instalace PT4 a postgre SQL

• Qwakonek
      Qwakonek
      Bronz
      Registrace: 25.07.2010 Příspěvky: 12
      Zdravím.. tak dnes jsem strávil 4 hodiny ve snaze nainstalovat trial verzi PT4, ale bohužel se mi to nepodařilo. Přelouskal jsem snad všechny FAQ zkusil na milion způsobu a stále nic.

Výsledkem byla hláška PT4:

"Unable to connect to this database. Please check the configuration."

A hláška v PGadminIII:

"could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432?"

Taktéž jsem zkoušel reinstalaci jak postgre SQL (včetně vymazání všech nepotřebných souborů a taktéž pomoci cdm, příkazového jak jsem tady našel na fóru..taky reinstalaci PT4.

Nevíte mi někdo poradit?
  • 6 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      no vyzera, ze si toho skusil dost. tazko radit. urcite si prebehni este ten uninstal a naslednu instalaciu bod po bode podla tohto: https://www.pokertracker.com/guides/PT4/databases/how-to-uninstallmanually-install-postgresql-90-windows

co sa tyka hlasky, tak to vyzera tak, ze PT4 sa proste nevie spojit s databazou. zvycajne za tym byvaju nejake softwary tretich stran, hlavne rozne antivirusove riesenia a firewally. skus ich na chvilu uplne vypnut, ci to nepomoze.

plus priamo k hlaske pisu na strankach pokertrackeru:

Unable to Login to the Database
      If you get an error message which looks like this:
      unable to login to database (PT4_xxxx_xx_xx_xxxxxx) - reason: could not connect to server: connection refused(0x0000274D/10061) Is the server running on host "localhost" and accepting TCPT/IP connection on port 5432?
      The first thing to try is to restart the PostgreSQL service. The simplest way to accomplish this is by restarting your computer. Some Windows users can also try stopping the service manually by selecting Start -> Programs -> PostgreSQL -> Stop Service, but this option is not always available If you are able to stop the PostgreSQL service using this method, you can attempt to search your computer for the postmaster.pid file in /Program Files/PostgreSQL/X.X/data, if this file is found you can safely delete it then restart your computer. This will often, but not always solve the problem. Do not attempt to delete the postmaster.pid file unless the PostgreSQL service has stopped.

Replace X.X with the PostgreSQL version number, this is usually 8.3, 8.4, or 9.0.

ci ti vobec postgresql sluzba bezi si mozes overit aj cez start, napis services.msc, enter. vyhladaj posgresql.
    • Qwakonek
      Qwakonek
      Bronz
      tož jsem to všechno vyzkoušel znovu.. .dokonce jsem vyzkoušel nainstalovat i hm2 aby si to postgre sql natáhlo znovu a nic.. ještě jsem našel i tady tenhle návod (http://forums.holdemmanager.com/general-support/150771-solved-postgresql-database-cluster-initialisation-failed.html
      ) ale nejsem si přesně jistý jak se mám dostat do toho souboru - compmgmt.msc - když ho spustím tak tam takové možnosti ani nemám co tady píšou.. :( ještě někdo nějaký nápad?

compmgmt.msc -> Local Users and Groups -> Users -> New User... -> User name: postgres, Password: postgrespass -> Create
      - compmgmt.msc -> Local Users and Groups -> Users -> postgres -> Member of -> Add... -> Administrators -> OK
      - copy postgresql-8.4.9-1-windows.exe to C:\
      - runas /user:postgres cmd.exe -> cd \ -> postgresql-8.4.9-1-windows.exe -> installed successfully without errors. Checked data folder and confirmed files created successfully.
      - compmgmt.msc -> Local Users and Groups -> Users -> postgres -> Member of -> Administrators -> Remove
      - compmgmt.msc -> Local Users and Groups -> Users -> postgres -> Member of -> Add... -> Power Users -> OK

jinak tedy když dokončím instalaci jakékoliv verze postgre SQL hází mí to ještě před ukončením hlášku: "The database cluster initialisation failed"
    • kairon4
      kairon4
      Bronz
      Registrace: 02.02.2012 Příspěvky: 14
      Po instalaci PostgresSQL,
      si mám vytvořit databázi. Bohužel mi to nejde a nevím proč. Už jsem koukal všude, ale nikde není odpověd. Ani na stánkách PT4. Chci spustit PT4 a vyjede tohle:Unable to create PostgreSQL database: PT4 DB
      Reason: Unable to execute query: ; Reason: Empty Query ().
      Nevíte si s tím někdo rady? Díky, kairon4
    • Qwakonek
      Qwakonek
      Bronz
      hurá... tak nakonec se povedlo.. dal jsem kompíku pár dní pauzu a znovu všechno odinstaloval a dnes znovu vše nainstaloval a funguje...dle mého byla chyba že instalace postgreSQL probíhala do adresáře C:\programfiles\postgreSQL. Tentokrát jsem změnil adresář a vše nainstaloval (samozřejmě za vypnutého firewallu a UAC) do adresáře C:\postgreSQL a funguje...jupíí jou
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Qwakonek původně napsal
      hurá... tak nakonec se povedlo.. dal jsem kompíku pár dní pauzu a znovu všechno odinstaloval a dnes znovu vše nainstaloval a funguje...dle mého byla chyba že instalace postgreSQL probíhala do adresáře C:\programfiles\postgreSQL. Tentokrát jsem změnil adresář a vše nainstaloval (samozřejmě za vypnutého firewallu a UAC) do adresáře C:\postgreSQL a funguje...jupíí jou
      Díky moc :s_thumbsup: včera jsem ten problém řešil celej den a dneska si přečtu tento topic , změním složku instalace a hned to jede :D
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Hej, videl som v centrálnom PT4 threade, že Peca to poriešil takto. Čím ale mohol byť spôsobený ten bug? Nie som ajťák a príde mi to celkom crazy. :f_biggrin: