BLOG Nová výzva: poker

• Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      Ahoj všem!

O mně
      Je mi 37 let, pocházím z Prahy. Se ženou máme 2 7/9 dětí. Mám vystudovanou ekonomii a už jsem na škole zůstal. Věnuji se zejména operačnímu výzkumu (matematické metody v ekonomii). Skoro 20 let jsem hrál závodně tenis, maximálně na úrovni divize. Udělal jsem si trenérskou dvojku, takže při studiu šlo skloubit příjemné s užitečným, nepotřeboval jsem jinou brigádu. S nástupem do zaměstnání a hlavně s dětmi je s tím ale konec.

Karetní hry
      Svůj bankroll (v současnosti něco kolem 10 000 CZK) jsem začal budovat na tenisových turnajích, kde se stráví hromada času čekáním. Od starších žáků už jsme hráli o drobné, za nás letěla hlavně kočka (cca = Hearts ve Windows), prší, později mariáš. Zhruba kolem roku 2000 jsem narazil na server pro on-line hru mariáše, díky kterému jsem se dostal k mariáši soutěžnímu. Trochu jsem na sobě zapracoval, nechal si plno věcí vysvětlit, takže to snad nehraju úplně špatně. Mám vyhraných pár MTT live (i když v mariáši jsou stoly jenom po 4, takže MTT berte hodně s rezervou, je to třeba i jenom nějakých 20-30 hráčů). Za jediný cyklus turnajů, který jsem odehrál celý, Pražskou ligu, mám 3. místo z asi 50 účastníků. Největší turnaje celostátní ligy (účast kolem 100 hráčů) jsem netrefil nikdy. Na mariášovém serveru jsem pár let působil jako arbitr (moderátor diskusí, poradce správce serveru). Napsal jsem pár textů o vybraných konceptech sehrávky.

V mariáši už jsem narazil na strop svých možností. Hraju pouze nemíchaný licitovaný mariáš, kde je samozřejmě jiný typ skillu než v pokeru. Kromě znalosti principů sehrávky spočívá ve schopnosti dobře složit karty, dobře snímat a hlavně pamatovat si slohu (kdo má jaké karty). Proti běžným hráčům, kteří nemají zkušenost se soutěžní hrou, mám v tomhle směru obrovskou edge, když budu hrát svoji A-game, tak je to jako brát malým dětem na pískovišti bonbóny, zvlášť live. Na úplnou špičku naopak nikdy mít nebudu. Vím, co mi k tomu chybí a že je nereálné to dohnat. Tak jsem hledal další výzvu, tou se pro mě stal poker.

Poker
      Už jsem pár věcí rozjížděl prakticky od nuly, bez pořádné přípravy a vzdělávání nemá cenu začínat. Vybrat si Pokerstrategy jako vzdělávací portál bylo hrozně jednoduché, nenašel jsem jiný, který by mu kvalitou mohl konkurovat. Troufám si tvrdit, že zdejšímu systému distančního vzdělávání koukají na záda obdobné systémy drtivé většiny našich vysokých škol a univerzit, alespoň co jsem měl možnost poznat.
      Mým dlouhodobým cílem je dostat se na úroveň solidního rekreačního hráče, který hraje kompetentně, tj. v dané situaci ví, co a hlavně proč hrát. Vzhledem k výše uvedenému profilu asi nebude překvapení, že se chci specializovat na jediný formát, kterým je v mém případě NLHE CG, nejspíš SH. Zatím mám poměr hra/studium = 0. Mám proto několik důvodů:

1) Hrát live mě nebaví, nemám na to čas a ve svém formátu ani BR. On-line poker není explicitně legální. Dokud bude na on-line pokeru jakýkoliv odstín šedi, nehraju. Nová regulace vypadá nadějně, pokud projde, je mi jedno, jestli začne platit od roku 2014 nebo později, není problém počkat, aspoň bude víc času na přípravu.
      2) Vědomosti. Studium mi nejde tak rychle, jak bych si představoval, jsem rád, že zvládnu dodržet pravidelnost, ale volume pokulhává. Není čas, neudělám nic.
      3) Skill. Dokud nebudu trefovat slušnou shodu s hodnocením hands v HJ fóru, nehraju. Tady je jasné, že mě brzdí nedostatek praxe, kterou nikdy nelze teorií zcela nahradit, ale s tím nehodlám nic dělat, viz bod 1). Tímto děkuji HJs, že se mnou mají trpělivost a zodpovídají mi dotazy. Aspoň se snažím doprovodit svoje pohledy na handy relevantními výpočty, to je asi tak jediné, co zatím mohu poskytnout.

Jinak tady na Pokerstrategy mám bronzový status díky koupenému stříbru, po vypršení platnosti mi bronz už zůstal. Úvodní test jsem složil ještě v době, kdy byl za $50, ale tím, že jsem nikdy neměl a nemám registraci na žádné herně, jsem to nevyužil. Až to půjde, nemám problém vzít 1/10 svého BR, udělat depozit, s dalšími akcemi už by to mělo být hratelné. Výhodu mám ve velké podpoře rodiny, ženě už jsem opakovaně vysvětloval, proč fakt nepůjdu hrát ČPT za buy-in 10 k, že nemá cenu mě na to posílat.

Co mohu nabídnout já
      Respektuji, co mi zdejší komunita poskytuje, a přemýšlím, čím bych mohl přispět já. Ohledně pokeru určitou představu mám, ale to je daleko, v řádu několika let, musel bych mít dost nahráno. Takže zatím snad jedině že jsem si všiml, že tu plno lidí studuje různé ekonomky - pokud bude někdo potřebovat s něčím poradit, neváhejte se na mě obrátit. Ideálně v oblasti mého zaměření, ale moje range to je mnohem širší. Týká se i kvalifikačních prací (bakalářky, diplomky). Samozřejmě for free. Takhle začátkem léta je asi trochu mimo, ale třeba mi moderátoři doporučí vhodnou formu: přes osobní vzkazy nebo bude lepší založit speciální vlákno v salónku nebo ještě jinak? Hned nebo až na podzim, aby to nezapadlo? Má to vůbec smysl?

Díky všem, kteří to dočetli až sem, přeji vám hodně úspěchů.

Bobeš
  • 42 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Ciao, super se to četlo, je vidět, že už máš v životě něco za sebou. :s_thumbsup:

Hry jako mariáš už jsou pro současnou mladou generaci španělská vesnice, ale kdysi jsem to i trošku uměl, protože jsme jako děcka jezdili s rodiči a bandou známých a příbuzných na různý chaty a smažilo se to tam o desetníky neustále :f_biggrin: Teď už si z toho nepamatuju fakt vůbec nic, ale pro poker to určitě není špatná průprava, naučí to spoustu konceptů a procesů přemýšlení.

Co se týká konkrétně pokeru, pokud něco není explicitně legální, tak to neznamená, že je to nelegální, spíš přesně naopak :s_evil: Zajímalo by mě, čeho přesně se v onlinu bojíš. Že ti vtrhne rozvědka do domu? Nebo že se tu online poker zablokuje jako v jiných zemích?

Já bych se toho teda určitě nebál a nemusíš nutně depositovat životní úspory, klidně začni od nejnižších limitů a zapoj se třeba do Cornie challenge .

GL :s_wink:
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,773
      GL ať se daří
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      Pinny1990 původně napsal
      Ciao, super se to četlo, je vidět, že už máš v životě něco za sebou. :s_thumbsup:
      +1 .... GL
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj, super představení. I já jsem si prošel ještě jako děcko mariášovým obdobím kdy jsem obíral starší mariášníky o desetníky (proto jsem asi logicky v dnešní době zakotvil u pokeru). Dneska už bych jen stěží vzpomínal jaké jsou přesné pravidla.

Určitě i mě přijde že je škoda že se svými znalostmi nezkusíš i hru o reálné peníze, protože teoretické znalosti které máš, by jistě našli uplatnění i v praxi.

