Blog: TrueMortem zpět na pokerstrategy

• TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      Zdravíčko

tak se vracím k blogování i v cz komunitě. Vracím -> tzn. že když zahrabete tak tu někde najdete ještě nějakej můj starej blog nebo dva... ale z většiny to bylo plný blbostí a spamu takže se mi v tom nechce moc pokračovat, hlavně už je to všechno šíleně outdated...

krátce něco o sobě teda... no je mi čerstvě 22, mohl bych se nazývat pokerovým profesionálem v tom smyslu, že je to můj jediný zdroj příjmů, ale celkově to slovo nemám zrovna moc v oblibě....poker hraju od nějakých 17 cca ale vážně jsem se ho začal učit a hrát online nějak tak cca dva roky zpátky...

Začínal jsem 6max cash game a tu hraju i teď ( primárně NL100 ), zabil jsem bohužel ale spoustu času nezodpovědným time managmentem, switchováním na všelijaký další disciplíny kde jsem sice vždycky byl taky winner, ale nikdy mě dlouho nebavily a tím pádem jsem se v nich nijak daleko nikdy taky neposunul.... je tomu tak tři měsíce kdy jsem zase začal brát 6max cash game jako moji primární disciplínu s plánem u ní zůstat... tak snad to vyjde..

Challange:

následující dva měsíce se budou odehrávat v duchu menší challange na základu propbetu s jedním mým známým, stěžoval si, že v pokeru se poslední dobou strašně těžce vydělávají peníze pokud nejseš nějakej midstakes / highstakes pro s obrovským BR ( on sám hraje NL25 mimo jeho obyč práci ) ... no a po chvilce dohadů na toto téma vznikla sázka, kterou jsem okamžitě přijal díky skvělým odds....

5:1 ( mých $500 vs $2500 ) na to, že během dvou měsíců nedokáži udělat z $500 -> $15 000... vzhledem k tomu, že i RB se započítává tak v tom nevidím žádný velký problém, obzvláště se sick promotions které právě na hernách probíhají

budu používat dost agro BRM, protože rozhodně neni čas na to snažit se tu challange dokončit s 50-100 BRM který používám normálně...

20 BI na NL25
      20 BI na NL50
      a NL100 začnu hrát od 30BI

graf budu postovat pravděpodobně buď jednou týdně nebo měsíčně... uvidím jaký volume budu zvládat a rozhodně nerad postuju nějaký nic neříkající grafy s pár tisíc handami... sem tam mozná postnu i nějakou zajímavou handu pokud na nějakou narazím....

no a challange jsem zahájil včera a průběžný stav je zatím takovýhle
      celkem hand: 5115
      celkem profit: 117,08

0,8% cílové částky 4/180 BI's

wish me luck :f_cool:

• 50 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      gl v challange, ještě otázečka, na jaké herně teď hraješ?
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      díky :) posledních cca 14 dní na poker heaven... zkoumal jsem traffic a nabíral trochu hand history... no určitě tu zůstanu do tý NL50, ale co se NL100 týče asi kvůli trafficu budu muset na Stars... uvidím pokud se situace nezlepší nějakým zázrakem třeba
    • bustosoon
      bustosoon
      Bronz
      Registrace: 23.06.2013 Příspěvky: 133
      Budu sledovat GL
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Usla mi pointa. Ak hravas NL100 a veris si, ze mas realne sancu podobnu challange splnit, tak ju vobec zacinat kvoli 25 BIs je podla mna blbost. Kym sa dostanes na BR, ktory aktualne mas (predpokladam nejaky rozumny na dany limit), tak stratis viac ako ziskat vyhrou celej sazky.

Hoci koncept sa mi vobec nepaci, drzim samozrejme palce, nech to vyjde. :f_thumbsup:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Opal jo neni to zrovna žádný supr lukrativní koncept pro mě, ale tohle byla nejvyšší částka kterou jsem dokázal usmlouvat.. a už jen kvůli egu jsem tu challange vzal...

osobně jsem počítal / počítám s tím, že pokud bych se nějak dlouho kvůli nějakýmu swingu bimbal na tej NL25 možná i na tej 50tce tak se jednoduše z propbetu vykoupim a pudu grindit normálně... každopádně počítám s tím, že na těchto dvou limitech strávím pouze několik dní pokud vše pude jak má ... a pak už vlastně grindim svůj limit a za tich pár dní práce na nižších limitech dostanu jak ty řikáš bonus 25 BI :)

+ obv zároveň mě to aspoň trochu drží v grind modu když už je to léto a mě se u toho vůbec, ale vůbec sedět nechce :f_biggrin:

edit: když už jsem teda píšu, tak rovnou hodim final numbers po dnešku..

total hands: 5744
      total profit: 243,78
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Další den v challange

Dneska přišel první špatný den, ačkoliv stoly byly nadmíru zarybený nebyl jsem schopen udělat nějaký výrazný profit a zatím po 2k+ handách jsem prakticky BE ( pár $ v plusu ), každopádně rozhodl jsem se udělat update radši teď než po noční seassion po které většinou si hodím akorát sprchu pustím film a jdu spát, nemívám náladu psát.

