Blog: Challenge for Guissep

• Guissep
      Guissep
      Zlato
      Registrace: 29.01.2010 Příspěvky: 433
      Zdravím všechny pokerstrategisty!

Možná jste zaregistrovali (spíš ne, nedal jsem vám příležitost), že jsem se blog již pokoušel rozjet - neúspěšně (měl jsem problém zvládnout grind a přechod na 6max, natož vést blog :D )
      Takže toto je můj druhý pokus a teď už to nenechám padnout!

Je mi 23 let, jsem z Brna, kde také studuji VŠ a mezi hobbies patří především sport a poker, který hraju už delší dobu, ale až od loňského roku se tomu věnuji trochu více, započal jsem SnG, ale nakonec jsem se rozhodl usadit na CG.

Jak jsem již uvedl, v posledních dvou měsících jsem přešel na 6max CG a zakotvil zde na NL25 na hernách PokerHeaven a PKR. Samozřejmě se chystám stát se žralokem a zde to budu dokumentovat :)

V názvu blogu se objevuje challenge for Guissep - má to dva významy:
      a) výzva, zda-li dokážu vydržet a vést blog
      b) výzva v poker progresu, jestli se dokážu posunout vpřed
      Snad se mi alespoň jedno povede :D

Když jsem tak projížděl blogy ostatních strategistů, tak jsem zjistil dva své největší leaky a to jsem ani nezapnul stoly - plánování (resp. cíle) a hodnocení sessions (session review, analýza hráčů, analýza vlastní hry, apod.), což je první věc, na které budu muset pořádně zapracovat, pokud nechci zůstat mezi rybama...

Takže jdeme dřít, všem GL u stolů!
  • 186 odpovědí
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      První tři měsíce na 6max CG za mnou, byly plné studia (články, fórum a hlavně videa od coachů zde :s_thumbsup: ), volume taky slušný, ze začátku to šlapalo (došlo i na shoty NL50), ale říjen byl otřesnej - mindset v háji, Agame se kamsi ztratila, spews proti rybám na denním pořádku, hrál jsem si na Robina Hooda, ale bohatým jsem taky dával...No nic, to je minulost, s chutí do další práce!

Graf pro zajímavost:

Ta redline se mi taky nelíbí, ale v poslední době se to postupně trochu zlepšuje...
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Cíle pro následující měsíc jsou následující:
      a) 20k hand
      - to by asi neměl být problém, ikdyž jsem přešel na 4, max 5 (když jsou ryby zrovna online) tabling

b) profit cíl si nedávám, kvalita hry má moměntálně přednost
      - ale i přesto bych se v novém roce rád přesunul na NL50...

c) začít dělat session review!
      - nechápu, proč jsem ji doteď nedělal...

d) během ssn si značit všechny(!) handy, ve kterých jsem se byť jenom trošku ztratil
      - většinou na to zapomenu a pak jsem línej hledat v HH...budu si to muset vylepit velkým vedle monitoru

e) ujasnit si ještě poslední věci v preflop game
      - OR daná, teď si ještě pohrávám s myšlenkou 3b a xbetovaných potů proti agro villainům

f) když už jsem ta platina (depozit je mocná věc), tak shlédnout co nejvíce videí a věnovat se pilně studiu

g) zamyslet se, jak nakládat s rakebackem momentálně
      - tzn. brát jej jako winnings a dotovat tím bankroll (kráčet rychleji k vyšším limitům) vs. withdrawal. Jestli to budete někdo číst, jaký je váš názor na toto?

h) vždy naplánovat týden - rozvržení sessions, studia, apod.

No není toho málo, většinu už bych měl dělat automaticky, ale nebyl bych to já, aby to tak nebylo...tzn zautomatizovat si některé návyky a pozvolna řešit pouze hru!

Tak jdeme na to :)

• Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      GL, ať to šlape!
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Díky, tobě též! Jednou to těm rybám přestane docházet a budeš zpět na vlně :)
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Update:
      Měsíc začal a Guissep se rozhodl šlapat, nahráno cca 9k hand, bohužel runnouty byly tak strašný, že jsem na R foldoval jak zběsilej, viz spoiler, takže jsem BE...

