jak na ruské bezmozky...???

• Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Registrace: 01.11.2010 Příspěvky: 142
      Po nějakém čase, kdy jsem se snažil nějakým způsobem zapracovat na eliminování tiltu, jsem se opět vrátil k hraní pokeru, jen tak rekreačně a bez velkých ambicí. Protože jsem si nechtěl hru příliš komplikovat, zvolil jsem si cash game, 6max, MSS, vložil peníze na Full Tilt poker a dal se do hraní. Snažím se hrát více - méně pořád stejně, často střídat stoly, má hra je myslím přímočará. Hraji jen silné kombinace, proti tight hráčům a na zadních pozicích range nepatrně rozšiřuji. Raisuji většinou 3-4 BB a po flopu se snažím dostat se soupeřem do all-inu. A v tom je kámen úrazu.
      Dejme tomu, že dostanu handu QQ, jsem na MP a raisuju na 4BB. Z blindů dostávám 2 cally, ostatní zahodí. V potu je tedy 12BB a na flopu přijde 5 5 J. Raisuji na 8BB, jeden soupeř zahazuje, druhý jde all-in, já také. Turn a river nepřinesou nic zajímavého. Soupeř otáčí 5Ko, mé queeny prohrávají.
      Toto je klasický obrázek ze všech pokerových heren. Mnoho hráčů se snaží hrát nesmyslné kombinace s vědomím toho, že ostatní silné kombinace budou zahazovat jen těžko. Pokud je flop trefí, mají jistotu, že jim nikdo vysoké páry nesloží. V ostaních případech blafují. Docela mne tato jejich hra deprimuje, protože i na flopu 2Q6 jsou schopni jít all-in, člověk nikdy neví na čem je, nikdy se nedá určit jejich ani přibližná range. Dokážete mi někdo poradit, jakou taktiku v těchto případech používat? Určitě namítnete, že matematika hraje pro mne a určitě by tomu tak bylo, pokud bych ovšem skoro pokaždé nezaplatil jejich již hotové trojice, postupky apod.
  • 13 odpovědí
    • arionecek
      arionecek
      Bronz
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 313
      calluj AI s nuts a nebudeš tu muset základat topic :) jestli hraješ NL2-NL10 tak hráči ti v 95% vyšlou AI minimálně se setem, overpair na AI většinou skládám. Rada je callovat AI jenom s nuts, nepokoušet se bluffcatchovat každou handu co hraješ :)
    • Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Kdyby to bylo tak snadné, dávno bych to dělal. Co si představuješ pod pojmem nuts a na jakých flopech například?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Vždyť je to zlatej důl, pokud ti callují všechny handy. Si spočítej, jak často soupeř trefí trips.

Pokud tě dokáží porážet ryby co hrají K5o z blindů, tak bude chyba na tvé straně.

Případně je chyba ve volume. Kolik hraješ stolů? Jak často? Atd. atd.

Já můžu říct, že za ruský ryby co callují K5o jsem jen a jen rád, je to zlatej důl.
    • Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Jde o to, že mé raisy callují s cílem trefit cokoli na flopu a pak se dostat do all-inu. Ve svém prvním příspěvku jsem uvedl, že hraji MSS, napsal jsem to špatně, za což se omlouvám. Hraji SSS. Což v praxi znamená přibližně to, že se na flopu rozhoduji mezi all-inem a foldem. Pro soupeře není těžké callovat můj preflop 4BB raise, pokud ví, že v případě trefení flopu ze mě dostane pravděpodobně celý stack 20BB. Když netrefí, jednoduše složí. Asi mám problémy s hrou na flopu a po něm. Jinak hraju 4-6 stolů, jak říkám, jen tak pro zábavu.
    • arionecek
      arionecek
      Bronz
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 313
      Můžu se jenom zeptat, proč hraješ zrovna SSS?
      Já hraju teda BSS, takže nebudu uplně kompetentní a možná nebudu mít pravdu, ale pokud chceš hrát SSS, musíš počítat s tím, že na microlimitech tě lidi callujou se strašně širokou range karet a na flopu je jim jedno jestli mají callnout jeden BB, 1/2potu nebo 10 potů...
      Jenom bych ti poradil, nepamatovat si jenom sucky který jsi dostal, ale i ty, který jsi třeba dal :P
      Podle mě se ale v dlouhodobém hledisku SSS na micru nevyplatí, protože přicházíš o value z ryb, který by ti zaplatili to samé, co ti platí na SSS i na BSS, takže jestli je SSS na NL2 0.80, tak ti garantuju, že se s rusákem dostaneš stejně jednoduše do AI s nuts na flopu s 0.80 i s 2$, proto si myslím, že na micro jedině BSS :)
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Po nějakém čase, kdy jsem se snažil nějakým způsobem zapracovat na eliminování tiltu, jsem se opět vrátil k hraní pokeru, jen tak rekreačně a bez velkých ambicí.

Mám jenom jednu otázku. Kolik máš odehráno hand?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Petja1982 původně napsal
      ...Hraji SSS. Což v praxi znamená přibližně to, že se na flopu rozhoduji mezi all-inem a foldem...
      Ty cbetuješ all-inom?

Takže hrávaš 6max SSS na NL2? Prejdi na fullring alebo zmeň stratégiu. Rake ťa úplne zničí na microlimitoch.
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Po nějakém čase, kdy jsem se snažil nějakým způsobem zapracovat na eliminování tiltu ...

jak na ruské bezmozky...???

Podla mna by si mal este chvilu pracovat na eliminovani tiltu :D
    • Opecz
      Opecz
      Bronz
      Registrace: 17.09.2009 Příspěvky: 465
      dis thread

• Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Petja1982 původně napsal
      Pro soupeře není těžké callovat můj preflop 4BB raise, pokud ví, že v případě trefení flopu ze mě dostane pravděpodobně celý stack 20BB. Když netrefí, jednoduše složí.
      Tak proč jsou soupeři bezmozci, když tě umí přehrát a je to pro ně profitabilní? Jak už tu bylo řečeno, radši bych se naučil být tebou hrát BSS. Nebudou tě exploitovat a naopak ti zaplatí třeba 100bb, pokud ty budeš mít nuts.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      Nechte ho hrát SSS, na tom neni nic špatnýho. Naopak když se chce dostávat do allinu s overpárem, tak je to se SSS vždy profitabilní. U BSS by už musel umět semtam i nějakou tu silnou kombinaci položit.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Ic3g3org3 původně napsal
      Nechte ho hrát SSS, na tom neni nic špatnýho. Naopak když se chce dostávat do allinu s overpárem, tak je to se SSS vždy profitabilní. U BSS by už musel umět semtam i nějakou tu silnou kombinaci položit.
      Špatnýho na tom není nic, dokonce je to i lehčí než BSS a jak říkáš, prohrávat s tím je obtížný. Pokud ten topic vznikl z frustrace po jedné session plné badbeatů a setupů, tak se není o čem bavit, ale jestli mu to dlouhodobě nejde a myslí si, že soupeři ho mají přečtenýho ... :s_evil: Jediný co doporučit, tak prostudování všech článků, správná hra podle nich, postování hand do HJ fóra.

Badbeaty jsou, byly a budou.
    • Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Nakonec pomohla změna herny na PS, na menších hernách je často tak malý traffic, že mě měla už spousta hráčů dokonale přečteného. Zkrátka daří se o mnoho lépe. Jinak - samozřejmě si vážím všech soupeřů, kteří používají při hraní hlavu, ale opravdu po mě nechtějte, abych respektoval gamblery, kteří mi svým stylem "možná to tam padne" kazí stats.