Kdy se vlastně stát poker pro?

• bustosoon
      bustosoon
      Bronz
      Registrace: 23.06.2013 Příspěvky: 133
      Ahoj jak jsem psal v tomto tématu Tady chybí tu téma kdy se stát "poker pro", tak mě napadlo ho založit :)

Kdy se vlastně stát poker pro? Taková otázka určitě už někdy napadla každého z vás :) Koho taky ne že ano?
      Odpověd na tuto otázku není zdaleka tak jednoduchá jak se může zdát, stačí měsíc porážet 7$ sitka a už můžeme být poker pro? Asi těžko..Bez dost velké finanční rezervy, zkušeností, skillu, velké morálky, odhodlání a psychické odolnosti to opravdu nepůjde.
      Kdy se z nás tedy stane poker pro? Napíšu na to svůj názor. Doufám že se někdo připojí se svým názorem a připomínkami. :) Takže:

Poker pro jsem když: Poražím dostatečně vysoký limit ve své disciplíně u sng se podle mě může člověk uživit od limitů 7$/15$ mixováním těchto limitů je to určitě možné. U CG je ten hraniční limit podle mě NL50 zase klidně s kombinací NL25. U MTT turnajů si to nedovolím nějak odhadovat protože ty jsou sami o sobě dost varianční záležitost a obvykle se stejně kombinují s MTTsng takže o těch si nějak netroufám psát. (Nějaký MTT hráč nám určitě napíše kvalitní názor :) )

No porážet dost vysoký limit je jedna věc. Ale jsou tu i další aspekty.
      Finanční rezerva: Ta je podle mě dost individuální někomu stačí 5 000,-kč na měsíc, někdo potřebuje 50 000,-kč na měsíc. Ideální je podle mě rezerva tak na 6 měsíců do předu. (Říkám dost individuální) Finanční rezervou se samozřejmě rozumí pokrytí nákladů na uplně všechny výdaje. Tzn. jídlo, bydlení, nějaká zábava, ale i nečekané události, hospitalizace v nemocni nebo cokoliv jiného.

Pak neméně důležitý je mít dostatečně komfortní bankroll na dané stakes které hrajete. 200 buy inů by podle mě bohatě stačilo+ samozřejmě ta rezerva. Jde o to že kdyby váš chytil hned ze začátku vaší "kariéry" nějaké nepěkný swing tak to díky 200 buy in bankrollu s velkou pravděpodobností ustojíte lépe než se 100 buy iny a budete celkově více v pohodě a v klidu. Ještě jsem zapomněl na jednu důležitou věc. Chtělo by to mít na herně kde hrajete zajištěný už nějaký solidnější rakeback. Nevím jaké jsou statusy apod. na iPokeru nebo tak ale na pokerstars už aspon tu Supernovu obv. to není nutnost ale pomůže to hodně. :)

Nyní přichází možná nejdůležitější věc tou je psychická pohoda. S tím souvisí vše co jsem napsal před tím. Aby jste byli v psychické pohodě potřebujete rezervu na svůj real life, na svou hru (bankroll) a prostě na vše. Nikomu nedělá dobře hrát pod super tlakem. (Tak 1% lidí možná ano). Ale nikdo by se asi nechtěl dostat do situace kdy si sedne k PC a řekne si no když dneska nevyhraji aspon 500$ tak jsem na dlažbě..To určitě není správně.

No svůj názor jsem na toto téma napsal, chápu že každému se zamlouvat nebude možná ani není tak správný jak si myslím ale takhle to ted prostě vidím já. Budu hodně rád když sem napíše ten svůj a můžeme na toto téma diskutovat myslím že je to super téma na diskuzi! :) GL ALL
  • 12 odpovědí