Blog: Per aspera ad astra II

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Registrace: 02.09.2012 Příspěvky: 308
      Ahoj všem, po dlouhé době se vracím do vod pokerových rybníků. :s_cool:

S pokerem jsem začal v září minulého roku a od té doby jsem vyzkoušel snad všechno...NLHE FR, SNG 6MAX, FR, DONy, Fixed Limit, HYHU. Pak přišlo období kdy jsem byl vytíženej pracovně a sotva jsem zvládal hrát 2 hodiny denně. Nakonec jsem se rozhodl po přešlapování na místě vrátit ke cashgame, což mi vyhovuje, díky tomu, že můžu skončit u stolu když potřebuju.

Začal jsem s BR 100$ na William Hill. Momentálně drtím NL2 SH. Zkoušel jsem i speed (cca 3K hand) ale baví mě zatím spíš regulár cashka :)

Na vyšší limit půjdu vždy až při 35BI na daný limit. Dolů, když budu mít jen 25BI. Mám radši bezpečnější BR :)

Žirafa toho co mám zatím odehráno.

Aktualizovat budu vždy po 5000 odehraných hand. Možná častěji, když budu mít ukecanou :s_biggrin:
  • 27 odpovědí
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Po týdnu hrání, kdy jsem odehrál přes 10K hand na speed pokeru jsem usoudil, že klasické stoly jsou mnohem lepší. Ta dynamika, která se mezi mnou a některými hráči na regulár stolech vytvořila se nedá se speedem srovnávat :)

Takže speed jen, když nebude traffic :)

Na NL02 po 5K handách mám 5,30 bb/100. Rád bych začátkem příštího týdne už byl na NL04. BR na to už podle PSG článků mám, ale mám radši bezpečnější roll.

Všem GL u stolů :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Teda kolem téhle hodiny najít na William Hillu nějakej pořádnej stůl je k nezaplacení. To abych, pokud se dostanu na NL10, odešel na PokerStars. Jinde to asi bude s trafficem v ranních hodinách podobný. Což mě brzdí, když můžu hrát all day long :s_cry:

Nového je to, že už mixuju NL02 a NL04, takže mi to alespoň trochu vynahrazuje malý počet stolů :)

Jinak jsem si neodpustil jako doplněk, když nebyl traffic, Speed (0.2/0.5). Mám nějakých 18K hand a -4BI, lidi tam callují šílenosti. Takže Speed vypouštím úplně, hold to není varianta pro mě. Dalo by se i říct, že to co jsem vyhrál na reg stolech jsem na Speedu prohrál. A pak se snažil na reg stolech nahrát zpět, ofc v lehčím tiltu a nebylo to dobré :f_biggrin:

Všem GL u stolů :)

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Dneska jsem si vyzkoušel ZOOM na stárech. Lidi můžou insta foldnout a jsou o handu dále a stejně callují handy typu T5o, 82s etc.
      Ale ten soft je paráda, mnohem lepší jak speed na Ipokeru.

Moje pocity nejlépe vyjadřuje tento gif..

GL všem :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Konec měsíce a já už nebudu hrát, tak si tu sepíšu shrnutí.

Cca 4 dny zpět jsem se rozhodl, že přejdu na Stáry, důvodem je lepší soft jak WH a hlavně se dá hrát 24/7 a nemusím čekat než se otevře v loby více stolů.

Takže jsem si poslal nějaký drobný na stáry a teď jen čekám na schválení výběru z WH (Počítám 14 dnů :D ). Hodně se mi líbí zoom, takže mu nejspíš budu věnovat spoustu času. Navíc stihnu odehrát docela dost hand.

Na NL02 celkem odehráno za 14 dnů od změny formátu 16925 hand s winrate 7,76 bb/100. (S fofr variantama 33K hand) Celkem jsem hrál 78 hodin a né o moc menší čas jsem věnoval i teorii = spokojenost :f_love:

Žirafa:
      NL02, včetně NL02 zoom

Celkem NL02(i zoom) + Speed poker

Plány na květen:
      Dočkat se $$$ z William Hillu.
      Usadit se na NL05.
      Odehrát 50K+ hand, nejlépe 2x tolik.
      Minimálně 80 hodin hra a 80 hodin teorie.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,447
      Ahoj, zoom je super věc, hodím si sem příspěvek, ať můžu sledovat tvůj pokrok. Tak ať se daří :s_thumbsup:
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Díky, i tobě přeji to štěstíčko :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $2.35 (117.5 bb)
      Hero (SB): $2 (100 bb)
      BB: $2 (100 bb)
      UTG: $1.57 (78.5 bb)
      MP: $2.50 (125 bb)
      CO: $2.24 (112 bb)

Preflop: Hero is SB with K K
      2 folds, CO raises to $0.06, BTN raises to $0.20, Hero raises to $0.58, BB calls $0.56, 2 folds

Flop: ($1.42) Q A K (2 players)
      Hero bets $0.80, BB calls $0.80

Turn: ($3.02) J (2 players)
      Hero bets $0.62 and is all-in, BB calls $0.62 and is all-in

River: ($4.26) 4 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $4.26 pot ($0.15 rake)
      Final Board: Q A K J 4
      Hero showed K K and won $4.11 ($2.11 net)
      BB showed Q 3 and lost (-$2 net)

Easy game :s_cool:
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      BRACE YOURSELVES, LONG POST IS COMING :s_biggrin:

Tenhle týden jsem objevil několik svých leaků. Když si je vypíši zde, tak se na mi na nich bude lépe pracovat. Zároveň díky událostem tohoto týdne jsem schopen věnovat pokeru 24/7.

:diamond: Zbytečně dlouhé sessions, zkrátím na menší, ale početnější.
      :diamond: Nebýt taková CS a tak zvědavej :f_biggrin:
      :diamond: Zapracoval jsem na Cbettingu. :s_thumbsup:
      :diamond: Mám zbytečně malej sizing preflop, musí být elastický proti různým soupeřům = popsaná A4 co a jak :]
      :diamond: Na NL02 opravdu nemusím 4bet/foldovat. Too much pleno1 :D
      :diamond: Nevymýšlet zbytečné tricky záležitosti a nechat si platit silné kombinace
      :diamond: Napostovat více hand, nikdo se mi smát nebude ba naopak :)

:club: Co jsem zjistil, že mi pomáhá je, když u session přemýšlím nahlas a říkám si co tak asi může soupeř mít. Nebo jaká bude moje akce, pokud tohleto támhleto.
      :club: Velký plus pro mě, za to, že jsem nekouknul už 3 dny na kasičku. Budu se koukat až v půlce měsíce, abych zbytečně nedrtil NL02 s 200BB třebas. A zároveň nebyl ovlivněn případným swingem,
      :club: Zapracoval jsem na tiltu, PES '13 mi od něj pomáhá :s_biggrin:

:heart: Ve svým představení ze září 2012 jsem psal, že bych rád přesně za rok vydělával 2K Kč denně. Nevím na kolik je to reálné stihnout za ani né půl roku, ale udělám pro to maximum :)

[CENTER]
      [B]Moje první na cash game, škoda, že jsem nedostal zaplaceno :) [/B]
      [/CENTER]
      Plány na 4.5. - 11.5.
      :spade: UTG - Jak na to... - Díky Starstrick! :)
      :spade: Preflop sizing
      :spade: Máme iniciativu - FLOP, TURN, RIVER

Od 1.5 do dneška tj. 3.5.
      Teorie: 11 hodin
      Hra: 7,5 hodiny
      Coachingy: Twinn, pleno1, bierbaer
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      nemas zac. Jen pocitej , ze ti nekdo muze nakou handu vytknout v HJ forum jako otevrenou(znam). Nicmene podle me ty range jsou fajn, ikdyz to treba na nl2 neni nutnost...ale kdyz budes dobre postflop porazis to jeste vic:-)

jinak pekny postrehy. Vsichni jsou na zacatku(do nl100?:D ) strasny stationy. Elasticita je dost dulezita a menit podle stoly range. 4bet/fold uplne vypust na nl2. Pokud to nebude nakej borec, ktery 3betuje treba 15 a ty mas KQo a..ale jako urcite to muzes vypustit. Ja na nl2 nikdy nesel 4bet/fold a slo to:-)

tak gl at se dari.
      Jinak pekna royal..skoda ze byli 4 z ni na boardu
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Díky za příspěvek a ještě více za rady, ať se daří i tobě :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Buď je to tím, že se účastním choachingů, koukám na videa anebo mám prostě v poslední době kliku. Začal jsem víc popupovat, což je vynikající záležitost a na hráče co mám větší vzorek už hraju "na tělo". Tenhle týden mám snad svojí A++ game. Snad se bude dařit i nadále :)

Peníze z WH pořád nepřišly, ale tak dokumenty jsem jim poslal, tak uvidíme.

