BLOG : cesta na NL100 (aktuálně NL20)

• Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 400
      Ahoj všem,

nikdy jsem nebyl na nějaké dlouhé vypisování a ventilování svých pocitů a myšlenek, ale tentokrát chci udělat vše, co je možné, abych byl v pokru úspěšný. Začínám to brát jako svoji výzvu. Poprvé jsem se setkal s pokerem asi před 7 nebo 8 lety, ještě na střední škole. Od té doby občas hraji, ale nikdy jsem se pokeru vlastně pořádně nevěnoval. To bych ale zrovna v tuto chvíli chtěl fakt změnit

Vždy jsem poker chápal jako hru intuice a zkušenosti a také z části náhody. Takže jsem si říkal, že musím hrát a hrát a že to časem přijde samo. Postupně jsem někde i získával zkušenosti a informace, ale nikdy to nebylo v žádné ucelené formě. Až po registraci na pokerstrategy jsem objevil, jaké obrovské možnosti materiálů je možné o pokeru nastudovat. A v tu chvíli mi to uchvátilo. Vždycky jsem měl rád matiku, a proto jsem si nyní řekl, že se ji budu snažit vnést do svojí hry.

Zároveň mi až nemile překvapilo, jaké jsem vlastně lama. Přece jen, žil jsem v domnění, že poker "hraju" už roky a že o něm něco vím. Až tady po přečtení některých blogů, shlédnutí výsledků a přečtení spousty příspěvků na foru jsem poznal, že neumím vůbec nic a bude třeba na sobě začít pořádně pracovat, pokud chci něco dokázat. Takže jsem ready a jdeme na to:-)

Takže začátek chalenge : 16.4.2013
      Počáteční bankroll : 10$ od PKST + 40EUR vklad = 62$
      Aktuální stav (26.4.) : 76,74$
      Celkový profit : +14,74$
      Celkový počet odehraných hand : 4999

Aktuálně hraju NL2. Řekl jsem si, že je třeba začít úplně odspodu a nahoru se postupně prokousat. V minulosti už jsem hrál i NL100 a nějaké peníze na tom vybral a dokonce část i cashoutoval, ale asi všichni tušíte, jak to dopadlo, když lama hraje NL100 a ještě na to nemá ani dostatečně deep bankroll...:-D

Cíle do konce dubna :

1)pokračovat ve vzdělávání, hlavně studuji HJ forum a bronzové a stříbrné články + nějaká videa
      2)hrát co to půjde, o víkendu budu pryč, ale doufám, že do konce dubna nahraju ještě 2000 - 3000 rukou
      3)zatím mám ziskovost kolem 15 BB na 100, ideální by bylo si ji udržet, ale spokojil bych se i s 10 BB na 100, takže po odehrání těch 3000 rukou bych chtěl mít na konci dubna tak 83 - 85$, cílem pak bude co nejrychlejší přechod na NL4
      4)promyslet si cíle na květen

P.S. - všem, kteří třeba přehlédli na hlavním foru a zavítali na můj blog, tak hodně doporučuji toto : http://youtu.be/DAhT5tCl_e0

Rozhovor s TLN. Měl jsem to stejné, jako asi hodně lidí tady. Chtěl jsem ze zvědavosti na video chvíli podívat a pak vypnout a zkejsnul jsem u toho videa celou hodinu a napjatě ten rozhovor posílal. Palec nahoru pro TLN
  • 39 odpovědí
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Tak tu máme konec měsíce a trocha bilancování. Duben byl můj první měsíc hraní přes pokerstrategy a rozhodně ho musím hodnotit pozitivně. Objevil jsem zde super komunitu lidí a hromady studijního materiálu z kterého člověk může čerpat. Zároveň jsem se přihlásil do chalenge, tak uvidíme jak se bude dařit.

Poznání tohoto měsíce
      - bankroll management je fakt duležitý:-) - ale poznal jsem, že pro mě osobně to není jen kvůli tomu, aby člověka ochránil před bustnutím, ale i kvůli tomu, aby si vážil hodnoty peněz. Pokud člověk vidí kolik práce to stojí na NL2 vydělat pár $, tak se i na vyšších limitech bude chovat s respektem, protože když se nebude dařit na vyšších limitech, tak přijde pár zpět na dno na NL2

- moje znalosti pokeru nejsou na takové úrovni jak jsem si myslel. Ok to se dá samozřejmě změnit, takže studovat, studovat a studovat.

- existuje spoustu jiných heren než jen PS , kde se dají v pohodě hrát micro limity. Vždycky jsem měl v hlavě, že je jen PS, ale PKST mi ukázalo, že je toho spousta jiného.

