Blog: Fix Me Up !

• Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Registrace: 20.02.2011 Příspěvky: 1,154
      Ahoj vsem!

Po dlouhe dobe jsem se konecne odhodlal vyzkouset krasy FIX LIMITU :f_biggrin:
      Duvodem bylo:
        1. Perfektne zpracovana videa od Stepana (Strixsr) a na prvni pohled velice pratelska a podporujici skupina FIX LIMIT hracu :f_biggrin:
        2. Neuspokojive vysledky v NL CG viz. blog v NL sekci.

FIX LIMIT jsem nikdy nehral a nevedel jsem vlastne co od toho cekat. Proto jsem kontaktoval Stepana a napsal mu par radek o sobe, co si od toho slibuju a co jsem pro to ochotny udelat. Vypadalo to, ze moje predstavy nejsou vubec nerealne ba dokonce pomerne "lehce dosazitelne". :f_biggrin: Po tomto rozhovoru jsem se do toho obul a naskocil na vlny FIX LIMITU :f_cool:

Sjel jsem vsechny videa az do gold statusu (vcetne), nahral relevantni vzorek hand na zhodnoceni a vzal si 2h coachingu se Stepanem. BTW, hraju FL20 - shodli jsme se, ze je to dobry starter limit.

ad Coaching
        - skvele pripraveny leak finder vcetne obrazku a poznamek, ktere jsem pak dostal
        - jednoduse vysvetlene principy hry
        - filtrace informaci a prizpusobeni hry pro dane stakes
        - plan a cile na dalsi sessions
        - a v neposledni rade prijemny a pozitivni projev :f_grin:

a ted neco o me hre...
      Pred coachingem...
      Po seznameni se s hrou a "osvojeni" si zvyklosti pro FIX LIMIT jsem se smele pustil do 6 tablingu. Pripadalo mi to docela easy a chtel jsem mit rychle nahraty vzorek na zhodnoceni. :f_mad: Asi hot run nebo co, ale z uvodniho "Chci skoncit alespon BE." se vyklubalo "Sakra, proc jsem v plusu tak malo..." (myslim, ze to bylo po 10k +200BB) :f_biggrin: Pak prisel klasicky down swing a me presel humor..

Po coachingu...
      Stepan mi vysvetlil, ze takle by to teda neslo a ulety typu sedet pred rybou, hrat super SH a hrat vice nez 3 stoly bych si mel teda odpustit.. Shame on me! :f_cry:
      Ted hraju opravdu max 3 stoly, table selekce je mi svata a SSH uz ani nevim co znamena :f_cool:
      Sice se mi ted moc nedari, ale za to vim co delam a proc to delam, takze doufam, ze se ta mrcha variance umoudri :s_evil:

Jak to vidim ted? Je to rehole!
      Abych tu nepel jenom ody na FIX LIMIT a vse s tim spojene musim napsat i neco nepekneho.. Zacinam byt trosku nesvuj. Snazim se soustredit na hru a delat "vse spravne", ale vysledky neprichazeji. Na druhou stranu, hraju max 3 stoly 1-2h denne, protoze bohuzel musim chodit do prace :f_frown: a bohudik mam pritelkyni :f_love: Holt se musim obrnit trpelivosti a vydrzet... "Stesti je nadosah."

Graf FL20

Takze GL&HF na stolech i v zivote!
  • 120 odpovědí
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      tady ty blogy rostou jak houby po desti :f_biggrin: tak hlavne napostuj handy do HJ pac ten kouching za nej je nuts a porad je co zlepsovat :f_thumbsup:
      glgl v klikani :f_cool:
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Zdar borci!

Je treba zhodnotit sve snazeni behem tydne na FL stolech.

Vysledek je: 2,6k -3$. Byla to pekna houpacka.
      Graf:

Je to docela sick, ale je treba zminit, ze se to porad jeste ucim.

Postup ve hre. Je toho samozrejme vic, ale tyhle veci proste bily do oci.
        1. rozsiril jsem 4b range z cca 1% na 5%
        :diamond: Pomerne jednoducha vec.. Je treba zacit pozitivne :f_biggrin:

2. sice jsem zvednul 3b z cca 5% na 9%, ale to je porad malo
        :diamond: Udelal jsem si jednoduchou analyzu, kdy jsem si vzal tabulky od Stepana a porovnal je s mym 3betem. Vysledek byl velmi spatny. Vice jak v polovine pripadu, kdy jsem mohl 3betovat jsem to neudelal. Proc?
        Za a) protoze byl pred raisem limp, coz nevim jestli muzu ignorovat a 3betovat stejnou range.
        Za b) jsem si toho nevsiml. Coz je zarazejici, kdyz mam ty tabulky furt pred sebou. :f_confused:

3. kleslo mi WtSD na 33% z 39% a nevim proc :f_o:
        :diamond: Tohle je velka neznama.. Nevim jak se odprostit od myslenky paleni penez.

Komunita:
      Snad me za to nebudete pranyrovat, ale musim to sem napsat. Rozhodne se nechci nikoho dotknout.
      Zarazi me, ze ostrileni kozaci FL skupiny neumi zvladat tilt nebo si neuvedomuji varianci :f_confused: .
      Chlapi, uz nejste novacci a nesetkali jste se s tim snad poprve. Tak nemusite hned hazet flintu do zita. Uvedomte si, ze jste velkou motivaci pro nas zacinajici hrace, tak nas inspirujte k lepsim vysledkum!
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      nemusis psat komunita ale me rovnou :D a k tomu mazakovy- hraju pul roku poker celkove nemam za sebou tolik downu a kdyz si to ted prepocitam na czk je to dost i na me .
      Celkove se trapim s mindsetem od prvniho dne co jsem to zapl a vcera me uz proste prepadl cholericky zachvat pokud chces nekoho z koho si muzes brat priklad doporucuju blog begginera ktery ma tenhle mesic poker break.

Urcite jsem te nechtel ani nikoho jineho od fixu odradit porad si myslim ze to je dobra varianta . Ale musis chapat ze blog mam taky kvuli tomu abych se mohl nekde odventilovat a neprenasel si stress z pokeru do soukromeho zivota.

Tak doufam ze to chapes :) gl v dalsim klikani
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Nebylo to jenom o tobe, ale i o Zizelevakovi :f_biggrin:

A k tomu ventilu.. Jestli ti to pomohlo, tak dobre pro tebe. Ja radsi preferuju nejakou fyzickou aktivitu. Kdyz je unavena hlava, tak musis unavit i telo :f_biggrin:
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Tak mame dalsi FL tyden za sebou a je treba ho zhodnotit..

Graf:

No, nic moc. Dny s profitem byly uspesne mazany dny ztratovymi a zaver tyden byl v podobe takoveho nasupu prohranych spotu, ze jsem se malem schoulil do koupa a plakal... :f_cry:

Ale co, stalo se a stane se asi jeste hodnekrat. Ted se zamyslim nad tim proc tomu tak vlastne je. Kdyz se podivam na svoje staty, tak se na jednu stranu musim pochvalit:
        :club: 3B: 9,4 - ano je to porad malo, ale pracuju na tom a proti drivejsku je to mnohem lepsi
        :club: CBF/T: 93/72 - taky zlepseni
        :club: c/rF/T: 15/11 - myslim, ze taky docela pekny
        :club: aggF: 2,22 - tady tomu moc nechapu bo mi Stepan rikal, ze jsem obecne hodne tight, ale tohle je si myslim docela fajn hodnota.. :f_confused:

...ale na druhou stranu je tu opet, porad a stale ten znamy problem, a to:
        :spade: WtSD: 36 - ach jo..

Pokud se nad tim zamyslim, tak musim priznat, ze spoustu rozhodnuti delam automaticky tj. reknu si, ze "Tady bych to mel hrat takle" namisto: "Hrac udelal to a to, coz znamena tohle a ja tedy udelam toto.".

No, je treba se jeste hodne ucit.. Blogy ostatnich hracu a hraci samotni me ale hodne motivuji a davaji mi dukaz a podporu, ze to opravdu jde. :f_thumbsup:

Takze hlavu vzhuru, rozum do hrsti a obrnit se trpelivosti! To Vam preju vsem :f_cool:
    • nike09
      nike09
      Bronz
      Registrace: 10.08.2012 Příspěvky: 236
      Jestli hrajes porad FL20, tak s tim WTSD sem mel taky na zacatku problemy, nakych 36,5-37,5. Ale je to taky tim, ze na tomto limitu hraje tolik ryb s 0,5 pasivitou a min, ze kdyz raisnou tak to znamena bluff 1 z 20 pripadu nebo nuts a to je easy fold. Na vyssich lvlech mas vic regu tudiz i vetsi souboje v 1v1 a tim i vetsi WTSD diky krajnim call dawnum. Taky se dobre urcuje jestli nekdo neco ma, temer nikdo nema cbety tak jak maji cca byt a je to lehce citelny a proto mam taky maly WTSD, jsou tam easy foldy, a pokud je tam reg proti nam tak zacinas hrat vic na tesno. Kdyz sem zacinal taky me to stvalo, ale ted uz vidim v cem to je, ale problem to neni spis to je hracema, zkus vic ty ryby callovat a uvidis jak ti winrate klesne, uz sem to zkousel:D
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Ahoj.

Diky za navstevu a info :f_thumbsup:

JJ, taky mam tenhle nazor, ale pak prijde Stepan a vzdycky najde nejakej spot, kde to mel byt easy call down :f_biggrin:

btw, FL20 me bude trapit zrejme jeste dlouho.. :f_frown:
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Ahoj Radagaste, ještě jsem si nenašel čas, abych tě tu pozdravil na tvém novém blogu. Nějak se nám tu ty FL blogy začínají množit jako houby po dešti a už to přestávám stíhat všechno číst. V každém případě se nenech odradit pokud se na úvod nedaří, žádný učený z nebe nespadl.

Na úvod je určitě ok to příliš nepřehánět s volume a hodně trénovat. Doporučuji i analýzy hand za pomoci Equilabu, který tě hodně naučí v jakých situacích máš jaké pravděpodobnosti na výhru, což ti pak dost usnadní tvé rozhodování. Zjistíš tím například proč je i na turnu C-bet ještě stále tak vysoký, že například proti jediném soupeři jsi s A high na turnu většinou ještě favorit a proto by se to mělo betovat, jaké kombinace mají jaké pravděpodobnosti třeba při bránění blindů atd. A pokud budeš na sobě makat, tak se výsledek časem dostaví.

Jinak agresivita 2,22 je určitě v pohodě. Dokonce je asi ještě trošku vyšší, než jak se uvádí ideální hodnota někde kolem dvou, ale to zas tak nevadí, já mám taky hodně vysokou agresi. Zřejmě asi Štěpán neměl k dispozici dostatečný vzorek rukou, jestli ti říkal, že jí máš nízkou, pokud máš fakt těch 2,22. Jinak ještě můžeš přitlačit na check/rais flopu, 15 je dost málo a můžeš ho mít klidně i dvojnásobný, nebo dokonce ještě více. Problém by byl akorát jestli na tom tvém limitu je hodně ryb s vysokým WTSD, tak tam by se pak ta patnáctka dala pochopit, ale stejně si myslím, že něco přitlačit můžeš a občas otočit soupeře i s flush draw, OESD atd. Zvláště pokud hraješ handu proti nějakém nity soupeři. WTSD 36 je nízké, ale pokud na té FL20 je hodně ryb, které nikdy nadají rais na blaf, tak by se to dalo pochopit, že je trochu menší, ale bedlivě to sleduj jestli se nenecháváš z hand vytlačovat předčasně, proti agro protivníkovi se dá občas callovat i třeba jenom K high až do ukázání karet atd.

