Isiľdur

• Accountko
      Accountko
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 59
      Story 1
      Tož nazdar. Volám sa Johan ale u nás doma, vo Vyšnom Kelčove a hlavne v miestnej hospodke mi hovoria Isiľdur. Tož u nás to tak chodí, keď mladúch dosiahne veku 18 ide spoločne v sprievode svojho otca, deda, pradeda... do miestnej hospodky zvanej Krčma u Fera a tu si dožičí svoje "prvé" pivčo. Presne tak to bolo aj v mojom prípade. V spoločnosti mojho otca Izidora, starého otca Giordína a praotca Zoltána sme sa usadili hneď za prvý stol. "Tož nám k*rva dones zo štyri." Zareval Giordín. O pár minút neskor mi pred nosom pristálo vychladené pol litrové pivčo a všetci netrpezlivo očakávali moju reakciu. Samozrejme ako každý iní osemnásťročný junák z Vyšného Kelčova, ani ja som nepil pivo prvý krát, no chlapi sediaci pri spoločnom stole o tom samozrejme nevedeli. A ak by mi pred nos pristála vodka, fernet, borovička, hruška, malina, jablkovica, rum, koňak, whiskey, tequila, segedínska záparová pálenka, medovinka, čerešňovica, slivka, marhuľovica, višňovica, ríbezľovica, egrešovica... tváril by som sa taktiež ako alkoholový panic ale pristálo mi tu iba spomínané pivčo z ktorého som si odpil, usmial sa a všetci boli natešený. Ticho som sedel za stolom a chlapi sa o čomsi rozprávali. Obzeral som sa zo strany na stranu a pri stole stojacom v úplnom rohu krčmi som čosi zahliadol. "Čo to tam je." Ukázal som prstom a Zoltán mi riekol, že to chlapi z krčmi hrajú poker, vraj dnes je finále 3. ročníka Ožran Cupu. Nevedel som čo to poker je až dokým mi otec Izidor nepovedal pravidlá. "Hmmm, to z nie zaujímavo." Zamrmlal som si sám pre seba. Navrhol mi taktiež, že zajtra sa v Krčme u Fera koná vajcovka, blindy 1-2 slepačie vajcia, min. vklad 40 ranných vajec. Znelo to dobre, lebo naša rodina mala kurín so 70 sliepkami, čiže vyšiel vstup mne aj otcovi.
      Keď nastal druhý deň zúčastil som sa vajcovky. Dokopy prišlo 8 hráčov, spravili sme jeden stol a začali hrať. Išlo mi to v skutku výborne dokonca až tak dobre, že sa jeden chlapík sediaci oproti postavil, ukázal na mňa prstol a vykríkol: "Ty si Isiľdur!" Asi bol opitý, pretože po svojích slovách sa zatackal a dokonalou čelovkou drbol o stol. Od čašníčky, ktorá na moment prerušila hru, som sa dozvedel, že raz bol v miestnej krčme veštec a predpovedal príchod hviezdného pokrového hráča, ktorý sa raz preslávi ako Isiľdur!
      A presne od tohto momentu sa začal písať moj príbeh :)
  • 17 odpovědí
    • bustosoon
      bustosoon
      Bronz
      Registrace: 23.06.2013 Příspěvky: 133
      ahoj, až do ted jsem byl v tiltu...ale ted? :D
    • Opecz
      Opecz
      Bronz
      Registrace: 17.09.2009 Příspěvky: 465
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      aha...
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      :f_biggrin: pobavilo ma to teda :D
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      :f_biggrin: no chtěl bych vidět jak ty vajca hází do potu :D
    • Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      troll
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Treizee původně napsal
      troll
      A ja už som si myslel že to sa naozaj stalo :f_eek:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Tak na takovým materiálu jsem asi nikdy nejel :s_o:
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Bude druhý díl?
    • Accountko
      Accountko
      Bronz
      Jasné, dneska bude druhý diel Isiľdorovej cesty :)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      :D skvělý
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Pinny1990 původně napsal
      Tak na takovým materiálu jsem asi nikdy nejel :s_o:
      +1 :f_biggrin:
    • Accountko
      Accountko
      Bronz
      Pokračovanie
      Tož keď som uspel vo vajcovke v Krčme u Fera so ziskom 48 ranných vajec, začali sa vo Vyšnom Kelčove šíriť zvesti o príchode Isiľdura. Ľudia o tom neustále rozprávali, či malé deti hrajúce sa v piesku alebo staré babky idúce z kostola.
