Jaký bojový sport?

• Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      Ahoj, chtěl bych se s vámi poradit o výběru bojového sportu. Nejde mi o soutěže, o ladnost pohybů, ale o to aby byl efektivní na ulici i proti třem a více útočníkům. Měřím 184 cm a vážím 82-85kg. V minulosti jsem už dělal pár let "kung fu" (komerční název, ve skutečnosti mix juda, karate a aikida) a asi rok taekwondo.

Sporty, kterým se chci vyhnout: karate, taekwondo, aikido (imo dobrá volba, ale bohužel mi nevyhovuje místní výuka).

Poprosil bych, aby sem přispívali jen ti, co mají s bojovými sporty vlastní zkušenost. Taky prosím zkuste napsat nějaký argument proč právě ten a ten :)

Díky :)
  • 17 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Z toho čo píšeš odporúčam Krav Maga.

Inak o výbere boj. umenia už tu bola veľmi plodná debata v Salonku, odporúčam pohľadať.
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      Cau,

ja delal cca 9 let jiu jitsu, na ladnost pohybu se tam moc nejelo a vsechno bylo o jednoduchosti a efektivnosti, diky tomu ze na zavody se v te dobe nejezdilo..

Imo je uplne jedno jaky styl si vyberes, spis zalezi na ucitelovi jak k tomu pristupuje, jestli zavodne nebo "pro ulici"

a moje rada na zaver? Nejlepsi je se tam jit mrknout a jednu hodinu si zacvicit a uvidis jak ti to sedne ;)
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Díky za tipy :) Ten topic jsem už četl, určitě by se tam našla inspirace. Ale konkrétně mě zajímá právě ten boj s více protivníky a ten se tam moc neřešil.

bigfish, je to přesně jak říkáš, hodně záleží na učiteli, takže si nechám poradit a pak podle toho vyzkouším vše, co je v Holomócu dostupné :) Momentálně je na seznamu Krav Maga, Wing Chun a Jiu Jitsu :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Krav Maga je na to ako štýl vhodná (Wing Chun moc nepoznám Jiu Jitsu je o boji na zemi a s pákami, kde sa večšinou venuješ jednému protivníkovi) ale ak sa fakt chceš často potýkať s viacerými protivníkmi tak skús nejakú školu boja s nožom alebo obuškom (teleskopom) a nos ho pri sebe ;)
    • Machinator
      Machinator
      Stříbro
      Registrace: 21.11.2010 Příspěvky: 892
      Wing Chun navstivuje spoluziak uz asi vyse roka, a vravel ze sa tam ucia efektivne na ulicu, ciel toho bojoveho umenia je ukoncit boj behom par sekund..
    • DafliCZ
      DafliCZ
      Basic
      Registrace: 26.09.2009 Příspěvky: 65
      kickbox nebo thajský box nebo klasický box a nebo MMA všechno ostatní je k ničemu :s_love: :s_cool:

- ve všech těchto sportech se naučíš nejenom rozdávat rány ale i přijímat :s_evil:
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Box(kickbox)

1) naučíš se přijímat rány, což je stejně důležité, jako je rozdávat imo.
      2) čtení soupeře - sám budeš umět rozpětí všech možných úderů => dokážeš anticipovat i horší techniku nějakého vidláka.
      3) fyzička a psychika

Osobně bych se soustředil na to, abys byl schopný kohokoliv během pár vteřin sestřelit + sám situace správně četl a měl v boji přehled. S nějakým BJJ a různými odváděcími technikami bych začal určitě až potom. :)

Krav Magu já osobně nedoporučuju, znám hodně lidí, kterým to naprosto zmrvilo techniku, je to prostě taková "prasečina". Možná funguje, ale tak stejně zvedák na bradu, který správně provedenej bude mít vždycky větší úspěch, než plácání někam, kde by mohla být hlava :)

E: lol, teď to vypadá, že jsem to okopíroval :D Dafli byl rychlejší no, ale aspoň vidíš, že na tom něco bude ;)

Měj se :)
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Díky všem za rady :) Ale celkem mě překvapil tip box / kickbox. Čekám, že pokud proti mě půjdou 3 útočníci, že se mě budou snažit dostat na zem a že se jim to docela často i povede a pak mi bude skill v boxu akorát na okrasu. Ale jestli se pletu, rád se nechám opravit :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Odkiaľ si že Ťa až tak veľmi koncernuje napadnutie skupinou útočníkov?