GL
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Ahoj Begginere. Diky za navstevu a cenne rady :f_thumbsup:

Mam z toho radost, ze ten blog nekdo cte, kdyz uz si dam praci s tim ho psat :f_biggrin:

Snad budu moct brzy pomahat ostatnim taky.. "Koreni musi proudit"
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Musim se pochlubit dokud to dobre vypada. Sice jsou to jenom 3h hrani, ale ted je dulezity win rate a ne volume :f_biggrin:

Musim si udelat review tech hand, ale obecne jsem se ted soustredil na 2 veci.
        1. Opening range - dostal jsem vynadano, ze nedodrzuju tabulky.. shame on me! :f_mad:
        2. U statu jsem se soustredil na WtSD (W%SD) a podle toho se rozhodoval.

Tak snad ten run jeste chvilku vydrzi :f_biggrin: GL vsem!
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      paraaaada :s_thumbsup: tak snad vydrzi par dni 100BB je fakt kybel
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      Ahoj,
      dobrý blog a super hot run.
      Přeju ať to vydrží a ať se daří ve zdokonalování hry.
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Diky borci!

Uznani od vyssi ligy si cenim :f_cool:
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Ahojte!

Update sice pozdeji, ale prece..

Minuly tyden byl ve znameni mileho upswingu na PS, ale zaroven spousty cenzurovanych slov, ktere padly na vrub herny WH.

Graf PS:

Je to sice pekny vysledek, ale na druhou stranu to volume je hodne spatne a degraduje to na pouhy hot run :f_frown: Je to asi paradox, ale tim, ze jsem toho odehral mene, tim vic jsem se snazil kontrolovat svou hru a zpetne si prochazet handy. Vec na kterou jsem se zameril nejvic byla open range. Projel jsem si vsechny pozice a snazil jsem se prijit na to proc jsem neoteviral handu, kdyz jsem mel.
        1. Par pripadu bylo u okraju range, kdy jsem si proste nebyl jisty.
        2. Nejcastejsi duvod byl vysoky 3Betor za mnou, kdy bych byl bud mimo pozici nebo v sandwichi. V techto situacich jsem si proste nevedel rady, tak jsem jednoduse range utahoval.

Kapitola WH..! :f_mad:
      Rozhodl jsem se pridat iPoker hernu, a to z duvodu statusu tady na PS a RB+FDB, ktery je pro zacinajici hrace pomerne dulezity. To ze si zaziju peklo na zemi jsem necekal..
        1. Depozitnul jsem a zacal v den, kdy se zacal hroutit svet iPokeru a behem hodiny mi cca 6x spadnul klient a trvalo 1-5min nez se rozbehnul znova. Tohle bylo 2 dny po sobe! Lovely :f_mad:
        2. Cekani na stoly je za trest. Kdyz mam jo stesti, tak jedou 3-4stoly a musim se modlit ke karti bohovi, abych se na nejakej vubec dostal. :f_mad:
        3. Takovou suckovanou jsem jeste nevidel. Sice to neni taky buh vi jaky vzorek, ale s takovou nestihnu clearnout ani 1. cast FDB (5$ :s_evil: ) :f_mad:
      Graf WH:

...ach jo. :f_cry:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Já to mám většinou tak že na jedné herně jedu jak drak a na druhé to jde přesně obráceně :f_confused: IPK prostě kombinuju se Stáry. Naházím se do čekačky na IPK, pustím Stáry a hraju tam. Jak naskakujou stoly z IPK, zkouknu jestli je hratelnej a zavřu nejhorší na Stars.
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      to prijde neboj, jak napsal madjazz je to fajn nema cenu to lamat prez koleno
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Ahoj.

Aby jste nerekli, ze jsem dlouho nic nenapsal, tak tu hodim par radek :f_biggrin:

Nema smysl ted postovat grafy ze hry bo leto je v plnym proudu a na ten grind holt neni tolik casu a chuti (prece jenom ucit se a vydelavat si je rozdil..).

