Blog: "Let's raise the stakes!"

• Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 564
      O mně a o pokeru:

Ahoj, jmenuji se Štěpán je mi 19 let a právě jsem dostudoval střední průmyslovou školu v Praze se zaměřením na IT a dostal jsem se na ČVUT fakultu informačních technologií. Před tím, než jsem začal hrát poker jsem se věnoval progamingové hře League of Legends, kde jsme s týmem vyhrávali nějaký ty české a zahraniční turnaje. S nedostatkem času jsem tuto dráhu ovšem musel opustit a začal se věnovat více škole.
      No a jak jsem se vlastně dostal k pokeru? Jednoho krásného dne nás ve škole s kamarády napadlo, že bychom si mohli o přestávkách hrávat poker o drobné na svačinu. A tak to všechno začalo, nějaký ten půl rok jsme hráli ve škole, občas v hospodě a pak jsem se rozhodl, že zkusím nějaký ten freeroll na herně Pokerstars. Do online pokeru se mi zatím nechtělo nic vkládat a tak jsem hrál pouze freerolly a o několik dní později jsem vyzkoušel free no deposit bonus právě od pokerstrategy na hernu Poker770. Byl jsem ale moc líný projít si nějaké strategie a studijní materiály a tak jsem těch 10$ projel během pár dní na NLHE.
      Zhruba po měsíci freerollování a točení 1$ jsem se rozhodl, že zkusím minimální deposit a jak to půjde. Prostudoval jsem si základní materiály a dal se do hry. Zezačátku jsem hrával NL SNG a NL Cash game, prvních pár dní jsem z 20$ udělal 30$ a řekl jsem si, že mi to asi jde. To byl ale docela velký omyl (kladná variance ? :D ) po dalších pár dnech jsem spadnul na 12$ a omylem, kdy byly plné NL stoly jsem si sednul k FL4 stolu a řikal jsem si wtf já tu nemůžu dát all-in co to je ? O FLHE jsem absolutně nevěděl, že ani existuje a tak jsem to chvíli hrál a zalíbilo se mi to, u toho stolu jsem udělal profit nějak z 1$ u stolu asi na 4$ za pár hodin hraní. Začal jsem hrát více a více Fixed limitu a studovat nějaké další strategie až nakonec jsem upustil od SNG a od NL úplně. z 12$ jsem to jen pomocí FL vytáhl během pár dní na hezkých 35$. Tam jsem se seznámil se strixsrovými videi ( úplně nejlepší studijní materiál co jde snad sehnat, člověka to baví poslouchat a dokonce se i něco naučí :) ) a pak už to šlo jen nahoru a postupně jsem šplhal limity až k FL50, kde jsem teďka.

Downswingy a upswingy:

Zdá se mi, že ze začátku mě potkal obrovský upswing. Při přechodu z FL10 na FL20 jsem dal během dne z 50$ na 70$ a každým dnem bankroll jen narůstal. Overall březen byl ve znamení upswingu a asi mého zvýšeného zájmu o FLH. Vypinkal jsem to až na 120$ a přešel jsem na FL50 (první pokus). Dokonce se mi podařilo i vyhrát 100$ pokerstrategy freeroll + jsem měl obrovský upswing právě na FL50 a nahrál jsem až 180$. A najednou přišl Duben, který byl ve znamení downswingu, se to všechno zlomilo. Ze 180$ bylo rázem 160$ a prohrával jsem jeden Buy in za druhým. Na 130$ jsem začal propadat panice a zkoušel NL. Tam jsem prohrál dalších 50$. Z mého 180$ bankrollu byl rázem 80$. Snažil jsem se to nahrát zpátky přes FL50 HU, vyhoupl jsem se na 120$ a další den, kdy jsem si řikal, že mi to možná i jde jsem skončil na 50$. Takže jsem celý bankroll musel vybudovat od znova. Během Května se mi to podařilo vytáhnout zpátky na celých 100$, kde jsem se chvíli plácal, protože kvůli škole nebyl čas na hraní. Ovšem po maturitě jsem začal více studovat FLH a můj bankroll se v měsíci Červnu vyšplhal na celých 360$. A myslím si, že už jsem aspoň trochu dobrý regulár na FL50. :)

Abych jen neplácal nesmysly tak i nějaký ten graf z HEM2:

Rozhodl jsem se právě založit tento blogísek, aby mi to trošku i napomohlo ke zlepšení mé hry. Poslední dobou se i snažím chodit na koučingy a pročítat si HJ forum a snažit se nastudovat FLH co to jen jde. :)

Moje cíle:

A závěrem mého představení budou cíle, kterých bych rád postupem času dosáhnul.

