BLOG: pokerově-motivační mise aneb poker pouze za odměnu

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231

Bylo nebylo, žil byl... jak začíná každá druhá pohádka tak začínám i já. Po několika týdnech odmlky jsem zase v plné síle. Nicméně rozhodnul jsem se, že začnu nanovo včetně nového blogu. V tom starém, plném crying postů a neustálýho bědování pokračovat už nebudu. Zatím tdy ještě dočasně bude k dispozici, protože si z něj alespoň něco chci zkopírovat a vytvořit trochu přehled co a jak. Přece jen je to zdokumentovaná část mé pokerové "snahy".

V následujících řádcích bych chtěl nastínit co bylo a co bude.

:diamond: :diamond: BLÍZKÁ MINULOST :diamond: :diamond:
      V poslední době se u mě změnilo několik věcí. Naštěstí všechno k lepšímu :) Tou první a troufnu si říct, že i nejzásadnější bylo rozhodnutí, že si koupíme byt a přestěhujeme se za Prahu. Tudíž jsme tak vykonali a v polovině dubna jsme se stěhovali do pro nás naprosto neznámé Lysé nad Labem. Po nějaké době co tady už bydlíme, musím říct, že to bylo ideální rozhodnutí. Lysá je fajn místo pro útěk z ruchu velkoměsta a přitom je to poměrně kousek pro každodenní dojíždění. Máme tedy vlastní byteček včetně zahrad(k)y, kterou jsem vždycky chtěl..ideální pro grilovačky a letní pohodičku.
      (omluvte zatím nedokončenou zahradu :) )

našlo se dokonce i místo pro moji trucovnu

druhou velmi důležitou událostí bylo konečně i ukončení studia na VŠ a tím skončila jedna z mých dlouholetých peripetií. Takže jsem nyní konečně dosáhnul na titul Mgr. :s_cool: a teď už se možu jen válet a užívat si života bez povinností. No dobře nebude to tak úplně pravda. Já jsem se totiž tak nějak rozhodnul, že už bych nechtěl životem jen tak proplouvat, ale že se začnu trošku snažit a nějak si jej vylepšit. Třeba za pár let opravdu už jen budu užívat sladkého nicnedělání. I když to by mě asi nebavilo. Vždycky aspoň něco dělat je potřeba.

:diamond: :diamond: BLÍZKÁ BUDOUCNOST :diamond: :diamond:
      V tomhle úvodním postu pouze naznačím, že hodlám podstatně změnit svoje návyky a stereotypy. K čemu mi je věčný čučení na bednu, surfování po netu bez užitku?? :f_cry: K NIČEMU!!! Mám pár oblastí ve kterých se hodlám zlepšovat (včetně FLH pokeru) a kterým se budu nyní intenzivněji věnovat, abych se mohl za nějaký čas otočit a vidět výsledky vlastní práce :) Bude to hodně náročný s mojí línou povahou, ale není jiné cesty... HRANÍ POKERU BUDE NYNÍ UŽ POUZE JAKO ODMĚNA

V příštím postu bych nastínil co všechno hodlám měnit a jak se chci k cíli dostat. Plavba bez cíle by bylo totiž jen hloupým blouděním po širým moři a ztráta času.
  • 403 odpovědí
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      juchu, vypada to tam u vas libove :f_thumbsup: tak at se ti podari novy obrat!! :s_cool:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

seš machr, good job! :s_evil: Budu to tady sledovat, jak to šlape :f_biggrin:

• irik83
      irik83
      Bronz
      Je načase přidat další část k úvodu do novýho životního směru. Celkově bych všechno označil za několik oblastí zájmu. Ty nejdůležitější nyní budou:
      :diamond: POKER
      :diamond: TRADING
      :diamond: ANGLIČTINA
      :diamond: PODNIKÁNÍ
      :diamond: VÝCVIK PSA
      :diamond: CVIČENÍ

samozřejmě nejdůležitější stále zůstává má drahá přítelkyně, která bude vždy nadřazena všemu plánovanému :)

Těch věcí, které bych chtěl v následující době zvládnout je dost. Bude to vyžadovat hodně úsilí a hlavně dokonalý timemanagement. Každopádně i drobné krůčky mě snad budou motivovat k neustálému zlepšování :) Bude to náročné, ale jdu do toho se vztyčenou hlavou :s_cool:

První oblastí o které se tady trošku rozepíšu bude POKER a ostatní budu přidávat postupně.