Takže prvních 14 dní pokeru hraní za mnou. Moje herna je nyní WH, kde se NL2 hraje v pohodě. Je tam v každém okamžiku tak 20 - 25 SH stolů, což je úplně v pohodě. Statistika a graf za duben je :

Odehráno hand : 5805
      Profit : 18,59$ (16,23 BB/100)

Takže docela spokojenost, snad to takhle půjde dál

Cíle na květen :
      1)nahrát 12 000 hand.

2)Chybí mi asi 12$ na to začít hrát NL4, takže bych chtěl někdy od 10.5. začít hrát NL4, pokud na to budu mít BR. Plán je jasný, začít hrát až budu mít 25 BI na NL4, pokud bych poklesnul na 20 BI na NL4, tak se vrátit zpět na NL2.

3)dát zlatý status na PKST

4)dát status PAIR na WH

5)prostudovat si všechny bronzové články (prostudovat, ne přečíst:-)) a prohládnout si alespoň 3 coachingové videa

6)udržet si win rate kolem 8 - 10 BB/100

Tak uvidíme, snad se podaří cíle splnit :)
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Zdravím všechny, kteří zavítají na můj blog,

tak mám za sebou další týden hraní. S volume jsem docela spokojený, s předvedenou hrou tak na 75%, ale nemůžu si stěžovat. Zatím to vypadá, že to stačí a já mám čas se ještě zlepšovat a pracovat na sobě. Co se v mezičase také doufám povedlo, je přechod na NL4.

Na NL4 jsem přešel o víkendu a ze začátku to byla taková houpačka, ale poslední 2 dny už jsem snad chytil nějakou stoupající tendenci. Ale je fakt, že částečná příčina 2 BI dolů bylo to, že jsem moc koukal na videa ze sessions od hráče sun_cz:-)

Kde docela dost vidím svůj pokrok je v tom, že se snažím budovat si ready na některé hráče. Příklad toho, kde si myslím, že to docela zafungovalo je tahle handa :

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools by CardRunners - Hand Details

CO: $5 (125 bb)
      BTN: $4 (100 bb)
      Hero (SB): $6.03 (150.8 bb)
      BB: $6.28 (157 bb)
      MP: $1.80 (45 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      3 folds, Hero raises to $0.12, BB calls $0.08

Flop: ($0.24) 4 A K (2 players)
      Hero checks, BB checks

Turn: ($0.24) J (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($0.24) A (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.32, Hero calls $0.32

Někdo by mohl říct, že to byl docela brave call, ale já měl na něj read, že jakmile overbetne river, tak je to s totálním airem.

Také jsem začal útočit na malé poty, které nikdo nechce a myslím, že je to zatím ziskové. Obecně jsem se začal soustředit i na malé spoty a na výdělek pár centů, protože těch pár centů z každé handy dokáže ve výsledku session udělat hezkých pár dolarů:-)

Takže uvidíme, ale doufám, že to na NL4 půjde takto pěkně dál, abych sem brzo mohl poslat pěkný stoupající graf. Jediné mínus je, že se mi něco stalo s HM2 a musel jsem si přeinstalovat databázi, takže nemáme HH ze začátku (prvních 8k hand). Ale co se dá dělat:-)

Výsledek
      Takže začátek chalenge : 16.4.2013
      Počáteční bankroll : 10$ od PKST + 40EUR vklad = 62$
      Aktuální stav (7.5.) : 104,08$
      Celkový profit : +42,08$
      Celkový počet odehraných hand : 11 311

P.S. - jedno doporučení na závěr. Toto pondělí se mi znenadání na účtu u WH objevilo 1,33 EUR za nějaký new players leaderboard. O této promotions jsem vůbec nevěděl, ale našel jsem si a vypadá to docela dobře. Není to samozřejmě o nějakém obrovském profitu, ale první místo je za 15 USD. Za umístění kolem 20 místa je ale pořád asi 3 USD a za 200 místo je 0,5 USD. Takže proč ne, jsou to peníze zadarmo. Počítají se jakékoliv hry na begginers stolech.
    • patrez
      patrez
      Bronz
      Registrace: 03.06.2011 Příspěvky: 816
      Ahoj, ide ti to pekne a aj sa to dobre číta :) Nech sa darí aj naďalej :s_thumbsup:
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Díky,

bohužel jsem včera poznal, že NL4 už není taková sranda jako NL2. Byl jsem včera skoro 4 BI dole, ale naštěstí se to pak ještě zlomilo a prohrál jsem nakonce jen 2BI. No nic, jednou už ten špatný den přijít musel, hlavně že jsem si upravil zase mindset tím, že jsem nakonec ještě ty 2BI vyhrál zpět a jedeme dál:-)

Jinak hrozné setupy včera, jeden příklad za všechny (asi ten nejhorší) :

Já AKo, NL4. Můj standartní open na 0,16, BB raise na 0,40 (bez historie), já call. Flop KK7, takže stack off někde na turnu a samozřejmě, že mi ukázal 77.

