Linux - Ubuntu + poker software

• Pocin
      Pocin
      Bronz
      Registrace: 02.05.2011 Příspěvky: 193
      Ahojte, snad je to správná sekce

přemýšlím, že bych vyzkoušel Ubuntu 13.04, protože to vypadá fakt pěkně a windows mi příjdou takové oničem.. Pokud to bude katastrofa, tak se vklidu vrátím k Win7.

Potřebuju, aby se tam rozjelo Pokerstars, Pokertrakcer 4 a případně TableNinja.

Jaké jsou možnosti hraní pokeru na tomto OS a hlavně jak složité to bude všechno ponastavovat? V počítačích, programování apod. se vpodstatě vůbec neorientuju, takže bych uvítal nějáký laický přístup :)

Od Ubuntu očekávám svižnější chod, protože momentálně je to katastrofa - než všechno naběhne, tak je málem zase večer a hezčí UI.

moje stařičká výbava:
      Intel Core 2 duo CPU T6570 @ 2,1GHz
      4GB RAM (použitelné 3GB (?))
  • 11 odpovědí
    • solosk
      solosk
      Bronz
      Registrace: 05.03.2008 Příspěvky: 297
      mam skoro podobnu zostavu ako mas ty s 3Gb ram,pouzivam Linux Mint Oliva prostredie cinnamon ,je to skoro to iste ako to Ubuntu krore chces nainstalovat ,cez emulator wine funguje pokerstar perfektne ,aj ipoker

Ja momentalne hrajem na ongame ,ten som pod linuxom nerozbehal tak hem aj ongame mam naistalovany na virtualboxe kde mam winxp

Ak budes chcet mozem skusit nainstalovat HEM aj NINJA pod wine ci to bude slapat
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      Cau,

Kdysi davno sem to zkousel, a pomoci Wine sem PS rozjel (coz byla ale jedina herna). U PT,HEM,TN nevim nevim, je mozne ze to pujde ale ten vysledek bude tak napul.. Celkove i client PS mi pod tucnakem prisel takovej zvlastni (za coz muze ofc emulator). Dokud nebudou pokrove programy nativni s linuxem tak to nema smysl zkouset a radsi bych zustal u win ;)

edit: je to nejaka doba co sem to zkousel tak treba uz je to lepsi ;)
    • Pocin
      Pocin
      Bronz
      a co se týče toho virtualboxu - znamená to, že budu mít na jednom pc/ntb nainstalovány dva operační systémy a můžu si mezi něma přepínat? s tím, že win by byl jen na poker a programy, které nerozjedu na linuxu?

Jak moc složité to je nastavit a zpomaluje to něják znatelně celkový chod?
    • Opecz
      Opecz
      Bronz
      Registrace: 17.09.2009 Příspěvky: 460
      Pocin původně napsal

Jaké jsou možnosti hraní pokeru na tomto OS a hlavně jak složité to bude všechno ponastavovat? V počítačích, programování apod. se vpodstatě vůbec neorientuju, takže bych uvítal nějáký laický přístup :)
      tak to bych zůstal u windows, linux pro tebe nemá vůbec žádný smysl, jako nějaké UI jestl ije hezčí nebo ne to je blbost.
      navíc se musíš trápit s rozjížděním softu přes nějaké emulátory či virtuálku což je úplná zbytečnost.

pokud ti vadí že windows nabíhá pomalu tak je reinstaluj...
    • solosk
      solosk
      Bronz
      Registrace: 05.03.2008 Příspěvky: 297
      virtualbox je program v linuxe ,do ktoreho si z nejakeho forka stiahnes nejake xpčko(iso subor) ,ten program ti vytvori particiu a ty priamo cez ten program v linuxe budes instalovat windows ,budes si medzi oknami prepinat virtualbox a ostatne okna.

Virtualbox funguje aj pod windows ,odporucam ti ho stiahnut nainstaluj a stiahni si nejaky linux ubuntu.iso a nainstaluj cez virtualbox je to velmi jednoduche ,staci ist na youtube a urcite tam najdes video ako to nainstalovat

Pod virtualboxom hrat poker neni nejake dobre riesenie,aspon mne to tam trochu trha

Ako hovorim pokerstars ide perfektne ,HEM si myslim ze pojde ,TN to je otazne treba vyskusat,alebo nieco vygooglit
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      Opecz původně napsal
      pokud ti vadí že windows nabíhá pomalu tak je reinstaluj...
      idealne rovno na SSD disk ktory dokupis. cela zostava dostane kriiiiidla :)

inak suhlasim s tym ze pokial pokrovi klienti a HEM+TN nebudu nativne pod linuxom tak by som do toho nesiel vobec
    • Opecz
      Opecz
      Bronz
      Registrace: 17.09.2009 Příspěvky: 460
      v podstatě chceš zrušit windows a nainstalovat linux abys na něm rozjížděl windowsy, protože nic pokrového pod linuxama nativně nerozjedeš
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      I když to rozjedeš, tak ten virtual box bude pomalejší než nativní Win. Odzkoušeno a zdržuje to hlavně databáze HEMu. Mám Linux rád ale tady jde o prachy a tam se nějaké pokusy prodraží (možná víc než komponenty), tzn. upgrade stávajícího PC a ideálně SSD disk na systém + databázi. Filmy se můžou válet na klasice.

PS: Ty vyjmenované komponenty musí stačit. Defragmentace disku, reinstal a pokud nepomůže, tak ten SSD. (Když ho koupíš rovnou a uděláš čistou instalaci neprohloupíš)
    • Pocin
      Pocin
      Bronz
      ok zkusím reinstall, asi to bude rozumnější :)
      na filmy a podobné srandičky mám 2TB Synology Diskstation, z kterého streamuju přes wifi, takže to mě netlačí ;)

díky za podněty

ještě to tady využiju k OT dotazu - když zazálohuju databázi přímo v pt4, přeinstaluju OS, a pak to tam zase naimportuju, tak to bude fachat normálně, nebo je třeba nějákých speciálních kroků?
    • greyeagle41
      greyeagle41
      Basic
      Registrace: 11.07.2013 Příspěvky: 1
      Používám Ubuntu 13.04 (k velké spokojenosti) a nikdy bych neinstaloval Wine. Jednak jsem četl, že ne všechny win programy s tím běží a i ty co fungujou tak část s odřenými ušima. Rovněž nevěřím virtualboxu. Na Linux Ubuntu je vše co člověk potřebuje (snad kromě nejnovějších her, ale ty já nepotřebuji) a je tam i Poker za real money i virtual money v linuxu. Je to na BWIN. Vřele doporučuji.
      Poznámka : nejsem dealer BWIN, pouze jsem chtěl poradit.
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

vďaka za radu, ale bwin už nie je naša partnerská herňa, takže pokiaľ niekto chce zbierať StrategyPoints, musí tam spustiť niečo z nasledúcej ponuky. :)

Inak vidím, že si v komunite nový. Vitaj, pokiaľ sa chceš predstaviť a hrať o $100 v losovaní v rámci výzvy Učíme se vyhrávat, môžeš tak učiniť tu:

Představte se a pozdravte s ostatními!