Jsem zvědav 15.5. na graf, strašně mě láká se podívat, ale vydržím :)

Novinkou je, že jsem přešel na FR Zoom, bylo to po domluvě s jedním hráčem tady z komunity, abychom si mohli dávat sweatky etc...je to FR hráč. Navíc mi přijde, že na FR jsou lidi hrozně tight, což vyhovuje mojí agro hře.

Podle plánu bych měl mít k dnešnímu datu, abych splnil 50K hand/měsíc, 12903 hand. Mám 15461, což je paráda a jsem nad plán, takže doufám, že nahraju více jak těch 50K :)

Všem GL a hodně :f_love:
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem, v PC se mi válel obrázek s BRM. Tak mě napadlo, že když to chci brát trochu seriozněji, tak by bylo fajn, tohle schodiště dodržovat. Na daném limitu strávím dostatek času a budu vědět, že to porážím :)

[

Jelikož mi přišly peníze z WH, tak jsem si vložil polovinu výběru na stáry a za druhou část vemu mojí princeznu na nějakou tu lepší véču :)
      A při vkladu mi nedošlo, že v cashieru bude vidět částka, co jsem nahrál. Tak už jsem se rovnou kouknul i na graf.

Tenhle měsíc jsem začal na SH s 10K hand BE obdobím. Graf za to nestojí jen dlouhá čára kolem nuly :)

Na FR jsem od pondělí/úterý nevím teď přesně :)

Žirafa:
      [

GL všem a hodně :f_grin:
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem, co je nového?
      Zkusil jsem si shotík (1,2K hand) na NL5, čistě ze zvědavosti jaký je pole. Přijde mi, že se tam strašně moc calluje, takže je to nějaký pasivnější jak NL2 :D Jsem tam asi 1-2BI v +, ale do cca 20.5. kdy se koukám zas na kasičku, zůstanu na NL02 a pokud budu mít BR podle schodiště v postu výše, tak jdu na NL5 :)

Jináč stále drtím FR, vyhovuje mi víc. Proto, jak jsem již psal i do květnového pokecu, bych se rád zapojil do nějaké skupiny, pokud tu nějaká existuje a má zájem o aktivního člena. Pokeru věnuji denně více jak 10 hodin. Takže bych pasivní nebyl. Odehráno mám od 1.5. do dnešního dne 32K hand. 22K je FR, který hraju cca týden. Mohlo být víc, ale je hokej :f_cool:

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem,

Jelikož jedu podle schématu schodů o 2 posty výše, tak jsem stále na NL02, přešel jsem ze ZOOM na klasické stoly, hraje se mi to lépe, 8 tablím, akorát teda je sick, že za 6 hodin hry mám cca 2,5K hand, to jsem měl na ZOOMu ani ne za 2 hodiny :D Uvidím na konci měsíce jaká bude winrate :)

Mám splněnej měsíční plán, 50K hand. Byl bych rád, kdyby to bylo k poslednímu květnu 70K+

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem,

takové menší shrnutí.

:spade: Hand mám přes 5o.ooo = spokojenost :f_cool:
      :heart: BR na NL5 snad taky, to se dozvím až za pár dnů, ale myslím, že by neměl být problém :)
      :diamond: Clearnul jsem SCOOP deposit bonus 10$ + Stellar za 10$.
      :club:D o konce měsíce zbývají cca 4 dny a já bych rád dosáhl Silver ranku na Stárech. Chybí mi cca 82 VPP.