:club: :club:P OKER :club: :club:

Nejdříve krátký shrnutí. Fixed limitu se "věnuju" se střídavými úspěchy a neúspěchy už od srpna 2011. Od té doby bylo mým největším úspěchem laškování s limitem 25/50c a od té doby to šlo už jen z kopce. Všechny ty prohraný handy mě neskutečným způsobem přiváděly do tiltu a výsledkem byly pouze neutichající crying posty na původním blogu. Docela věřím, že to už většinu lidí ani nebavilo číst. Celkově kdybych měl krátce a stručně zhodnotit svoji hru tak je to jedna chyba za druhou. Od nedokonalé table selekce, přes nevyužívání hudu až k mizerné postflop hře. Prostě bych zřejmě měl zapomenout na většinu toho co jsem se naučil a začít pěkně popřádku odznova a pokusit se tak odbourat ty špatný herní návyky.

V první řadě jsem si díky novýmu bydlení zařídil vlastní prostor pro hraní. Místo, kde budu mít klid, budu si moct tam dát na oči tabulky a další materiál pro abc hru. Dodnes jsem většinou hrál u televize a jiných rušivých vlivů a s tím bude teď konec :)
      Co se vlastní hry týká, tak jsem momentálně využil promo CashMachine na poker770. Bohužel po druhém dnu, kdy jsem měl možnost tady hrát, jsem se rozhodl, že setrvám pouze nejnutnější dobu a přemístím se jinam. Vybírat mezi jedním až dvěma stoly ve večerních a nočních hodinách prostě nejde. Mělo by to velký dopad na table selekci a tím pádem i na hru samotnou. Prostě dokud se nezlepší traffic tak nemá cenu tady zůstávat. Možností kam se přesunout bohužel není příliš. V podstatě mám na výběr dvě možnosti:
      - pokerstars - tady jsem si momentálně vyzkoušel ultrahypersuper mikrolimit 0,02/0,04$ a je to teda solidní fishfest. Nikdo skoro nesloží a každej hraje co ho zrovna napadne. Každopádně bych následně hrál 0,1/0,2$ a na něm bude nejlepší traffic ze všech možností. Záporem je bohužel netracknutá herna a tudíž nemožnost využívat statusů na PS.com což vidím jako velký problém. Status si nemuzu dovolit kupovat a rád bych sledoval i videa pro vyšší status než bronz...
      - PartyPoker/WPTpoker - herny mám tracknuté, znám pole hráčů (handhistory). Nicméně věčné problémy se softem, traffic není nic extra
      Takže DILEMA. Co mi poradíte? :P

Jak samotný název blogu prozrazuje, hodlám brát hraní pokeru jako jistou formu pozitivní motivace. Hrou se budu od nynějška pouze odměňovat. Představa je asi taková, že si vytvořím nějaký systém bodů, které následně směním za délku sessny. Třeba za postnutí jedné handy bude bodík, který bude odpovídat hraní třeba deseti minut. Ale to mě napadlo až dnes a pokud to bude hloupej nápad, tak zůstanu u původního plánu, že po splnění nějakého úkolu (třeba vložení dvou hand na HJ, nebo pulhodka AJ, prostě splnění něčeho tak si budu moct zahrát). Slibuju si od toho výrazné zlepšení v analýze hry i splnění mimopokerových cílů :)

Budu si pravidelně stanovovat týdenní cíle, které vždy na konci týdne zhodnotím v týdenním reportu. 4asem možná přejdu k nějakým dlouhodobějším cílům, které budou navazovat na týdenní. První týden zahájím touto nedělí. Dále mě čeká i hodina coachingu se Štěpánem aka Strixsrem na kterém se budu teprve domlouvat. Musím si znovu osvojit všechny základní věci, protože mám pocit, že jsem zapomněl dost věcí což je z výše uvedených důvodů na jednu stranu fajn, ale nepamatuju si už ani pořádně jak mám udělanej hud, jak značit hráče atp. Prostě zapomněl jsem více než jsem čekal :D