1,) Nahrát bankroll 600$ přesunout si to na hernu pokerstars a začít s přehldem porážet FL50.

2,) Udělat si bezpečný bankroll pro hraní na FL100 a začít se pomaličku učit tento limit a nakonec ho i porážet.

3,) Když mi to všechno půjde tak se dostat na FL200 a tam klidně i zakotvit a jentak si pokerem trošičku přivydělávat. :)

To jsou moje dlouhodobé cíle ve zkratce, mezitím musím samozřejmě zdolat mnoho překážek, o kterých se budu snažit psát právě v tomto blogu.

Snad jsem toho napsal dost. :D A ještě bych chtěl na závěr pozdravit komunitu a doufám ve vřelé přivítání mezi vás limiťáky. :s_cool:
  • 161 odpovědí
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      welcome :s_cool: snaz se hlavne dodrzovat brm at se nebustnes, downy ma kazdy. Tak gl gl at se to toci
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Trošku opožděně, ale přeci, sem dávám report z minulého týdne. Na začátku týdne, kdy jsem dosáhl bankrollu 400$, jsem si řekl, že zkusím FL100. Tak jsem si sedl k jednomu stolu (P/F 40% +- , jediný stůl na herně) a nahrál jsem tam tuším +20$. Mezitím jsem hrál FL50 kdy to šlo. Ovšem v druhé polovině týdne se všechno zvrtlo. Šel jsem si střelit další FL100 tam jsem prohrál jeden Buy-in ( -50$ ). Řekl jsem si nevadí, jdu to nahrát na FL50 tam jsem chytal jeden suckout za druhým, takže se dostavil i tilt. Moje hra začala být opravdu moc špatná, tak v neděli už jsem se rozhodl že si dám relax a radši hrát nebudu. A další týden se budu trošku věnovat studiu hry a zlepšení.

Pro představu downswingu ( špatné hry ? ) přikládám nějaké obrázky. :D

Jinak pokud byste někdo chtěl zkritizovat moje staty, nebudu se bránit, rád se přiučím od zdejších poker pros :) :

• gersiL
      gersiL
      Bronz
      Sice nejsem poker pros ale..
      ty staty vypadaj dost solid mozna jen si zbytecne laggy a SD bound (na nizsich stakes neni treba byt tak moc loose) ale overall mi to fakt prijde dobry.. nejaky drobnosti akorat jako BB reraise SB steal by mohlo byt neco jako tvuj SB resteal. SB resteal CO steal je taky uz trosku extremni vzhledem k tomu ze na CO uz nejsou lidi tak loose.

Ale jak jsem rekl fakt se mi to liby a kdyz budes trosku vic foldovat tak to budes zachvily hrozne crushovat :s_thumbsup:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Technická: nemůžeš dát ten tvůj graf do spoileru? rozhazuje to celou stránku na menších monitorech a nedá se to tu pořádně číst.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      karisek původně napsal
      Technická: nemůžeš dát ten tvůj graf do spoileru? rozhazuje to celou stránku na menších monitorech a nedá se to tu pořádně číst.
      Sorry, upraveno. Když jsem to zakládal, tak jsem nevěděl jak se to spoileruje. :D

Gersil: Už na tom začínam pracovat, trošku víc foldovat a taky jsem začal vylepšovat preflop hru. :)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      :f_thumbsup: timhle pristupem budes za chvily projizdet stakes jak nuz maslem srsly
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      gersiL původně napsal
      :f_thumbsup: timhle pristupem budes za chvily projizdet stakes jak nuz maslem srsly
      To jen doufám. :)

Report 9.7. - 15.7.:

Tak uběhl další týden a co se pokeru týče byl dost profitabilní. Bankroll jsem vytáhl až na 400$ + jsem si ještě dal shot na FL100, kam mi utekla jedna rybička z FL50. :s_mad:

V podstatě jsem měl celý týden profit, až na sobotu, kdy jsem, nevím proč, hrál jak úplná rybka a rozhazoval jsem BB všem okolo. Možná bych neměl hrát hned po tom co vstanu z páteční ožíračky. :D

Počet odehraných hand je o něco větší než minulý týden, ale asi to není žádná sláva. Stíhám hrát max 2 stoly najednou a i tak sotva stíhám sledovat, co se zrovna hraje na obou stolech najednou. :D Když jsem zkoušel 3 tak už jsem se pak v tý akci ztrácel a vůbec jsem nevěnoval pozornost s kým mám tu čest sedět u stolu.

V tomto týdnu, kdy jsem se vzpamatovával z předešlého downswingu, jsem se začal trošku i věnovat studiu. Shlédnul jsem Boomerovu serii Micro Surgery a začal jsem trošku víc přemýšlet v rangích a taky jsem zdokonalil svojí preflop hru. Momentálně můj největší kámen úrazu je špatná preflop hra (už se to ale piluje :p ) a rozhodování na riveru. Turn a flop je podle mě docela oukej, ale snažim se samozřejmě zlepšovat ve všech ohledech. :)

Graf:

Jak jsem už řikal, na FL100 jsem si dal jen takový shotík za určitou rybou, která ráda rozhazuje. :)

Abych to shrnul, myslím si, že jsem na své hře, především díky downswingu, dokázal zapracovat a že už graf a bankroll bude mít jen rostoucí tendenci. :s_cool:
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Report 16.7 - 22.7.:

Tento týden jsem se držel +- break even a díky rakebacku to trošku vytahl. Ale cítím, že jsem hodně slackoval a výsledky mohly být daleko více v +$$$.

Taky jsem docela hrdý, co jsem dokázal během tohoto týdne udělat za hero fold, díky mým poznámkám na soupeře, měsíc zpátky bych takovouhle handu ládoval až do mínusu. :D

IPoker Network $0.25/$0.50 Limit Hold'em - 5 players - View hand 2265987
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Pre Flop: (1.4 SB) Hero is UTG with K :diamond: K :spade:
      Hero raises, CO calls, 1 fold, SB calls, BB calls

Flop: (8 SB) 8 :heart: 7 :heart: 6 :heart: (4 players)
      SB checks, BB bets, Hero raises, CO folds, SB calls, BB calls

Turn: (7 BB) 5 :spade: (3 players)
      SB bets, BB calls, Hero folds

River: (9 BB) J :diamond: (2 players)
      SB checks, BB bets, SB calls

Final Pot: 11 BB
      SB shows 5 :club: Q :club:
      BB shows T :spade: 9 :spade:
      (Rake: $0.22)

[B]
      Graf:[/B]

Plány do budoucna:

Počítám s tím, že až mi přijdou $ z promo akce level up, přesunu svůj bankroll na pokerstars a trošku přidám na tom volume. :)

Dále plánuji zapracovat na value betování na riveru, myslím si, že river a preflop hra je pro mě stále největší problém.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Už si zařizuji přechod na pokerstars a měsíční update coming soon. :s_cool:

Jinak, poslední dobou jsem začal hrát regulerně, když byli stoly, FL100 a tak se můj bankroll vyšplhal na krasných 650$. :f_biggrin:
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      ono to kilo uz neni o moc tezsi nez pade s 650$ se tam da urcite da hrat kdyz si das rozumny S/L na nejakych 300$
      na stars je dulezita tableselekce protoze od ty stovky ty regove jsou celkem dobri a potrebujes teda dobrou rybu.
      Ja sam na tohle casto dojizdim hraju stoly ktere jsou tak max BE a pak me drti variance

takze glgl na stars at to jede jak do ted
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Letem světem iPokerem

Dne 6.8.2013 jsem přesunul převážnou část svého bankrollu (515€ -> 685$) na PokerStars (momentálně jen čekám až dorazí na skrill a pak depositnu na pokerstars s first deposit bonusem 500€ (665$)). Bohužel hernu nemám tracknutou, takže budu muset nějak pořešit pak statusy na PokerStrategy.