CO: $34.57 (138.3 bb)
      Hero (BTN): $25.52 (102.1 bb)
      SB: $29.87 (119.5 bb)
      BB: $26.23 (104.9 bb)
      MP: $18.06 (72.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q Q
      2 folds, Hero raises to $0.62, SB raises to $2.11, BB folds, Hero raises to $5.15, SB calls $3.04

Flop: ($10.55) 4 3 Q (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($10.55) 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $6.75, SB calls $6.75

River: ($24.05) 6 (2 players)
      SB bets $17.97, Hero folds

Nicméně se hrou jsem poměrně spokojen, snažím se nedělat tolik spews a celkem se v tomhle ohledu držím.

Konečně jsem začal markovat handy, což mě nutí dělat alespoň malou session review, což mě hodně těší a začínám zjišťovat, kde dělám hodně chyb, asi tou největší je, že se snažím vybluffovat špatný hráče (když někdo neví, jak použít tlačítko fold, tak toho využít, ne ho nasypat!).

Video jsem shlédl jedno, což je poměrně málo na to, že je třetina měsíce za mnou, měl bych se tomu víc věnovat, protože si nejsem jistej, jestli dodělám platinu znovu...

Tento týden bude složitější na grind - zápas, seminárka a zápočet, zápas...z toho mi vychází neděle jako jedinej volnější den, takže toho budu muset využít na grind. Většinu času hodlám věnovat studiu a nalezení hand, které stojí za to postnout a ucházet se tak o sweatku v soutěži :)
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Týden se s týdnem sešel a dle předpokladu jsem toho nestihl moc nahrát...což mě uvrtalo úplně zbytečně ke starýmu zlozvyku a otevíral jsem moc stolů, což se pak projevilo v některých handách, které jsem nezvládl odehrát tak, jak by bylo záhodno...takže v konečném důsledku jsem opět téměř BE, ikdyž ze začátku měsíce to vypadalo na poměrně slušnej měsíc...

Jinak session review skoro nebyla, takže budu opět pracovat na tom, abych si to vtloukl do hlavy, stejně jako značení hand!

Během týdne jsem se ještě rozhodl pro ničení weak regů v případě jejich vysokého 3betu - IP rozšířit calling range a přehrát je postflop, jelikož jejich range bude obsahovat velmi mnoho airů (samozřejmě je potřeba vybrat rozumnou range a boardy). Bohužel pro tento týden dělali chlapci -EV calls a v SD mě beatnuli, nicméně se mi to poměrně líbí, otázka, jaké budou výsledky na nějakém rozumnějším samplu...

Tento týden bude trochu volnější, co se povinností týče, takže se budu věnovat pokeru o něco více opět. Vzhledem k budoucímu průběhu sessions jsem se rozhodl stanovit si nějaký pravidla, ale by to mělo zase trošičku vyšší level, here we go:
      a) před session projít pár hand na uvedení hlavy do provozu
      b) tableselect během celé session! (další pěknej leak, občas sedím u stolu se třema regama a tvářím se jako že nic)
      c) nastavení timeru na 1:15, poté alespoň malá pauza
      d) stop loss limit - 3 BI na session, 6 BI na den
      e) během session značit handy
      f) po KAŽDÉ session si ji projít a dělat si notes na hráče, ke své hře, rozebrat zajímavé handy

Taky bych chtěl postupně začít analyzovat některé hráče, na které už mám solidnější sample.

A na závěr - podařilo se mi vyhrát sweatku s Johnym, na což se dost těším!

Okey, to by bylo vše a jdeme opět dřít, GL všem!

