cool:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.1/$0.2 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is MP3 with 7, 7.
      MP2 folds, Hero raises, CO calls, 2 folds, BB 3-Bets, Hero calls, CO caps, BB calls, Hero calls.

Flop: (12.5 SB) 7, 3, 5 (3 players)
      BB bets, Hero raises, CO 3-Bets, BB caps, Hero calls, CO calls.

Turn: (12.25 BB) 7 (3 players)

River: (24.25 BB) 2 (3 players)

Final Pot: 36.25 BB.
      Results follow:

BB shows two pairs, sevens and twos(2 4).
      Hero shows four of a kind, sevens(7 7).
      CO shows a pair of sevens(T Q).

Hero wins with four of a kind, sevens(7 7).

Poté co sem vyhrál, byl němec asi spokojenej, napsal: Kill money russian
      A radši sem už odešel od stolu:D
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      Ten němec je ramkov že? To je nehorázný hovado a je snad lepší si od něj blokovat chat, on totiž píše stále to samý. Ostatní uráží do idiotů, když náhodou vyhraje pot, že mají všichni ostatní strach, když někdo zahodí a na ty rusáky je to novinka asi od včera. Ten člověk se asi fakt nudí. Každopádně hraji proti němu rád, hraje i na FL50 ;-)

Včera když mi zahodil na cBet jsem mu napsal "fear?"...odpověděl "you" "ahahahahahah" :D
    • nike09
      nike09
      Bronz
      jj je to on, mě by zajímalo kolik -BB/100 dokáže takovej člověk udělat:D Celej stůl se na něm dotoval.

Ale zajímavá hra byla aji pána s QT:D
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      já na něj mám staty -67BB/100 a Rage at SF 78
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Uuuu...Co to je za handu? To uz jsem dlouho nevidel takove koliky. A to jsi od toho stolu odsedl? To bych radsi zavolal do prace, ze jsem marod a hral dal :-)
    • nike09
      nike09
      Bronz
      To vypadalo, že celej stůl ten hráč vytiltoval aby všichni hráli s ničím, stávalo se to normálně že nikdo nic neměl. Jinak já u toho stolu seděl už skoro 500 hand a začalo se to zvrhávat v naprostou šílenost hraní a jako zakončená sešn to bylo nej. :)
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Celkově sem na FL20 po 41k handach 3,17BB/100 a na FL10 po upswingu 2k hand 6,88BB/100.

Přechod na FL50!

Proto, sem se rozhodl přejít na FL50. Obavy z přechodu sem měl obrovský, nevěděl sem jak to zvládnu a hlavně sem se modlil aby nepřišel downswing.
      Po 537 handách +11usd celkem slušný. Ryb je tam plno na každým kroku, ale trochu mín než na FL20. Nitek tam je strašně moc oproti FL20. Regu tam je logicky taky víc.
      Ještě sem si všiml, že se hraje víc agresivně.
      Jinak mě dost uklidnilo to, že když sem zaškrtl poprvé v lobby FL50 tak sem objevil docela dost označených hráčů z FL20 a všechno ryby:D

Tak to je moje první zkušenost s FL50 a snad pojede aspon podobně jako FL20.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Winrate na FL20 hodně dobrý. Gratulace.

Přeji ti štěstí na tom FL50, aby tě to nezesekalo jak mě. :]
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      to je fajn, hlavne hraj svoji hru a neni se ceho bat :-)
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Co je to vyhrát showdown? Snad mě karisek přijme do klubu.

• gersiL
      gersiL
      Bronz
      ti sem postnu jak vypadal muj prvni mesic na FL50 aby si videl ze na prvni pokus to vetsinou nejde :s_cry:
      Uploaded with ImageShack.us
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      nike09 původně napsal
      Co je to vyhrát showdown? Snad mě karisek přijme do klubu.

Jasný, místo v klubu máš jisté :D

Ale tak jak píše Gersil, prostě ty přechody jsou občas na víckrát no. Není to tak dlouho, kdy tu řada z nás brečela, jak se nedá hrát FL20 po tom, co jsme tam přišli z FL10. A teď už mi FL20 přijde jako poměrně snadno porazitelný limit. Takže hrát, zkoušet, přemýšlet nad hrou co jen bankroll a nervy dovolí. Výsledky se časem dostavit musí.
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Můj shotík na FL50 zasáhl downswing. Už sem chtěl seskočit na FL20, ale naštěstí asi 30BB sem měl ještě rezervu, kde jsem měl vytyčenou hranici pro nezdařenej přechod a těsně před tou hranicí se to překlopilo.

Jak de vidět, moje hranice pokles o 100usd (200BB) nakonec nepřišel,uf.

Na FL50:
      Odehráno hand: 9739
      BB/100: 0,89
      Celkem BR: 409usd

Zatím nic moc, chci minimlně 2BB/100, WTSD mám 38% a winningSD mám 51,7%, na FL20 sem při stejným WTSD měl winning 54,7% tak nevím kolik by mělo být při 38% WTSD winning? Třeba co sem viděl na videu u kariska tak ten má winning podobnej ale WTSD se trochu liší o 6%:D

Jinak cítím zlepšení, check-raise na FL20 sem měl 17%, ted mám 32% na flopu.
      Opravdový zděšení sem zažil, když sem mrknul na moje fold c-bet, celých 43% na turnu, tam vidím velkej leak asi způsobenej tím, že ještě moc neumím bojovat v BVB spotech a moc zahazuju a taky se na to poslední dobou víc zaměřuju.

Začínám se na FL50 pomalu cítit jako na předchozím limitu a mám větší jistotu v tom co dělám, než když sem přešel.

Jo a dokonce už i na riveru přemýšlím jestli je lepší bet/call nebo check/call, občas sem si nepříjemně naběhl do raisu s nejhorším párem :D
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Dlouho sem nic nenapsal, měl sem týden brigádu, takže sem se odreagoval od PC a pokeru. Vzhledem k downswingu kterej mě postihl, sem včera přisedl ke stolům, že by se to konečně po 12k handách mohlo zlomit.
      No opak je pravdou, je to ještě horší, moje WTSD klesá, WSD ještě víc:D
      Po 14k handach WTSD=37,1% a WSD=50,7%.
      Jediný co mě uspokojuje je to, že se motám jak jarda kolem nuly, s RB sem dokonce v plusu.
      Už pomalu vyhlížím super hot run, snad do tohoto roku přijde:D