Abych shrnul co se dělo na Pokeru770. Začínal jsem na limitech 5c/10c a postupně se propracoval až na 25c/50c a 50c/1$. V současné době na Pokeru770 nejsou moc dobré stoly na tyto limity a tak jsem se rozhodl pro přesun na PokerStars. Rybky se najít daly, ale člověk musel bejt pořád ve střehu a na těchto limitech hrávali dokonce i regové z limitů 3$/6$, take se člověk někdy i pořádně zapotil. Hrozně mě ale vadí, že budu muset opustit iPoker soft, hrozně se mi líbil svojí jednoduchostí a vzhledově. Bude dlouho trvat než si zvyknu na ten PokerStars soft, zdá se mi strašně přeplácanej a hrozně nepřehlednej.

A ještě sem přihodím Poker770 v číslech a grafech:

Overall Winings:

Winrate ve FL50 je hodně snížen kvůlu HU na kterém jsem ztratil cca 200$.

Overall Graph:

Report za měsíc červenec:

V číslech:

Na začátku července jsem se rozhodl pro třetí (konečně úspěšný :s_cool: ) pokus na FL50, celkem se mi +- dařilo byl jsem trošku vyhrávající a Big bety lítalý nahoru a dolů. Po prvním downswingu ( asi -40$ , no downswing se tomu moc řikat nedá, ale pro mě to v tu dobu byl. :D ) jsem se začal věnovat trošku více studiu a snažíl jsem se odstranit svoje chyby - převážně se jednalo o monstrózní preflop chyby a špatné rozhodování na riveru. Během měsíce jsem se soustředil hlavně na tyto leaky a myslím si, že se moje hra dost posunula a tím myslím znatelně dost. :) Na FL100 jsem byl za těch 3k hand víceméně vyhrávající, až na poslední den, kdy jsem se moc nesoustředil a prostě jsem přišel během chvilky o 50$. Dále bych chtěl poznamenat, že většina mých downswingů byla způsobena hlavně špatným rozhodováním (nemyslím si, že v tom tak velkou roli hrála variance), šlo hlavně o situace kdy jsem byl nasranej v real life a pak jsem šel hrát poker - teď už to jdu radší vystřílet na CSko. :D

Ještě bych rád postnul obrázek s winings na jednotliých pozicích, protože se mně zdá, že na některých pozicích jsem více ziskový než bych měl a na některých více ztrátový než bych měl - zejména na Buttonu. Tak jestli by se někdo mrknul a řekl svůj názor, jestli to třeba není jen malý vzorek rukou.

PS: Gersile, proč jsi smazal svůj blog ? :D Pro mě to bylo docela motivující. Nějaký ošklivý downswing ? Někdo kdo se tak rychle vypracuje by určitě neměl nic tak rychle vzdávat a snažit se se ztrátama pořádne vypořádat. :s_cool:

Anyway cya na pokerstars a GL u stolů. :s_evil:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Plánuješ na na PS hrát FL100? Hlavně buď opatrný.

Co se týče winratů, tak ten vzorek zřejmě není moc průkazný. Máš moc pěkná čísla na blindech, na BU zase poměrně málo (pokud srovnávám se sebou), ale na necelých 3k handách to prostě nemusí nic znamenat.
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      hrozne male vzorky to bych moc neresil, mno si prvni kdo si oblibil ipk soft a hatuje ps :D
      k blogu je toho ted vic tenhle mesic budu promyslet (promyslim uz ted obv) co bude dal, co budu hrat za variantu zda vubec budu hrat poker a kdyz jo jak k nemu budu pristupovat aktualne toho mam ted hodne rozjeteho s hodne lidma a zaroven prez praci neni vubec cas to resit :( v rl se to zesralo komplet .
      myslim ze zacatkem mesice pristiho budu vedet a vy ostastni co bude dal

nenech se tim nejak demotivovat kdyz budes chtit poslu ti na ps hh at mas aspon neco do zacatku staci napsat pm
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Karisek: plánuju se nejdřív rozehřát na FL50, prozkoumat pole hráčů a jestli se do toho dostanu tak určitě zkusím FL100. Teď si teda ještě pozvolna pinkam FL10 na poker770 kvůli statusu na pokerstrategy. ( chybí mi pár bodiku a nechal jsem si tam 5 €)