Popřejte mi tedy hodně štěstí a pokud máte nějaké připomínky, rady, návrhy atp. tak sem s něma. Nebráním se ani jakékoliv formě spolupráce ať už na poli pokerovém, ale i tom mimopokerovém. Takže všem pěkný večer od irika83

• bubinko05
      bubinko05
      Bronz
      Registrace: 20.12.2010 Příspěvky: 1,057
      dost odvazne takto dramaticky zmenit zivot som zvedavy ci ti to vydrzi ;) kazdopadne prajem hodne zdaru :s_evil:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Poker plán na týden č. 1

Dal jsem si prvnich pár zkušebních sessions na poker770 a musím tedy hned na úvod konstatovat, že hrůza!!! Především co se stolů týče. 10/20c je zabitý totálně, pokud tam večer jsou dva stoly tak je to asi už posvícení. Dojedu tady akci CashMachine a pofrcim zřejmě na Stary kde budu tím pádem bez PS statusu, ale nedá se svítit.
      Co se prvních dojmů týče tak si musím přiznat, že jsem opravdu dost pozapomínal. lavní věci, které dostávám do hlavy jsou především staty v hudu (prostě si to tak úplně nepamatuju) a taky značení hráčů. Lidská hlava (teda aspoň moje) je děravá jak cedník :D

Prvními úkoly tedy bude toto:
      :spade: přepsat a vyvěsit si před oči hud (až do zapamatování)
      :spade: hrát pouze s tabulkama
      :spade: hrát jeden stůl dle table selekce
      :spade: vytvořit systém značení hráčů v hemu
      :spade: postnout do neděle alespoň 10 hand do HJ fóra
      :spade: aspoň tři hodiny session review do neděle

Při nesplnění nadpoloviční většiny úkolů (tzn. alespoň 4 ) bude následovat týden pouze s analýzou hry v Hemu.
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      s hudem prepsanym na papire hraju porad... porad se mi pletou staty jako fold to sb/bu steal a 3b from bb vs sb/bu
      a tabulky mam taky zaple :D
    • arionecek
      arionecek
      Bronz
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 313
      nebylo by lepší si tam tak na měsíc až 2 nechávat zobrazit zkratky, aby jsi věděl co to je, než si to psát na papír a složitě to při hře hledat? používám to a je to fajn :)
    • irik83
      irik83
      Bronz
      no puvodne jsem to tak chtel, ale prece jen tam mam tech statu taky pomerne dost a ty zkratky by to neumerne zvetsily a nevlezlo by to na stul pri zachovani prehlednosti. Ja drive kdyz jsem pravidene hraval tak jsem si hud uz pamatoval, to zas jen ted nez se to zas naucil. Mam ho pekne rozdelenej i barevne takze se v nem da dost dobre orientovat. Kdyz to budu mit pred sebou se stejnyma barvickama atd tak se v tom taky zorientuju v pohode ;)
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Po tejdnu klidu zase trošku toho slohu. Od posledního postu jsem toho moc nenahral (teda co se FL týká, páč jsem trošku utíkal k SNG :s_ugly: ). Ale k updatu uplynulého týdne až později. Teď k dalším stanoveným cílům.

ANGLIČTINA

Je to další z věcí se kterýma bojuju. Už několik let se plácám někde na základní úrovni a pořád ne a ne se dokopat k tomu, abych se pohnul dál. Bohužel v dnešní době je neznalost jazyka ohromnou bariérou a naneštěstí to člověku většinou dochází až pozdě. Stačí se jen podívat kolik informací na internetu lze najít a jaké procento z nich je v češtině. Práce je na tom podobně. Kolik zajímavých pracovních pozic se člověku otevře, když dokáže plynule mluvit alespoň jedním cizím jazykem (o více ani nemluvě). Nebaví mě to a je načase s tím něco udělat.