Nic jedeme dál:-)
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Uděláme malý update, ať mám na blogu nějaké příspěvky :-) Větší bude na konci měsíce.

Plán na duben se prozatím daří, doufáme, že to půjde takto dále. Zatím odehráno přes 7 000 hand, takže vytýčené volume bude. Profit je prozatím kolem 40 USD za květen, což je zvětšení bankrollu o 50% za 14 dní. Fajn :P

Vypadá to, že přechod na NL4 se snad podařil, takže aktuálně grindím 4 stoly na NL4. Gold na Pokerstrategy bude, status pair na WillHillu už je, takže mám nový cíl a to je two pairs.

Také jsem objevil fajn možnost rakebacku. Kombinuju first deposit bonus, z kterého clearuju 5$ týdně s nováčkovským žebříčkem, které za umístění kolem 15 místa dá další 4$. Takže 9 dolarů týdně jen za to, že hraju. Férová nabídka.

A tady ještě jako bonus jedna moc fajn ruka z dnešního grindu

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

UTG: $4.06 (101.5 bb)
      MP: $6.28 (157 bb)
      CO: $3.87 (96.8 bb)
      Hero (BTN): $5.41 (135.3 bb)
      SB: $2.42 (60.5 bb)
      BB: $4.91 (122.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with 5 5
      2 folds, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, SB calls $0.10, BB folds

Flop: ($0.40) 5 3 5 (3 players)
      SB checks, CO bets $0.28, Hero calls $0.28, SB folds

Turn: ($0.96) 4 (2 players)
      CO bets $0.52, Hero calls $0.52

River: ($2) 7 (2 players)
      CO bets $1.20, Hero raises to $2.80, CO raises to $2.95 and is all-in, Hero calls $0.15

Měl 66
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Tak máme tu neděli a je čas rekapitulovat minulý týden. Lze ho nazvat jako vystřízlivění. Volume bylo v pořádku, ale za celý týden jsem neměl snad snad jedinou plusovou session. Výsledek minulého týdne :

ZAČÁTEK VÝZVY: 16.4.2013
      POČET TÝDNŮ VE VÝZVĚ: 5.TÝDNŮ
      HERNA: William Hill

HAND ZA MIN.TÝDEN: 3 328
      PROFIT ZA MIN.TÝDEN: - 24,21 USD
      SOUČASNÝ BRL: 81,54 USD
      BRL NA ZAČÁTKU: 62 USD
      PROFIT CELKEM: 19,54 USD
      HAND CELKEM: 17 956

Ze hry mám více než 30 USD mínus, to znamená přes 6 buyinů. Naštěstí mi malinko prohru zmírnily nějaké bonusy. No co se dá dělat. Beru to tak, že je to takové vystřízlivění. Uplynulé 4 týdny končily vždy v plusu a tak tu prohru musím brát tak jak je.

Úkoly pro příští týden :

- nahrát zase 3000 hand
      - nenechat se ovlivnit tímto týdnem, hrát pěkně v klidu a počkat si na svoji příležitost
      - malinko omezit svoji range

Tak uvidíme, pevně doufám, že příští týden sem budu psát lepší zprávy.
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Tady mám jednu moc krásnou handu, která tak nějak reprezentuje moje současné období :-) Pro zvědavé - ten call s AA proto, že za mnou seděl jeden squeeze happy hráč, takže jsem si byl skoro jistý, že to bude raisovat.

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

Hero (BTN): $5.44 (136 bb)
      SB: $5.07 (126.8 bb)
      BB: $9.68 (242 bb)
      MP: $1.51 (37.8 bb)
      CO: $5.93 (148.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with A A
      MP folds, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, SB raises to $0.36, BB raises to $0.78, CO raises to $1.95, Hero raises to $5.44 and is all-in, SB calls $4.71 and is all-in, BB folds, CO calls $3.49

Flop: ($16.73) T J 6 (3 players, 2 are all-in)
      Turn: ($16.73) T (3 players, 2 are all-in)
      River: ($16.73) Q (3 players, 2 are all-in)