• MichaelPasek
      MichaelPasek
      Bronz
      Registrace: 05.05.2013 Příspěvky: 189
      GL! budu sledovat :)
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      to MichaelPasek: též GL ;)

update: zjistil jsem, že určité lines, které jsem měl možnost shlédnout v platinovém obsahu na NL25 proti "regům" nefungují (bluffcatchování se second pair bez kickera je zajímavá play), ale tohle zjištění mě stálo jenom 9BI, takže pohoda :D asi je čas na návrat k fit/fold, dostat se výš a pak terpve začít se složitějšími věcmi... :D

Chystám se na velkou týdenní HH review, takže handjudges, těšte se, nebudete mě mít rádi :)

Jinak jsem objevil nesrovnalosti ve své preflop hře, takže návrat k základům a dorazit to, abych se k tomu již nemusel vracet! Do blogu jednoduše zanesu celkové preflop ranges a běda, jak se jima nebudu řídit (samozřejmě v default situaci)

Na závěr - už mě začíná trochu ničit HM2, pomalé a po vymazání části HH si ji stejně nějak obnoví a je dostupná a už vážně nevím co s tím...
    • plague44
      plague44
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 321
      Hodně štěstí ... bluffcatchováním apod. blbostma jsem taky odpálil část BR, než mi došlo, že to na NL25 nemá smysl. Jinak pěkný postřehy a cíle .. budu sledovat.
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Tak slibovaná týdenní session review nebyla, jelikož jsem se každej den potřeboval spíš uklidnit a zjistil jsem, že na PKR je docela problém se značením hand, lépe řečeno mi je to neoznačuje všechny...

Každopádně opět jsem odpálil pár BI, jednak za to můžou špatné runouty, ale také a hlavně moje špatná hra, se kterou jsem nebyl spokojenej. Tady pár postřehů, které se mi povedlo najít:
      a) play the fish - špatné, malé a málo value betů, příliš mnoho odsypáno při bluffech (toho bych se měl vyvarovat)
      b) přestal jsem 3betovat - a to tak, že extrémně, dříve to neslo slušný profit, tak se k tomu opět vrátit
      c) celkově jsem se trochu odchýlil od své preflop game, což bych měl též napravit

Další určitě přijdou až se dostanu k pořádně review, na kterou bych si měl konečně najít čas. Na tyto tři aspekty bych se chtěl zaměřit v tomto týdnu a měl bych si je trochu rozpracovat, abych se v tom cítil jako doma.

Tak pojďme opět pracovat!
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Měsíc začal výborně - jsem nemocnej! Takže jsem se poslední tři dny ke hře vůbec nedostal, což možná bude jenom ku prospěchu...alespoň teď mám víc času na poker, jelikož další povinnosti odpadly. Takto získaný čas se pokusím využít především k odpočinku, nauce o pokeru a grindění. Poslední session před těmito událostmi už byla znatelně lepší, sice jsem v preflop točkách AI prohrál 3 BI (30:70, 80:20, flip), přesto jsem skončil 2 BI v plusu (konečně! po dlouhé době).

Na základě posledního příspěvku jsem se rozhodl ustanovit si finálně preflop ranges, včetně defendu proti 3betům a uložit si je do Equilabu, kterej mi bude k dispozici během hry. Celkově jsem se zaměřil spíš na late pozice a blindy, UTG a MP jsem nechal hodně tight, jelikož se mi hra OOP moc nevyplácí. Teď už jenom zbývá určit si 3bet a calling range, což bude složitější, vzhledem k rozmanitosti jednotlivých hráčů, ale nějakej teoretickej default by se hodil...

V poslední session jsem se taktéž trochu víc zaměřil na fishky, uvědomil jsem si, že jejich hra je poměrně čitelná, čehož chce využít a řídit se tím, co mi přímo i nepřímo fish říká a nenasazovat si do hlavy brouky a pochybovat o síle jejich handy, když zrovna projeví agresi.