Těch možností jak se každodenně zlepšovat je mnoho a stačí je pouze s rozvahou a chutí využívat. Co si tak přečíst aspoň jeden článek denně v AJ, napsat pár vět anglicky na nějaké fórum, poslechnout si jeden díl serialu v originálním znění. Každé slovíčko, které je nové si zapsat a procvičovat..to by v tom byl čert, aby to za pár týdnů a měsíců nebylo znát.Hodně zvažuju, že bych za tímto účelem založil i nějakou "light" verzi blogu v EN komunitě, kde bych pravidelně přeložil nějaké české posty a navíc pročítal i posty tamnějších kolegů. Pustil jsem se i do sledovanání zmíněných seriálů, takže budu hledat verze s EN titulky (poslech od začátku mi přijde hodně náročný). Navíc mám předplacený i nějaký online kurz takže vybavený jsem myslím dostatečně. Plnění tohoto záměru bude vždy součástí týdenního plánu a bude vždy na konci vyhodnoceno.

TRADING

Poker jako takový je zajímavá záležitost a jsou některé věci, které se dají aplikovat i na trading. Jen namátkou bankroll management nebo trpělivost a disciplína. Tohle je téma, které mě s přestávkama zajímá už nějakou dobu. Vždy jsem ale dospěl pouze do teoretického stádia. Mám pročtených pár webů a diskuzí, co a jak funguje, ponětí o základech Price Action apod., ale nikdy jsem nezačal tradovat ani na demo účtě. A tohle je asi největší problém. Pokud se tomuhle člověk chce věnovat, tak musí jednotlivé základní i pokročilé formace dostat do oka a následně je umět využít. Hodlám tedy nyní využít TRADIMA k naučení se basic strategie a dále se rozvíjet. Mám k dispozici startovní kapitál, který bych jen velmi nerad zbytečně rychle odpálil i když je to opravdu spíše testovací částka, která bude sloužit k osahání platformy a zkoušení co to vlastně umí než k nějakýmu raketovýmu zbohatnutí. Ale znáte to.."nikdy neříkejte nikdy". Je to zase i super příležitost jak se nutit k výše uvedené angličtině, kdy je to celý jen poanglicku :) Takže další bodík do týdenního plánu a možná i budoucí založení tradimo blogu..

VÝCVIK MAZLÍKA

Tohle bude taková odpočinková aktivita pro oodech od jiných úkolů. Máme dvouletého parson russela teriéra, který vyžaduje pravidelné zaměstnání. Dříve jsme s ním chodili na agility, takže jistý výcvik měl. Bohužel jsme s tím ustali a pes jeho povahy (chápej tvrdohlavý, vyčůraný a nezdolný) brzo pochopí, že pevná ruka pominula a doslova zvlčel :s_confused: Takže teď mě čeká nelehký úkol jej pozitivními metodami naučit poslušnosti a jako bonus i několik triků. Zatím kromě základů poslušnosti zvládá válet sudy :D Pro zpestření blogu sem umístím občas i nějaké video s tím co se naučíme. Pokud je tu mezi vámi někdo, kdo se o výcvik zajímá tak mohu vřele doporučit knihy jako Lidé a psy: Střet kultur ( J. Donaldsonová) ve které je naprosto skvěle popsáno jak myslí pes a jak využít chápání jeho očima k výcviku. Další fajn knihou je Jak trénovat nemožného psa aneb i prasátka mohou létat od J. Killionové, která se zabývá aplikací pozitivní metody výcviku do praxe. A jsou i další, které stojí za přečtení. Celkové využívání pozitivních metod k výcviku je mnohem lepší než klasické drillování psa, které je dodnes běžné na většině cvičáků. Takže i o tomto bude zmínka v reportech.

