[PLO] Podzimní Omaha - poker pro všechny hráče Omahy

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,748

Podzimní pokec pro všechny hráče Omahy

Omaha pokec je vlákno pro všechny hráče Omahy, kteří si chtějí nezávazně pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními hráči Omahy.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu. :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).
  • 19 odpovědí
    • Frostom
      Frostom
      Bronz
      Registrace: 24.05.2012 Příspěvky: 464
      Chcel by to opravit nadpis. :f_biggrin:

Ale teraz k veci. Hrajem na PokerStars, Avsak tam nemam ziaden rakeback (a to bude pri omahe asi dost dolezite pri swingoch). Preto by som sa chcel opytat aku hernu by ste mi doporucili (hrajem momentalne PLO2). Viem, ze tu mame vlakno "poradime vam kde hrat", ale myslim si že, boarrder alebo LMTU atd to budu vediet lepsie.
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

i keď s oneskorením updatujem nadpis tohto vlákna. :f_p:

Ako si inak pochodil s výberom herne Frostom? Hráš ešte na stároch alebo si presedlal inam?

Inak vidím, že celkovo PLO nie je až tak bohaté na diskusiu, koľko priibližne ľudí to tu hráva? Má niekto nejaký odhad? :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Koukám, že nám to zapadlo.

Já bych se zkusil podívat na 24poker. Trafic solidní, fixní rakeback a soft se dá přežít. Pro micro hráče určitě lepší než PS.
    • Frostom
      Frostom
      Bronz
      Registrace: 24.05.2012 Příspěvky: 464
      Vdaka za rychlu odpoved. Momentalne som na Poker 770 kvoli cash machine ktore "clearujem" a potom mam v plane ist na ten 24h poker. A ohladom poctu hracov.. pocitam tak do 20 vzhladom na pocty na coachingu.
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      Napadlo ma, ci by bolo mozne urobit nieco pre hracov Omahy, ako bol Grind house pre NL, alebo ako maju akciu MTTckari. Proste daky "team building" pre nasu mini komunitu :) .
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Mě tato myšlenka taky napadla, ale bohužel si myslím, že omahová sekce je příliš malá a zájem by moc nebyl :(

Třeba se ukáže opak a budu příjemně potěšen :) Do budoucna by se o takové akci dalo určitě přemýšlet, kdyby nás tu bylo víc.
    • badnewsTS
      badnewsTS
      Bronz
      Registrace: 24.11.2011 Příspěvky: 284
      Já se sice moc nezapojuji do fóra, maximálně postuji handy a coaching mi nejde naběhnout(snad dneska pude). Ale taky jsem vyhledával něco jako cash game gymnázium.
      Zatím jsem jen na PLO5, byla by to motivace se tam dostat postupem na vyšší limit, kdyby existovalo.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      nehrajeme to s Boarrderem nejak spatne? Mozna to tvy VPiP (ano , mluvim k tobe Stojaca8 :s_biggrin: ) je v poradku ! :D

Tohle je obrazek ze vcerejsi omanie na PS.fr. Poslednich 11 hracu a kdo je chipleader??

a takhle to dopadlo:

a legrace byla ze kdyz jsem se dohodnul na dealu s tim druhym, tak on mi to asi 4 handy foldoval, nez jsem mu napsal ze uz hrat nemusi :D
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      gratulacia Rosta :)

btw..co si myslite o vymene FPP bodov za vstupenky do turnajov? Je v tych Omaha turnajoch solidna value? Zatial som hral len 1 turnaj a prislo mi to, ze vsetci len limp limp limp :) . Chystam sa hrat dake turnaje z Micro Millions + do buducna by mozno slo zahrat dake Omanie.

btw..existuju PLO turnaje s bounty?
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Turnaje s bounty jsem jeste nevidel (alespon na PS). Jinak ty turnaje jsou fajn, jsou dost deep (a na PS.fr zvlaste). Jde o to ze nejsou ante, takze i treba s 15 BB jsi porad docela v dobry situaci ( samozrejmne 200BB je lepsi :D ). Myslim si ze ta micro serie bude super fishi tour, takze se priprav na sem tam nejakej s..k out , ale myslim si ze to stoji za to. Tak 80% lidi tam vubec nebude mit poneti jak to hrat, takze zkus dodrzet pravidlo pozice a snad ti to vyjde. Kazdopadne kdyz mne budes mit na stole tak vzdy fold :D :D :D
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Já se sice moc nezapojuji do fóra, maximálně postuji handy a coaching mi nejde naběhnout(snad dneska pude). Ale taky jsem vyhledával něco jako cash game gymnázium.
      Zatím jsem jen na PLO5, byla by to motivace se tam dostat postupem na vyšší limit, kdyby existovalo.