Objevil jsem pár neshlédnutých videí, které vypadají zajímavě, což napravím a podívám se, co nám coachové chtěi sdělit :) a už se taky těším na sweatku s Johnym, až mi řekne, jaká jsem vlastně ryba :D

Nicméně, zde jsou cíle na prosinec:
      a) počet hand - 30k

b) profit - skončit v zelených číslech (aby se neopakovali poslední dva měsíce)

c) session -> session review -> post hands to HJ forum

d) analyzovat svou hru nejen na základě c), ale i dalších - hledat chyby, které opakuji, někam si je poznačit a následně zpracovat

e) každý týden zanalyzovat jednoho rega (s dostatečným samplem)

f) věnovat se studiu - 1h/day - tzn. celkem 30h/prosinec

To by bylo snad vše, takže jdeme tento seznam čistit, GL at tables! :)
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Tak prosinec probíhá, Vánoce se blíží, doufám, že nebudu za Santa Clause a nebudu rozdávat...přesto ta vánoční atmosféra začíná doléhat i na mě :)

Bacha, je to hrozně chytlavý :D

Na začátku měsíce jsem měl sweatku s Johnym, která byla super, nahrál jsem si ji, abych se na ni mohl ještě párkrát podívat a začít aplikovat některé rady, co mi byly poskytnuty. Tímto ti Johny (a celému týmu, co poskytuje sweatky za postnuté handy) děkuji za možnost :)
      Nevím jak se mi to podařilo, ale začal jsem konzultovat handy a svou hru s Luckou, za což jsem hodně rád, protože je ochotná mi odpovědět na sebedebilnější otázku a moje hra tím roste. Dali jsme i HH review, která měla být původně na hodinu, ale nějak se protáhla až na 2,5 :D takže díky Luci, doufám, že ze mě nemáš nervy v kýblu :D

Nicméně zpět k progresu - handy naskakují pomalu, o svátcích to snad doženu. Každopádně po dlouhém přemýšlení a diskuzí s Luckou jsem se rozhodl shotovat NL50, nakonec to dopadlo tak, že jsem se tam přesunul, přes 50BI by mělo stačit. V případě špatného runu se samozřejmě jsem připraven přesunout na NL25.
      Za začátku to vypadalo, že mě to tam nechce, pokaždé preflop točený AK buď do KK nebo do AA, QQ preflop nikdy nebyly lepší preflop a dostal jsem pár suckoutů s KK (konkrétně do QQ a 64s - fish obv :D ). První preflop točku jsem vlastně vyhrál až předevčírem s QQ a to hned do dvou AK (jedno byla ryba, proto jsem se tam dostal :D ). Alespoň postflop se mi to dařilo držet, takže jsem BE, mírně v zelených...ale že bych viděl nějaký extrémní rozdíl mezi limity se říct nedá, jedině snad, že regové už schopni častěji 4bet bluffovat a odbarrelovat se do AI. Možná to taky bude hernou, přece jen PKR není v množství regů top :D

Bylo pár zajímavých hand, se kterými jsem si nevěděl rady, takže šli auto do HJ fóra. Určitě se tam objeví i další, jelikož jsem konečně začal trochu více dělat ssn review! No hurá, to ti to trvalo...

Celkově jsem zatím spokojenej s prosincem, možná i díky tomu, že jsem si jednu neděli dal MTT a satelity, kde se mi podařilo boostnout roll o 400 USD :)

Na Vánoce se chystám na dvě vážná rozhodnutí - jak to dál vymyslet se školou (objevily se na stávající určité problémy...) a druhé je kam se přesunout, jelikož i přes 30% rkb na PKR mě jejich soft, strašně ničí a navíc neukazuje karty v SD, kdy byl villain v pozici callera, což mě hrozně se*e. A samozřejmě grindění je jasnou součástí Vánoc.

Takže všem GL at tables!!! :)
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      Rok se s rokem sešel, je na čase updatnout. Nicméně bych se rád naposledy zastavil u roku 2013:
      První půlka roku byla ve znamení hokeje a zdraví, spíš zranění, takže na poker moc času nezůstávalo, pořád ale SnG docela šly. O prázdninách jsem se do toho trochu opřel a byl z toho extreme variance swing a po složitém přemýšlení jsem se rozhodl, že bych něco takového na vyšších stakes asi nerozdýchal, takže jsem se zhruba od půlky srpna přesunul na CG 6max, s BR na NL25. Hodně, slovy hodně studia, abych se to vůbec naučil hrát a z mizerných 25BI se nakonec stalo trochu víc (asi poslední hotrun ever, měl jsem jenom jeden minusovej den za první měsíc na CG :s_cool: ). Pak přišla super věc - větší komunikace s lidmi kolem pokeru a najednou jsem dostal ještě větší chuť do hry a všeho, co k tomu náleží. Po menším přemlouvání jsem se nakonec přesunul na NL50, kde jsem také ukončil předchozí rok a splnil si tak cíl.