CVIČENÍ A JÍDLO

Jedna z těch nejdůležitějších změn, které mě nyní čekají. Za posledních pár let jsem vinou lenosti a sedavého zaměstnání pribral celkem dost na váze a už to pomalu překračuje únosné meze. O tom, že mě to začíná ohrožovat i na zdraví (zvýšený krevní tlak a hrozba medikace, zátěž kloubů..) ani nemluvě. A samo cvičení mi ke změně nepomůže takže to vezmu zodpovědně i s pozvolnou změnou jídelníčku. Co se pohybu týká tak tady zvažuju zda se vrátit opět k Insanity, které jsem bohužel přerušil předčasně. Dále zvažuju domácíc posilování s vahou vlastního těla (ta je teď až dostatečná :D ) a doplnit to jízdou na kole a běháním. Co se běhu týká, tak ještě nevím, jestli budu běhat klasicky vytrvalostně nebo vyzkouším například intervalový trénink, který by měl udržet metabolismus déle spalovat. O tom ještě během tohoto týdne popřemýsšlím, vyzkouším a uvidim. Horší to bude s tou změnou jídelníčku. Nechci držet žádnou radikální dietu (vím, že bych to stejně nevydržel), spíše bych to viděl, že se zaměřím na nějaké dodržování zásad - snídaně (dodržuju není problém), pravidelné porce během celého dne taky nejsou ničím novým. Jde spíše o špatnou skladbu co kdy jím. V tomhle se musím ještě učit a vzdělávat. Kdyby tu byl někdo kdo má s tímhle zkušenosti a rád by nějak konkrétně poradil a pomohl tak budu jen rád. Pro začátek dost zvažuju očištovací kůru od A. Mačingové, na kterou jsem četl poměrně dost kladných referencí. Není to žádná dieta, která by mě omezovala, využité poraviny mám v podstatě rád. Celé je to založené na tom, že sníst člověk může kolik chce (takže super :D ), ale důležité je, že do sebe necpeme kyselé potraviny a tím snižujeme překyselení organizmu. No uvidím a zřejmě se do toho pro začátek pustím. Cílem je vyformovat postavu a shodit aspoň 15kg do konce roku. Tady budu potřebovat asi nejvíce držet pěsti páč to bude boj :s_confused: ale asi opět jde jen o to, aby si člověk vytvořil nějakou rutinu a té se držel. Já nemám ani tak problém se sladkým jako například nějaké ty chipsy navečer nebo párek a burger, bramboráček s pivečkem k večeři atd atd...prostě tyhle věci odbourat nebo vymyslet jak na ně zdravě :s_cool:

Všechno tohle co jsem výše uvedl, musím nějak zakomponovat do týdenního plánu držet se jej. K němu samozřejmě budu přidávat úkoly, které budu chtít v tu a tu dobu udělat, dodržovat i dostatek volného času nejen pro sebe ale i pro svou drahou. Bude to náročné všechno sladit nějak dohromady, ale já prostě VĚŘÍM že to půjde. Takže vzhůru do boje a starej živote třes se :s_cool:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Hezký post a hodně ambicí. Ale kde je poker? :s_o: Každopádně budu držet palce, ať to všechno zvládneš stíhat, protože já sám mám podobné cíle, jen jich je méně a stejně to nezvládám.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Poker bude taky urcite to se neboj. Klicem k uspechu bude vzdycky dokonale zvladnutej time management vcetne zminenych volnych bloku k cemukoliv :) ale dulezity je taky si uvedomit, ze ne vsechno bude kazdej den. Muzu treba nakombinovat vycvik psa jeden den a druhej den v tu dobu zase behani, stejne tak anglictinu muzu zvladnout i treba behem cesty vlakem do prace..jedu 30 minut a za tu dobu se da zvladnout dost veci :)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      covece nalozil sis toho docela hodne tak se bojim aby si to vydrzel. Skoda ze si se v so nemohl stavit. Tak glgl a postuj progress!
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Gersil: Ja vim, ale bohuzel co nevim je to jak to omezit..jako treba si rict, ze anglictinu necham az za pul roku kdyz zhubnu nebo ze hubnuti odsunu až do doby nez budu umet tradovat nebo proste tak..nejsou to veci, ktery by se daly nejak dal odsunovat. Proste takova bezna vybava cloveka pro dnesni dobu. Podle me bude hodne dulezita vec, kterou mi prozradil kamarad, kterej me naucil par dobrych rad. Povidal, ze aby clovek mel dostatek energie na plneni cilu, je potreba si nejdrive naplanovat cinnosti, ktery te dobiji energii a teprve potom ty narocnejsi a neprijemnejsi veci..takze vzdy nejdrive planovat zabavu a relax a teprve potom mezi to natlacit povinnosti, aby bylo kde brat..
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Trošku bych uvažoval nad tím, zda ten Trading je zrovna teď vhodný článek plánu. Už dlouho zápasíš o nějaký progres v pokeru a přibrat si jinou (podobnou) činnost by mohlo způsobit, že ani v jednom nebudeš nikdy na nějaké lepší úrovni. Nech si to projít hlavou. Mě taky trading zajímá, ale teď je pro mě top poker. Trading je "hudba budoucnosti" (jak psal v jiném topicu begginer, což znamená až poker zvládnu na úrovni, která mi bude stačit (jestli mi nějaká bude stačit) nebo až ho nezvládnu (vzdám to).
    • irik83
      irik83
      Bronz
      mas asi trosku pravdu, ale me trading prijde prave jako fajn doplneni prave k pokeru. Zatim se mu chci venovat okrajove, zopakovat si zaklady, testovat tu basic strategii. Vyhoda je, ze u toho nemusim uplne sedet a soustredit se na to. Muzu vyuzit nastavenych pokynu a alarmu a mezitim treba drtit slovicka..uvidim. Zkusim to tedka mesic jak mi to pujde. Pokud to nebudu zvladat tak to potom vyhodnotim, prehodnotim a nejak prizpusobim novymu planu. Beru to jako testovaci obdobi co zvladnu..
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Ja napriklad trading zapichl z nedostatku startovaciho kapitalu (cca 5K dolaru). Mrknul jsem na nej v ramci akce ale nestiham poradne ani poker. Az prijde cas, vratim se ke grafum. Ted spi.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      TÝDENNÍ UPDATE 1.7. - 7.7.2013

Celkově se toho za minulý týden moc nedělo. Bylo to způsobeno především nedostatkem času, dojela máti se segrou checknout novej byt takze cely svatky zabity, utery a stredu sem travil nonstop v rachote (oslava narozenin me tam zdrzela pres noc :s_cool: takze vicemene nebyl čas prakticky na nic. To se ale timto týdnem už mění, páč není v plánu nic vyjímečného.
      ---------------------------------
      POKER

Z nedostatku času jsem tedy moc neudělal ani v pokerovém plánu. Ale aspon neco jsem zvladnul. Mám už prakticky připravené a umístěné pomůcky ke hře (tabulky, akce atd.) v zorném poli a můžu při hře kdykoliv kouknout.

Snažím se ujednotit barevné značení hráčů na 770, ale nějak mi ty barvy prostě nejdou. Na PP/WPT jsem s tím neměl nejmenší problém a tak nějak rychle jsem se je naučil používat. Tady jsou ty barvy takový nějaký vyblitý a nevýrazny :f_confused: takže vůbec zatím nemám vybraný, kterýma budu značit. Hodně zvažuju, jestli nevyužívat pouze značení v hemu a to i z důvodu, že hodlám kombinovat hru na p770 a na starech, kde budou ty barvy zase krapet jiný. Nechám si možná poradit od vás ostatních, jestli máte nějaký pro a proti k oběma systémům (herna x HEM)

Tenhle týden zaměřím na svoji velkou slabinu ve hře a tou jsou odds. V rámci naučení a zažití matematiky si před každou sessnou dám dvacetiminutovku v hemu, kde budu procvicovat a procvicovat. Je to proste věc, kterou chci dostat už jednou pro vždy pod kůži.

Jinak co se vlastního shrnutí hry za uplynulé dny týká, tak jsem se rozhodnul, že budu grafy a výsledky zveřejňovat vždy na konci měsíce. Má to své důvody: jednak jsem si řekl, že už to nebude blog plnej citových výlevů jak je ten a ten hráč šťastnej a jak jsou herny rigged atd. (tímhle to omezím na max. jeden crying post měsíčně a to je snesitelný :D :D joke) a jednak se mi to celkově jeví jako vhodnější skrze varianci při jednotlivých sessnách. Takže vždy na konci měsíce to všechno shrnu a uvidí se.