Results:
      $16.73 pot ($1.00 rake)
      Final Board: T J 6 T Q
      Hero mucked A A and won $0.74 (-$4.70 net)
      SB showed J J and won $14.99 ($9.92 net)
      CO showed K K and lost (-$5.44 net)
    • patrez
      patrez
      Bronz
      Pekná trap :s_biggrin: . Tá akcia, ktorá sa potom strhla je ako zo sna a už by som si mädlil ruky :f_biggrin: . Runout by ma moc nepotešil, poprosil by som board bez broadways - ale stáva sa :f_biggrin: GL :s_thumbsup:
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Mam v poslední době na šílené PF akce, když držim AA nějaké štěstí :-) Docela síla tohle, stůl plný ryb:-D

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (BB): $5.44 (136 bb)
      UTG: $2.23 (55.8 bb)
      MP: $4.16 (104 bb)
      CO: $0.92 (23 bb)
      BTN: $0.65 (16.3 bb)
      SB: $2.07 (51.7 bb)

Preflop: Hero is BB with A A
      UTG raises to $0.52, MP folds, CO calls $0.50, BTN raises to $0.65 and is all-in, SB calls $0.63, Hero raises to $5.44 and is all-in, UTG calls $1.71 and is all-in, CO calls $0.40 and is all-in, SB folds

Flop: ($6.68) 4 7 2 (4 players, 4 are all-in)
      Turn: ($6.68) 6 (4 players, 4 are all-in)
      River: ($6.68) J (4 players, 4 are all-in)

Results:
      $6.68 pot ($0.44 rake)
      Final Board: 4 7 2 6 J
      Hero mucked A A and won $3.20 ($0.97 net)
      UTG showed Q K and lost (-$2.23 net)
      CO showed 9 3 and lost (-$0.92 net)
      BTN showed 6 4 and won $3.04 ($2.39 net)
    • patrez
      patrez
      Bronz
      Vážne sick s čím sa dokážu stacknúť. Páni si pomýlili poker s ruletou :f_biggrin:
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Ahoj,

zjistil jsem, že už jsem dávno nenapsal nic do svého blogu. Vzhledem k tomu, že v poslední době se v mojí pokerové kariéře stalo spoustu nového, tak si to update určitě zaslouží.

V první řadě je to určitě nový počítač. Nevím zda někdo z Vás má podobné zkušenosti, ale dosud jsem hrál poker na svém 12´ počítači. Už to neni žádná sláva, ale ještě k tomu to byl počítač s minimum ramky a hodně slabým procesorem. Příkladem za vše je, že HEM se pouštěl kolem 10 minut a všechny herny, když byl puštěný HEM neuvěřitelně lagovaly. Takže opravdu úžasný zážitek hrát:- ) Doufám, že tato doba už je za mnou...

Další novinka je pro mě změna formátu. Přešel jsem z klasických SH stolů na fast poker. Jednak je to kvůli tomu, že nový počítač zvládá vykleslovat HUD i na fast pokeru, takže se dá použít (ten starý to nezvládal:-)) Druhý důvod je ten, že mě to prostě baví daleko více než klasické stoly. Je to více akce a také to, že si session můžu kdykoliv přerušit, dát chvíli pauzu a pak pokračovat dál. S klasickými stoly je to přece jen malinko obtížnější.

Takže aktuálně hraju speed poker na WillHillu, kde také hraji svojí chalenge. Zde je můj prozatimní graf :

http://img827.imageshack.us/img827/7522/resultswh.png

Zatím nic moc. Nedařilo se mi hlavně na začátku neboť souběžně hraju i na Party Pokeru jejich fast forward. A musím říct, že rozdíl mezi Party a iPokerem je opravdu obrovský. Z toho, co jsem zatím viděl, tak na Party to většina lidí hraje hodně tight, takže se vyplatí být docela loose a prát to tam a spoléhat, že to všichni foldnou. Naopak na iPokru mi to přijde neuvěřitelně loose. Je tam spousta lidí, co to tam preflop pošle se strašnou range hand. Mít tam 20% 3bet statistiku po 150 handách tam neni žádná vyjímka. Takže jsem se musel naučit, že to tam musim hrát hodně tight a počkat si na svojí ruku, kterou mi tam většinou někdo zaplatí. Zato na Party se mi docela dařilo, tak snad to tak půjde dál :

Navíc na Party běží docela hezká promoakce na fast foward, stačí nahrát 4 dny v týdnu 5 jejich bodů a další týden dostane člověk 15 USD na vyclearování. Takže plán je každý týden dostat tento bonus a zbytek hand si hrát challenge na iPokru. Uvidíme, zda to takto půjde hrát i nadále.