Gersil: no bude chvíli trvat než si na ten soft zbyknu, když jsem tam hrál freerolly, tak mi hrozně vadilo, jak byli malý ty kartičky a takový nevýrazný. Snad to půjde nastavit a asi budu muset nahodit 4-colour deck. :s_o:
      A určitě to nak pores, byla by to určitě škoda. Jinak taky jsem přemýšlel, jestli si nevzit k fl ještě něco a jako takovou bokovku jsem poslední dobou hrál HU SNG. Headsupy mě bavej, tak je to takový fajn odreagovani. Popřípadě jsem si občas zahrál nějakej levnej MTT. :)
      Jinak ta hh by byla určitě fajn, asi ti pisnu. =)
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Plány na měsíc srpen:

:heart: :diamond: :diamond: :diamond: :heart:
      1.) Depositnout na hernu PokerStars s bonusem 500€.
      2.) Zorientovat se v PokerStars klientovi a zvyknout si na jeho design.
      3.) Očekovat zdejší pole hráčů, nejdřív začnu FL50tkou a pak uvidím jestli to má smysl hnát na FL100.
      4.) Chodit na koučingy, jak na Strixsrovi, tak na Boomerovi.
      5.) Zapracovat na hře na BU, neotevírat preflop moc wide, nebarrelovat jak osel a však to všichni znáte. :f_biggrin:
      :spade: :club: :club: :club: :spade:

Vůbec nemám ponětí, jakej to bude obtížnostní rozdíl mezi Pokerem770 a PokerStars, ale jestli to co tady čtu je pravda (minimálně 4 stoly se špatným hráčem VPIP 50+), tak to bude paráda. Na Pokeru770 byl velice profitabilní stůl P/F 30%+ a aspoň jedna rybka VPIP 40+ s nakou slabinou postflop.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      INSANE HOT RUN!

S timhle se prostě musim pochlubit, je to jakože dost masakr. V pondělí jsem přestoupil na stáry a dneska mam už 180$ profit. Popravdě jsem na šileným hot runu (esa jsem dostal 9krát na FL50! a kingy 8krát! , prostě masakr) a nebo jsou ty Stáry tak moc easy. :s_cool:
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Je normální -250BB downswing za 16k hand s WTSD% 42% a W$SD 47,5% (W$WSF 43%)?

Už snad tejden v kuse jenom prohrávam. Set jsem trefil 10,5% případů a vždycky bud do vyššího setu a nebo do postupky nebo do nakyho jinýho bullshitu.... Včera jsem jednou naběhl do royal flashe (a to to ten typek jenom callnul :D ), 2krát do straight flashe a 4krát do vyššího flashe (Já flash K hi a on flash A hi). Prostě retardace. Graf sem radši ani házet nebudu, protože je to pro výsměch tak maximálně.

No nebudu házet flintu do žinta, snad se to zlomí. Jediný pozitivum je snad to, že jsem vytáhl winrate na BU na 10 BB/100. Vlastně všechny pozice mam +- 10BB/100 (liší se to tak o 2 nebo 3 desetiny, jenom CO pokulhává s winratem 5BB/100).. Ale ty blindy.. SB mi spadnul na -13BB/100 a BB na -23BB/100... Snad je to jenom dowinswing a brzo se to otočí. Jestli prohraju dalších 150BB tak slezu na FL50 a uvidim tam. A asi taky zkusím nějakej soukromej koučing nebo nvm. :f_biggrin:

Co se plánů týče, začal jsem studovat hru na blindech abych ten winrate vytáhl, přitom se mi nezdá, že bych dělal něco jinýho než dřív.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Měl si nehorázný hot run na té FL100, takže nějaký downswing se dal očekávat. 250 BB není zrovna málo, ale je to normální. Já sám jsem měl v nedávné době dva -300BB+ downswingy v 15k rukou. To že si chytl set "pouze" v 10,5 % není také nic neobvyklého. Já mám takové číslo za 100k rukou. Takže klid, hlavu vzhůru a volume ;)
    • sf215gd2
      sf215gd2
      Bronz
      Registrace: 23.11.2011 Příspěvky: 185
      jen sem ten graf soupni, at vidime, ze poker neni jen o vyhrach