Zasadni rozhodnuti padlo na siti iPoker, kde jsem uz nesnesl bad run -170BB (vim, pro nekoho usmevne, ale kdyz mate 1 profitovej den z 10, tak je to fakt na palici) a rozhodl jsem se na chvili si odskocit na NL speed poker. Mam s tim zkusenost a vim, ze nejnizsi nl5 porazim. Takze si trosku zvednu sebevedomi a pak ty bastardy z WH rozmetu :f_cool:

Dulezita udalost byla muj vyluckovanej coaching :f_biggrin: se Stepanem.
      Zde je par poznamek:
        :club: Pochvala za zlepseni hry :f_love:
        :heart: Vytka za nizsi volume a tim padem i zkreslenejsi zavery
        :heart: Spatna table selekce - tohle me prekvapilo bo jsem byl presvedceny, ze selectuju poctive :f_confused: Problem je v tom, ze mam sice oznacene ryby, nity apod., ale neuvedomuju si souvislosti s tim spojene. Napr. ze i kdyz sedim na stole s rybama, tak to neznamena, ze je ten stul profitabilni (pasivni ryby nezaplati ani rake).
        :club: :heart: Prehnane dodrzovani tabulek. - Musim si uvedomit a hlavne aplikovat, ze tabulky se rozsiruji a utahuji vzhledem k souperum. I na UTG se da otevrit napr. A5o pokud jsou vhodni souperi.
        :heart: Zlepsit hru na SB - je to docela zajimave, ze na SB tecu 2x tolik co na BB a to jsem na SB tight bo nechci hrat mimo pozici. Tady musim zabrat! Stepan mi vysvetlil, ze jsou situace, kdy se dela i "no brainer" call nebo light 3Bet.

To je vse na co jsem si vzpomnel. Mozna to jeste odpoledne doplnim.. ;)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      ta hra na SB je dost specificka... ze zacatku jsem tam byl taky dost tight.. ale kdyz si uvedomis proti jakym stojis open raise range z BU tak tam muzes hrat aggro monkey
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Ahojte!

Tak jsem tu s mesicnim updatem :f_biggrin: Posledni dobou nebylo co psat bo jsem toho v tech vedrech moc nenahral. Ale je tu novy mesic, tak je treba se ohlednout za cervencovymi vysledky.

PokerStars:
      Jak uz to byva, kdyz si clovek rika, ze se konecne zacalo darit, tak se vsechno po**re. Graf je sup nahoru sup dolu a vysledek po cca 7,5k handach je +1,24 BB/100. Velke skoda, velka.. :f_cry: Na 2. stranu musim priznat, ze si za to muzu sam.. :s_evil: A to me fakt stve. Nedodrzel jsem zakladni pravidla, ktery jsem si stanovil a proto jsem dopadl tak spatne.
        1. STOP LOSS 30-40BB - Kdyz se nedari je lepsi zavrit session s malou ztratou nez to lamat pres koleno. Ano, nekdy se to otoci a jde to zas nahoru, ale nekdy ne a je z toho ztrata treba 120BB a to uz je mnohem horsi.
        2. Hrat max 4stoly - Frustrace, z maleho volume me "nutila" hrat vice stolu. Logika: vice stolu => vetsi volume => rychlejsi postup limity; je spatna. Ja na novy limit uz BR mam, ale skill ne, takze je uplne zbytecny se nekam hnat.
        3. Table selekce - Hrozne jsem v tom polevil, a to hlavne v souvislosti s predeslymi body. Never more!
      Dokud nebudu dorzovat alespon tyhle zakladni pravidla, tak nema cenu ztracet drahoceny cas!

Graf PS:

iPoker - WH:
      Ach ten iPoker. O teto siti se uz vypravi kde co a nekdo uz toho ma plny zuby :f_biggrin: Bohuzel, taky patrim k tem ubrecenym smolarum :f_cry: Na WH se mi proste nedari, ale ten vzorek je tak smesnej, ze se nad tim ani nema cenu pozastavovat.. :f_mad:

Graf iPoker - WH:

Hra celkove:
      Porad je co zlepsovat, ale co vylozene bije do oci je 3Bet: 8 :f_eek: . Na tomhle musim fakt zapracovat.. plus samozrejme dalsi kopec veci.. :f_biggrin:

Takze preju vsem GL&HF v novem mesici a uzivejte si leta!