šestý smysl

• Tripy
      Tripy
      Bronz
      Registrace: 13.07.2011 Příspěvky: 123
      Nevím, zda tu někdo něco podobného v minulosti už nezakládal, ale při vyhledávání jsem to nenašla, tak to založím. Zajímá mě, jestli se vám někdy nestává to, co mě. :) občas mám pocit, že mi v pokru našeptává nějaký šestý smysl, předtucha, vidění či jakkoli to chcete nazvat :)

Stalo se vám tak někdy, že jste drželi nějaké průměrné karty, na flopu jste zkompletovali dejme tomu třeba nejnižší pár a přesto jako by vám něco v tu chvíli říkalo, vsaď, dorovnej, navyš, zkrátka v té hře pokračuj dojde ti další trojka... a ačkoli se zdálo, že tu handu vyhrát nemůžete, tenhle šílený hlas jste poslechli a hle, trojka na stole a vy berete celý pot a soupeří zuří? :)
      A tím nemyslím takové ty ukvapené unáhlené nebo nerozvážné tahy typu "ale tak co, pošlu to tam, třeba to přijde" ale tahy, kdy jste opravdu rozmýšleli, že to zahodíte, byli jste na pochybách ,ale ten hlas v hlavě vám prostě nedovolil to složit :)
      Mě se to občas stává a když to vyjde, obvykle se mi tím opravdu dost navýší stack :) A pak jsou taky případy z druhého soudku, kdy soupeř drží nějakou totální volovinu a vy tak nějak divně tušíte, že s tím vyhraje, což se v zápětí potvrdí a vy zdrceně vypínáte okno turnaje......

Máte-li nějaké takové handy, kdy jste soupeře "obehráli" díky šestému smyslu, postněte je :) a třeba se mezi vámi najde český Derren Brown :)
  • 74 odpovědí
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      zacalo sa mi presne to stavat po tom ako som minule videl film s brucom willisom - 6 zmysel. mam pocit ze prehovara niekto ku mne "zhora". ale jedine v pripade ze jem fazulu alebo sosovicu a pekne si pri pokri v obyvacke naprdim
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      V tom případě k tobě ale mluví spíš někdo/něco zdola :D D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      nie nie .. hlas je zhora. zdola je to tichy zabijak
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,592
      alebo to nie je ani zhora ani zdola ale frajerka od vedla co to uz nemoze ani citit
    • russo777
      russo777
      Black Member
      preco pouzivas slova o ktorych nic nevies? :D
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,300
      Hoši, jsem rád, že vám ty vaše hlasy neříkají třeba "zabij se !!!"
    • Lagett
      Lagett
      Bronz
      Registrace: 20.02.2012 Příspěvky: 921
      a pak sem hlavně postněte ty handy, ve kterých vám hlas řiká at to dáte, ale nevyjde to :D ale to už asi nevidíte, nebo spíš nechcete vidět :s_evil:
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      ja vim o co jde tripy ale to neposloucham kdyz se to nezhoduje se strategii anebo ready ktere mam v poznamkach. no snazim se neposlouchat :f_rolleyes:

takze tady co ti trolujou post tak taky vi o co jde ale mozna si to nepamatujou uz. myslim, ze spolechane se na vnitrni hlas je dost problem nas zacatecniku kedze ve mnozich pripadech se nemame o co opret protoze pro danou situaci nemame znalosti skill ani praxi treba.
      ja si to tak vysvetluju

jinak jsem zdrava- hlasy neslysim :s_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Čo sa týka intuície, je naozaj doležitou súčasťou našeho rozhodovania (aj keď nie vždy nápomocnou). Ale v akomkoľvek fielde majú tí najlepší a najskúsenejší obvykle dobre rozvinutú intuíciu, odhad a cit...všimnite si že je to niečo obtiažne uchopiteľné, čo sa nedá ani úplne presne pomenovať a používame pre to rozne synonymá.