Na konec sem postu zatím asi moji největší smůlu, kterou jsem v pokru zatím měl:-)

Party, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

UTG: $5 (125 bb)
      SB: $5.19 (129.8 bb)
      BTN: $5.06 (126.5 bb)
      CO: $3.83 (95.8 bb)
      BB: $2.05 (51.2 bb)
      Hero (MP): $5.35 (133.8 bb)

Preflop: Hero is MP with 3 3
      UTG folds, Hero raises to $0.12, CO raises to $0.32, BTN folds, SB calls $0.30, BB folds, Hero calls $0.20

Flop: ($1) 5 3 J (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO bets $3.51, SB folds, Hero calls $3.51

Turn: ($8.02) Q (2 players)
      River: ($8.02) T (2 players)

Results:
      $8.02 pot ($0.40 rake)
      Final Board: 5 3 J Q T
      SB mucked and lost (-$0.32 net)
      CO showed K A and won $7.62 ($3.79 net)
      Hero showed 3 3 and lost (-$3.83 net)

A zároveň nejvyšší pot, který jsem kdy na NL4 vyhrál :-) Aneb co si může člověk víc přát než když to s flopnutým fullhousem pošlou dva hráči.

Party, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $5.46 (136.5 bb)
      MP: $5.34 (133.5 bb)
      BB: $6.24 (156 bb)
      UTG: $5.02 (125.5 bb)
      CO: $5.24 (131 bb)
      Hero (BTN): $13.95 (348.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with 6 6
      2 folds, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, SB folds, BB calls $0.08

Flop: ($0.38) 9 6 9 (3 players)
      BB checks, CO bets $0.27, Hero calls $0.27, BB raises to $6.12 and is all-in, CO calls $4.85, Hero calls $5.85

Turn: ($17.74) T (3 players, 1 is all-in)
      River: ($17.74) Q (3 players, 1 is all-in)

Results:
      $17.74 pot ($0.88 rake)
      Final Board: 9 6 9 T Q
      BB mucked 8 9 and lost (-$6.24 net)
      CO showed 8 9 and lost (-$5.24 net)
      Hero showed 6 6 and won $16.86 ($10.62 net)
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Ahoj všem,

máme tu pěknou neděli, dneska odehrány 2 session a další dám až večer, tak jsem si vzpomněl na svůj blog, a tak si sem napíšu své pocity z pokru za poslední dobu. Takže co je u mě nového?

Největší je asi to, že začínám shootovat NL10. Sice na to nemám ještě úplně BR, ale k tomuto kroku mě dovedly 2 věci. Za prvé je to můj first deposit bonus, který má validitu jen do půlky července a přijde mi škoda ho nevybrat, když můžu. Zároveň jsem se rozhodl konsolidovat svůj BR, takže si převedu svoje výhry z bwinu. Když si tam odsud převedu 50$, tak mi tam pořád ještě zbyde dost peněz na to, abych si tam občas pinknul NL5 a získal nějaký malý bonus v jejich fast forward challenge a zároveň budu mít na WH kolem 225$, což je snad dost na shoot na NL10 fast poker.

Začal jsem včera a mé první pocity při srovnání NL5 a NL10 speed pokeru na iPokeru jsou následující :

- daleko více lidí hraje s plným stackem na NL10, takže se tam člověk dostane do daleko více spotů, kde se hraje poker, celá NL5 je spíše o tom, že to tam nějaký shortstak pošle nejdéla na flopu, kde už je stejně z preflop hry dost commitnutý

- zároveň celá NL10 je o hodně více loose než byla NL5. Přišlo mi, že na NL5 byl cbet extrémně profitabilní v podstatě s any two, protože když soupeř nic něměl, tak to skoro vždy zahodil. Tato dynamika je pro mě fakt veliká změna, protože z dosavadní víkendové hry mi přijde, že na NL10 to naopak nezahodí skoro nikdo nic

- překvapilo mě, že se na NL10 rakuje daleko víc než na NL5. Moje představa byla, že na NL10 narakuju asi 2x víc než na NL5, ale přijde mi, že je to daleko ale daleko víc. Asi tak 3x - 4x

Tohle beru asi jako nejzákladnější rozdíly, ale zároveň musim říct, že je to strašně příjemná změna a tenhle víkend mě ten poker fakt bavil.

Úkoly na příští týden, které chci udělat tedy určitě jsou:

- zvyknout si na dynamiku NL10
      - popracovat na HUDu mého HM, zatím na NL5 jsem používal 6 základních statistik, ale teď začínám cítit, že jich potřebuju o hodně více - kdyby mi sem někdo hodil odkaz na dobré informace ohledně nastavení HUDu, co je dobré a co ne, tak bych to určitě uvítal :-) hlavně potřebuju přidat info ohledně hry SB x BB, více info ohledně frekvence cbetu na jednotlivých streets atd.
      - být minimálně na 0 ze hry a clearovat FDB

Takže GL všem u stolů, mějte se,
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Jinak tady přidávám ještě svoji dnešní nej ruku. Takovouhle situaci bych si nechal líbit každý den :tongue:

IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

BB: $22.77 (227.7 bb)
      CO: $19.94 (199.4 bb)
      BTN: $15.27 (152.7 bb)
      Hero (SB): $10 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      CO folds, BTN raises to $0.30, Hero calls $0.25, BB calls $0.20

Flop: ($0.90) 9 T 3 (3 players)
      Hero checks, BB checks, BTN bets $0.70, Hero calls $0.70, BB raises to $1.85, BTN raises to $5, Hero raises to $9.70 and is all-in, BB raises to $14.40, BTN raises to $14.97 and is all-in, BB calls $0.57

Turn: ($40.54) 8 (3 players, 2 are all-in)
      River: ($40.54) K (3 players, 2 are all-in)

Results:
      $40.54 pot ($2 rake)
      Final Board: 9 T 3 8 K
      BB showed 3 3 and lost (-$15.27 net)
      BTN showed 9 9 and won $10.54 (-$4.73 net)
      Hero mucked T T and won $28 ($18 net)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj,

nevím, jestli sis vůbec všiml, ale vylosoval jsem Tě v soutěži o free coaching:) Tak si mě když tak dej taky do přátel, ať se můžeme domluvit. GL
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Konec měsíce je ten pravý čas pro trochu bilancování. Takže co je u mě nového?

Mám za sebou skoro 3 měsíce hraní challenge a 3 měsíce od objevení poker strategy a od restartu své "pokerové kariéry". Vše co bylo předtím je minulost, kterou nebudu počítat. No nejlepší zpráva pro mě je ta, že už hraju 3 měsíce a ještě jsem nebustnul, naopak jsem v plusu. To se určitě počítá pro mě nejvíc:-) Ale mám radost i z toho, že na sobě vidím nějaký progres. Myslím, že jsem se něco za ty 3 měsíce naučil a dokážu to aplikovat i v praxi. Samozřejmě je ještě hodně co se učit, ale znáte to - když vás nepochváli nikdo jiný, tak to člověk musí udělat sám:-)

Každopádně se mi povedlo od půlky dubna, kdy jsem začínal s 50 USD na NL2 se dostat na NL10 a tu už hraju něco přes týden. Zatím naštěstí žádný veliký swing dolů, takže se zde držím. Bohužel ani nahoru, ale to vůbec nevadí. Zatím se na NL10 malinko rozkoukávám. Co beru jako veliké plus je, že NL10 je pro mě první limit, kde se dá něco i narakeovat a můžu počítat s nějakým rakebackem. Plus se dají využít nějaké promoakce (viz 15 USD od WH za nahrání 2500 WH points v červnu - díky WH a PKST:-)) Ale věřím, že postupně přijdou i nějaké slušné winnings ze hry a můj BR bude růst o to rychleji :-)

Takže celkově spokojenost. Do dalších měsíců bych určitě grindit a grindit ale i se více zaměřit na rozvíjení svého skillu. Zatím je můj systém učení trochu chaotický a nahodilý, takže to bude největší úkol na červenec. Začít navštěvovat pravidělně coachingy (hlavně Twina) a další + postovat poctivě do HJ fora a pokusit se vyhrát další sweatku. Ta minulá s Kartisonem byla super, jenom doporučuju. Na základě jeho doporučení se snažím změnit některé aspekty svojí hry : hlavně více 3betovat PF (místo callu) a méně cbetovat flop

Závěrem ještě můj graf za červen :

• Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Krátký update o lekci, kterou jsem tyto 2 dny dostal. Rozhodně nemá cenu nějak přemýšlet o výsledku dosaženém během jediného dne. Samozřejmě jsem to teoreticky věděl už dávno, ale člověk to doopravdy pochopí, až když situace nastane.

Takže celkově, včera v jednu chvíli 6BI dole. Pak se to malinko otočilo a skončil jsem jen 4,5 BI dolů. Dneska jsem si zapnul znova a s klidem hrál dál. Po 2 hodinách hraní mám vyhraných 5 BI a smazanou včerejší ztrátu.

