.

• 46 odpovědí
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      maturita je fraška, věř mi ;-)
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 150
      .
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      SAUNDOFKA původně napsal
      Ještě, že mě uklidnuje vytáhnutí předem mě zvoleného tématu.! ;)
      Tak to je pak opravdu fraška :D

Taky maturuju...tedy doufám, dodělám celé 2. pololetí ještě, snad stíhám :)
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      .
    • Ewee90
      Ewee90
      Bronz
      Registrace: 04.01.2013 Příspěvky: 440
      já už jsem stara bréca mam to par let za sebou :s_biggrin: ..ale někdy bych se celkem na střední vratila..

jinak jsem cele roky taky nejak prochazela nic moc znamky i čtyřky ... pak jsem zabrala poslední pul rok a měa jsem vyznamenání

nervozita by se dala skoro prirovnat kdyz jsem byla poprvé na live turnaji

a radu kterou mužu dat je hlavně mluvit. :)

co studejes? jestli to neni tajny :)
    • GreenChip3
      GreenChip3
      Bronz
      Registrace: 14.03.2013 Příspěvky: 189
      Neboj, já jí dělal loni :D a bronze quiz tady je těžší než státní maturita :D

jinak jsem cele roky taky nejak prochazela nic moc znamky i čtyřky ... pak jsem zabrala poslední pul rok a měa jsem vyznamenání

Taky tak :) akorát že jsem zabral jen o svaťák :D
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 434
      nevím jak probíhají ty nové státní maturity, ale určitě to všichni letošní maturanti úspěšně zvládnete! Není nad to se probudit druhý den po maturitě a postupně si rozpomenout, že to máte vlastně za sebou :f_wink:

Každopádně nikdy nezapomenu jak jsem se smrtí v očích hlásila na potítku naší paní češtinářce:
      "ale paní učitelko, já o těch básnících druhé poloviny dvacátého století opravdu vůbec nic nevím..." (o tom, že jsem pak celých 15 minut hovořila v květnatých souvětích o tom, proč lidé obecně poezii moc nečtou - raději ani nemluvě)
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      .
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      .
    • Funnyn1989
      Funnyn1989
      Bronz
      Registrace: 18.01.2012 Příspěvky: 175
      Pro mě byla maturita v pohodě. Horší to budu mít se státnicemi za 2 roky : - /
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      .
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Jak kde Někde to fraška je, někde ne. V nejhoršim budete zářit v září! :D
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      Ahoj,

Mi prisla maturita celkem jednoducha, ale te nstres pred ni byl celkem velky !
      No drzim palce.

Ted me cekaji statnice (doufam :D ) a stres je zatim fuc . Ale myslim si ze to prijde a v osudny den to bude celkem tezky :D
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,446
      Já si kvůli našemu skvělému učiteli matematiky počkal na maturitu do září. Strašně jsme se neměli rádi a on mi kvůli 1% z poslední čtvrtletky dal za 5 z matiky. Vtipný je, že když chci, matiku se naučím, takže jsem se dva dny učil na reparát a dostal za 3.

No a na maturitu jsem se učil asi 3 dny a to jen dějepis. Z češtiny jsem měl minimálně čtyřku jistou kvůli slohovce a zeměpis + angličtinu se učit nemusím, to je easy. Nakonec jsem odmaturoval za 9 s tím, že nejhorší byl dějepis, kterej jsem se jedinej učil. Vytáhl jsem si švýcarskou a německou reformaci, což byla otázka, u které jsem měl popsané asi jen půl A4, takže jsem 5 minut mluvil a zbytek času koukal.

Přidávám se tedy k názoru, že maturita je fraška. Pokud jdete na vysokou, tak každá zkouška bude horší, než celá maturita. :f_biggrin: Ale určitě to nepodceňte, pokud jste nervózní typy. Připravenost tu nervozitu aspoň omezí, já jsem strašnej flegmatik, takže je mi všecko fuk :f_biggrin:

Co se týká státní maturity, tak jsem slyšel, že je to ještě větší fraška, než ta maturita školní. Teď už snad navíc ani nemají být rozdělený na lehkou/těžkou ne? V tom případě to bude optimalizovaný pro maturitní obory někde z učilišť a gymplák nebo někdo z obchodky se tomu může opravdu smát.
    • pipikej
      pipikej
      Bronz
      Registrace: 18.12.2011 Příspěvky: 73
      Taky teď budu dělat maturitu. Státní snad bude easy snack a ve školní se bojím akorát matiky, která mi zas tolik nejde :)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      Pinny1990 původně napsal
      Pokud jdete na vysokou, tak každá zkouška bude horší, než celá maturita.
      true story bro

- až na výjimky je to tak. Takže žádný stres z maturity - bude mnohem hůř :D
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Rozhodně nesouhlasim, hlavně co do stresu.

Některé zkoušky jsou těžší, ale zas na ně máš 3, vlastně až 6 pokusů. Často je možné opisovat, zjistit varianty a podobně. A řada zkoušek je zkrátka lehčích.

Minimálně to neni takovej stres, protože nejsi v situaci, kdy to "musíš dát".
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,446
      No pro stresaře je to jasný. Ale přece jenom je maturita o tom, co ses minimálně ty 4 roky učil furt dokola - každej den od pondělí do pátku si seděl ve škole. Kdežto na vysoké máš jednou za týden (někdy i jednou za dva) nějaký cvičení, pak nepovinný přednášky a myslím si, že velká spousta studentů vidí učivo poprvé právě před zkouškou.

K maturitě jsem se na 3 předměty neučil a byl jsem si jistej, že to dám. To si u zkoušek na vysoké nějak neumím představit a občas mám spíš i pocit, že i když jsem se učil, tak to nedám :f_biggrin:

Co se týká variant, tak to se dá dělat u minima zkoušek. A co se týká opisování, tak to snad na vysokou školu už nepatří. Osobně by mě ani nenapadlo od někoho opisovat, i kdybych byl úplně v koncích.
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      Dakraa původně napsal
      Rozhodně nesouhlasim, hlavně co do stresu.

Některé zkoušky jsou těžší, ale zas na ně máš 3, vlastně až 6 pokusů. Často je možné opisovat, zjistit varianty a podobně. A řada zkoušek je zkrátka lehčích.

Minimálně to neni takovej stres, protože nejsi v situaci, kdy to "musíš dát".
      Asi nestudujes medicinu -> zkouska z anatomie .. fuj .. :D
      Jinak jsem ve druhaku IT a zatim byla jen jedna opravdu hard zkouska z architekruta pocitacu a paralelnich systemu ..

hodne stesti pri mature opravdu je to fraska .. :D