[PLO] [BLOG] občasne aj omaha pomáha.

• mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      Ahojte, vsetci co na toto narazite.

Volam sa matus a v tom ruzovom odkaze nizsie najdete nieco o mne a mojom posobeni na PokerStrategy..

PRECO OMAHA ?

V poslednej dobe som nemal moc pristup k svojmu PC (rozumej 2*24" monitor), ktory mi okupuje priatelka a pise na nom diplomovu pracu, lebo jej to ide lepsie ako na jej NB. A kedze ja odmietam hrat svoje sng sesn na NB (rozumej 15"monitor) tak mi neostalo nic ine ako si dat nachilku pauzu os standartnych SNG sesns. V poslednej dobe som aj tak nehral podla svojich predstav(swing/zla hra?!?!) a musel som zo shotovania 15s zostupit az na 3.5s. Vyplatil som deal v ktorom som bol cize, Roll padol zo super BR na 15s, 30s shoty boli possible na taktiez super BR ale len na 7s. vtedy sa pisal koniec januara 2013. V nadeji ze budem udrzovat svoje prijemne roi a konecne hrat len na seba som sa do toho z odhodlanim pustil. No a Stary ma odmenili mojim prvym vyraznim minusovim mesiacom, ktory sa natiahol trosku aj do mesiaca dalsieho. Musel som zostupit az na 3.5$ sng a tym porusit to co som si slubil v auguste 2012, ze 3.5$ sng uz nikdy nepustim. Do konca marca som odviazal minus z prvych dvoch tyzdnov a odvtedy som ostal odkazany na tablet.

A CO NA TABLETE?

Kedze som tak trosku za kazdy spravny lahky gamble, tak to bolo jasne, PLO10 nemoze nic pokazit:)
      A ked sa nebude darit v omahe, tak mam stale po ruke Malazsku knihu Padlych :) )

No a takto som sa ja dostal k omahe a podla vsetkeho som DOOMED :) )
  • 138 odpovědí
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Uvod mame zasebou, v druhom prispevku by som mohol zhrnut co viem o omahe, aby ste mi mohli dat nejake tipy triky :) )

Co Viem? : NIC :heart:
      Co sa chcem v najblizsej dobe naucit? : porazat PLO50, ach ta naivita :heart:

ALE, spravil som prvy krok, zaspamoval som vam HJ, docela skoda ze nemozem vlozit viac ako 10 ruk denne :) )

Doporucte mi prosim nieco pre zaciatocnika, nieco comu by som sa nemal vyhnut. nieco naozaj MUST SEE.

Inak podla vsetkeho asi ako formu ucenia zvolim private coaching, tie ceny su naozaj, so sweet oproti SNG coachingom :) )

GL at the tables,
      Mattusko
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, nelituj toho, že můžeš postnou jenom 10 hand/den, protože zítra je taky den :)

Určitě se podívej na česká plo videa a potom je hodně užitečná série od lechrumskiho, kterou vřele doporučuji ;)

Co sa chcem v najblizsej dobe naucit? : porazat PLO50, ach ta naivita

Jestli budeš často takto postovat handy do HJ, tak myslím, že v tom nebude problém ;)

GL a ať to točí!
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      pridej si mne na skype, poslu ti nejaka PLO videa kdyz budes chtit.

"squashpoker"
    • 1zart1
      1zart1
      Bronz
      Registrace: 21.01.2007 Příspěvky: 129
      Ak mas nejake videa v cestine alebo slovencine, posles aj mne?
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Nevím, jestli je rozumné před swingem utíkat na PLO :D .
      Co jsem ti teď stalknul sharkscope tak ted swing není nic tak katastrofálního, holt 50BI down tě někdy na sng potká. A na 15 monitoru se dá normálně hrát (třeba já na 16ce hraju celej život :D . Teď jsem si teda pořídil něco normálního, ale když stakneš stoly tak velikost monitoru není problém). Malazskou knihu padlých jsem taky čet, je to fakt nuts.
      Tak gl a zvaž ještě ty sng, přece jen jsou tam myslím i větší fishe než ty :P
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      beatle, dik ze si sa zastavil :) )

No ja som dalsich 50bi niekde nechal, nejak som stratil kontrolu, vobec netusim kde su, asi nejake mtt, posielanie kamaratom a prehrane bety :D D

Ked hram sng tak hram vecsinou tile tables, cize v tom mam trosicku problem, stacked som zacal hrat len nedavno.
      Celkovo som sa na sng v poslednej dobe necitil najlepsie, hral som male stakes, ktore neboli moja "comfort zone". znie to divno ze?:D
      Dokonca si myslim ze ten NB nezvladne 8+stolov s HM atd, cize mi ostal len tablet a PC obcasne. Na sng by som rozhodne nechel zanevret, predsa len bolo tam dost investovaneho usilia, bola by skoda to cele poslat bokom. Celkom srandfa je ze si, ani nepametam kedy som naposledy mal motivaciu dat do HJ fora 10hand na sng. Ale v sng je problem urcite aj to ze kazdy kto sa vyjadruje na HJ, je tvoj priamy super na vsetkych stakes :(