Je to až neuvěřitelné. Včera nepřišlo vůbec nic a soupeřům se dotočilo vše. Dneska přesně obráceně. Kdykoliv jsem potřeboval nějaký out, jako na zavolání to přišlo. Soupeři callovali, když jsem chtěl aby callovali a foldovali, když jsem chtěl aby foldovali. No prostě den jako dneska bych chtěl mít pořád:-)

Takže poučení pro mě - denní výsledek je úplně jedno, pokusím se ho přestat sledovat i když je to pro mě zatím hodně těžké...
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Krátký update mého týdne. Dle reportu challenge se nic zásadního u mě nedělo, ale opak je pravdou. Ze začátku týdne jsem odpaloval jeden BI za druhým a moc nevěděl co s tím. Samozřejmě, že mindset špatný a už jsem se v tichosti připravoval na to, že pokud to půjde ještě pár dní takto, tak budu muset pěkně zpět na NL4, což se mi opravdu nechtělo. Ale naštěstí se v pátek vše v dobré obrátilo, karty občas pomohli a výsledkem je to, že týden jako celek byl nakonec BE, za čož bych ještě ve čtvrtek dal nevím co :-)

Graf tento týden :

Ale obecně - nechci se chválit, ale myslím si že moje hra má nějaký vývoj. Cítím, že hraji o hodně lépe než před měsícem nebo dvěma. Hodně mi v tom pomohl osobní leakfinder od Kartisoneho, který mi dal pár parádních tipů.

Rozhodně od té doby daleko více 3betuji a získávám daleko více value PF. Předtím jsem se v 3betovaných spotech cítil hodně blbě a raději jsem proto ve spousta situacích raději ne3betoval a měl jsem celkově 2 - 3% 3betu. Dnes mám nějaké session i 10% a občas se musím krotit, abych to nedělal moc loose.

Dále jsem se také hodně zaměřil na c-bet. Předtím jsem c-betoval prakticky any board a od té doby se na to rozhodně více zaměřuju a můj c-bet poklesl někam na rozumnou hranici kolem 75%. Ale moje agresivita tím rozhodně nijak neutrpěla, spíše opak. Místo tupého c-betu používám daleko více check raise na flopu a nebo nějaký delay c-bet, který spousta hráčů callne daleko více loose a vidím v tom na dry boardech hromadu value.

Poslední věc, která se mi v poslední době docela povedla bylo předělání mého HUDu a začal jsem daleko více vidět spoustu statistika na moje soupeře. Hodně používám total 3bet, fold to 3 bet a 4 bet a pak také fold to steal na PF hru a pak c-bety a fold to c-bety na jednotlivých steetách. Opět v tom je hodně value a krásně se tím dají soupeři exploitovat. Mám např jednoho oblíbeného. který cold calluje každý můj 3 bet a na flopu má asi 90% fold to c-bet. Takže více takových soupeřů :-)

Takže celkově u mě panuje spokojenost, jen se musím více soustředit na to hrát A-nejčastěji, jak to jen bude možné. Tento měsíc jako celek jsem zatím ze hry BE a není to jenom variace, ale i to, že pár BI tam padlo mými špatnými rozhodnutími. Takže pěkně poctivě a soustředěně dohrát tento měsíc, ať můžu hodnotit tento měsíc jako vydařený a udělám další krůček na NL20.

Ale pravdou ale, co jsem našel v nějakém příspěvku od Cornieho v průběhu jeho challenge :

" Není důležitý náš BR, ale to co umíme "

A tím bych se chtěl v čase, kdy se mi nebude dařit řídit. Dokud budu mít edge na limit, který hraju, tak každý downswing bude přebit větším upswingem.
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Přechod na normální stoly

Posledních 25 000 hand jsem odehrál na speed pokeru. Musím říct, že mě ten formát moc baví a je to o hodně méně práce okolo. Člověk kdykoliv může začít, kdykoliv skončit, kdykoliv session přerušit. Nemusí hledat žádné stoly s rybama, žádné stoly se mu nerozpadají atd. Prostě to má spoustu výhod.

Jediná nevýhoda, ale evidentně obrovská je, že si myslím, že se to skoro nedá porážet. Alespoň ne s mými schopnostmi :-) Dlouhodobě jsem na speed pokeru na nule (teda mam 0,6 BB/100) a bohatnu je z rakebacku. Což je samozřejmě řešení, ale moc mě neuspokojuje. Navíc to s pokerem myslím vážně a na vyšších stakes bych stejně musel přejít na normální stoly, páč fast stoly nejedou, tak je to jedno kdy to udělám. Věřím, že toto rozhodnutí bude longterm dobré, protože budu moct využívat více svůj HUD a poznámky na soupeře, než je to možné na speedu. Přece jenom opoznámkovat si 150 lidí co to v jednu chvíli většinou hraje je těžší než svých 5 soupeřů na každém stole. Celkově jsem tedy dnes odehrál jednu session na normálních stolech a výsledek je pro mě docela uspokojující. Cash je to sice daleko v mínusu, ale je to hlavně tím, že si se mnou variace docela dneska pohrála. EV je slušně v plusu, takže spokojenost a asi budu v tomto pokračovat nadále. Takže ryby na normálních stolech iPokeru, těště se:-)

• Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      A je to tady. To co jsem možná v hlavě měl už nějakou dobu, to čeho jsem se bál a to co obrovsky zasahuje moji hrdost. Ale nedá se nic dělat, musím sebrat zbytky rozumu a udělat to. Návrat na NL5. Moje hraní na NL10 trvalo přesně 32 337 hand a mělo asi následovný průběh.