Do budoucna by se dalo něco takového vytvořit, ale v současnosti to nevidím moc reálně. Bohužel plo komunita je dost malá oproti nl cash game.

nehrajeme to s Boarrderem nejak spatne? Mozna to tvy VPiP (ano , mluvim k tobe Stojaca8 shark biggrin ) je v poradku !

Tohle je obrazek ze vcerejsi omanie na PS.fr. Poslednich 11 hracu a kdo je chipleader??

Vidíš, že to hrajeme správně, když jsi to shipnul :D Samozřejmě gratulace.

btw..co si myslite o vymene FPP bodov za vstupenky do turnajov? Je v tych Omaha turnajoch solidna value? Zatial som hral len 1 turnaj a prislo mi to, ze vsetci len limp limp limp smile . Chystam sa hrat dake turnaje z Micro Millions + do buducna by mozno slo zahrat dake Omanie.

btw..existuju PLO turnaje s bounty?

Myslím, že to velice výhodné měnit FPP body za vstupenky do turnajů. Určitě se dostaneš na vyšší rakeback, jenom to může být trochu variančí rakeback :)

Bounty turnaje bohužel nejsou a je to veliká škoda. Třeba to budoucna doplní ;)
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      boarrder původně napsal
      Myslím, že to velice výhodné měnit FPP body za vstupenky do turnajů. Určitě se dostaneš na vyšší rakeback, jenom to může být trochu variančí rakeback :)
      To mě celkem zaujalo, tak jsem si to hned prošel a vyšlo mi následující

Bonusy:

$1600=62,5 vpp/$
      $600=66,6 vpp/$
      $200=77 vpp/$
      $75=83,3 vpp/$
      $25=90 vpp/$
      $10=100 vpp/$

Tickety: (bral jsem jen omahové turnaje)

$215=62,8 vpp/$
      $55,$33,$22,$11=63,6 vpp/$

Čili, $1600 bonus je výhodnější než kterýkoliv turnaj (je na něj ovšem potřeba Supernova), v ostatních případech je vždy výhodnější ticket (jedinou výjimkou je, když jste BronzeStar, všechny tickety jsou totiž až od SilverStar).

Druhá otázka je, jestli se to vyplatí, když ty turnaje člověk normálně nehraje a musel by si kvůli tomu měnit režim, plus je tu navíc ta variance.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      S těmito výpočty máš pravdu, že se vyplatí jenom nejvyšší bonus supernovy. Celkově pro hráče omahy se supernovou se vyplatí peněžní bonus, ale pro nižší úrovně myslím, že je dobré si vzít turnajové tickety. Pro bronz statusy se sice nedají přímo koupit vstupenky do turnajů, nicméně jdou hrát za fpp body kvaldy do turnajů.

Sice je pravda, že zkušenosti můžou hrát roli, ale turnaje jsou velice lehké a není k tomu zapotřebí moc umění. Jenom daň za vyšší rakeback je ta variance, která je bezesporu veliká.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      proc nemam takovej run v sunday milion :D

je to ten turnaj co jsem vcera trefil ..dnes FT

• trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Anarkii14 původně napsal
      Napadlo ma, ci by bolo mozne urobit nieco pre hracov Omahy, ako bol Grind house pre NL, alebo ako maju akciu MTTckari. Proste daky "team building" pre nasu mini komunitu :) .
      Osobne si myslim, ze ak by sa pozbierali cca10 ludia, tak by to bolo strasne fajn. :) Ja by som urcite prisiel. Napriek tomu, ze by som kvoli tomu musel cestovat pravdepodobne dost daleko :D Ste to preberali aj na treningu? (nemam teraz cas na treningy, cize neviem :( )
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Praveze ten napad upadol, kezde nas je malo. Ja by som sa tiez na 99% dostavil.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      ja jsem pro kazdou party kde je dobrej kolektiv, spousta alkoholu a trochu pokeru :D . Jen si myslim ze poker camp ma cenu pro hrace co hraji vyssi limity. Ale je to jen muj privatni nazor a rad se jakyhokoliv setkani PLO zucastnim. :f_biggrin:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      určitě in, kdyby něco bylo :)
    • badnewsTS
      badnewsTS
      Bronz
      Registrace: 24.11.2011 Příspěvky: 284
      Taky bych byl pro! :-)