Ačkoliv profitově to zatím neni žádný zázrak ( i když co se BI won týče postupuju podle plánu ) tak hlavně začínám sledovat i všelijaký promotion .. v level up mám zatím 2/20 na diamond, ve dvou rake races se držím u špičky, samozřejmě bez nároku na výhru to přenechám sickovi co za první den narakoval 1200e ... :f_biggrin: no a samozřejmě obyč 30% rb taky naskakuje... a uvidím jak situace bude vypadat na PH ohledně tý NL100 zatím co to sleduju tak v tomhle počasí bývá traffic vážně mrtvý až do pozdního večera... a to já dost často nebývám doma ( já vím sux pro poker hráče když to je prakticky ideální čas hrát ) každopádně pokud budu i tu stovku hrát na PH tak bych určitě měl dát 2 diamondy + .... tak uvidíme zítra bude relax den... možná střihnu nějakou ranní seassion abych narakoval potřebných 320 Strategypoints k level up akci a pak daleko od pc :f_cool:

jinak po delší době jsem zase narazil na nějakej novej rap co se mi nehnusí po textový stránce :f_love: a to je v dnešní době vážně výjmečný :f_biggrin:

Everybody saying that they want the life, but everybody thinkin that it's overnight

/edit: total hands a total profit sem postovat nebudu, nechce se mi to kvůli tím pár $ přepočítávat ( musím přepočítávat z eur a z liber na $ ), postnu opět jakmile bude nějaká výrazná změna
    • Hucas
      Hucas
      Black Member
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

vítej zpět a držím palce. Mně se naopak tenhle typ akce líbí.

@Opal - ono imo u těhlech akcí ti stoupá EV takový sázky ne kvůli potenciální výhře v sázce, ale právě kvůli tomu, že je to challenge, která za tebe vytváří silný motivační podnět, který by si normálně neměl - i když v tvým případě se o tohle bát nemusíš, protože sis našel optimální motivaci sám.

Tím neříkám, že optimální cesta k hledání motivace jsou jenom podobný challenges, ale myslím si, že částečná cesta to je a proto se mi to líbí. Držím palce :s_thumbsup:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Hucas jojo sám jsem to psal, že hlavně přes léto mam hodně problémy se u toho grindu udržet a tak takováhle challange mě hlavně díky egu :f_biggrin: u toho pc udrží aspoň na chvíli :)

jinak teda po zbytek víkendu asi moc nenahraju, dneska večer do letního kina na okresní přebor po takový době co vyšel už ho konečně uvidím :f_biggrin: ,musim jet popřát bráchovi k narozkám ( 12 let, ale strašněj týpek :f_biggrin: ) a pravděpodobně ještě nějaká grilovačka mě o víkendu taky čeká... takže času vážně nebude nazbyt....

tak graf za první týden, který nebyl úplně nejlepší, ale zároveň mohlo být daleko hůř :)

chvíli mi zabralo zvyknout si zase na NL25 a NL50 gameflow ( hrál jsem trochu i NL50 pokud byly hodně zafishený stoly ) no pokud příští týden bude pokračovat stejným stylem tak bych se pravděpodobně měl už další týden dostat i na NL100, neboť se budou vyplácet i rake races....tak už snad konečně budou i nějaký handy na postování pak :)

... ještě teda co se real life týče tak si snad konečně po víkendu dam nějak do pořádku kolo a začnu zase nějak víc jezdit, protože mě absolutně přestalo bavit chodit běhat... možnosti v okolí jsou tu dost omezený a běhat jednu trasu stále dokola mě nebaví, maximálně když jednou za čas se někdo dokope k tomu jít běhat se mnou abych měl nějakou dodatečnou motivaci, ale jinak to vážně jde z kopce... a kdybych nezačal víc zase aspoň jezdit na tom kole tak nevim nevim jaký by všechny ty grilovačky a piva za to léto zanechaly následky :f_biggrin: .... je teda dost možný že si popřemýšlím i o nějaký mini challange co se třeba ujetých km / týdně / měsíčně týče nebo něco takovýho :)

a něco tradičně na poslech :)

• Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      cau,

za me drzim palce. Je to i pekna motivace pro lidi jako jsem ja, ktery se placaj nekde nl10 , nl20 a prijde jim , ze to dnes uz moc nejde(jako tvuj kamos) a dlouho hrajou tyhle micra.

