BLOG: from $50 to $10 000 challenge of poker skills [DntProvokeMe]

• DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Registrace: 24.12.2012 Příspěvky: 673
      Hezký večer,

po dlouhých měsících čtení blogů úspěšných i méně úspěšných hráčů a hraní si na vlastním písečku se i já zapojuji do Cornieho challenge.

Je zimní (resp. jarní) večer a já čekám na start závěrečných eventů MicroMillions. Moje cesta byla klikatá a relativně dlouhá, mé úsilí bylo nevyčíslitelné a nasazení veliké. Několik dnů zpátky jsem si konečně oficiálně zakoupil HM2 a již mě nehryže svědomí. Mnoho videí jsem shlédl, mnoho článků přečetl, do mnoha blogerů se snažil vcítit. Nyní zakládám svůj první blog a v jednom směru mě žere, že jsem v roli začátečníka.

Nicméně...věřím, že mé úsilí bude zhodnoceno a jednoho dne se podívám nazpět a budu pyšný na svou vytrvalost.

Děkuji celému týmu PokerStrategy.com a všem zůčastněným na fóru. Můj život, rok, dva nazpět, dostal nové nadšení pro věc, kterou je poker.

Svou cestu započnu s 50 dolary na PokerStars. Pravděpodobně začnu hrát NL2 full ring ZOOM. Po každé session (pokud budu mít čas), napíšu stručné dojmy, pocity a výsledek.

Tímto bych se rád zeptal, zda-li je nějak možné utnout svůj CashResult graph v HM2 a celkový svůj průběh a pokračovat od nuly. Pravděpodobně to je možné tak, že smažu HH, případně přesunu do jiné složky. Můžete mi tedy říct, z jakých složek to musím odebrat? HM Archive? Pokerstars HH?

SCREW IT, LET´S DO IT! >>>>>

Maximální progress: 40 %
  • 172 odpovědí
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      Ahoj, nevim jestli nema nekdo podobny nick ale potkavam te na nl5 na ps :D

No preji ti hodne stesti ! :)
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Díky

Hrál jsem do NL25. Mám v avataru lva. Doufám, že mě máš označeného jako rega ;)
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Oznaceneho te mam jako pokerstrategistu :D Na to jsem si udelal specialni znacku :)
      Tak at se dari na nl2 a at to rychle proletis ;)
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Aloha ;) ,

tak jsem do toho šlápnul, před hodinkou jsem začal svou cestu. Nyní jsem skončil svou první session.

Po ranním vymrznutí v práci se mi v teple celkem dařilo:

Délka: cca 1h
      Profit: $11.34

Dnes bez trackeru (po částech mažu svých 100k hand z posledních měsíců z HM2, jde to velmi pomalu a do té doby, než bude prázdno, budu hrát bez softu). Nicméně na full ringu ani není třeba, je to klasické ABC.

Mým plánem je hrát 6-max až na NL25 možná až na NL50. Potom se pokerem začnu zase bavit. Teď musím vystřelit co nejrychleji...rutina.

Jdu se učit něco do školy (statistika :/), večer mám hodinu a potom duchovní dýchánek s kamarádkou :) .

Jinak...tento týden budu mít hodně málo času na hraní (pracuji hlavně na začátku a na konci měsíce). Ale začátkem dubna to zase rozjedu (6k hand denně :D ) a snad hezky oslavím své jmeniny a narozeniny.

Pokeru zdar a nějaký ten back door pár.
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Ahoj, smaz si handy pres databazi ;) otazka 5 minut
      Navod

JInak GL.
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      No nic, učení se nesmí přehánět, tak jsem ještě vsunul 50 minutek hry.

Délka: 50 minut
      Profit: $8.32
      Profit celkem: 19.66
      Bankroll: 69.66

Jedna sranda: Jsem s AA na CO, UTG 3x raise, 3 calls, Hero folds
      ...jen tak pro zpestření :f_biggrin:
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Den proběhl více méně v pořádku a večerní session taktéž.

Délka: 45 minut
      Profit: $6,65
      Profit celkem: $26,21
      Bankroll: $76,21

Moc se nebudu rozepisovat, za 4,5h vstávám do šichty :D ...

Nicméně cítím, že ABC hrou na FR NL2 lze ve velmi krátké době NL2 zdolat. Doufám, že následující sessions budou obdobně úspěšné a já rychle přejdu na NL5.

