Regulace automatů a videoterminálů

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Možná jste si všimli pár dní zpátky změn v oblasti povolování videoloterijních terminálů a diskuze o tom, jestli je to dobře špatně, případně jestli se nejedná o retroaktivitu, kdy by mohli následovat žaloby.

S pokerem tohle nesouvisí, ale jak tyhle věci vidíte, pokud jde o tzv. skutečná hazard a snahu ho regulovat?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=776687

Mě už celkem unavuje, jak se mi pořád někdo snaží diktovat za co mam utrácet svoje peníze a např. automaty a ruletu beru jako něco, o co na trhu je určitý zájem a neni an místě to likvidovat. Nebo nejsme schopní rozhodout sami za sebe, jestli budeme kouřit, pít alkohol, nebo hrát ruletu, případně videoloterijní terminály?

Pozn.:I přes předchozí odstavec se hazardu nevěnuju v podstatě vubec. Z tzv. "hazardu" pak jenom příležitostně kurzovýmu sázení.
  • 25 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      Osobně jsem pro zákaz automatů, rulet a podobných nesmyslů.

Kdyby šlo jen o nevinnou zábavu, tak ani nepípnu, ale tyhle automaty kurví životy, rozvrací rodiny a často vedou k trestné činnosti - ať už majetkové, tak i proti zdraví či životu. Často mají dost společnýho i s drogama.

Spousta lidí za to vyhazuje hromady peněz, celý výplaty, sociální dávky. Herny jsou na každým rohu, už málem i ve školách jsou automaty. Projedu se z hlavního nádraží do Intacta v Brně a po cestě potkám asi 8 kajotů a 15 jiných heren. To je prostě extrém.

Ač nemám rád nesmyslný regulace a buzeraci ze strany státu, zrovna hazard je podle mě něco, co si regulaci zaslouží. Pokud už nějaký automaty, tak možná v pár echt registrovaných Casinech a to za podmínek, že velká část zisku bude zdaněna a půjde do státní kasy.

Já osobně do automatu v životě něhodil ani korunu a ani nikdy nehodím. Znám lidi, co tam ze srandy občas něco hodí, ale o ty tu obviously nejde, primárním cílem je, aby neexistovaly skrachovalý existence, co v hazardu utopí každou korunu a když ji nemají, tak si ji obstarají jakýmkoliv způsobem. Něco jako feťák, co je pro drogu schopnej zabít.

Ze stejnýho důvodu by mohl být zakázanej i alkohol, ale sami víme, jak takovej zákaz dopadnul posledně. :f_biggrin:

Kurzovní sázení je jak říkáš "hazard". Pro někoho je to vyloženě pálení peněz, ale pro jiného to je profitabilní koníček, pro některé i "práce" a jediný zdroj příjmů, asi jako poker. Proti tomu nemám vůbec nic.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Pracoval sem pro společnost, která je top v ČR v tomto oboru a když sem to viděl, tak s tebou nemůžu souhlasit.

Když sem viděl, kolik je tam z jedné bedny a kdo tam ty peníze nosí a jak to vše funguje, tak prostě nemůžu souhlasit.
      S takovou právní úpravou jaká tu teď je.

Ale je to jako se vším, pokud by se s tím chtělo něco dělat, tak by to nebyl problém, tohle je zase jen filtrování těch, kteří budou fungovat dál a těch, kteří ne.

Ale s omezením a regulací, která by byla na místě to nemá nic společného.
      A jak je u nás v ČR dobrým zvykem, tak se to zase dělá úplně špatně.