Bohužel jsem si nezachoval 1:1 s teorií a zatím to vychází 2:1 ve prospěch hry. Takže jakmile budu Silver na Stárech, tak zbylé dny měsíce věnuji jen teorii, ať to nezanedbávám :)

Btw stále je aktuální to, že bych se rád přidal do nějaké FR skupiny :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem, tak jsem dnes konečně nahrál Silver na Stárech. Už jsem se bál, že to nezvládnu. Zvýšil jsem volume a dotaci hodin aby mi to vyšlo. Za odměnu si dám po dopsání příspěvku dnes, zítra a pozítří opáčko teorie co už vím, aby mě na NL5 nic nepřekvapilo. NL5 už budu hrát čistě reg stoly, hlavně i kvůli akci "100 Billion" . Doufám, že už se na NL2 nebudu muset vracet :)

Shrnutí měsíce:

Rozhodně to byl pro mě úspěšný měsíc. Sice jsem ze SH přešel na FR, ale změny rozhodně nelituji. Ba naopak.
        Měsíc jsem zakončil nádherným počtem hand, mnohem více než jsem si představoval. Pro mě je to šílené volume :]
        Peníze v Cashieru mě mile překvapily, čekal jsem mnohem méně, je dobré se na kasičku koukat co nejméně :)

Teď už nějaká ta čísla a žirafa.

Počet hand: 88222/50000
        Počet hand regulár stoly: 16107
        Počet hand ZOOM: 72115
        VIP Stellar: 10$
        SCOOP deposit bonus: 10$
        Počet $$$ vydělané hrou: 103,9$
        Deposit: 55$
        Celkový stav kasičky: 179.16$
        Počet hodin věnováno hře: 92 hodin
        Počet hodin věnováno teorii: 53 hodin
        Celkem hodin věnováno pokeru: 145 hodin

Žirafa

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem, dlouho jsem neaktualizoval blog. Co je nového?
      Stále se držím na NL5, jestli jsem + nebo - to nevím, ale jelikož mám stále bezpečný BR na NL5 (přítelkyně kontroluje :D ) , tak jsem se snad zabydlel.

Zároveň si pohrávám s myšlenkou, že na FR na vyšších stakes nebude asi až tak dobrý trafik, takže bych se vrátil zpět na SH, a rovnou trénoval na nižších limitech, ať pak neprojedu půlku rollu jen kvůli tomu, že je na SH jiná dynamika. Strašně mě štve, že se nedokážu rozhodnout. FR hraju 8 - 10 stolů a SH bych zvládl tak 3 nebo 4. Takže bych se více soustředil, což by hře rozhodně prospělo.

Každopádně všem GL a ať trefíte Milestone handu na Stárech! :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem,
      tak bohužel jsem tu 100 miliardtou handu netrefil, ale to nevadí, venku je jak u moře, takže si zajdu na koupák a mám to jak moře :D

Teploty venku jsou šílený a obdivuji ty, co u toho i v tomhle počasí dokáží sedět a grindit. Na poker už nemám 24/7 ale jsem schopen mu dát max 6 hodin/den. Navíc počasí venku taky tomu Volume nepřidá. Odehráno cca 25K hand tenhle měsíc. Snad stihnu obhájít alespoň silver. Jinak jsem zůstal u FR, není na škodu si přečíst pár blogů a vidět, že FR není ani omylem mrtvý...viz soplakuv blog :]

• Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Ahoj všem,
      dnes ráno na školení jsem přemýšlel, jak zlepšit svojí hru. Čeho bych mohl přidat a čeho naopak ubrat. Zatímco květen jsem se poctivě učil, tak červen mám tak 20 hodin teorie, ale 50 hodin hry. S výsledkem jsem hodně nespokojen. Nemůžu si dovolit jen hrát, jsem na limitech kde je důležitá zejména teorie a učení základů.

Když to bude takhle veřejně, tak to bude pro mě závazný :)

Od tohoto postu, budu dodržovat tyto pravidla:
      :diamond: 500 hand = 1 teoretický článek a min. 1 okomentovaná handa v HJ sekci
      :diamond: 1000 hand = 1 video minimálně
      :diamond: 2000 hand = 5 postnutých hand od HJ sekce

Místo 2 hodinových session jsem zkrátil session na 50 minut + 10 minut pauza.
      Kdybych do Vánoc byl na NL25, nejlépe NL50 byl bych rád :)

Málem bych zapomněl, vyřešil jsem problém se Stárama a měl bych je mít tracknutý = Black member is coming :s_cool:

• 1
    • 2