      „Počula si to Božidara, povera sa naplnila!“ Riekla jedna druhej. „Veštec neklamal, včera sa v krčme objavil ospevovaný Isiľdur!“
      Každý občan Vyšného Kelčova bol nadšený, pretože podľa veštby mal Isiľdur dokonca presláviť neveľkú dedinku a spraviť z nej putovné miesto.
      Tož bol som veľmi rád za takú podporu, ľudia za mnou prichádzali a pýtali sa ma, či zavítam na Orava Cup, ktorý sa mal konať už o pár dní. Pokrútil som hlavou, pretože podľa všetkého tam mal byť vstup zhruba tridsať evra ak počítam aj cestu vlakom tam aj späť. Ľudia si povzdychli a boli smutní, až na miestneho farárka Jeremiáša, ktorý mi navrhol, vraj by sme na nedeľňajšej omši mohli urobiť zbierku pre Isiľdurovu cestu. A tak sa aj stalo, babky hádzali päť, či päťdesiat evrovky, ostatní drobné mince.
      „Tisícsedemstodeväťdesiat štyri evra aj nejaké medené!“ Zahlásil Jeremiáš v sakristii po nedeľnej omši a držiac peniaze v rukách ako Glum z Pána Prsteňov svoj prsteň, mi len tak tak odovzdal dve bankovky v hodnote desať a dvadsať evra. Mal zvláštny výraz v tvári a čudne sa usmieval na svoju peňažnú trofej, tak som sa radšej nenápadne vyparil. Po zabuchnutí dverí som zo sakristie začul diabolský smiech nášho farára a tak som radšej pridal do kroku.
      Prišiel som domov, zbalil som si veci a hneď na ďalší deň som cestoval vlakom do Námestova. Bolo to šesťdesiat kilometrov a cesta trvala sedem a pol hodiny. Cestujúci tvrdili, že na slovenské pomery je to ešte prijateľná rýchlosť a to, že sa vlak na každej druhej zastávke „doj*ebe“ (ako povedal jeden pán), je celkom normálne. Nuž poviem vám to otvorene, boli to najhoršie hodiny môjho života. Vonku 42 stupňov, neklimatizované vagóny, okná sa nedali otvoriť pretože boli zapchaté žuvačkami a na tých kožených sedačkách sa ani nedalo sedieť lebo vám tak spotilo riť aj chrbát, žeby vás z toho mohlo aj drbnúť.
      „Chválabohu!“ Povedal som si sám pre seba, keď vlak dorazil o päťnástej hodine do Námestove. Vystúpil som , tašku som si položil na betónovú podlahu nástupišťa, otočil som sa a pomohol starenke, ktorá mala dva plné kufre bohvie čoho. Poďakovala mi a keď som sa obzrel späť, moja taška tam nebola. Videl som len starenku, ktorá bola odo mňa už pekných pár krokov a dve malé cigánčatá bežiace pred starou pani, v rukách mali voľajakú tašku a s každým krokom sa obzerali za seba.
      „Počkať k*rva.“ Prvý krát som zanadával a rozbehol sa za tými dvoma, ktorý po mojej reakcii ihneď pridali do kroku. Keďže kondíciou som sa mohol rovnať maniakovi, 24/7 hrajúcemu WoWko, hneď po desiatich krokoch som celý zadýchaný zastal. Nuž čo už, taška, obed, tekutiny, fotoaparát a teplé oblečenie boli fuč. Našťastie dvadsať evra na vstup do turnaja a spiatočný lístok ležali stále vo vrecku.
      „Turnaj!“ V tej chvíli som si spomenul, pretože jeho začiatok bol určený na šestnástu hodinu. Chválabohu, podľa slov jedného pána bola herňa vzdialená od stanice iba 15 minút cesty. Nuž dorazil som, mladá slečna si vypýtala dvacku a usadil som sa na jednej z desiatich stolov nachádzajúcich sa v herni!
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      náhodou se to dá číst :)
    • alpinko
      alpinko
      Bronz
      Registrace: 26.12.2010 Příspěvky: 820
      celkom zaujimave :D ale jedna vec ti tam nesedi do NO nechodi vlak :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      Accountko původně napsal
      Pokračovanie
      ...presláviť neveľkú dedinku a spraviť z nej putovné miesto.
      did you mean putnicke? :P
    • Accountko
      Accountko
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      Accountko původně napsal
      Pokračovanie
      ...presláviť neveľkú dedinku a spraviť z nej putovné miesto.
      did you mean putnicke? :P
      Yea :D Vidím putovné, čítam pútnické :D