k tomu chlastu, osobně by mi to bylo jedno, pokud by se to neprodávalo na každém rohu,ale byl na to třeba nějaký normální papír.
      Po tom co se dělo a někde i děje.
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      ja bych Ti oponoval, proc to zakazovat? to bys mohl zakazat auta (lidi se v nich zabijej), chlast,cigara, travu(presto ze je , tak se huli casto i v hospodach)..
      mas nazory ze automaty kurvi zivoty atd? proc jako? ty lidi jsou trosky sami o sobe, automat je jen nastroj jak to udelat, ty lidi si kurvi zivoty sami, nikoliv automaty ! ja nahazel do automatu za posledni 3 roky asi tak 20 korun, copak mi to kurvi zivot? je to jen o pristupu cloveka. kdyz budou zakazany, nevyresi to nic, daji to na kulicku nebo na sportovni sazky , na poker (coz by bylo vlastne fajn:D ) nebo dalsich hromadu veci, kde nejspis bustnou... jak chces osetrit, ze lidi nenahazou soc davky do matu? tezko, to samy jako ze to nedaji za chlast,cigara atd. naopak ac to je prasarna, at ty automaty jsou tam, kde to trh akceptuje. me taky (Praha) nebavi na kazdym krku zahuleny nonstopy s blikajicima temahle krabicema, ale proc se do toho navazet timhle zpusobem.
      podle Tve logiky, bych tu mohl zacit hlasat veci jako "bordely kurvi zivoty a rozvraci rodiny", nechozeni do kostela taktez atd atd... copak chut na huleni taky nevede nekdy k trestny cinnosti atd?
      asi by jsme se dostali zbytecne do hloubky, ale pointa je jasna, ze to nejsou automaty, jen to jsou lidi, co se dobrovolne kurvi a pokud jim tu moznost nekdo (stat napr) vezme, stejne si najdou moznost jakoukoliv jinou. Pokud je nekdo troska, je jedno jestli sedi u matu nebo pije na chodniku krabicaka nebo sazi na sport atd atd....
      a nejaky chytry regulace od naseho statu (nektere opravdu stoji za to, viz situace s pokerem atd) ....no staci..

Pinny1990 původně napsal
      Osobně jsem pro zákaz automatů, rulet a podobných nesmyslů.

Kdyby šlo jen o nevinnou zábavu, tak ani nepípnu, ale tyhle automaty kurví životy, rozvrací rodiny a často vedou k trestné činnosti - ať už majetkové, tak i proti zdraví či životu. Často mají dost společnýho i s drogama.

Spousta lidí za to vyhazuje hromady peněz, celý výplaty, sociální dávky. Herny jsou na každým rohu, už málem i ve školách jsou automaty. Projedu se z hlavního nádraží do Intacta v Brně a po cestě potkám asi 8 kajotů a 15 jiných heren. To je prostě extrém.

Ač nemám rád nesmyslný regulace a buzeraci ze strany státu, zrovna hazard je podle mě něco, co si regulaci zaslouží. Pokud už nějaký automaty, tak možná v pár echt registrovaných Casinech a to za podmínek, že velká část zisku bude zdaněna a půjde do státní kasy.

Já osobně do automatu v životě něhodil ani korunu a ani nikdy nehodím. Znám lidi, co tam ze srandy občas něco hodí, ale o ty tu obviously nejde, primárním cílem je, aby neexistovaly skrachovalý existence, co v hazardu utopí každou korunu a když ji nemají, tak si ji obstarají jakýmkoliv způsobem. Něco jako feťák, co je pro drogu schopnej zabít.

Ze stejnýho důvodu by mohl být zakázanej i alkohol, ale sami víme, jak takovej zákaz dopadnul posledně. :f_biggrin:

Kurzovní sázení je jak říkáš "hazard". Pro někoho je to vyloženě pálení peněz, ale pro jiného to je profitabilní koníček, pro některé i "práce" a jediný zdroj příjmů, asi jako poker. Proti tomu nemám vůbec nic.
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      Pokud to tak dopadne, že takové věci zruší, pak příjdu o práci :D
      To abych začal něco dělat s pokrem :D
    • VSBGimli
      VSBGimli
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2008 Příspěvky: 836
      Taky dělám pro firmu přímo z tohoto odvětví a je mi jedno, jestli to obce omezí, ale úplný zákaz to neřeší. Pak tu budeš mít načerno kasina ve sklepě stejně tak jako bys zakázal pokra. Jsem pro regulaci, protože se mi taky nelíbí, že těch heren v Brně potkám během jedné zástávky asi 5. Klidně ať nejsou u škol, úřadů atd. Sice ti lidé, co na tom ujedou asi už v sobě tu slabost mají a možná ujedou na něčem jiném, ale pokud budou mít přístup k těm věcem horší tak věřím, že těch ztroskotaných lidských osudů bude méně.
      Nemyslím, že ti co si to najít chtějí si to nenajdou, i když bude jedna herna ve městě... ale spíše ti, co by do toho normálně nehodili ani korunu, ale vidí to na každém rohu, v každé hospodě, kam vejdou, těm se může stát, že sem tam něco protočí v matu, potom už častěj a pak už tam budou chodit jen kvůli tomu atd.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      [quote]dreamer14 původně napsal
      ja nahazel do automatu za posledni 3 roky asi tak 20 korun, copak mi to kurvi zivot?

Pinny1990 původně napsal
      Znám lidi, co tam ze srandy občas něco hodí, ale o ty tu obviously nejde, primárním cílem je, aby neexistovaly skrachovalý existence, co v hazardu utopí každou korunu a když ji nemají, tak si ji obstarají jakýmkoliv způsobem. Něco jako feťák, co je pro drogu schopnej zabít.
      A tohle říkám z "vlastní" zkušenosti. Vím minimálně o třech lidech, co teď kvůli hazardu bručí. (nejsou to vyloženě kámoši, ale znám je). Propadli závislosti, rozpadly se jim vztahy, rodina je poslala do pr.ele, oni začali i fetovat, potloukat se jen po hernách. Když došly peníze, tak někde něco ukradli a dali to do zastavárny. Nakonec to skončilo tak, že jeden zkusil vykrást hernu, druhej okradl nějakou ženskou v parku a během hodinky obsah její peněženky prohrál. A třetí ani nevím za co sedí. Tohle už je prostě patologická závislost, která ve výsledku znamená úplně to stejný, co užívání tvrdých drog. To se v těchto kruzích vůbec nepohybuju, takže předpokládám, že takových jedinců bude obrovský množství - jak jinak by se taky ty tisíce heren a desetitisíce automatů uživily.

To že TY nebo JÁ té závislosti nepropadnem, protože jsme odolní nebo kdo ví co - neznamená vůbec nic. Nebo když najdem člověka, co si dá heroin jednou za rok a nemá potřebu si ho dát víckrát, tak prostě heroin povolíme? Nebo povolíme všechny drogy?

Alkohol a cigarety jsou bohužel společensky tolerovaný drogy, který konzumuje obrovský množství populace a jen pro drtivou menšinu z nich to má nějaký existenční důsledky.

Pokud už nezakázat automaty úplně, tak prostě regulovat tak jak jsem psal - dát je jen do pár registrovaných kasin a daleko víc zisky z toho danit.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      U nás ve městě je podle statistiky 1000 patologických lidí co hazard mají jako svou práci, kradou, vykrádají atd. Jestli to město dělá kvůli tomu nevím. Ale na druhou stranu, jak na to přijdou majitelé casín,barů,heren, kteří musí okolo hlavních silnic a škol,resp všech míst, kde je nějaký větší ruch ukončit činnost? Na to mělo město potažmo stát myslet před pár lety a ne to udělat ze dne na den. Teď díky tomu, bude zase několik lidí bez práce a s velkýma půjčkama, které nedokáží splatit. Musíme se na to dívat takto.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      No přechod má být postupný, to je právě to, že možná majitelé budou stát žalovat.