:D
    • GreenChip3
      GreenChip3
      Bronz
      Registrace: 14.03.2013 Příspěvky: 189
      Čus, já se věnuju 5let boxu a MMA a mohu jen doporučit ;) . A jedna velká rada, když bojuješ na ulici s více protivníkama, to poslední co bys měl chtít, je dostat se na zem. V takovym případě jsi hotovej. Oni nebudou čekat až mu zlámeš ruku, oni ti v momentě kdy lehneš, začnou šlapat na hlavu ;) . Takže tvým cílem by mělo být sestřelit je jednoho po druhém v co nejkratčím čase a s co možná největším odstupem.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Když budou tři, tak se bude prát jen id*ot :)

Nezlob se na mě, ale nějakou dobu taky trénuju a prát se s někým na ulici a myslet si, že ti to pomůže, je prostě hloupost.
      Nehledě na to, že když by si někoho blbě praštil, tak se z toho pak poděláš, protože je to jen přitěžující okolnost.

Jinak za mě

a na nošení je ideální tahle - tu má mamina

ale to beru vždy jen jako poslední možnost, pokud bych nemohl zdrhnout
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Pepikv původně napsal
      Nezlob se na mě, ale nějakou dobu taky trénuju a prát se s někým na ulici a myslet si, že ti to pomůže, je prostě hloupost.
      ?? možná jsem to jenom špatně pochopil, ale tohle mi zní jako velkej nesmysl :)

Vildcz - když skončíš proti skupině na zemi, tak jsi podle mě prostě nahranej. GreenChip to říká dobře no :) . Přičemž málokdy budeš muset sundat všechny, většinou stačí, když sejmeš toho "bosse" a oni si to pak rozmyslí :) .

Co se týče toho, že fightovat na ulici proti více lidem bude jenom idiot, tak je jasný, že se tomu člověk snaží vždycky vyhnout, na ego se venku nehraje. Ale klidně se může stát, že člověk vyleze před klub a tam vidí, jak dva típci zadupávají někoho, kdo je už vyloženě mimo, do země. A tam kdybys chtěl shánět pomoc, tak taky může ten kluk skončit na vozíku/mrtvej. Takže občas si prostě nevybereš. Pokud se teda neotočíš a nebudeš dělat jakoby nic ... :rolleyes:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      A koľko krát ste útok viacerých útočníkov už odvracali? :)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      KillerFishes napsal, sem to trochu blbě,ale někde běhat po tělocvičně nebo na žíněnce a myslet si, že se ubrání několika lidem, to je prostě lichá představa.
      Je jasné, že když to nějakou dobu člověk dělá, tak je ta šance několikanásobně větší, ale už sem poznal několik lidí, kterým to nedošlo dokud je někde někdo neseřezal :)

Pokud to není nutné, tak je lepší se tomu vyhnout.

Kamarád, se taky takhle někoho zastal, je už 8let v invalidním důchodu, takže cizí problém je pro mě cizí problém.
      Problém je v tom, že ty se někoho zastaneš a pak to odneseš taky, zákony tu sou postavené na hlavu, takže neříkám, že bych nedělal nic, ale pokud nejde o mou rodinu a nejbližší, tak mě to nechává klidným.

Taky už je to možná tím, že sem starší a mám trochu jiné hodnoty.
      Bavt se takhle před 10 lety, mluvil bych určitě jinak.

Fisky - měl sem tu čest :) a nijak zvlášť potom znovu netoužím
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      [quote]Fiskantes původně napsal
      Odkiaľ si že Ťa až tak veľmi koncernuje napadnutie skupinou útočníkov?

:D [/quote]

Je jen velmi málo ošklivějších věcí, než je Glock :D

Za mě je ve vedení klasika v podání 1911ky

• rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
    • RiverCZ
      RiverCZ
      Bronz
      Registrace: 24.04.2012 Příspěvky: 131
      Musim rozhodne souhlasit s nazorem, ze neni dobrej napad motat se do cizich veci, kdyz proste nevite o co tam jde...

Jednou jsem takhle na vlastni oci videl, jak chlapek (cca 150kg) zacal mlatit mlady dva kluky, ktery kopali do jedny cikorky na zemi... zena do me strci a rika : to je frajer... jenze jak se ten hnedocech zvedal ze zeme, tak koukam, ze ma v ruce kus cihly... prask po hlave jednomu z puvodnich utocniku a nohy na ramena... klucina odpadavacku na zem, krve jak z vola.

Tak volam zachranku a pak se dam do reci s tim druhym "agresorem". Byli to brachove a ten hnusnej ***** ( radeji takhle) jim znasilnil 13-ti letou segru ... takze asi tak.

Jinak ulice + pocetni prevaha agresoru => utek do bezpeci => vyhnuti se boji... tohle ti rekne kazdej dobrej trener a je jedno jakej bojovej sport delas...

Btw. muj favorit je Beretta 92 FS INOX... moc nemusim italsky vyrobky, ale Ferrari a Beretta patri ke spicce ve svych oborech :o)