Až poladím HM2, budu zdejší strany zpestřovat taky nějakým tím grafem či tabulkou.

Sportu zdar a pokeru vzlášť.

Dobrou noc
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Díky mazákovi Dekaedr je po databázi a já vkládám svůj první graf a statistiky dosavadního průběhu.

Je to snad poprvé v mé pokerové kariéře, co jsem nad EV. :f_love:

Dneska mám ultra pomalej net. Nejspíš zmrznul tok dat (LAN mi prochází zvenku oknem) :s_biggrin: . Vím, že mě to dostává do tiltu, ale stejně si zkusím dát jednu, dvě kratší sessions.

• Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      WP ..
      Podobnym stylem jsem taky probehl Nl2 a Nl4 ;)
      Takze pevne verim ze ti to vydrzi a ze to neni jen naky hot run a je to uz i skill :s_thumbsup:
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Okay...hlásím se z hodinové session, kdy jsem měl poprvé problémy a až v posledních 15 minutách jsem se dostal z mínusu a skončil s příjemnými $3.76 nad nulou.

Myslím, že mi touto session oranžovka zase o něco doběhla zelenku. Možná to je tím, že jsem si začal zlehka projíždět staré dobré články z bronzu a silveru a po přečtení článku

:club: Druhy sázek – overbet

jsem byl jaksi mega agro :f_biggrin: .

Graf a staty budu zveřejňovat přibližně každých 2,5k hands. Rád připojím jednu dobrou a jednu špatnou handu z poslední session:

Dobrá:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $1.15
      SB (Hero):
      $3.11
      BB:
      $6.47
      UTG1:
      $2.75
      UTG2:
      $0.97
      MP1:
      $9.23
      MP2:
      $3.50
      MP3:
      $1.15
      CO:
      $2.02

Preflop: Hero is SB with A, K.
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.02, 4 folds, BU raises to $0.04, Hero raises to $0.20, BB folds, UTG2 calls $0.18, BU calls $0.16.

Flop: ($0.62) Q, 9, 8 (3 players)
      Hero checks, UTG2 checks, BU checks.

Turn: ($0.62) J (3 players)
      Hero checks, UTG2 bets $0.04, BU calls $0.04, Hero calls $0.04.

River: ($0.74) T (3 players)
      Hero bets $2.87, UTG2 folds, BU calls $0.91.

Final Pot: $4.52.
      Results follow:

BU shows a straight, king high(J K).
      Hero shows a straight, ace high(A K).

Hero wins with a straight, ace high(A K).

Špatná:

Přehrát handu

Known players:
      BU:
      $2.02
      SB:
      $3.83
      BB:
      $2.37
      UTG1:
      $2.29
      UTG2:
      $1.38
      MP1:
      $2.00
      MP2 (Hero):
      $4.26
      MP3:
      $2.04
      CO:
      $2.04

Preflop: Hero is MP2 with 5, 5.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.04, MP1 calls $0.04, Hero calls $0.04, MP3 folds, CO calls $0.04, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) 2, T, 5 (4 players)
      UTG2 bets $0.10, MP1 calls $0.10, Hero calls $0.10, CO calls $0.10.

Turn: ($0.59) A (4 players)
      UTG2 checks, MP1 checks, Hero bets $4.12(All-In), CO calls $1.90(All-In), UTG2 folds, MP1 folds.

River: ($6.61) Q (2 players)

Final Pot: $6.61.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, fives(5 5).
      CO shows three of a kind, aces(A A).

CO wins with three of a kind, aces(A A).

Obě handy s neznámými Villainy.

P.S. děkuji Dekaedr za povzbuzování, koukal jsem i na tvůj blog a dokonce jsem se chtěl i zeptat na tvůj trik :) . PS bohužel nemá NL4, takže budu muset tvrdnout o něco déle :s_evil:
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Dnes nejsem zcela ve své kůži, ale to mi nebránilo k tomu abych si zahrál jednu krátkou (hodinovou) session. Oranžová křivka nám stále krásně stoupá na úkor zelené, ale plus je ten, že mě nikdo nemůže obviňovat z upswingu :tongue: .

Jak jsem slíbil, opět zveřejňuji své statistiky a graf za cca 5k hand.

Zjistil jsem, že mám větší profit, když hraju bez softu. Náhoda? Mám pocit, že jsem méně emotivní, když nevidím statistiky hráčů. A jelikož je stále vše ABC, nic složitého vymýšlet není třeba.

