VŠE- Jaká fakulta ?

• elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 963
      Ahoj, dostal jsem se na 3 fakulty VŠE. Teď, ale nevím podle čeho bych se měl rozhodnout kam jít.
      Dostal jsem se na fakultu Mezinárodních vztahů,Financí a účetnictví a Podnikohospodářská.
      Na fakultě Financí a účetnictví mám obor Daňová politika, na MV mám Mezinárodní obchod a na Podniko mám Podniková ekonomie a managment.

Dříve jsem také objevil toto http://fmv.vse.cz/nejlepsi-ekonomicka-fakulta-v-cesku-mezinarodni-vztahy-na-vse/
      Ovšem hodně lidí mi řeklo, jestli mi nedělají problém čísla, že bych měl jít na fakultu financí a učetnictví.

Vím, že je tady pár lidí z VŠE tak bych byl rád za vaše dojmy a názory.
  • 8 odpovědí
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Nespolehal bych se na podobne zebricky. Hodnoceni fakult je do znacne miry zavisle napriklad na odbornych studiich, ktere fakulta prezentuje, coz je pro tebe imho dost irelevantni. Dalsim hodnocenym prvkem je pokud vim %podil studentu, ktere fakulta posle na zahracni vymenny pobyt, coz se taky da dost ovlivnit.

Mel by si se rozhodovat podle svych preferenci. Projit si studijni plany a ujasnit si, ktere predmety by te mohly bavit, a ktere naopak ne.

Osobne jsem na podniko a kamarady mam napric vsemi fakultami.

Neni mozne jednoznacne rict, kam by si mel jit...
    • Danik123456
      Danik123456
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 400
      Cau, hodně záleží co si od toho představuješ. Předně radí ti člověk co má vystudovanou daňovou politiku.

Jeden z mých velkých poznatků je to, že máš hlavně na bakaláři veliké množství volitelných předmětů, takže si stejně dáš co chceš.

Finance jsou o počítání asi víc než ostatní fakulty, ale nic hrozného. Já osobně můžu říct, že jsem měl asi těžší matiku na gymplu než na VŠE. Myslím, že celkově tě fakulta naučí něco o daních, účetnictví a absolventi jsou docela loveni velkými auditorskými firmami nebo bankami a pojišťovnami. Celkově vzato se mi celé studium líbilo, myslím že mi to něco dalo, ale že bych to zase nějak moc použil v praxi, to ne:-) Ale jsem hrdý na svoji fakultu :-D

Mezinárodní vztahy mají výhodu, že jako jediná fakulta tě víc drtí jazyky a musíš mít myslim 6 semestrů hlavního jazyka a 4 semestry druhého jazyka. Ostatní fakulty mají 4 + 2. Jinak celkově studium je takové, že mi nepřišlo, že by tě tam toho moc učili. Vím, že lidi co to studovali, tak měli hodně prezentací a nějaké domácí práce a spousta předmětů právě byla ukončela ne zkouškou, ale nějakou celosemestrální prací. Takže je to podle mě opruz, že si toho docela dost musel dělat.

Podnikohospodářská - to je pro mě docela naznámá, moc lidí odtud neznám, takže s tou ti musí poradit asi někdo jiný.

Celkově GL při studiu ať si vybereš cokoliv. Za mě VŠE vystuduje každý, kdo se na to nevykašle a alespoň něco málo dělá. Ale tak je to asi s hodně vejškama.
    • elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Děkuju za názory. Osobně můžu říct, že mám radši matiku než jazyky. Na rok do zahraničí bych určitě ject chtěl, ale zase kvůli větší šanci a jen kvůli tomu nepůjdu na MV, kde mi to přijde jako největší okecávačka a prostě fakt jediný plus naučíš se teda asi dost dobře jazyky.
      Já jsem si Podniko dával jako poslední možnost když jsem se přihlašoval a osobně se spíš rozhoduju mezi MV a F1. Jako zatím to pocitově vypadá na F1, ale možná se ještě můj názor změní. Každopádně budu rád když mi jsem ještě něco někdo napíše. Určitě na VŠE chodí z PSGY víc jak 2 lidi :-D

EDIT : Na předměty jsem koukal a co se týče nějakých informací k tradingu tak by mi mohla dát F1 asi nejvíc znalostí a je to oblast, která mě zajímá a chci se jí věnovat.
    • Havlisak
      Havlisak
      Coach
      Coach
      Registrace: 18.05.2009 Příspěvky: 2,657
      Osobně můžu říct, že mám radši matiku než jazyky

http://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/4

Bohužel pro tebe už jsou asi uzavřený přihlášky :(
    • elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Havlisak původně napsal
      Osobně můžu říct, že mám radši matiku než jazyky

http://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/4

Bohužel pro tebe už jsou asi uzavřený přihlášky :(
      O tom jsem věděl, ale zase VŠE mi přijde jako lepší škola na informace k tradingu a obecně považuju VŠE za nejlepší školu v ČR v tomto zaměření.
    • Havlisak
      Havlisak
      Coach
      Coach
      Registrace: 18.05.2009 Příspěvky: 2,657
      Ok, pak tě nebudu přesvědčovat :) Mě akorát zaujaly to, že preferuješ matiku a chceš odjet do zahraničí, což jsou asi hlavní dvě přednosti IES proti VŠE in general (menší počet lidí a o hodně těžší a komplexnější matika).
    • elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Havlisak původně napsal
      Ok, pak tě nebudu přesvědčovat :) Mě akorát zaujaly to, že preferuješ matiku a chceš odjet do zahraničí, což jsou asi hlavní dvě přednosti IES proti VŠE in general (menší počet lidí a o hodně těžší a komplexnější matika).
      Jsem to možná špatně pojmenoval. Matika je moje silnější stránka než angličtina s němčinou. A proto chci do zahraničí abych to zlepšil :) . That is all
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Díky VŠE na rok do zahraničí rozhodně neodjedeš. Studijní pobytu jsou pouze půlroční, tak aby uspokojili co největší část poptávky ze strany studentů, která značně převyšuje nabídku ze strany školy.