Doufám že své rozhodnutí ohledně reálné hry ještě zvážíš bez ohledu na to, jak je to v současné době s (ne)legálností pokeru v ČR.
    • Kassad08
      Kassad08
      Bronz
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 87
      Ahoj. Drzim palce. Sem stejne starej a taky mam rodinu. Takze svuj volny cas delim mezi dite, zenu a co zbyde jde na poker :f_cool:

Preju hodne stesti a zlepsujici se skill.
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 234
      Ahoj pokeru online bych se vubec nebal, hraje nas to v teto zemi stovky (velmi hruby odhad, ale dle meho nazoru realny) a jeste jsem neslysel o zprave, ze by nekoho skutecne odhalili a zalovali ho/pokutovali temi smesne premrstenymi 10 miliony....Mimo to je novela loterijniho zakona, o ktere se zminujes, z hlediska prava EU neplatna. Je totiz v primem rozporu s primarni legislativou spolecenstvi, ktera je nadrazena legislativam jednotlivych statu, konkretne porusuje zasady jednotneho vnitrniho trhu, kdy nesmi zadna zeme spolecenstvi zvyhodnovat domaci ekonomicke subjekty oproti ostatnim. Jiste vis o cem mluvim, takze tady mas pravni oporu. Jinak gl :)
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Ahoj,

na vítání už je asi trochu pozdě, ty už patříš delší dobu k aktivním členům fóra, což je super. A budem rádi, když nám budeš na fórum dál příspívat.

A jestli si chceš založit nějaké vlákno v Salonku apd, tak jen do toho. Jsme rádi za každou aktivitu a každé oživení fóra.

Hodně štěstí v Učíme se!
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Díky za podporu! Hrát samozřejmě plánuju, těžko bych investoval desítky hodin do studia, abych to pak úplně zahodil. Situaci kolem on-line pokeru mám podrobně načtenou z veřejně dostupných zdrojů, znám argumentaci zastánců i odpůrců současné právní úpravy. Postihu na základě zákona se nijak neobávám. Je to ode mě supertight rozhodnutí kvůli jiným důvodům RL, které tu nemám v úmyslu prezentovat. Až se buď změní legislativa, nebo AČP vyhraje některý ze sporů o dovednostní podstatu hry, jdu na to včetně výzvy Učíme se vyhrávat, Cornieho challenge a dalších super věcí, které tady jsou. Zatím GL, těším se na další diskuse na fórech.
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      Ahoj,

zrovna minuly rok jsem dokoncil bakalare na oboru matematicke metody v ekonomii :D .. Takze jsme se urcite uz videli:D .

Jinak myslim, ze by to prave mohlo byt plus. Matematicky zamereny clovek ma v pokeru urcite vyhodu.

Tak doufam, ze brzy bude i naky blog a poradne se do toho obujes:)
      Byla by skoda, cekat nez se zmeni legislativa. Podle me hrat neni nelegalni. Vlozit nakych 50$a zacit hrat nl2 by stacilo. Ono studium a pocitani a hodnoceni hand je super, ale praxi ti to nenahradi ( nehlede na to, ze nemuzes ani pracovat na mental game, nemuzes hodnotit zpetne svoji historii kde mas leaky atd..)

GL
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Ahoj Starstrick,

díky i Tobě za názor, kolego ;) . Jistě, pošlu si $50, vždyť jsem psal "1/10 BR", dalších $10 přijde od PSGY za kvíz, třeba se přidá nějaká promotion herny, s tím už se dá něco dělat. Jinak souhlasím se vším, je to holt něco za něco. Možná až na mental game, po cca 70 k her (jenom on-line, plno dalších live) už asi určitou odolnost mám, zažil jsem si plno swingů up i down, bad beaty do největších dementů u stolů, apod. Poker mi v tomhle přijde jednodušší, protože hraju vždycky jenom za sebe. S vyp*chanou hrou za sebe nebo se "zásahem vyšší moci" se srovnám celkem dobře, na tilt mě spolehlivě dokázala dostat chyba v obraně, díky které se mnou platili dva spoluhráči. Ale jo, jsem upřímně zvědavý, jak můj mindset zvládne pokerovou varianci.

