Kettlesball

• Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      ahoj,

rad bych se zeptal ,zda s tim ma nekdo zkusenost nebo jestli o tom nekdo neco vi?

videl jsem treba tohle video zapasnika z cech, kde s tim cvici.
      http://www.youtube.com/watch?v=vfzMUddDaBg

Idealne bych chtel chodit na thaibox, na squash, tenis, atd...ale posilovna me proste nebavi...a kupovat si domu 50 ruznych cinek..

Poradite nekdo?Da se s tim opravdu vse odcvicit vklidu, doma, s vysledkama?na nakej rust svalove hmoty atd..

koukal jsem ze delaj, 16kg,20kg,24kg..atd, tak kdybych si koupil treba 3 , tak mam na nakej cas vystarano..ale nevim zas u jake vahy zacit...

diky za diskuzi!
  • 8 odpovědí
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,551
      Ahoj,

koukni na http://www.kb5.cz/. U cvičení s kettlebells je dost důležitá technika aby sis neodrovnal záda, tak být tebou bych šel k nim na kurz. Kamarádi co tam byli si to pochvalovali.
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Urcite si zozen trenera, ktory tomu rozumie na uvod! Inak dopadnes velmi zle...

btw: ono sa to nezda, ale 24kg je uz dost; ved uvidis po prvej hodine ;)
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Ahoj,

uděláš líp, když si koupíš jednoručky s kotouči. Kupovat tři kettly jsou celkem vyhozené peníze.
      Kettly se využívají spíš pro cviky na plyometrii, kde se špatně manipuluje s jednoručkami (ale já třeba cvičím podobně cviky jako André i s klasickými jednoručkami a nemám s tím problém).

Hlavně pokud chceš budovat svalovou hmotu, tak si vystačíš s jednoručkami + hrazdou + potom můžeš dokoupit dlouhou, ale obejdeš se i bez ní. ;)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Viděl jsem to, není to sranda. U nás v posilovně to chlapi praktikujou, a pokud jsi zvyklý cvičit na strojích, tak to určitě nedoporučuju. U činek s oskama a u jednoruček balancuješ celé tělo. Na těch věžích a strojích jsi fixovaný jen na daný sval a nedá se to srovnat.

Tohle je dle mého soudu cvičení pro hodně pokročilé. Překonávání "mrtvého bodu" atd, to není sranda. Když to budeš dělat zle, tak si odrovnáš záda atd.
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      diky za komenty:

confidant: techniku jsem cetl, ze je dulezita...jde mi ale o to, zda je celkove to cviceni takove, ze staci koupit kettlebeels a muzu doma cvicit?jak jsem psal, nechci chodit do posilky,ale mit doma 3 kettlebells a zacvicit si bricho ,ruce, nohy atd..jako na videu, mi prijde super....

opal99:jj o te technice jsem cetl..ale i kdybych si koupil 12,16,20..tak s tema trema vahama na naky cas vystacim a skladuje se to dobre:-)

killerfishes: me se prave vic libi myslenka koupit 3 kettlebells na naky cas, nez mit doma 20 kotoucu a tyce, a cvicit s tim..to uskladneni a jednoduchost se mi libi..jak rikam, potrebuju naky doplnek a nechci chodit do posilky ....ale tak jako v tom videu si koupit Kettlebells a cvicit jak ve videu Andre(cenu ted neresim) tak by to melo mit efekt ne?....

MaloHp: jj asi to vypada jak sranda, ale neni,..ale rikam, laka me ta prakticnosti koupit jich par a mit klid...a asi to dobre stimuluje svalovy rust, kdyz to pouzivaj takovy borci:-)....

takze asi vsichni se schodnete, ze to chce techniku- cili naky kurz..a pak uz ale to lze cvicit doma bez obitizi, a nahradit tak posilku...?

diky moc vsem
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Starstrick původně napsal
      takze asi vsichni se schodnete, ze to chce techniku- cili naky kurz..a pak uz ale to lze cvicit doma bez obitizi, a nahradit tak posilku...?
      Da sa to povedat aj tak. ;)

Ale najma z motivacnych dovodov je velky dovod cvicit doma a niekde vonku...
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      jasny..takze bez kurzu techniky nedoporucujete..ale pak koupit par kettlesbellu a cvicit doma je ok:-) myslite teda, ze se takhle da nahradit cinky a cvicit si doma...posilka me nebavi:-)

jinak pak musim vymyslet od jake vahy je nakoupim...

kdyby mel jeste nekdo zkusenost, nakej nazor..atd..klidne to tu spamujte)

confidant91: myslis jako zaplatit si tam mesic a chodit tam na ty hodinovy treninky a tak se to naucit.nebo tam parkrat zajit na tu hodinu...nebo si mel na mysli ten seminar, ktery ma asi 5 nebo 8 hodin a je to 1 denni seminar?
      dik!

ps: vyzna se nekdo v tech znackach? Nasel jsem treba Kettlebell 20kg(napr) ktera stoji nekde 800 Kč ale jsou i za 1900 ..coz je dost rozdil..ale vypada to pro me naprosto stejne..

viz:
      http://cinky.heureka.cz/cinka-kettlebell-20-kg-york-fitness/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CKyZiJbj6rYCFYlc3godlW4AHA
      http://www.crossathlete.cz/kettlebelly/52-kettlebell-20-kg.html

namatkou..dva odkazy, rozdil par set..a kdyz clovek koupi treba 3 tak..
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      poradite jeste nekdo tedy?.)
      jaky je mezi tema kettleballama rozdil- jetsli mi to jen prijde stejny? Cena dost jina..

a jestli se takhle da nahradit posilovna, v tom, ze s tim odcvicim ruce , bricho, zada atd?..a na jaky vaze tak asi zacit?

dik!