Je jasný, že nemůžem ze dne na den všude zavřít a automaty spálit, s tím taky souhlasím.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Pinny1990 původně napsal

Alkohol a cigarety jsou bohužel společensky tolerovaný drogy, který konzumuje obrovský množství populace a jen pro drtivou menšinu z nich to má nějaký existenční důsledky.
      Tak s tímhle hrubě nesouhlasím. Alkohol je to největší zlo, které vůbec je mezi lidmi.
      Cigarety jsou nesrovnatelné (sám nekouřím) - protože neovlivňují stav mysli.
      Ale alkohol člověka ovlivňuje - a dost podstatně. Ať si každý pro mě za mě dělá co chce - jestli si chce prokouřit plíce nebo si doma bude každý den uřezávat kus ruky -to je mi fuk. Dokud tím neovlivňuje někoho jiného a není nebezpečný okolí, ať si to dělá. (slyšeli jste, že by někdo pod vlivem cigarety někoho přejel?) ...vadí mi, když mi někdo kouří na zastávce pod nos - ale horší je, když se chce nějaká parta rádobyvtipálků zapojit do konverzace a místo toho musím poslouchat hovna co z nich padají, protože mají v krvi tři promile.

Nejhorší na tom je, že alkohol je mytizovaný - ten, kdo se zchlastá skoro k smrti je v dnešní společnosti hrdina. V hospodě se vedou bezduché řeči, nad kterými soudný a střízlivý člověk jen kroutí hlavou.

Alkohol je to, co zabíjí - zabíjí hodiny a hodiny času, který se dal strávit kvalitněji (v podstatě jakýkoli jiný čas je strávený kvalitněji) a vysává z lidí peníze - možná skoro stejně jako automaty.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      On je problém podle mě v tom, že běžný jedinec v tomhle systému doplácí na jedince nejslabší, který se stát snaží marně chránit, protože tuší, že určité % lidí se samo ochránit nedokáže.

Poker : Zregulujem poker, zakážem online poker, aby někteří jedinci tomu nepropadli a nenechali tam celou vejplatu, přičemž by následovalo okrádání a jiné společenské problémy. Takže se dá říct, že na X% lidí, kteří na pokeru mohou propadnout závislosti a prohrát život doplatí zbylých 99%.

Nejvíc vidět je to u cigaret:Cigarety, když je nekouříš ve společnosti škodí jenom tobě, přesto za tebe stát chce rozhodovat a vzkazuje ti "Já ti nedovolím, aby sis zničil svoje zdraví", no ano, protože jsme pro stát výrobní prostředek a zdroj příjmů, takže mu na nás záleží. Takže nahodí brutální spotřební daň a kouření zdraží všem.

Někde v evropě se teď prosazuje daň z tučnýho jídla, kde je to ještě absurdnější. To už nám rovnou můžou dát tabulky, kolik čeho máme jíst, abysme byly zdraví.

Pokud de o pivo, tak první věc je, že do hospody s ožralama nikdo chodit nemusí. Samozřejmě, že někteří pod vlivem páchaj násilnosti a tak si můžem říct, že kvůli nějakému promile násilníků zakážem alkohol pro všechny.

U heren je to stejný. Kvůli nějakému procentu přehnaných závisláků jsou regulování uplně všichni, včetně rekreačních automatových hráčů. Většina se naprosto podřizuje menšině.

Lidi se už od školy musí vychovávat k uvažování a k myšlení, aby byly schopní se sami rozhodovat, co je pro ně dobré a co ne, aby pak jejich slabiny nemusel řešit stát plošnou regulací. Tolik můj názor k tomuhle.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Obecně tvůj názor zastávám, jsem liberální člověk, co má rád volnost a nemá rád regulace a rozkazy od vlády nebo nedej bože od nějakých dementů z Bruselu, ale herny jsou pro mě výjimkou. Podle mě je tam ta nebezpečnost pro společnost ještě daleko vyšší, než třeba u alkoholu. Nejedná se pak jen o ochranu slabších jedinců, co tomu propadnou, ale hlavně o ochranu celé společnosti od nich.

Já musím říct, že mě docela sere když vidím, jak cigáni přijdou pro dávky a zamíří s nima rovnou na Cejl do heren, kde vše prohrají, děcka pak pošlou ukrást si jídlo do Intersparu a v noci někde kradou autorádia, který dají do zastaváren - opět na Cejlu. Takovej běžnej koloběh života.