Takze pro nas jen inspirace:) At se dari

ps: jaky je na tom nl25 traffic? na poker heaven, kdyz treba sedas k neuplnym stolum nebo tak. A jaky je tam timebank? (pokud je). Premyslim o zmene herny, diky:)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Traffic je ted v lete dost spatnej... jako cely den kolem tich aspon 6 stolu bezi, ale musis ty stoly casto zakladat ty sam napriklad a dost dlouho hrat treba jen s regama nez se stul poradne rozbehne....timebank je, kazdopadne ja osobne ho ani nevyuzivam... je tu timebank takovy, ze musis zmacknout tlacitko na timebank a az pak se aktivuje ( mozna bude nejaky program nebo nekde v nastaveni - uprimne jsem to nehledal - ze se aktivuje automaticky pri vyprseni casu .. ) kazdopadne i tak je tu vic nez dostatecny cas na rozhodnuti i bez timebanku, zvlast kdyz tu ani zdaleka neni traffic na nejaky masstabling....
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      ok diky. Tak asi zkusim jinou hernu, preci jen 6 stolu na vyber pro hrace, ktery to nak nebeatuje a mel by vybirat stoly...skoda, ten rakeback je vazne dobry.

tak at se dari
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      nečekaný update

jelikož jsem si ještě dneska střihl krátkou seassion a všiml jsem si, že včera jsem tu neuvedl průběh challange co se $ won týče, tak si dovolím tu dneska ještě zaspamovat....

jak jsem již zmínil dneska ( a vlastně i v noci chviličku ) jsem si dopřál krátkou seassion a něco málo jsem zase navyhrával ( no dobře bylo to víc než něco málo :f_biggrin: ) takže v challange to momentálně vypadá takto:

total hands: 15 210
      total profit: 529,77

no a prakticky už budu hrát pouze NL50 ( maximálně v případě nedostatku stolů to budu doplňovat tou NL25tkou )

takže so far so good....

no jinak non-poker related ... včera jsem se těšil, že si skočím do letního kina na okresní přebor po roce a půl nebo jak dlouho je ten film na světě, že bych to konečně viděl :f_biggrin: ale klasicky to musí pokazit ženská :f_biggrin: ... přijela domů v půl 9 s tím, že film je od půl 10, jenže než se nachystala oblíkla atd tak už jsme to prostě nestíhali :f_confused: ... no což stane se... naštěstí bude i tušim někdy 15týho nebo 16týho v Plzni v amfíku tak sjedem tam... a u nás v letňáku si skočím na nějaký jiný film... :f_cool:

... no ještě potom co se kola týče tak jsem se na něj taky byl jenom podívat ( popravdě letos jsem na něj ještě ani nesáhl... měl jsem celkem i strach :f_biggrin: , protože můj poslední výlet na kole minulej rok byl takovej menší trip přes les no a krásně jsem se vysekal takže kolo je prakticky na odpis... nebo prostě je na něm víc práce jak na kostele, takže než abych ho centroval ( bůh ví jestli by to šlo ) a kupoval novou sedačku a bůh ví co ještě tak jsem se rozhodl, že si udělám radost a rovnou si koupím nový... po víkendu na to mrknu na netu a zkusím něco vybrat... případně pokud někdo z čtenářů je vášnivý cyklista nebo se v tom prostě jen vyzná tak přijímám samozřejmě i doporučení :) ... určitě bych chtěl / potřeboval horský vzhledem k mým oblíbeným trasám :f_biggrin: ale zase to nemusí být nic extrémního, přeci jen jsem jen rekreační cyklista, takže tomu i nějakou úměrnou cenovou kategorii.... takže pokud někdo bude mít nějakej tip tak klidně sem s ním :f_cool:

a výbornej remix už samo o sobě parádní písničky na závěr :)

• TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      teď jsem si po sobě ještě pročital jenom post a kontroloval aby tam nebyly nějaký výrazný hrubky a koukam, že jako retard pořád píšu seAssion? Dafuq? :f_biggrin: děsnej zlozvyk, ačkoliv vim, že je to špatně tak to pořád píšu... opravdu nemam na to pročítat celej blog a opravovat to všude, takže mě omluvte za tenhle fail :f_confused:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      FML, grilovačka se zrušila kvůli tomu, že vypadalo že bude pršet .. nakonec jen trochu káplo a jinak nic... šlo se do hospody, ale to mě se nechtělo tak jsem zůstal doma a grindil :f_confused:

každopádně mě konečně nějak víc zaujala nějaká handa... u týhle se přiznam, že jsem na riveru byl chvíli dost ztracenej.....