Takže když se na to zpětně podívám, nikdy jsem na NL10 nezahrál nic úžasného. Vždy mě živil jen ten rakeback a současný downswing mě dostal. No co se dá dělat, je to výsledek mého přístupu. Naivně jsem si myslel, že můj skill je dostatečný na to abych NL10 porazil a že studovat pořádně začnu až na vyšších stakes. No nic, moje naivita mě dostala... Težko se vymlouvat i na to, že aktuálně jsem 10 BI po EV. Což je sice smutné, ale kdybych měl těch 10 BI v EV vyhráno, tak bych byl reálně na nule a tenhle sestup bych nemusel řešit. Takže je to moje špatná hra na kterou bych měl nadávat

No život jde dál a alespoň mi poker ukázal, že je třeba se učit. Aktuálně mám nějakých 190 USD, takže když se bude dařit, tak do konce měsíce můžu být zpátky zkoušet beatnout NL10 :f_cool: Ale to není to hlavní.

Učit se, učit se, učit se
      Musím se naučit hlavně se pravidelně vzdělávat i na úkor volume. Hlavní nyní musí být učení a ne jen tupě hrát X speed stolů, kde automaticky klikám. Sám jsem si tedy vyhlásil pravidlo, že poměr studia vs. učení u mě bude 50 : 50. Toho chci dosáhnout tak, že vždy na konci týdne se podívám, kolik jsem odehrál hodin a minimálně ten samý čas příští týden budu věnovat studiu. Pár takových pravidel, které se chystám dodržovat :

• pokud se budu dívat na video, tak ve chvíli kdy nebudu mít minimálně 1 stránku poznámek, tak si tento čas nebudu počítat do učení
      • to samé pro čtení článků - pokud z každého článku nebudu mít nějaké poznámky, tak se tento čas nepočítá
      • budu postovat pravidelně do HJ fora a pokusím se vyhrát další coaching zadarmo od našich skvělých judge (Katrisone nebo Mosambo)
      • plán je každý týden minimálně 6 hodin učení a 6 hodin hraní (vemte v úvahu můj full time job), ale samozřejmě bych chtěl více

Mindset
      Až mě překvapuje, že mindset má docela dobrý. Na to, že jsem za poslední týden a půl odpálil skoro polovinu svého bankrollu, tak jsem předpokládal, že se budu cítit hůř. Přece jen už jsem měl plány, jak v srpnu udělám nějaký run a začnu shootovat NL20 a místo toho je tu NL5. Mohl bych nadávat, že je celý svět nespravedlivý a jak můžu být 100 USD pod EV (když celý můj BR je nyní 190 USD). Ale nic z toho nepřichází, celkem jsem to vzal tak jak to je a jedeme dál.

Longterm plán
      Pro někoho 1 rok, asi není longterm, ale já to tak beru. Poker jsem začál hrát kvůli tomu, abych s ním dokázal vydělat peníze. Nevím, kdo to tady hraje z jiných důvodů, ale pro mě jsou to tak z 60 - 70% ty peníze. Hlavně tedy to, že bych chtěl za rok skončit v práci (momentálně spoluvlastním jeden e-shop, který asi za rok bude snad prodán a já budu s nějakým kapitálem volný). Plán je tedy investovat do pokeru následující rok a dozvědět se zda to má smysl hrát nebo ne (zda na to mám).

Takže veřejně zde můžu vyhlásit svůj plán. Do roka (řekněme 31.7.) bych chtěl shootovat NL100 nebo opravdu stabilně a profitabilně hrát na NL50. To beru jako limity z kterých už je jenom kousek na to z pokeru mít pravidelně nějaký ten obnos peněz. Tomuto cíli obětuji následující rok a pak se ukáže jak na tom budu. Pokud by to vyšlo, bylo by to super. Asi nikdy bych se pokeru nechtěl věnovat full time, ale rád bych hraní pokeru skloubil s nějakými ostatními projekty co mám v hlavě. Takže jsem zvědavý jak to bude za rok:-)

Takže cíle máme, postup jak jich dosáhnout taky, takže pojďme do toho. Pro všechny co se dočetli až se, tak GL a budu rád, když mi tu necháte váš názor na věc a tuhle problematiku. Hlavně by mě zajímalo, čeho chcete v pokeru dosáhnout, jaké máte cíle a nebo proč vlastně poker hrajete?
    • 1
    • 2