Na túto tému odporúčam

inak páči sa mi táto téma - rola intuície v pokeri, trolla russa si nevšímaj, fekálny humor na úrovni základnej školy je jediná vec v ktorej vyniká, preto sa potrebuje ukázať :)
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Diamant
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,300

mozem pozicat ak niekto chce
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      fiskantes, player :s_thumbsup:
    • Spikespiegel28
      Spikespiegel28
      Bronz
      Registrace: 14.06.2011 Příspěvky: 306
      Ja nevim ale ja som mal tiez zopar krat taky feling pri par hendach ke som cold calol 3 bet rocka :D s 77 na ruke a flop som uplne minul a navyse overkarty a on c betol a ja som mal tusak ze T pride moja milovana 7 ked calnem a cuduj sa svete bola tam proste nevim cim to je ze pri urcitej hende mam pocit ze my to pride a myslim ze ako tu bolo pisane je to tiez dolezita sucast pokru feeling a intuicia
    • sunpearl
      sunpearl
      Bronz
      Registrace: 01.12.2012 Příspěvky: 298
      tady je :-D

Poker Stars $1.08+$0.27+$0.15 No Limit Hold'em Tournament - t300/t600 Blinds + t50 - 5 players - View hand 2166416
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (SB): t31419 M = 27.32
      BB: t13508 M = 11.75
      UTG: t4648 M = 4.04
      CO: t11117 M = 9.67
      BTN: t23416 M = 20.36

Pre Flop: (t1150) Hero is SB with 7 :diamond: 2 :diamond:
      3 folds, Hero raises to t1200, BB calls t600

Flop: (t2650) 2 :heart: Q :club: 2 :spade: (2 players)
      Hero bets t1200, BB calls t1200

Turn: (t5050) T :spade: (2 players)
      Hero bets t2400, BB folds

Final Pot: t5050
      Hero mucks 7 :diamond: 2 :diamond:
      Hero wins t5050

celou dobu si říkám easy fold, nějak koukám na ty karty a říkám si, teď to určo přijde a ups flop trips
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      Ale notak Lagett tys očividně celej ten topic nepochopil.......já neříkam, že by někdo tak měl hrát a řídit se pouze a jen intuicí, jistě že ne vždy to vyjde.....a ani si nemyslím, že by to byl problém jen začátečníků....prostě jen jsem chtěla poukázat na situace kdy opravdu člověk tak někak zvláštně tuší že to vyjde bez jakéhokoli racionálního vysvětlení a podkladů......takové situace, kdy si třeba i zkušený hráč, který v tom umí chodit a dělá si staty a jede podle tabulek, tak prostě v určitém momentu cítí že by to tam měl poslat byť by jindy ty karty zahazoval....přesně handa typu co sem postnula Sunpearl.....asi jakobyste denně skákali padákem a prostě byste v jeden den cítili že skočit nemáte a hle, na padáku by se našla závada....vím že ej to blbé přirovnání ael opravdu jsme měla na mysli tento typ zvláštní intuice který se opravdu nedá racionálně vysvětlit....
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Čo sa týka intuície, je naozaj doležitou súčasťou našeho rozhodovania (aj keď nie vždy nápomocnou). Ale v akomkoľvek fielde majú tí najlepší a najskúsenejší obvykle dobre rozvinutú intuíciu, odhad a cit...všimnite si že je to niečo obtiažne uchopiteľné, čo sa nedá ani úplne presne pomenovať a používame pre to rozne synonymá.

Na túto tému odporúčam

inak páči sa mi táto téma - rola intuície v pokeri, trolla russa si nevšímaj, fekálny humor na úrovni základnej školy je jediná vec v ktorej vyniká, preto sa potrebuje ukázať :)

díkes......na tu knihu mrknu :) tyhle věci mě celkově dost zajímají, občas rpostě nejde vše vysvětlit racionálně, podle vzorečků, knih atd :) )
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      ja nevim jestli je ta handa od sunpearl dobry priklad toho, co si myslim,ze je ta intuice o ktere tady mluvime
    • sunpearl
      sunpearl
      Bronz
      Registrace: 01.12.2012 Příspěvky: 298
      hellokitty83 původně napsal
      ja nevim jestli je ta handa od sunpearl dobry priklad toho, co si myslim,ze je ta intuice o ktere tady mluvime
      tak jí smažu :s_biggrin:
    • Tripy
      Tripy
      Bronz
      tak to může nejlíp posoudit jen dotyčná :)
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      nic nemaz, ta handa je krasna. kloubuk dolu, 72 jsem jeste mimo bb a mimo ev- shvalny push nehrala, mozna jsem az moc narocna ale vic by mne oslovilo kdybys trefila postupku :f_wink:
      ale mne jde o to,ze nevim jestli se jedna o tenhle druh intuice. nevim jestli to neni intuice uz v akci, kde mame nejaky faktory na zaklade kterych ta intuice muze nejak podvedome pracovat a davat nam obcas nepochopitelne ale trefne signaly. nevim jestli pf hra se tady taky pocita? vite nekdo, cetli jste o tom?