A nejsou to jen cigáni, i ostatní si na tohle hraní nevydělají - nerozhodují o svých penězích. Ohrožují životy a majetek jiných, aby ukojili svoji potřebu. Neznám třeba žádnýho alkoholika, kterej by tohle dělal, protože na zchlastání se nepotřebuješ tisíce denně. Stačí pár desetikorun na krabičáky.

S vysokou spotřební daní na kouření taky souhlasím. Ať si kuřáci zaplatí to, co se do nich pak investuje ze zdravotnictví. Tady by lidi chtěli zdravotnictví zadarmo, všechno zadarmo, nízký daně a kdo ví co ještě. Někdo to zaplatit musí a v zájmu společnosti je, aby společnost byla zdravá. Proto mi přijde, že spotřební daň u cigaret je fajn a jsem i pro její zvyšování, funguje to tak snad všude na světě. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tu cigarety stály jako v Británii. Ač se to nezdá, tak ona i ta vysoká cena některý kuřáky odradí - obzvlášť ty mladý.

Ať se nám to líbí nebo ne, většina populace je prostě "hloupá" a nikdy se o sebe kompletně nepostará. Proto nesouhlasím s tím, že "běžný jedinec doplácí na slabší" - Ono je to spíš tak, že běžný jedinec je právě ten slabší a hloupý. Potřebují nad sebou nějakou ruku a absolutně liberální stát je asi stejná utopie, jako komunismus. Osobně se mi líbí koncept asistenčního státu a částečně i systémy ve skandinávii - např. Švédsko. Všechno má něco do sebe.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Dakraa - jenže u toho alkoholu je ten problém docela globální... - já si taky rád dám alkohol - mám doma dvacet lahví - od whisky přes kvalitní bílý rum až po různé likéry atd.. - a pořádám koktejlové party.

Ale jde mi o lidi, kteří to nemají pod kontrolou.. kteří se potácí nočními ulicemi brna s podroušeným výrazem...
      Lidi, kteří obtěžují ostatní na zastávce a blijí na výlohy.

Zavřít je až zčernají.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      [quote]Dakraa původně napsal

On je problém podle mě v tom, že běžný jedinec v tomhle systému doplácí na jedince nejslabší, který se stát snaží marně chránit, protože tuší, že určité % lidí se samo ochránit nedokáže.

Poker : Zregulujem poker, zakážem online poker, aby někteří jedinci tomu nepropadli a nenechali tam celou vejplatu, přičemž by následovalo okrádání a jiné společenské problémy. Takže se dá říct, že na X% lidí, kteří na pokeru mohou propadnout závislosti a prohrát život doplatí zbylých 99%.

Nejvíc vidět je to u cigaret:Cigarety, když je nekouříš ve společnosti škodí jenom tobě, přesto za tebe stát chce rozhodovat a vzkazuje ti "Já ti nedovolím, aby sis zničil svoje zdraví", no ano, protože jsme pro stát výrobní prostředek a zdroj příjmů, takže mu na nás záleží. Takže nahodí brutální spotřební daň a kouření zdraží všem.

Někde v evropě se teď prosazuje daň z tučnýho jídla, kde je to ještě absurdnější. To už nám rovnou můžou dát tabulky, kolik čeho máme jíst, abysme byly zdraví.

Pokud de o pivo, tak první věc je, že do hospody s ožralama nikdo chodit nemusí. Samozřejmě, že někteří pod vlivem páchaj násilnosti a tak si můžem říct, že kvůli nějakému promile násilníků zakážem alkohol pro všechny.

U heren je to stejný. Kvůli nějakému procentu přehnaných závisláků jsou regulování uplně všichni, včetně rekreačních automatových hráčů. Většina se naprosto podřizuje menšině.

