Lucidni sneni

• 18 odpovědí
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      zkus nejakou knizku a clanky...
      nedavno jsem o tom par veci cetl strucne, chce to hodne treninku... dost to souvisi i s meditaci apod. Me se to podarilo spis jen vyjimecne, jelikoz spim vselijak (jak se mi chce hrat) tak ten spanek asi neni tak kvalitni jak by mel byt a sny resp jejich zapamatovani natoz tohle nejsou to podminky prave orechove.. ale uz se mi to parkrat podarilo, si uvedomit ve snu ze tj vlastne sen a ze se muzu rozhodnout a slo to , rozhodovat se jen do urcity miry...myslim ze kdyby se to dalo zvladnout je to asi strasne zajimave:)

kazdopadne na tyhle temata ti mozna lepe poslouzi google... nevim jestli ti na to nekdo odpovi, rekl bych ze to mj, bude dost individualni, dost to bude souviset s tvou naladou (resp tveho podvedomi) a nekomu to muze jit daleko snaze apod.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Zdravím,

osobně jsem se nikdy nesnažil tohle vyvolat ale stává se mi to samo docela často. Nevím proč a jak, ale už jsem uvažoval nad tím, že bych se to pokusil nějak ovlivnit. Nicméně nemůžu se v souvislosti s tímhle tématem zbavit toho, že sny jako takové vznikají podvědomě a většinu z nich zapomeneme jelikož jsou tak strašné, že to mozek vytěsní.. je proto dobré do nich zasahovat?

Další věcí je to, že během spánku mozek ukládá vjemy a informace za daný den... nemůže mít tedy ovládáné snění špatné dopady na paměť?

Nikdy jsem k tomuhle tématu nic odborného nečet, tak se nezlobte, pokud se mi hlavou honí bláboly. :f_biggrin:
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      Pres noc jsem neco nastudoval takze se pokusim odpovedet ale nezarucuju spravnost :D

MaloHp původně napsal
      většinu z nich zapomeneme jelikož jsou tak strašné, že to mozek vytěsní.. je proto dobré do nich zasahovat?
      No docetl jsem se ze by ses mel snazit pochopit ten sen a ze to co te vlastne desi v tom snu je neco z tve reality. Takze zjistis ze se vlastn bojis sam sebe nebo nekoho / neceho v osobnim zivote a kdyz to prijmes tak by si nemel mit nocni mury .. (tak nejak to tam bylo popisovane)

MaloHp původně napsal
      Další věcí je to, že během spánku mozek ukládá vjemy a informace za daný den... nemůže mít tedy ovládáné snění špatné dopady na paměť?
      tak daleko jsem to nedostudoval ale ma to strasnou spoustu kladnych veci... napr. zbaveni se nocnich mur, deprese a dal me nic nenapada .. :D
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      a o co tedy ma jit? Ja treba ten pojem neznam, ale parkrat uz jsem vedel ze snim, a snazil se to ovlivnit a nekdy to trochu slo...

ale co je teda point? menit sny kvuli zlepseni nalady, deprese atd?nebo k cemu to cele je:-) kdybys mohl napsat , pro lidi, ktery nevi...
    • N3uRO
      N3uRO
      Bronz
      Registrace: 23.06.2011 Příspěvky: 39
      urcite se do toho da za mesic dostat.kdyz sem se o to zacal zajimat ja,tak sem mel prvni zazitky myslim hned prvni tejden nebo brzo proste.a ikdyz to bylo jen povrchovy ty sny sem neumel vubec ovladat a tak,tak kdyz sem se probudil tak to pro me byli hrozne silny zazitky a mel sem hrozne veci na premejsleni.fascinujici a inspirujici veci.jako kdyz sem treba v jedny casti snu byl projizdel sam kolem sebe v dodavce(nemam ani ridicak.a v ty dodavce sem byl v predchozi casti snu) nebo kdyz sem byl ve spolecnosti davno mrtvych osobnosti(TGM a K.capek).v tomhle snu sem uz delal i testy reality a uvedomil sem si ze sem ve snu,pak sem tomu ale neuveril a to zklamani me probudilo.taky to bylo po tom co esm v tom snu sel spat a probudil se(porad snici).je to hlavne o tom vylepsit pamet na sny a delat si ty testy reality(ktere jsou zaroven spoustece Lucidnich snu).prikladam odkaz na stranku kde sem se dozvedel vse co o tom vim. luciddreaming.wz.cz/
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      proc lidi neumi v dnesni dobe pouzivat google? :)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lucidn%C3%AD_sn%C4%9Bn%C3%AD

Starstrick původně napsal
      a o co tedy ma jit? Ja treba ten pojem neznam, ale parkrat uz jsem vedel ze snim, a snazil se to ovlivnit a nekdy to trochu slo...

ale co je teda point? menit sny kvuli zlepseni nalady, deprese atd?nebo k cemu to cele je:-) kdybys mohl napsat , pro lidi, ktery nevi...
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      ok, umim, ale ocekaval bych od toho kdyz zalozim vlakno rict o co jde..to je fuk:) tak ja jdu googlovat a vlakno muzem zavrit :D
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      :) ted o tom je clanek v casopise svet na dlani, mozna ho najdete i online, ale vicemene to rika vse co se da vycist z ostatnich zdroju...
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Tak ja som tiež nevedel o čo ide a keďže ma to až tak nezaujalo, tak som jednoducho negooglil. :P Tiež som však celý čas rozmýšľal o čo ide... :f_biggrin:

Na čo je to ale vlastne dobré? Prečo sa to niekto chce naučiť? A ak to niekto z Vás dokáže, stojí to za to? Mne to teda zrovna dvakrát užitočné nepríde.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Zaujímavo to vyzerá, ale ja sny nemám :f_biggrin: :f_confused: Rieši toto cvičenie aj tento problém? :)
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      ja myslim, ze sny ma uplne kazdej, rozdil je pouze v tom, ze nekdo si je trochu pamatuje a nekdo vubec..treba aj ja muzu rict, ze si je nikdy nepamatuju. Nekdy se mi ale zda, ze se mi uz urcita situace podobne stala a tudiz verim, ze se mi o tom snad aj zdalo :) ale sny se zdaji kazdymu, jen je to v takove fazi spanku, ze o tom ani nevis
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Úprimne, roky som nemal sen :) Zo spánku nehovorím (potvrdené mojou priateľkou :f_biggrin: ) Neviem no, ja som tiež počul že sníva každý, ale už dlhú dobu proste večer zaspím a ráno sa zobudím. Medzitým iba tma :f_confused:
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      sny mas v urcite casti spanku rika se ji REM a kdyz se probudis v te casti spanku tak si ten sen pamatujes kdyz se probudis v nREM tak si ten sen jednoduse nepamatujes ..
      Sny ma uplne kazdy .. (kazdy tvor ktery spi) pomahaji nasemu podvedomi si urovnat informace ktere jsme ziskali ten den / tyden atd ...

Lucidni sneni je vsak sen ve kterem si uvedomis ze snis a muzes se tak vyrovnat se sebou prave pres to podvedomi ktere ti ten sen vytvari (mimo jine lucidne snit patri k osobnimu rozvoji) pokud mas z nekoho/ neceho strach, nebo mas deprese nebo cokoliv jineho tak se s tim muzes vyporad ve snu naucit se lucidne snit naucit se chapat sny atd .. vede s urcitou nadsazkou k lepsimu zivotu

:heart: pokud mas nocni muru a probudis se tak dost casto mas spatnou naladu
      :heart: kdyz se ti zda hezky sen a probudis se tak budes mit dobrou naladu =)

a zaverem napisu ze spime 1/3 zivota tzn 1/3 zivota nezijeme a mohli bychom ji vyuzit k poznani sebe sama = naucit se Lucidne snit .. :D (studoval jsem to asi 6 hodin dneska tak snad jsou vsechny informace spravne :D )
    • mykl1812
      mykl1812
      Zlato
      Registrace: 22.03.2009 Příspěvky: 396
      mam s tim nejakej zkusenosti, ted uz se na to nesoustredim, ale obcas se mi nejaky lucid sen stane (aspon na chvili nez se rozplyne).

Rada: spi treba 4.5 hodky (abys jeste nemel dost) --> vzbud se, zvedni se a za par desitek minut jdi znova spat (usnout by nemel byt problem).
      Pri tomhle stylu budes mit zivejsi sny, a i vetsi sanci na luciditu.

Dreamviews.com je velka komunita ohledne sneni. Jsou tam i vymysleny ukoly pro lucidni spáče,
      napr. ukoly na July

Basic Task i - Hug the first DC you see. Describe his or her reaction.
      Basic Task ii - Visit a beach and write your name in the sand.

Advanced Task i - Punch a President in the face (past or present). Bonus if you let him punch you back.
      Advanced Task ii - Swallow fireworks, then shoot them out of your mouth, fingers, or toes.

BONUS TASK!! - Jump into a volcano and stick your finger or a foot in some hot lava. Then drink some. Describe what happens.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      No, vypadá to jako řádná legrace :D Pokud to působí i dobře na mozek, tak proč né...

Zároveň děkuju všem za vysvětlení.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      dlouho sem neměl žádnej zlej sen, kdy sem se musel probudit. Až do doby, co sem četl tenhle topic .. díky :f_biggrin:
    • luciikk
      luciikk
      Stříbro
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,011
      paulis +1, wtf :D ?!
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      no way, dnes som si po velmi dlhej dobe rano uvedomil, ze sa mi nieco snivalo... :f_biggrin: