BLOG: From semi-busto to a bright future?

• MrHappie
      MrHappie
      Bronz
      Registrace: 25.03.2010 Příspěvky: 64
      Zdravím všechny, kteří sem zavítáte :f_biggrin: ,
      po přečtení některých místních blogů jsem se rozhodl si založit svůj vlastní. Dovolte, abych se vám představil - jmenuji se Petr, je mi 22 let a studuju VŠ.

K pokeru mě přitáhl před několika lety kamarád, mě to hned chytlo a tak jsem jako spousta dalších začal ve volných chvílích hrát Zynga Poker :) . Hraní mě bavilo, tak mě napadlo zkusit online poker na nějaké herně. Tehdy zrovna byla na Titan Pokeru nějaká "promotion" a tak mi dali pár dolarů a já začal hrát. Samozřejmě jsem těch pár dolarů po několika dnech přes veškerou snahu prohrál :f_p: . A právě v té době jsem narazil na PokerStrategy a využil jsem nabídky startovního kapitálu $ 50, které jsem si nechal depositnout na PartyPoker. To se psal rok 2010. Hraní jsem věnoval docela dost času a i když jsem ze začátku prohrával, tak jsem nakonec z $ 50 pomaličku vybudoval $ 80, na což jsem byl náležitě hrdej :f_love: .

Když se na to teďka dívám zpátky, tak mi to přijde trochu směšný, moc jsem nečetl strategie a ani nepoužíval žádnej software. Bohužel, když už jsem měl pocit, že mi poker začíná trochu jít, tak do toho přišly zkoušky a já měl s hraním na delší dobu utrum. Když jsem pak po několika měsících znovu zapnul poker, tak mi to zase vůbec nešlo a tak mě to trochu přestalo bavit.

Teď, po zhruba 3 letech je tu druhý kolo :f_cool: . Nedávno jsem náhodou na YouTube zabrousil na pár videí High Stakes Poker a znovu se ve mně probudila chuť hrát. Řekl jsem si, že tentokrát to vezmu za ten správnej konec a přístoupím k tomu svědomitě. Začal jsem před 10 dny a to čtením článků na Poker Strategy, depositem na PokerStars a nainstalováním Holdem Manageru 2.

Sem na blog bych rád alespoň občas, ale pravidelně, přispíval, taky mi snad poslouží jako takový malý "motivační seznam", abych měl kde se znovu namotivovat v době downswingů a bad beatů :f_grin: . Moje cíle jsou následující:

:heart: Crushnout micro stakes a časem se posunout na NL10 a dál se případně uvidí.

:heart: Vyhradit si pravidelný čas na session a hlavně studium, četbu článků a postování hand tady na fóru; zjistil jsem, že mi to opravdu hodně pomáhá, rozvíjí to nejen můj skill, ale hlavně porozumění hře

:heart: Co se týče peněz nebo budování bankrollu, tak si žádné přesně stanovené cíle nedávám, hlavní je pro mě naučit se pořádně hrát - proto se nechystám ani nějak table selectovat, protože hraním s regulary se určitě zlepší můj skill víc, než když budu obírat slabší hráče :s_biggrin: .
  • 3 odpovědí
    • MrHappie
      MrHappie
      Bronz
      A protože si blog zakládám s menší prodlevou, hrát jsem začal už 17.3.2013, tak hodím první update :f_grin:

Jak jsem napsal, hraju na herně PokerStars
      Zalíbil se mi nápad, zavést si opatření k ochraně bankrollu. Takže přestanu hrát, pokud za jednu session nahraju $ 5 a víc, případně, pokud prohraju $ 10 a víc - může to být i míň, pokud bych na sobě začal pociťovat tilt.

Počáteční bankroll: $ 97.12 (depositoval jsem $ 100, ty $ 2.88 jsem prohrál ještě, když jsem neměl HM2, nezapočítávám je)
      Současný bankroll: $ 131.32 (ale $ 10 z toho jsem získal za clearnutí deposit bonusu)
      Profit (bez bonusů a rakebacku): $ 24.20
      Hand celkem: 18 427
      Status na PokerStars: ChromeStar

Za první týden a půl mám ze sebe velkou radost. Přečetl jsem hodně článků, shlédl hodně videí a postupně cítím, jak se pomalu každou handou zlepšuju :f_grin: . Hodně mi pomáhá místní hand evaluation forum, kam jsem začal postovat handy (a trochu tím spamovat :s_biggrin: ) Prvních pár dní byly sem-tam, pořád jsem se motal mezi lehkým mínusem a breakeven. Prolomit se mi to podařilo v pondělí, kdy už jsem konečně přestal dělat rádoby hero cally :s_biggrin: . Od té doby mám pouze profitabilní session a myslím, že většinu času hraju svoji A game.