Celkový profit: $36,05
      Bankroll: $86,05

Jsem unavenej jak narozené tele (to je tak, když se k vám partnerka celou noc tulí :D ) a musím vyřizovat obnovu dokumentů z ukradené peněženky, ale brzy se opět ozvu ;) .

Pokeru zdar!

P.S. Dekaedr...štve mě, že tě nejspíš nenatáhnu, 6k hand je opravdu málo :f_mad:
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Večerní session proběhla více než fajn, do své hry jsem zapojil overbet (bluff/protection) a větší range pro steal:

Délka: 1h 8min
      Profit: $15,86
      Profit celkem: $51,91
      Bankroll: $101,91

Tak jo, to bychom měli...

:heart:

NL2 has been beaten!

:heart:

Délka: 6h 23min
      Hands: 6423
      bb/100: 40,41

Final graph:

Díky za podporu, vrhám se na NL5 s 20BI.

:)

Chce se mi spát...jdu spát...
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Menší update...rozhodl jsem se počkat opravdu na těch 25BI, abych šel příkladem a měl čisté svědomí. I přes to, že se mi zdá 20BI super bezpečných, pokračuji tedy na NL2 do 25BI na NL5. Do té doby nebudu postovat session staty. Ozvu se z NL5.
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Táák...omlouvám se za delší pomlku, ale začal jak jsem měl na začátku pohodu, tak jsem se teď začal trápit. O víkendových 2 dnech jsem se snažil dohnat ztrátu 13 Buy Ins. Značně jsem se potýkal s tiltem a to zejména proto, že jsem snad nevyhrál KK all-in preflop. V 98% jsem byl proti AA. Flush vs lepší flush a podobně. Pokrok ale vidím v tom, že si přeju, abych prohrál na smůlu (variaci, chcete-li) a ne na horší ruku při all-inu, jak se tomu říká? Cooler? (Viz obrázek z dnešní session níže). Z toho plyne, že mě již netiltuje bad beat. Hlavně, že jde Oranžáda nahoru...

Nicméně...dnešní půlnocí uzavírám dohánění ztráty. Za sebou mám nejdelší session v mé kariéře, viz níže (včera 6k hands, bakalářka počká):

A graf k dnešnímu dni (červená se nám trošku zbláznila):

Mimojiné jsem se snažil nahrát 130 VPP, ale na NL2 to jde špatně. Trošku mě štve, že mi zbylo nahrát 67VPP na gold status, bohužel....

Další poznatek je ten, že místo hraní x tisíc hand odpoledne budu hrát poloviční počet po deváté večerní. Rozdíl je obrovský a člověk si ušetří nervy.

Nakonec handa, která mě stála asi nejvíc sprostých slovíček (Villain 27/3/0)

Přehrát handu

Known players:
      BU:
      $2.02
      SB:
      $2.11
      BB:
      $0.97
      UTG1:
      $2.29
      UTG2:
      $0.53
      MP1:
      $2.00
      MP2:
      $2.05
      MP3 (Hero):
      $9.46
      CO:
      $2.00

Preflop: Hero is MP3 with A, A.
      3 folds, MP2 calls $0.02, Hero raises to $0.62, 4 folds, MP2 calls $0.60.

Flop: ($1.27) 8, 7, 2 (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0.49, MP2 calls $0.49.

Turn: ($2.25) 9 (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $1.08, MP2 calls $0.94.

River: ($4.27) 3 (2 players)

Final Pot: $4.27.
      Results follow:

MP2 shows three of a kind, sevens(7 7).
      Hero shows a pair of aces(A A).

MP2 wins with three of a kind, sevens(7 7).

Teď už snad definitivně vzhůru na NL5!
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Tak...dneska jsem neměl moc času na hru, zejména pro obíhání úřadů a vyřizování nového řidičáku, občanky a opencard a shromáždění křesťanské mládeže, ale po 10$ rakebacku jsem se $129 zahrál první NL5 session:

Délka: 1hod 30min
      Profit: $3,83
      Celkový profit: $74,74
      Celkový bankroll: $133,54

Nyní budu dávat grafy a staty po 10k handách, takže nejdříve za 2,5k hand (cca 1 session).
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Středy bývám celé dny ve škole, ale jelikož mi přijde čas u pokeru lepší investice než čas v knihovně, spakoval jsem se a na jednu session dorazil na základnu.

