UPC a jejich pokuty

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      resim problem s UPC, stehujeme se do jinyho bytu, kde uz UPC nebude a v dosavadnim jsme meli od nich tv a net s nejakou balickovou slevou na 12 mesicu. nyni bych chtel prevest sluzby na naseho nastupce v byte s tim, ze on by nechtel tv ale pouze net (jeste by jej trosku zrychlil) no a v upc stale chteji za predcasny zruseni balicku doplatek 990 Kc..nikde v jejich vseob. podminkach jsem o tomhle zavazku nic nenasel, smlouvu taky nemam pac se to resilo jiz jen telefonicky..tak se chci zeptat jestli nekdo resil neco podobnyho nebo se v tom orientuje, o co se tahle platba opira atd..spise mi prijde, ze jen chteji skubat lidi, kteri se nechaji, misto aby byli radi, ze domacnost bude fungovat dal za prakticky stejnou cenu.. dik vsem za postrehy
  • 14 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

no já ti neporadím, ale vyřiď UPC ode mě srdečný pozdrav a taky, že mám na ně pořád nachystanou lopatu..... :f_biggrin:

a upřímně, GL ;)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,318
      to u vas v cechach vazne uzatvarate zmluvy telefonicky? to mi pride dost zvlastne :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      no já jsem s UPC smlouvu po telefonu prodlužoval, uzavřená ale byla klasicky písemně....
    • irik83
      irik83
      Bronz
      no tak to ja mam uplne prapuvodni smlouvu taky pisemne, ale novej vyhodnej balicek uz se resil telefonicky
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      hele, a neni to nahodou tak .ze kdyz se stehujes nekam kde UPC neni , tak muzes bezplatne odstoupit od smlouvy? Ja bydlim v Rumunsku a mam to takhle od UPC ve smlouve.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      já když si teď tak vzpomínám, tak mě nabízeli zrušení televize u nich v poho, jen bylo potřeba vrátit ten jejich set-top-box nebo co to bylo.....

jo a ještě off-topic, brzo asi založíme Irikovu poradnu, vlákna už se ti hezky hromadí..... :f_biggrin:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      rosta1972 původně napsal
      hele, a neni to nahodou tak .ze kdyz se stehujes nekam kde UPC neni , tak muzes bezplatne odstoupit od smlouvy? Ja bydlim v Rumunsku a mam to takhle od UPC ve smlouve.
      nic takovyho sem nenasel, ale jeste to jednou proctu..bylo by to naprosto idealni reseni..

já když si teď tak vzpomínám, tak mě nabízeli zrušení televize u nich v poho, jen bylo potřeba vrátit ten jejich set-top-box nebo co to bylo.....

coz o to, to ja jim vratim klidne s tim pocitam..i kdyz co si budeme povidat i tenhle jejich system zasilani doporucene, s pojistenim na x tisic (zarizeni v hodnote max litru :D ) do urcityho poctu dnu..no dementi sou to

jo a ještě off-topic, brzo asi založíme Irikovu poradnu, vlákna už se ti hezky hromadí.....

spoliham na to, ze je tady spousta inteligentnich lidi z nejruznejsich oboru tak se dycky mimo jine zeptam aj tady :D ale jestli to neni vhodny tak uz radsi budu mlcet :P me dycky ucili "..lina huba, holy nestesti.."
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      irik83 původně napsal
      me dycky ucili "..lina huba, holy nestesti.."
      no jak tě znám, tak ty línou hubu určitě nemáš.... :f_biggrin:

ale myslel jsem to ze srandy tak, že bychom ti založili po vzoru HEM poradny a IT poradnu i tvojí vlastní.... :f_p:
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      Mají to všude stejné. Jak UPC, tak i O2. Stějhovali jsme se a doplácel jsem 1600kč jako smluvní pokutu za nedodržení stanovené lhůty. Nabídnou ti prodloužení se slevou, ale na určitý čas.
      Tak samo to platí i u paušálu. POkud si pořídíš paušál za zvýhodněnou cenu, nebo s telefonem za 1kč, tak vždy je to na danou dobu, pokud tuto dobu nevyužiješ a chceš skončit dříve, tak platíš pokutu za "ušlý zisk". Asi trak bych to nazval.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Na 99% to bude jak píše LiffEX

pokud máš "výhodnou smlouvu" na rok, tak musíš ten rok platiti i kdyby se dělo já nevím co.
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Pokud jde o rušení smluv a nemožností poskytnout jejich službu n a daném území. Tak to má O2, že pokud ukončuješ "výhodnější" smlouvu, tak máš 3 možnosti:
      1)zaplatit smluvní pokutu xxxkč za každý měsíc do konce toho období
      2) bezplatně převést služby na novou adresu a pokračovat dále ve smlouvě
      3) zrušit smlouvu BEZ pokuty, pokud dané firma nemůže zajistit pokrytí této služby na nové adrese.

Ten 3.bod je asi jen dodatkový, protože v dnešní době mají všichni hodně slušné pokrytí, maximálně, kdyby sji se odstěhoval do nějaké malinké vesnice, kde je pár obyvatel :D
    • kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 480
      Zkus na ně zatlačit, že jsi nic neprodlužoval/nedoobjednával.
      A jestli jo, ať to doloží nahraným telefonátem.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      pravda je, ze tady pokryti nemaji a neverim ze by ho kvuli jedne domacnosti zrizovali...mozna tudy by se na ne dalo jit..zkusim a poreferuju
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Otázka je, jak má UPC své obchodní podmínky, apod.. UPC není O2. Tak pozor na to!