No uvidime budem hrat chvilku omahu, som zvedavy ktorym smerom sa budu uberat cisla, nevylucujem ze sa vratim spet na sng. Poker hram pre preto ze ma to bavi a bonus je, ze je z toho aj na pivo ;)

a este: Malazsku knihu som hladal dlho.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      boarrder, dakujem za paradne vyhodnotenie hand. *thumbs up* Skusim toho pozret co najviac. nech to mozem aspon trosku hrat ;)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Kdybych něco nezodpověděl podle tvých představ, tak se neboj zeptat na další otázky :)
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      dneska zase trosku volnejsi den v praci, tak si idem este raz poriadne precitat vyhodnotene handy. Vcera som to len tak preletel.

EDIT: Tak som si to presiel a nechal som ti tam boarrder nejake nejake dalsie otazky, plus, som si spravil vycuc z najdolezitejsich informacii a mojich chyb. Uz len to aplikovat do praxe pri najblizsej sesn.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      No odohrana sesn mala cosi okolo 1200hand, zase som sa citil pri hre o cosi lepsie a istejsie, ale , mal som male zakolisanie, kde som v priebehu 200ruk rupol 4bi, davam to za vinu hlavne mojmu overpllayu niektorych ruk + niekedy hrozne vymyslam, to musim trosku obmedzit hlavne v multy way potoch :D D nakoniec som skoncil ses v minuse jeden necely BI coz neni take zle.

Docela ma mrzi ze omahu hram casto na tablete a potom nemam vsetky tie ruky v omaha managery coz ma trosku mrzi. Ked dam poslat hand history tak mi to posle len last 200 hands, neveite dat niekto nejaku radu?

Jo a musim sa vam pochvalit videl som prvy krat svoju Ev krivky, pri sng osm to zo zasady nepouzival :D a som obv pod nou, ale uplne nepodstatne cislo :D

GL at the tables.
      Mattusko
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Tak sa to stalo, dohodol som si prvy coaching. uvidime ci to bude stat zato :D
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      zatial za dnesok, dufam ze to neskor nepojde rovno k nule, teraz si zasluzim pauzicku :)

• mattusko
      mattusko
      Bronz
      Co si myslite o tomto?

povedal som si ze nad 60BI, si namiesto 4*PLO10 pustim vzdy 3*PLO10 + 1*PLO25. Aby som si to pozrel, trosku sa tam okukal a bol lepsie pripraveny potom ked pojdem 4*PLO25.

no a zatial ma to PLO25 nieco stalo, no :)

alebo ake davate rady, mam radsej ist 6*PLO10?
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Já bych to zase nepřeháněl, teda pokud nemáš silný roll :) Chtělo by to nahrát alespoň 20k hands jenom na 4 stolech, protože teď je velice důležité soustředit se na každý spot :)
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      boarrder původně napsal
      Já bych to zase nepřeháněl, teda pokud nemáš silný roll :) Chtělo by to nahrát alespoň 20k hands jenom na 4 stolech, protože teď je velice důležité soustředit se na každý spot :)
      JJ, mas pravdy, odohram 20K ruk na PLO10 na 4roch stoloch, uvidim ako to bude vyzerat s mojou hrou. Lepsie asi budem leaky odstranovat za lacnejsi penaz :D

Este stale som dost zmeteny vo vela veciach. Izolovanie z BTN zatial u mna je skor vynimka ako pravidlo (napriklad). myslim s takymi spekulativnejsimi handami ako som postoval do HJ.

dakujem.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      po 6.6K handach mam 11bb/100, fish on heater :) )
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      tak to gratulujem, ja mam:

PokerStars: -14,29bb/100 (9,5K hands)
      Poker770: -64,60bb/100 (833 hands)

najhorsi mesiac v kariere...a tusim, ze druhy co som kedy bol v minuse :) . Ale ono sa to otoci, raz :f_biggrin:
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      no tak dnes docela zumpa, nehral som ani moc dobre, docela som to tam rozhadzoval...tak uvidime zase zajtra :)
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Zistil som ze hram hrozne pasivne. Asi to bude tym ze hram vias hier ako by som mal mimo pozicie. Myslel som ze som zlepsil hru preflop, ale asi este nie.. Dalej mam niekedy problem ze ci sa mam na niektorych flopoch dostat do AI alebo radsej potcontrolovat. No uvidime co sa s tym bude dat robit. po cca 9K handach BE.