Včera jsem se rozhodl, že vyberu dolary za cashmachine na p770 a vložím tech 20$ na stary, které nemám tracknuté, ale budu tím doplnovat stoly, kdyz nebude kde hrat na p770 a i kvuli aktualni promo si tam zkusim pinknout nejaky sitka :)

NON-POKER

Non-poker taky v podstate nic novyho nebylo. Tím, že jsem dopředu věděl jak málo bude času, tak jsem si žádné cíle nedal a tím ani nemusím řešit co jsem splnil a co ne. V tomto týdnu to už ale pujde tak jak má.
      V podstate jsem si to nyní nastavil tak, že si pro každý den v týdnu zadám jednu oblast, která bude ten den prioritní a ostatní vedlejší. Každopádně se ale vždy dostanu k více věcem a ne pouze k té hlavní.
      V praxi to bude vypadat tak, že například v pondělí bude prioritu mít poker a tudíž mu budu věnovat nejvíce času. I když zrovna poker není ideálním příkladem, jelikož tomu se chci věnovat každý den maximálně.
      Přesné rozložení dodám v průbehu dneška.

Na tento týden bude hrubý plán vypadat takto:
      Angličtina - každý den půlhodina (prioritní den hodina)
      Trading - kazdý den pulhodina (prioritní den hodina)
      Pes - každý den 3 x 10 min, cílem bude nácvik očního kontaktu a upevnování jména (jen pro formu)
      Cvičení - dle rozpisu obden a doplněno intervalovým tréninkem

Musím vytvořit nějakou šikovnou tabulku, do které si zapíšu rozpis a bude to možné zveřejnit i zde. Jinak k tomu budu využívat především psaný diář, kde mám moznost jak týdenních a denních plánů i mesíční...
      -----------------------------------------------------------------------------------------------

Minulý týden jsem celkově i blog zanedbával a nyní se budu snažit jej aktualizovat pravidelně, ideálně denně. Doufám že se za tenhle blog už nebudu muset zpětně stydět a že to bude i pro čtenáře mimo FLH vítané čtení.

Všem přeju pěkný den
    • irik83
      irik83
      Bronz

Cvičení

Dlouho jsem zvažoval jaké cvičení na tu moju obtloustlou a fyzicky nezdatnou postavu zvolit. V plánu byly dvě možnosti Insanity nebo domácí cvičební plán. Možná jste to před jistou dobou zaregistrovali, že jsem se připojil do challenge s Insanity a ano několik dnů (myslím, že to bylo necelé dva týdny) jsem se držel, pak přislo původně krátké přerušení, na které jsem už ale bohužel nenavázal. Nicméně teď jsem si procházel různé diskuze, rady a zkušenosti a na většině jsem se dočetl, že insanity není zrovna nejideálnějším cvičením pro začátečníky a lidi bez jisté kondice. Dává to celkem smysl, jelikož důvody jako vysoká intenzita bez možných modifikací podle fyzičky, vysoké zatížení kloubů a další, jasně říkají DEJ SI BACHA.

Vzhledem k těmto zjištěním jsem si našel cvičební plán pro začátečníky a budu se nyní držet toho. Jediný co mě celkem vadí, že nemám doma činky, které se u několika cviků používají, ale i tak jsem se do toho pustil.

První část trvá 4 týdny 3x týdně a zahrnuje cviky na celé tělo. Pokud vydržím tak následují návazná cvičení, která se po těchto 4 týdnech odemknou :) Doufám, že se za pár měsíců budu moct podívat do zrcadla a říct si "A jo, seš frajer" :s_cool:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Taky se pokouším začít a prozatím jsem zařadil alespoň ranní rozcvičku na protažení. Cviky jsem neviděl (nějak nestíhám a registrace zabere čas) ale jako lehčí činky můžeš klidně použít PET lahve naplněné vodou, eventuálně nějakým materiálem. Pokud vydržíš, pouvažoval bych nad činkami z ergonomického pohledu.