hodnocení hand

• Aronnn
      Aronnn
      Bronz
      Registrace: 22.08.2012 Příspěvky: 979
      Ahoj,
      hraju MTT a někdy MTT SnG. Handy z MTT SnG 45 jsem vkládal do sekce SnG. 90-ky a turnaje jsem vkládal do sekce MTT. Bylo to po dohodě s trenéry. Včera došlo k nějakým přesunům hand ze SnG do MTT. Přesuny byly jen částečný :evil: . Netýkaly se starších nevyhodnocených hand. V MTT se objevila i jedna handa z dvoustolovýho SnG 6-max.
      Zdá se mi to jako docela velký chaos jak pro samotný hráče, tak pro hodnotící coache. Jako vhodný řešení bych považoval přidání sekce navíc. Tím by vzniklo:
      -SnG HU
      -SnG jednostolový
      -SnG dvou až X stolový - Nově přidaný
      -MTT
  • 6 odpovědí
    • Havlisak
      Havlisak
      Bronz
      Registrace: 18.05.2009 Příspěvky: 2,660
      K tomuhle se celkem pridavam, ja ty handy z Mtt sng klidne vyhodnocovat budu kdyz budou v Mtt sekci, ale absolutne nerucim za spravnost. Hraju jenom 180tky a vubec netusim jak funguje icm v 12/18/45 manech
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      a neslo by to aby na teto formaty mtt sng 12/18/45 byl specialni hj, ktery to hraje a se tomu venuje vyhradne?
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Aronnn původně napsal
      Ahoj,
      hraju MTT a někdy MTT SnG. Handy z MTT SnG 45 jsem vkládal do sekce SnG. 90-ky a turnaje jsem vkládal do sekce MTT. Bylo to po dohodě s trenéry. Včera došlo k nějakým přesunům hand ze SnG do MTT. Přesuny byly jen částečný :evil: . Netýkaly se starších nevyhodnocených hand. V MTT se objevila i jedna handa z dvoustolovýho SnG 6-max.
      Zdá se mi to jako docela velký chaos jak pro samotný hráče, tak pro hodnotící coache. Jako vhodný řešení bych považoval přidání sekce navíc. Tím by vzniklo:
      -SnG HU
      -SnG jednostolový
      -SnG dvou až X stolový - Nově přidaný
      -MTT
      Ahoj, já určitě souhlasím, že ideální by bylo mít skvělého judge na všechny jednotlivé podkategorie. Nicméně jakkoliv se budeme snažit se zlepšovat, tak vytvořit a spravovat takhle detailně rozdělenou kategorizaci zatím neplánujeme.

Pokud došlo během re-organizace k nějákému chybnému přesunu, tak se určitě omlouvám a ještě to doladíme. Ale podle mého názoru je mnohem vhodnější, aby handy z turnajů na více-stolech spadli do MTT a STT zůstalo solo.

Nenechme se tady prosím mást pouze názvem SNG 45man například...

MTT a SNG nevyjadřují dle terminologie nutně jinou herní variantu vyžadující jiné herní dovenosti, ale spíše organizační formát turnaje, kde:

MTT: začínají v určitý čas, nehledě na počet účastníků

SNG: nezačínají v určitý čas, ale ve chvíli naplnění počtu účastníků

Nicméně jak říkám, to nic nemění na tom, že se jedná o stejný herní formát. Právě protože může docházet k pomýlení v terminologii, tak se ten pojem SNG v tomto případě rozšiřuje na MTT SNG.

Tudíž z této logiky tyto handy spadají pod MTT a SNG pouze vyjadřuje trochu jinou organizační strukturu.

Samozřejmě i herní projev bude trochu jiný u SNG45 než u MTT s tisícovkami účastníků, ale určitě to není rozdíl, který by zapříčinil něják špatné vyhodnocení u našich HJ v MTT.

Podívejte se kolik měl WSOP ME účastníků v roce 1982 třeba :) a určitě se shodnem, že se jednalo o turnaj.
    • Hanzxx
      Hanzxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2011 Příspěvky: 269
      LMTU: tady jde spíše hlavně o to že v 12-45m je trošku jinej faktor ICM, než že by byly nějak extra odlišný od větších MTT SNG nebo od klasických MTT. Tak to nejspíše myslel i Havlisak, kterej když hraje/hrál hlavně 180m a MTTs nedokáže některé spoty na bubble nebo před bubble patřičně rozsoudit, což ovšem dokáže dobře STT SNG coach protože ICM je v STT SNG jedna z nejdůležitějších věcí... :)
    • Aronnn
      Aronnn
      Bronz
      Registrace: 22.08.2012 Příspěvky: 979
      Hanzxx původně napsal
      LMTU: tady jde spíše hlavně o to že v 12-45m je trošku jinej faktor ICM, než že by byly nějak extra odlišný od větších MTT SNG nebo od klasických MTT. Tak to nejspíše myslel i Havlisak, kterej když hraje/hrál hlavně 180m a MTTs nedokáže některé spoty na bubble nebo před bubble patřičně rozsoudit, což ovšem dokáže dobře STT SNG coach protože ICM je v STT SNG jedna z nejdůležitějších věcí... :)
      Chtěl jsem napsat přesně to samý, ale je evidentní, že k přerozdělení stejně nedojde. Ve velkým turnaji je jedno, jestli vypadnu na bublině, nebo špatně placeným místě. V SnG pro 12,18(nebo 27) hráčů to ale úplně jedno není.
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Jasný, já vám rozumím, že pokud jde o bubble situace, tak jsou tam oproti MTT znatelná specifika.

Učitě to neberte jako nezájem vám vyhovět nebo neporozumění té problematice. Nicméně není to něco, co lze úplně snadno vyřešit jednoduchým rozhodnutím.

Takže se tomu pověnujem a zkusíme vymyslet nějáké přijatelnější řešení.

Například early fáze by určitě spíše odpovídala MTT a bubble spotty spíše STT...ale to jenom přemýšlím nahlas :)