Vyhlídky na letošní rok, tedy 2014, jsou následující:
      Měsíc po měsíci zlepšovat hru, přechody na vyšší limity si zatím nedávám, ono to přijde se zlepšenou hrou samo časem.
      Dát si vždy plány na následující měsíc, tzn počet hodin hry/studia/další
      Tento rok bude asi o něco volnější, se školou to je zbytečně složitý, takže to ani zmiňovat nebudu a proto se najde daleko více času na hru a uvidíme, kam se dostanu za první půl rok, pak změníme/přehodnotíme plány na zbytek roku.
      Od tohoto roku se začnu vracet ke svým předchozím postům a vyhodnocovat cíle/plány, co jsem zadal (doteď jsem byl asi moc línej :f_biggrin: )

Teď už plány na měsíc leden:
      :diamond: 90h hry
      :diamond: 20h studia/teorie
      :diamond: 2 sweatky
      :diamond: 2 HH review s někým povolaným (že Lucie? :s_biggrin: )
      :diamond: napostovat 60 hand do HJ fóra (2 na den)

Témata ke zpracování v oblasti teorie:
      :club: preflop ranges - je sice pěkný mít OR range, ale když nevím call/3b/vs. 3b, tak je to dost k ničemu, tzn konečně to doladit (škoda, že tenhle task tu mám už asi dva měsíce!!!)
      :club: postflop ranges vs. boards - nasimulovat si range a zjistit, které trefují jaký board (v tom občas docela plavu)

Zjistil jsem, že menší příprava na ssn pomáhá v ssn (jakej to objev), takže před každou ssn si udělám review z minulé ssn. Každopádně zjistil jsem, že vydržím hrát 1,5 až 2 hodiny v kuse ssn, aniž bych byl nějak unaven nebo hrál špatně, což je pozitivní, zlepšování mindsetu se zlepšuje. Hlavně už se ani nerozčiluju v průběhu minusové ssn, což beru jako největší pozitivum mého dosavadního studia.

No, bude toho dost, tak s chutí do práce. všem přeju krásnej Novej rok, hlavně to zdraví a ať to všem točí! GL všem! :)
    • Zabrda
      Zabrda
      Bronz
      Registrace: 12.05.2009 Příspěvky: 37
      Přidávám do oblíbených Pepo :D
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      to Zabrda: vitaj, doufám, že sis přechod na 6max nerozmyslel :)

jinak jsem se rozhodl pro změnu herny, PKR má sice krásnej rkb a soft pole, ale ten software mě ničil, čekat na pop-up 5 sekund vážně nechci, nehledě k tomu, že se to pak zaseká a nemůžu kliknout na buttony :f_biggrin: takže mě přivítala 24h poker session -5 BI, naštěstí jsem se rozhodl k tomu hrát i na Bossu, takže jsem tam tu session trochu zachránil...uvidíme jak to půjde dál, minimálně software mi přijde po těch dvou měsících na PKR jako nebe :f_biggrin:
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      proc nejdes na pokerstars :) stim softem by ses citil jako v raji :s_love:
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      to je pravda, ještě když k tomu člověk připočítá traffic, tak je to paráda, ale chci vyzkoušet platformy, než se definitivně někde usadím :) navíc 24h není zas tak špatnej

začátek ledna byl tragickej, už jsem se pomalu viděl zpět na NL25, ale nebyl čas věšet hlavu a obstojně jsem se vrátil na své pozice!
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      No a nehral jsi ted na starech 2 dny zpatky cca ?? Se mi zdalo ze jsem te tam zahledl na nl50 ? :) Jasny vyzkousej co se da a vyclearuj fdb :f_biggrin:
    • Guissep
      Guissep
      Zlato
      No mám tam pár BI, protože v některých momentech na těch menších hernách prostě není traffic, takže jo, byl jsem tam :)