Boss No-Limit Hold'em, €0.50 BB (6 handed) - Boss Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB (€63.96)
      UTG (€82.21)
      MP (€52.41)
      CO (€53.60)
      Hero (Button) (€106.69)
      SB (€15.81)

Preflop: Hero is Button with Q, Q
      3 folds, Hero bets €1.50, 1 fold, BB calls €1

Flop: (€3.25) 3, 8, 5 (2 players)
      BB checks, Hero bets €2, BB raises €6.50, Hero calls €4.50

Turn: (€16.25) A (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: (€16.25) 4 (2 players)
      BB bets €19, Hero calls €19

Total pot: €54.25

Results below:

Hero had Q, Q (one pair, Queens).
      BB had 10, 9 (high card, Ace).
      Outcome: Hero won €51.55

SB je fish takže otevírám na 3bb.. samozřejmě takhle ale s fishí na stole otevírám všechny handy z BU, ale značně okrájenou range.... BB je dost 3bet happy reg + i postflop máme solidní dynamiku kdy se mě snažil asi už 2x bo 3x vybluffovat turn případně river raisem ( respektive 2x nebo 3x jsem ho chytl za tu session, možná to udělal víckrát :f_biggrin: )

no na flopu je only call úplně standart vzhledem k tomu jak je villian agro, chceme mu dát možnost bluffovat....

turn je dost špatná karta, protože na flopu velká část jeho bluffing range budou například handy jako A2 nebo A4, zároveň dost často bude bluffovat s dvouma overkartama k boardu a ty také mají nějaké Ax komba, to že tu checkuje je o to horší, protože právě očekávám, že handy jako A2 nebo A4 budou checkovat pro value na riveru... pokud by pořád měl air tak si myslím, že tohle je zrovna z nej karet pro barelovaní pro něj....

moje percieved range nebude nikterak silná, 5x 8x a nějaké 66+ a samozřejmě nějaké draws, minimum hand kterým by Ax pomohlo zvlášt když jsem otevíral z BU, takže jak jsem již psal... pro něj ideální karta na barel, o to spíš se příkláním k nějakému Ax v jeho handě, které checkuje pro value na riveru....

no, každopádně pokud na riveru který kompletuje hned několik str8 draws to takhle nabombil tak mi paradoxně rozhodnutí dost usnadnil, chviličku mě to zaskočilo a přiznávam uvažoval jsem o foldu.. každopádně po chviličce to je skoro až easy call...

podlě mě tu v životě nemůže nikdy nic takhle valuebetovat, už jen kvůli tomu jak vypadá moje percieved range.... samozřejmě na vyšších stakes proti lepším hráčům tohle je ideální spot pro leveling a naopak se tady pak nabízejí sick spoty pro valuebet například už jen Ax s nějakou solid dynamikou atd, ale tohle je pořád NL50...

pokud by valuebetoval vždycky zvolí menší sizing aby byl callnutej....

aspoň toť můj názor... místo pro diskuzi tu rozhodně je a nebráním se jí, naopak ji přivítám :)
    • Bajna
      Bajna
      Bronz
      Registrace: 10.06.2009 Příspěvky: 70
      O sizingu na riveru psal v jednom hodnocení handy Twin.

Sizing od fishe:

1/2 = fold
      bomba = call

Tak to vypadá, že to takhle opravdu dělájí. Takže asi zahráno OK.

Twinova handa

Já to teda ještě vypozorovaný nemám, ale zkusím se na to zaměřit.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      tak problém byl hlavně, že tohle byl reg, ačkoliv NL50 a měl dost leaku tak pořád reg, ale jinak jako je pravda, že obzvlášť u fishí dost často platí to co si psal, ale rozhodně bych to nebral jako výsadu, protože naopak jsou fishe co zase jenom bombí s nuts a půl potujou s overkartama / draws etc.... a taky jsou určitý struktury boardu kde naopak i fishe budou potovat / overbetovat s nuts spíš než jen půlpotovat....

nejde to prostě generalizovat. ostatně jako nic v celym pokeru :)
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      tak je pravda, ze se to neda generalizovat, ale z my zkusenosti spis reg a normal hrac da pro value treba 1/2 2/3 potu, a overbetne jako bluff..kdezto u fish hrace kdyz to nabombi, tak ma skoro vzdy nuts..ale samozrejme zalezi na boardu, co si muze kdo dovolit...ale zas je zajmavy obcas jako value overbetnout a nechat soupere vylevelovat, jako ze bluff atd...

ale kdyby to pushnul, tak to foldujes ze:)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Starstrick původně napsal

ale kdyby to pushnul, tak to foldujes ze:)
      nevidím rozdil v tom overbetu co udělal a shovu... jako na jednu stranu je pravda, že bych měl horší odds na call a musel bych častěji mít pravdu, ale pořád platí to co jsem psal u tý handy....
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      prave, kdyby tam shovnul 50, tak mas daleko horsi odds, a musis byt o dost vickrat lepsi..nevim, ja hraju mensi limit, tak nemam co rikat :D , takze nedokazu posoudit , kolik regu na nl50 by tu overbetlo 50 Euro jako pure bluff.