Výběr/rada ke koupi tabletu

• NeoBlade
      NeoBlade
      Bronz
      Registrace: 25.07.2012 Příspěvky: 698
      Borci čau,
      momentálně přemýšlím o koupi tabletu. Nějak nevím který si vybrat. Neměl by někdo zkušenosti? Pročítám si různá fora a tak, ale nějak se všude dočítám jak zrovna ten jeden je the best :-) no klasika, všichni v ruce drží jeden a už je nejlepší. Takže bych spíš potřeboval nějakej objektivní názor :-)

Požadavky:

10 palců - 7;8 mi přijde dost malý (porovnáno v prodejně) na to jakej to má mít účel, je to spíš takovej větší smartphone...
      systém: nejspíš android, ale četl jsem že lepší bude iOS, ale free apps moc nebude asi, radši bych androida
      wifi - určitě dobrá, čítal jsem dost že je bud slabá, nebo padá
      3G - nepotřebuju, chci jen přes wifi
      slot na pamětový karty
      foták neřeším, ale nevadil by kdyby měl z obou stran
      vnitřní pamět: asi spíš minimáln 16 GB
      účelně: primárně internet, ale hry bych si taky klidně zahrál nějaký lepší
      cena tak nějak do 7500 Kč.

nechci žádnou čínu ani nějaký neověřený značky, do Applu se mi taky nějak nechce, spíš cenově

co jsem tak hledal, tak mám zatím dva tipy který prošly primární selekcí lajka :-)

http://tablety.heureka.cz/acer-iconia-tab-a210-ht-haaee-005/
      a
      http://tablety.heureka.cz/asus-memopad-me301t-1b018a/

vybrali byste něco mezi těmahle dvouma? nějakej zásadní rozdíl? nebo případně podle kritérií vypsaných výše vybrat jinej?
      Acer je těžší, displej je TFT (kolega z práce mi řikal že radši IPS), nevim jestli je to o tolik horší.. další plus že má normální USB... pogumovaná zadní část, ale to je spíš jen "lepší"

ten Asus Memo je možná hezčí, displej ISP, rychlejší takt procesoru o něco, lehčí/tenší, s baterkou asi vydrží dýl, ale USB je micro tuším... mínus možná ta cena... primárně jsem hledal kolem 4000 ale to jsou spíš takový pekáče, takže jsem šel o třídu výš ale už mi to přijde o trošku víc než jsem chtěl ale není to tak strašný

pomohl by mi někdo s tím výběrem prosím? mám to zatím tak Acer - Asus .... 35:65
  • 4 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Z tychto 2 modeloch by som bez rozmyslania siel do Asusu - lepsi displej, ovela lepsia bateria, kvalitnejsia znacka (Acer proste za vela nestoji...), lepsia kamera, troska vykonnejsi procesor. Z ten liter naviac imo stoji ten Asus zato :)

K tomu IPS displeju, ak mas moznost tak rozhodne IPS, tie farby su naozaj krasne :)

Ak by si predsa len uvazoval o tom iOS, tak jedine 7,9 palcovy iPad Mini v tejto cene, stoji okolo 300 eur, ale zozenies aj lacnejsie, nevyhoda je ze nepodporuje pamatove karty, ale zasa ta kvalita je naozaj paradna :) Vo vsetkom myslim :f_biggrin:
    • NeoBlade
      NeoBlade
      Bronz
      v kvalitě je mi to jasný, jen mi to přijde "malý" :-/ jinak děkuju za odpověd a kdyby ještě někdo mohl poradit, tak klidně pište svoje tipy, pokud byste vybrali z něčeho jinýho... chtěl bych do konce měsíce kupovat :-)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      ja som zvolil Nexus 7. imo 10ky uz su dost velke a tazke. pri dlhsom drzani v ruke uz je to poznat (skus si lahnut v posteli na chrbat a drzat tablet nad sebou v jednej ruke). sedmicka ma vyhodu v tom, ze ju mozem drzat v jednej ruke a je omnoho mobilnejsia, nez 10 palcove tablety.
      kapacita sa da vyriesit OTG kablom za 5 korun a externou pamatou.
      je tam Tegra 3, takze si aj nieco zahrajes.

ale ak chces 10 palcove, tak to uz nech poradi niekto iny. :)
    • NeoBlade
      NeoBlade
      Bronz
      o tom jsem uvažoval prve, ale když jsem se šel podívat do kamennýho krámu na něj a srovnat ho s těma 10-tkama, tak jsem od něj upustil :-/

jinak mi je jasný, že je mobilnější ten menší, ale spíš to chci jako takovej "mobilnější notebook(10 palec) než lepší telefon (7 palec)"

a jinak i ten Asus má Tegru a je těžší 1,5x zhruba, ale furt lepší než ten Acer :-) ale Díky!