GL
    • vody105
      vody105
      Bronz
      Registrace: 17.12.2009 Příspěvky: 239
      Přeji hodně štěstí :)
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Pěkné čtení, hodně štěstí :)
    • Schewczik
      Schewczik
      Bronz
      Registrace: 03.09.2008 Příspěvky: 15
      Ahoj,
      u tebe v profilu jsem našel toto:
      "Poker aktivně nehraji ani on-line, ani naživo. Nebaví mě to a bylo by to pro mě z více hledisek EV-"
      - tak mi to připomíná ten vtip jak přijde chlápek na inzerát "Německy ani anglicky neumím, psát na stroji neumím, na počítači neumím - tak proč sem vlastně lezete? No já jen, aby jste se mnou nepočítali."

Vím, že jsi dodával, že to máš kvůli té matematice, ale přece, s praxí by to mohlo jít lépe. Já bych se on-line moc nebál, normy EU jsou stejné právní síly jako tuzemské zákony, a pokud jsou tyto zákony v rozporu, užije se norma EU, která má v tento moment vyšší právní sílu a norma regulující volný trh v rámci EU povoluje. Takže loterijní zákon byl šit horkou jehlou bývalé vlády a má řadu nedostatků. Jen zasvěcení asi ví, co za tím bylo. Zatím se chytil jen SynotTip, který otevřel tuzemskou (a tedy platnou) on-line hernu, kde bych viděl tedy pro tebe možnost hrát zcela "legálně" - pokud se tedy nemýlím. Domnívám se, že loterijní zákon vyžaduje, aby společnost provozující on-line byla tuzemská a měla server v ČR.

Jinak tě chápu, mám to podobné, na prvním místě rodina, pak práce, a podle času poker. Rád bych to měl asi takto: 1. rodina 2. poker jako práce - ale .......
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Ahoj Schewczik,

díky moc za tip, přiznávám, že tahle možnost mi unikla. Mají vůbec nějakou propagaci? Jejich obchodní podmínky jsou pro mě OK. Horší je to s funkcionalitou té herny. Zeptal jsem se na supportu a
      - jde hrát pouze 1 stůl. Což by ze začátku vůbec nevadilo, nebudu hrát víc, do budoucna to moc perspektivní není;
      - trackovací programy typu HEM nepodporují;
      - sice lze prohlížet hand history, ale export hands není podporován;
      - kromě možnosti clearování vstupního bonusu vlastně nemají rakeback využitelný z CG pro CG, lze si koupit akorát vstupenku do turnaje nebo kurzovou sázku. Maximální rake 5% na mikrolimitech taky není žádná sláva;

Ale to asi překousnu, pořád je lepší hrát aspoň někde aspoň nějak než vůbec. Beru to jako dočasnou variantu, jak to půjde, přejdu na Pokerstars. Zeptám se už jenom:
      - Má někdo s touto hernou nějaké zkušenosti? Pole, traffic, vklady a výběry, apod.?
      - Je rozumné začínat rovnou na NL 10? Nejnižší limit je tam 1/2 CZK, takže by to chtělo vložit aspoň nějaké 4 000 CZK, abych měl na 20 buy-inů a stejně to nebude z hlediska safe BRM žádná sláva. Jak jsem psal dříve, to je 40% mého BR a už to není úplně komfortní.

Díky za názory.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Nemám s tou hernou praktické zkušenosti takže to co uvedu mám jen z doslechu:
      - problémy s následným cashoutem (nechci to dál rozebírat protože jsem to opravdu jen četl a praktickou zkušenost s tím nemám a nerad šířím nepodložené pomluvy. Nevím jak moc se tomu dá věřit, ale pro mě je to dostatečné varování abych se takové herně vyhnul)

Kromě výše uvedeného by pro mě zásadní problém byl to, co zmiňuješ, tj. zejména:
      - max 1 stůl,
      - nemožnost použít HEM nebo jiný trackovací soft.

- otázka je jaký je na takové herně traffic pokud by ses později rozhodl pro některou specifičtější variantu než je NLHE 6-max (FL, Omaha, NLHE Full-ring...)

Další point:
      - osobně bych nechtěl hrát na herně, která si pravděpodobně prolobovala jistý "zákon".

Pokud máš obavu, že bys při případném depositu mohl o peníze přijít, je podle mě lepší depositovat na některou z (ne)legálních ale důvěryhodnějších heren.
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Díky, Tede, proto se ptám. Důvěryhodnost je v tomhle odvětví hrozně důležitá, jakmile herna dopustí, aby se o ní něco šířilo, je mi líto. Pán na supportu tomu taky nepřidal, když jsem skončil sérii otázek, očividně byl rád, že se mě zbaví. "Na multitablingu pracujeme, ale není stanovený termín, kdy to bude", s tím se mohou jít vycpat. Traffic sobotního večera, cca 30 lidí, taky nic moc.

S tou psychickou stránkou věci ohledně možného lobování celkem souhlasím také, i když původně to snad měl být nějaký větší společný projekt více subjektů, tohle vypadá na sóloakci. Kdyby nabídli pořádný produkt, přešel bych to. Počkám si na Pokerstars, vždyť o nic nejde.
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Tak jsme si užili svých pět minut slávy za představení a přišel čas svoje úsilí trochu upgradovat. U příležitosti transformace představení na blog nebude od věci zopakovat a doplnit cíle svého snažení. Dlouhodobým cílem je hrát rekreační, ale kompetentní poker ve formátu NLHE CG SH na limitu, který bude odpovídat konzervativnímu BRM pro aktuální BR.

Střednědobé cíle jsou
      • začít hrát poker na důvěryhodné herně, která poskytuje kvalitní produkt, spolupracuje s PSGY a na níž je hraní zcela a nezpochybnitelně legální;
      • v návaznosti na předchozí dostat se na úroveň HJ pro daný formát a limit (až budou znalosti a hlavně praxe);
      • zapojit se do akcí typu Učíme se vyhrávat nebo Cornieho challenge a úspěšně jimi postupovat.

Krátkodobé cíle jsou
      • rozšiřovat své teoretické vědomosti studováním článků a videí;
      • pochopit specifika pokerové matematiky, zejména se vypořádat se současným používáním relativní četnosti a šance pro vyjádření pravděpodobnosti;
      • získat rutinu v základních spotech;
      • sledovat vývoj legislativy v pokerové oblasti;
      • dodržet slib z představení a na podzim 2013 založit konzultační vlákno pro matematické metody v ekonomii v Salonku.

Jakým způsobem plánuji cíle naplnit:
      • Prostudovat alespoň 2 články a 2 videa týdně. Prostudovat neznamená přečíst/přehrát, ale udělat poznámky, sepsat si případné dotazy a vložit je do fóra, vymyslet variace rozebíraných spotů a diskutovat o nich. Udržet rozumný poměr mezi teorií/matematikou a rozborem hands.
      • Vyhodnotit alespoň 6 hands v HJ fóru týdně. Když nikomu nevadí, že ty svoje elaboráty píšu přímo do fóra, budu to dělat dál. Kromě toho chci sledovat odchylky svého hodnocení od hodnocení HJs, to si potom sestříhám do tabulky a vložím si sem.
      • Pravidelně sledovat zprávy AČP, cca 1x za 14 dní udělat rešerši veřejně přístupných internetových zdrojů a zjistit, co je nového.
      • Nové vlákno na MME založím začátkem října, kdy se rozbíhá výuka na VŠ. Pokud byste někdo potřeboval s něčím poradit dříve, klidně pište sem nebo mi pošlete soukromou zprávu.

Plánuji provádět pravidelné reporty 1x týdně, tomu nakonec odpovídá i rozpis aktivit (průměrně 3 dny teorie, 3 dny HJ, v neděli report a plán na další týden). No, teď v létě to dám, pak se uvidí. Stále platí, že poker je až za rodinou a zaměstnáním. V neděli bude report s plánem na příští týden, zatím GL!
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Shrnutí za minulý týden
      Zatím není nic nastudováno, začneme rešerší legislativy. A hned první zpráva není vůbec dobrá, Česká republika odeslala EU žádost o prodloužení lhůty pro úpravu loterijního zákona o jeden rok. Budu dál sledovat a uvidíme. Odkaz by porušil pravidla fóra, není problém to vygooglit.

Plán na následující týden
      • Články: Bronzové články o odds a implied odds. Už jsem je sice četl vícekrát, ale pouze četl. Chci si k nim taky udělat pár vlastních odvození, které by mi zjednodušily a hlavně zrychlily výpočet implied odds. Vlastně ne implied odds, má ten ukazatel, který používám, vůbec nějaký název? Takže naformulovat dotaz a dát do otázek nováčků.
      • Videa: Zajímavě vypadá série anglických videí Ranges and Equity. Sice jsou to 4 videa, ale krátká. Třeba to ještě něčím doplním. Netrpělivě čekám na další video od Katrisone na Myšlenkové pochody a až iambanker dovaří svoji Kuchařku pokerové matematiky, koupím si Gold status a dám to na jeden zátah. Aspoň se přitom podívám i na Beatlemanicovu sérii o Nashově equilibriu, od jejíhož zakoupení mě odradilo, že není primárně pro CG, ale SnG.
      • Hodnocení hand: Nezačínám úplně od nuly, takže prvních pár období budu věnovat hře s PP. Už jsem je párkrát docela dobře trefil, tak uvidíme, jak to bude vypadat, když těch hands bude víc.

Dolce vita
      Jdu kupovat náhradní sítko do vodovodní baterie. V tomhle spotu je nuts vzít si s sebou to staré jako vzor. Přijdu do prodejny, předám vzor a Villain překvapí otázkou: "S vnitřním nebo vnějším závitem?" Načítám range naší baterie, odhaduji equity pro vnější závit na 80%. Zavřu oči a callnu nabízený vnější závit.
      Ve skutečnosti jsem drawing dead. Obě byla hranatá a ta prý nejsou tak hezká jak ta naše kulatá, co už nejsou v nabídce. S radostí přenechávám další spot své drahé ženě.
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Shrnutí za minulý týden
      • Články: Prostudovány, opoznámkovány, zjednodušen výpočet odds jenom z outů tak, že v klidu zahazuji tabulky a budu si je počítat přímo. Přechody flop-turn a turn-river jsou triviální, pro flop-river by přesný výpočet nebyl úplně jednoduchý, ale spraví to opět triviální a lehce zapamatovatelná funkce s MAPE pro 1-20 outů 2,6% a pro častějších 1-12 outů dokonce jenom 1,6%. Avizovaný dotaz možná nebude potřeba, ještě si s tím trochu pohraji.
      • Videa: Série Ranges and Equity prostudována, škoda, že u posledního požadují pro kvíz příliš vysoký status. První 3 OK.
      • Hodnocení hand:
        :spade: :spade: Hand č. 1 Link: http://cs.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=157209, shoda 96% (stručnější komentář turnu)
        :spade: :spade: Hand č. 2 http://cs.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=157123, shoda 98% (to byl trochu bordel, byla tam korekce HJs, po korekci jsem neuvedl preflop pouze setmining)
        :spade: :spade: Hand č. 3 http://cs.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=157018, shoda 62,5% (dal jsem Villainovi preflop opening UTG range pouze 5%, HJ 9%, z toho vyplývaly rozdíly v doporučení na dalších streets)
        :spade: :spade: Hand č. 4 http://cs.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=156752, shoda 50% (k tomu jenom poznámka, když už toho máš dost, kašli na to)

Plán na následující týden
      • Články: Zopakovat si typy hráčů, tam dělám dost chyb při hodnocení hand. Dodělat kalkulační vzorce pro implied odds.
      • Videa: Rozhodně se vrátíme k Mosambovým výpočtům x-betech a k tomu začneme Twinnovu sérii Teorie a praxe hry z blindů.
      • Hodnocení hand: Pokračujeme v PP.

Dolce vita
      První myšlenka, která mě napadla při pohledu na nápojový stroj instalovaný u nás v menze, byla: "Jak by taková mašina zvládla PUSH-FOLD fázi pokerového turnaje?".