Dnešní session:

Délka: 1hod 34min
      Profit: $25,27
      Celkový profit: $99,29
      Celkový bankroll: $158,05

Graf a staty cca 30k hands:

Píšu si svoje leaky (nechce se mi je tu zveřejňovat) a učím se z nich. Mám celkem problém vidět vše objektivně a necítit se ukřivděn, ale už i to pomalu mizí. Událo se opět spoustu zajímavých ruk (u těch es jsem si opět křiknul na chudáka kompjůtra).

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $12.07
      SB:
      $5.93
      BB:
      $5.64
      UTG1:
      $7.39
      UTG2:
      $1.50
      MP1:
      $5.28
      MP2 (Hero):
      $15.15
      MP3:
      $5.07
      CO:
      $13.84

Preflop: Hero is MP2 with A, A.
      3 folds, Hero raises to $0.17, 4 folds, BB raises to $0.34, Hero raises to $0.51, BB calls $0.17.

Flop: ($1.04) 8, 8, Q (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Turn: ($1.04) 4 (2 players)
      BB bets $0.44, Hero raises to $0.88, BB raises to $1.36, Hero raises to $1.84, BB raises to $5.57, Hero calls $3.29.

River: ($11.3) 5 (2 players)

Final Pot: $11.3.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and eights(A A).
      BB shows a full-house, queens full of eights(Q Q).

BB wins with a full-house, queens full of eights(Q Q).

Villain: 18/12/6 (130h)

Už to tam budu kopat preflop, ať mně alespoň ta oranžová leze vzhůru, tohle nesnášim...

Nic...letím zase do školy, pokeru zdar ;)
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Nazdar bejci,

v poslední době bojuji se zbytečnými ztrátami, které vyplývají z callování betů s hezkými kombinacemi ještě lepším. Mozek říká něco, ale ruka dělá něco opačného. Rozhodl jsem se jít v tomhle směru více do sebe a ty peníze šetřit. Je hodně věcí, které člověka pomalu dostávají do tiltu (věčné overcards při high pocket pairs, mé callování lepším handám, haluzákům a nezaplacené moje dobré kombinace, plný stoly rocků 8/6 a podobně...). Pomalu ale jistě se toho zbavuji. Přeci jen, když člověk hraje 10k hand týdně, už si na ledacos zvykne. Přijde mi zvláštní, ale na druhou stranu skvělý, jak se člověk pomalu vyvíjí a bere poker stále jinak a nově. Dále jsem měl ve zvyku hodně wide open raisovat...ne, že bych si myslel, že je to chyba, ale přeci jen je potom variace větší a to si teď nemůžu dovolit, chci-li si zase přijít na slušnej groš někde k NL25 v krátké době. Tedy...přestanu wide openraisovat. Naopak začnu více light 3betovat z pozice a vůbec se snažit hrát v pozici na úkor spekulativních hand OOP. :f_cool:

Včera večer jsem ještě hrál, nedařilo se a byl jsem trošku na tiltu, výsledek cca - 2BI.

Dnešní session:

Délka: 1hod 41min
      Profit: $21,44
      Celkový profit: $109,45
      Celkový bankroll: $167,76

Do HJ hážu pár zajímavých, kontroverzních a hlavně nahovno hands.

S pozdravem,

DntProvokeMe
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      ahoj,

v poslední době bojuji se zbytečnými ztrátami, které vyplývají z callování betů s hezkými kombinacemi ještě lepším. Mozek říká něco, ale ruka dělá něco opačného.

Toto si říkám taky docela často...:D např. jsem na riveru a doskáče nějak draw a říkám si, tady půjdu bet/fold. .... ha ... min/raise.... přece nemůže mít draw....call....muck... :tongue:
    • DntProvokeMe
      DntProvokeMe
      Zlato
      Fredo107 původně napsal
      ahoj,

v poslední době bojuji se zbytečnými ztrátami, které vyplývají z callování betů s hezkými kombinacemi ještě lepším. Mozek říká něco, ale ruka dělá něco opačného.

Toto si říkám taky docela často...:D např. jsem na riveru a doskáče nějak draw a říkám si, tady půjdu bet/fold. .... ha ... min/raise.... přece nemůže mít draw....call....muck... :tongue:
      Jak říkáš, prostě...je to kolikrát naprosto evidentní, ale ego je svině. A to i v jiných oblastech...