Zajímavý mi přijde, že vždycky největší ztráty zaznamenávám na začátku session. Přikládám to tomu, že jsem hodně natěšenej na hru a tak mám tendenci dělat rádoby hero cally, když bych normálně zahodil. Na to si budu muset dát pozor. Naštěstí myslím, že zvládám docela dobře tilt, neštvou mě bad beaty, kterých bylo hlavně včera docela požehnaně. Vždycky se snažím si připomenout, že prostě vždycky to nevyjde a long run je to, na co mířím :f_grin: .
    • MrHappie
      MrHappie
      Bronz
      Update:

Docela rychle se blížím k přesunu na NL5, kam půjdu, až budu mít bankroll $ 160 ($ 50 profitu na NL2 bez bonusů mi přijde tak akorát) :f_biggrin: . Včera jsem nehrál, protože jsem byl unavenej a asi bych nehrál moc dobře. I když jsem měl nutkání si poker zapnout, tak jsem se vždycky plácnul přes prsty. Dneska jsem měl dvě session, dohromady 2 hodiny.

Hraju na 6 stolech, zjistil jsem, že to mi vyhovuje nejvíc - mám dost času na rozhodování, pokud je někde nějaká složitější situace a zároveň se nenudím a pěkně to odsejpá. Druhou session jsem ukončil trochu předčasně, protože se mi povedlo vyhrát velký pot na maniakovi a tak jsem skončil vzhledem ke svému předsevzetí o ochraně bankrollu :) :

Počáteční bankroll: $ 97.12
      Současný bankroll: $ 137.79
      Profit (bez bonusů a rakebacku): $ 30.67
      Hand celkem: 19 291
      Status na PokerStars: ChromeStar

O víkendu budu mít dost času na hraní. Důležitější ale bude se konečně věnovat taky trochu studiu:

:heart: Musím se konečně naučit pořádně hrát menší a middle pocket páry, mám pocit, že na nich občas zbytečně prohrávám větší poty, hlavně s Jacky, které prostě občas nejsem schopný zahodit, pokud jsou overpair, i když bych asi měl.

:heart: Souvisí s tím prvním - kouknout na Cornieho videa tady na PokerStrategy, zatím jsem se "dodíval" jen po hraní s KK.

Ještě taková perlička, ze srandy jsem se vsadil s přítelkyní, že pokud do konce července nahraju $ 1500, tak ji vezmu na nějakou pěknou dovolenou (aniž bych vybíral bankroll) :s_biggrin: . Netuším, jestli se mi to podaří, pomalu ale jistě se blíží kopec zkoušek a práce do školy, takže nebudu mít tolik času. Kdyby jo a tou dobou bych už hrál někde na medium stakes, tak budeme, myslím, nadšený oba :f_cool: .
    • MrHappie
      MrHappie
      Bronz
      Ještě hodím některé zajímavé handy:

1.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $1.71
      CO:
      $2.21
      BU:
      $1.92
      SB (Hero):
      $2.00
      BB:
      $3.86
      UTG1:
      $1.82
      UTG2:
      $5.03
      MP1:
      $2.03

Preflop: Hero is SB with A, K.
      2 folds, MP1 raises to $0.06, MP2 calls $0.06, 3 folds, Hero calls $0.05, BB calls $0.04.

Flop: ($0.24) 5, 9, K (4 players)
      Hero bets $0.20, BB folds, MP1 folds, MP2 raises to $0.40, Hero calls $0.20.

Turn: ($1.04) 2 (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $0.50, Hero calls $0.50.

River: ($2.04) A (2 players)
      Hero bets $1.04(All-In), MP2 calls $1.04.

Final Pot: $4.12.

Results follow (highlight to see):

Hero shows two pairs, aces and kings(As Kh).
      MP2 shows two pairs, kings and nines(Kc 9c).

Hero wins with two pairs, aces and kings(As Kh).

Protože jsem tady na villaina neměl v podstatě žádné informace kromě toho, že hrál všechny 4 handy, co jsem si přisedl, tak jsem postupoval opatrně a na velký bet na riveru bych mu asi zahodil, když mi nedošla flush a nepřišlo by ani A. Teď, když se na to koukám, tak jsem dost možná měl 3-betovat před flopem.

2.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $2.04
      BU (Hero):
      $2.55
      SB:
      $5.00
      BB:
      $2.09
      UTG1:
      $3.11
      UTG2:
      $1.35
      MP1:
      $1.09
      MP2:
      $2.11
      MP3:
      $2.06

Preflop: Hero is BU with J, J.
      4 folds, MP3 raises to $0.06, CO folds, Hero calls $0.06, SB folds, BB calls $0.04.

Flop: ($0.19) 9, 2, T (3 players)
      BB checks, MP3 bets $0.04, Hero raises to $0.20, BB raises to $0.40, MP3 folds, Hero raises to $2.49, BB calls $1.63(All-In).

Turn: ($4.75) 8 (2 players)

River: ($4.75) A (2 players)

Final Pot: $4.75.

Results follow (highlight to see):

Hero shows a pair of jacks(Jh Jc).
      BB shows two pairs, tens and nines(9s Td).

BB wins with two pairs, tens and nines(9s Td).

Tady ze sebe nejsem moc nadšenej, hlavně jsem asi měl 3-betovat preflop, v tom mě ale zastavil open raise od hráče, kterej byl dost tight. Pak už jsem overprair zahodit nedokázal, i když jsem asi měl, i když jsem na villaina neměl žádný informace. Zdůvodnil jsem si to tím, že může hrát nějakou blbost a poslal mu to tam. Ten shove už asi ani nemá cenu komentovat, to byla taky pěkná ptákovina...