Lidi se už od školy musí vychovávat k uvažování a k myšlení, aby byly schopní se sami rozhodovat, co je pro ně dobré a co ne, aby pak jejich slabiny nemusel řešit stát plošnou regulací. Tolik můj názor k tomuhle.[/quote]

Davide, já nevím jestli vůbec chápeš o co tu jde a jaká sou fakta, proč je u nás tolik beden, kdo tam cpe peníze atd. , ale jestli to máš jen z netu, tak se to asi dá pochopit.
      Já sem v tom pracoval - ne jako obsluha herny :) ale dělal sem kontroly s fin uřadem atd. takže v tom mám docela přehled, ne jako obsluha,ale jako ten další článek.

Ke kuřákům, když to někdo tak pěkně hodnotí, tak by bylo fajn se kouknout kolik činí příjem ze spotřební daně na tabák a kolik je investice do zdravotnictví. :f_o:
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Jasně, že nevim jak to funguje. Jenom vim, jak by se mi to líbilo. Jedna slušná firma Bedna s.r.o funguje naprosto slušně a podle zákonnů, naprosto poctivě nainstaluje poctivé videoloterijní terminály a zaplatí z nich normální daně. Kdo chce, ten si zahraje.

Jak to dneska okolo toho vypadá netušim, v tom máš asi pravdu. :)

Já kuřáky pěkně nehodnotim, fakt, jestli se na cigaretách víc vydělá, nebo prodělá, pro mě ale neni vubec důležitej. Já jsem absolutní nekuřák.
    • checkdex
      checkdex
      Bronz
      Registrace: 17.10.2013 Příspěvky: 424
      Zdravim.

Ocividne nemate skusenosti s hranim automatov. Ja som prehral asi 5000e za moju hracsku karieru a mozem povedat ,ze poker je v porovnani s automatom na inej urovni. Automat je nahoda a stastie ,poker nahoda nie je. Videli ste niekedy niekde automatstrategy.com? Ja nie a myslim ,ze ani nikto nikdy neuvidi. Automaty su nastavene na 70% neuspech. Tato informacia by mala byt uvadzana v kazdej herni zo zakona ,ako ked si kupujete cigarety a na obale je bla bla mozete umret. Automaty nesposobuju fyzicke problemy ,ale psychicke a tie su dost vazne. Urcite je mnoho clankov o tomto probleme ,ktory myslim trapi hodne vela ludi a rodin po celom svete,ale ako hovorim vzdy je na vyber a ked si mam vybrat medzi automatmi a pokrom ,vzdy to bude poker.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      proč to sem píšeš? Každej, kdo má aspon toršku rozumu ví, že automat je stroj, kterej nemá účel vyhrávat lidem peníze.
      To že si do něj musel naházet 5k eur je smůla, mohl ses to dozvědět zdarma, kdyby si sem napsal dřív
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      No nebudem sa vyjadrovať veľmi k téme, ale casinocheck.com existuje a patrí ku PSGY :f_biggrin:
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Nepotřebuju zkušenosti. Stačí mi přesvědčení, že každý má právo se svým životem nakládat podle sebe. Každý má mít právo svoje peníze na automatech prohrát, pokud chce. Jeho věc. Neni možné kvůli pár jedincům regulovat chování zbytku společnosti.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Dakraa původně napsal
      Nepotřebuju zkušenosti. Stačí mi přesvědčení, že každý má právo se svým životem nakládat podle sebe. Každý má mít právo svoje peníze na automatech prohrát, pokud chce. Jeho věc. Neni možné kvůli pár jedincům regulovat chování zbytku společnosti.
      To pak nepotřebujeme zákony vůbec. Zákony jsou tu právě od toho, aby chránily slabší a méně inteligečně obdařené typy lidí před těmi vyčůranými a zneužívajícími právě jejich slabost a hloupost.

Stejně by se pak dalo argumentovat s tím, že by neměl být žádnej strop na RPSN, na uroky z prodlení atd. Ať si každej podepíše co chce. Kvůli pár důchodcům co si nepřečtou jednu větu ve smlouvě přece není potřeba to regulovat, tak ať klidně umrznou pod mostem kvůli tisícovce dluhu :f_biggrin:
    • 1
    • 2