Rozdělení bankrollu - bankroll protection

• svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Ahoj,

jak jistě všichni víme pokerový svět nezažívá nejlepší období, proto bych rád prodiskutoval ochranu našich bankrollů.

Plánuju cashoutovat majoritní část BR z herny, otázka je jak velkou? Má někdo nějaký tip nebo zažitý fungující systém kolik BIs nechat na herně a kolik mimo ni?

Uvažoval jsem o 10BI, ano částka je to malá (jsem zrovna nový na limitu). Bylo by lepší sejít o limit níž a zachovat 10BI resp. 20BI částku?

Jsem na WPT a nejsem Palladium člen, nemám tedy insta cashouty :) (jaký je rozdíl v poplatcích to nevím)

Díky za tipy
  • 30 odpovědí
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      no nevim..ja mam 80% BR na skrillu a 20 na herne ...
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Nasadili jste mi brouka do hlavy chlapi...
    • michael975
      michael975
      Stříbro
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 1,063
      Mne ste nasadili chrobáka tiež...vybral som časť bankrollu. Nechal som si 15BI na aktuálnom limite. keď nahrám 20BI + tak zase cashoutnem a nechám si v herni opäť len 15BI.
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      michael975 původně napsal
      Mne ste nasadili chrobáka tiež...vybral som časť bankrollu. Nechal som si 15BI na aktuálnom limite. keď nahrám 20BI + tak zase cashoutnem a nechám si v herni opäť len 15BI.
      uplne naprosto stejny zpusob mam i ja .. :D :D :D
    • SAUNDOFKA
      SAUNDOFKA
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 150
      .
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Já už takhle funguju delší dobu. Na herně nechávám jen nejnutnější částku a zbytek mám na skrillu.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Nechavat si menej ako 20-25 BIs na herni je podla mojho skromneho nazoru 'nie prave najstastnejsie' riesenie. Ak hras 6 stolov, tak 10 BIs mas v obehu takmer v kazdej session a robit rychly deposit kazdy den, resp. raz za 2-3 dni (pri normalnom -10 BI swingu) nie je nic moc na mindset imo.

U mna to lieta kazdu chvilu, no v priemere to vychadza na 25% herna / 30% neteller / 45% banka.
    • Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 406
      Mám podobný názor jako Opal, když si to vezmu ze svého pohledu, tak 20Bi standartní swing, nehraju teda cash, tak nevim, jak je to tam, ale dobíjet 1x týdně by mi vadilo... natož častěji a to ani neberu v potaz, jestli to dělá něco s mindsetem... Ale určitě následkem této diskuze si svůj br rozdělím :D
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      tOreee původně napsal
      michael975 původně napsal
      uplne naprosto stejny zpusob mam i ja .. :D :D :D
      A jakou máte spodní hranici pro deposit? Pokud teda jenom nevyhráváte :D :f_biggrin:

opal99 původně napsal
      Nechavat si menej ako 20-25 BIs na herni je podla mojho skromneho nazoru 'nie prave najstastnejsie' riesenie. Ak hras 6 stolov, tak 10 BIs mas v obehu takmer v kazdej session a robit rychly deposit kazdy den, resp. raz za 2-3 dni (pri normalnom -10 BI swingu) nie je nic moc na mindset imo.

U mna to lieta kazdu chvilu, no v priemere to vychadza na 25% herna / 30% neteller / 45% banka.
      Takže s 30BI na limit neřešitelný problém :s_o: jedině sejít
    • kennyxx
      kennyxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 998
      Zalezi na tom, jak rychle muzes v pripade potreby depositovat, pripadne jestli nejsou nejaky poplatky. Pokud tohle neni problem, tak bych si nechaval na herne jen to, co sem ochoten tu konkretni session/den prohrat. Tak to ma zaroven i funkci stoploss limitu.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Určitě tu hranici, kolik držet na herně peněz, ovlivňuje víc faktorů (jaký limit hraju, kolik stolů, jak moc varianční disciplínu hraju etc...). V každém případě nevidím moc důvod, proč držet na herně větší množství peněz, než je potřeba. Případný převod ze skrillu na hernu je proveden okamžitě.

Já třeba tento měsíc dělám shot na vyšším limitu a osvědčilo se mi nechat si na herně jen velmi malou částku (10 BI). Nemusím se tím pádem vůbec starat o cashier a až prostě budu na nule, tak se to jednoduše dozvím.

Ofc jsem winning hráč takže stejně bustnout nemůžu. :f_biggrin:
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,043
      ja som teraz z toho doslova dopleteny...
      preco by som si mal prerozdelovat bankroll??? Na co je to dobre alebo preco to tak robite?
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      protože pravděpodobnost konce některých heren a následné zadržení prostředků je nad hranicí normálu
    • pkral251
      pkral251
      Platina
      Registrace: 22.03.2010 Příspěvky: 295
      tak ja sa na pokerstars o svoje peniaze vobec neobavam =) ci to budem drzat na skrille alebo v stars tak je asi jedno
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,043
      tak ja sa na pokerstars o svoje peniaze vobec neobavam ci to budem drzat na skrille alebo v stars tak je asi jedno

presne tak by som to povedal aj ja :)
      myslim ze PokerStars je najdoveryhodnejsia herna pravom a myslim ze tam je najmensia sanca ze sa to stane. Aj ked uznavam urcite riziko tam je ale nemyslim si ze moje peniaze su tam ohrozene.
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895

myslim ze PokerStars je najdoveryhodnejsia herna pravom a myslim ze tam je najmensia sanca ze sa to stane. Aj ked uznavam urcite riziko tam je ale nemyslim si ze moje peniaze su tam ohrozene.
      mám pocit, že to byl fulltilt před několika roky taky...
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181
      moje rozdelenie br :
      30 % herna c.1, 25 % herna c.2, 10 % herna c.3, zvysok skrill.

na primarnych 2 herniach mam vzdy aspon 50 BI+
    • peedek
      peedek
      Stříbro
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Souhlasím s TedG82. Počet buyinů záleží hlavně na tom, kolik stolu hraješ a jak moc varianční disciplínu (obecně platí, že čím rychlejší formát, tím více buyinů je potřeba).

Ještě ste tu ale zapomněli na jednu věc. Záleží taky na tom jaký máš ROI. V SNG se potřebný počet buyinů dá spočítat z distibuce rozdělí umístění (jak často si 1., 2., 3., 4. apod). Pěkný video o tom má Alkaatch na konkurenčním webu. Odkaz samozřejmě dávat nemůžu. Obecně ale zase platí, že čim vyšší máš ROI, tim menší počet buyinů potřebuješ. Dá se to vydedukovat bez počítání i selským rozumem - čím si lepší hráč, tím máš menší varianci a tím méně buyinů potřebuješ. U cashky by obdobně platilo, že čím máš vyšší bb/100, tím méně buyinů potřebuješ.

Jinak co se týče bezpečnosti nechávání peněz na herně, tak záleží hlavně na tom, kde je herna licencovaná. U PokerStars a FullTiltu bych se vůbec nebál, protože nyní jsou obě licencovaná na ostrově Man, který má přísné licenční požadavky. Pro nás je důležitý hlavně to, že herna musí peníze hráčů držet na oddělených účtech od peněz herny...Dále jsou tvoje peníze v bezpečí na hernách, které mají licenci jednotlivých států, kde už je poker regulován. Tedy např. Francouzské herny, na kterých mohou hrát všichni občané EU (PokerStars.fr, Winamax.fr, iPoker.fr)...Dále jsou podle mě peníze v bezpečí na hernách, které sou obchodované na burze (William Hill, bwin.party, Ladbrokes,...). Jde o to, že aby firma mohla být veřejně obchodovalná na burze, tak musí mít velmi transparentní účetnictví a nehrozí tam podle mě možnost nějakého vytunelová jako se to stalo u FullTiltu...Horší je to u heren, u kterých ani moc nejde zjistit jakou maji licenci. Já mám třeba dost peněz na Poker770, u které sem nezjistil, kde je licencovaná, i když sem se po tom pídil. Hraju tam, protože maj dobrý promo (Cash Machine, časté $10k freerolly přes psgy, apod.). Nicméně dyby ta herna krachla, tak nevim jak bych se domáhal svých peněz.

Toť můj názor na bezpečnost peněz na hernách.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      peedek původně napsal
      Nicméně dyby ta herna krachla, tak nevim jak bych se domáhal svých peněz.
      Je uplne jedno, ci by to bol Poker770 alebo Stary... ak krachnu, tak mas proste smolu. Jasne, ze pravdepodobnost krachu PS je blizka nule, no to nie je dovod presunut tam cely svoj BR. Naco? Rovnaka, takmer nulova pravdepodobnost (este nizsia ako pri PS imo) je aj na Netelleri a Skrille, nehovoriac o bankach, kde mas peniaze kryte statom. Akokolvek sa na to pozries, pre profesionalneho hraca neexistuje jediny rozumny dovod drzal cely roll na herni.

V akom pomere rozdelit svoj BR je uz na individualnom posudeni.

btw: ak mame BR 30 BIs, tak logicky nie je co rozdelovat :)
    • 1
    • 2