BLOG: $50 -> $10 000; by-product happiness

• CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Registrace: 28.02.2012 Příspěvky: 19
      Zdravím všechny pokerstrategisty,

jmenuji se David a moje základní představení, ve kterém je něco málo o mojí pokerové "kariéře", si můžete přečíst jako součást akce "Učíme se vyhrávat". Na tomto blogu se budu naopak věnovat současnosti/budoucnosti. Doufám, že mi pomůže ve stanovování a hlavně dodržování cílů (tím, že budu mít jakousi sebereflexi co jsem si napsal včera, před týdnem, minulý měsíc...), to mi také určitě pomůže udržet lepší mindset a také tilt na uzdě (s vědomím, že někdo může všechno tohle číst a sledovat si snad rozmyslím, než udělám nějakou blbost viz. níže).

Už několik týdnů jsem si říkal, že by bylo určitě +EV si založit blog a dělit se s ostatními o stinné i světlé momenty mojí pokerové cesty. Jejím cílem by mělo být pokoření $10k hranice, jako to už dokázal Cornie a pár dalších v jeho challenge. Kdybych to udělal už dřív a pořád o tom jen nemluvil, možná bych dokázala předejít tomu, co se stalo před dvěma dny (zmínka o tom je i v mém představení, ale pro ty co by je třeba nečetli). Měl jsem asi dvoudnní downswing + mě rybka obrala o několik BI v krátkodobém sledu a to vše vedlo k tomu, že jsem na tiltu šel točit hned o pár limitů výš, navíc zoom :f_mad: = jsem totální fish a asi to bylo potřeba, abych se někam pohnul.

Tohle tedy vedlo k založení mého blogu a teď už k budoucnosti. Hlavním cílem je pokořit onu hranici $10k, to je však běh na hodně dlouhou trať a bze dílčích cílu by se mi to určitě zdálo nekonečné. Takže hlavním cílem teď bude do začátku školního roku (cca půlka září) shotovat, nebo v lepším případě už se usadit a hrát na nl10 + si stanovovat cíle studia/odehrané volume/...

Ještě něco málo k tomu co budu hrát a jaký mám roll.
      Typ hry: nl5 SH
      Počáteční BR: $51,10
      Je to trochu aggroBRM, ale nl2 hrát nechci, pokud přijde série badbeatů, není problém nabít dalších 50$

Nechtěl jsem znovu hrát, dokud si nezaložím tento blog, ale včera už jsem to nevydržel a šel na chvilku točit nl2 pro odreagování, tak přidám i první minireport, který bych označil jako "Den 0" :f_biggrin: :

Session(s):
      :spade: 104 minut(1 254 hands): +$9,22

Aktuální BR: $60,78
      Celkový profit: +$9,68 (trefil jsem nějaký cca 1000. místo ve 100k Privilege freerolu za $0,46)

Plán na tento týden:
      :diamond: Projít si poznámky k článkům doporučených pro nl2 od Cornieho
      :diamond: Shlédnout Twinnovi videa "Twinn jako raiser v pozici" a "Twin jako raiser mimo pozici" a Cornieho videa o hře s AA/KK/QQ
      :diamond: Odehrát do konce týdne alespoň 10 000 hand
      :diamond: Denně vložit min. 3 handy do HJ fóra + 3 cizí okomentovat
      :diamond: Každý herní den nebo dva napsat report na blog
  • 16 odpovědí
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      První hrací den na nl5 probíhal celkem v klidu, až na jeden spot kde rybce došla runner runner flush. Jinak se za těch cca 1500 hand nestalo nic zajímavýho, všechny ostatní spoty byly tak do 3$ všechno standard...

I přes trošku smůly jsem nakonec skončil v plusu a jsem happy :f_biggrin:

Bohužel mi doma nejel dva dny internet, ale snažil jsem se nahrát něco aspoň u kamaráda jen na ntb.

Session(s):
      :spade: 70 minut (521 hands): +$5,04
      :spade: 52 minut (524 hands): +$1,03
      :spade: 88 minut (521 hands): -$1,90

Aktuální BR: $66,43
      Celkový profit: +$15,33
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Dneska jsem konečně shlídnul video od twinna jako raisora v pozici (jednou dopoledne v práci jen tak a pak doma pořádně znovu) a musím říct, že je to suprovej materiál. A těším se na zítřek na mimo pozici, která je o hodně těžší zahrát podle mě, takže mi to pomůže ještě víc, pokud to dokážu pobrat :f_grin:

Po shlédnutí jsem šel nabrané vědomosti hned ozkoušet v praxi.

Session(s):
      :spade: 51 minut (285 hands): -$3,00
      :spade: 57 minut (505 hands): +$3,76
      :spade: 42 minut (459 hands): +$3,85

Aktuální BR: $71,04
      Celkový profit: +$19,96
      Během první session jsem nejspíš přehrál jednu handu a stálo mě to celý stack (přiložena ve spoileru). Nebýt toho tak by ten výsledek za dnešek byl mnohem hezčí (i když to volume je strašně malý, takže žádná moc vypovídací hodnota, ale potěšilo by to :f_biggrin: ). Celkově se mi teď vůbec nedaří nahrát nějaký slušný množství hand, protože mám dost povinností i mimo poker :f_frown: , od kterých bych se postupem času chtěl ale díky pokeru odpoutat, tak snad to vyjde.

Po odehrání těchto tří sessions jsem měl domluvený tenis, u kterého nás zastihla bouřka a tak se šlo na chvíli do hospody. Abych tam však neseděl jen tak, vzal jsem si s sebou aspoň ntb a po dvou pivech se šel analyzovat poker. Věřím že tímto se nám úsudek moc nezastřel, protože se nám podařilo objevit zase pár chyb v mojí hře.

Týdenní plán se mi zatím daří docela plnit, až na to volume, ale to se mi snad podaří trochu zlepšit přes víkend.

Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 6 players -
      View hand 2278993

BTN: $4.66 SB: $5.02
      Hero (BB): $5.30
      UTG: $5.78
      MP: $2.45
      CO: $4.25
      Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with A :diamond: Q :diamond:
      UTG raises to $0.12, 4 folds, Hero calls $0.07
      Flop: ($0.26) T :diamond: 9 :diamond: J :heart: (2 players)
      Hero bets $0.20, UTG raises to $0.40, Hero raises to $0.80, UTG raises to $2.20, Hero raises to $5.18 all in, UTG calls $2.98
      Turn: ($10.62) 4 :club: (2 players - 1 is all in)
      River: ($10.62) A :spade: (2 players - 1 is all in)

CO shows K :spade: Q :club:

EDIT: špatně se mi zkonvertovala handa a nebylo vidět co měl villain
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players

CO: $4.05 - VPIP: 21, PFR: 17, 3B: 0, AF: 1.0, Hands: 29
      Hero (BTN): $6.52 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2.4, Hands: 40335
      SB: $3.14 - VPIP: 37, PFR: 24, 3B: 11, AF: 3.6, Hands: 82
      BB: $5.42 - VPIP: 12, PFR: 11, 3B: 0, AF: 2.3, Hands: 98
      UTG: $13.52 - VPIP: 57, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0.8, Hands: 37
      MP: $5.00 - VPIP: 16, PFR: 13, 3B: 6, AF: 3.2, Hands: 542

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with J :spade: K :diamond:
      UTG calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, UTG calls $0.15

Flop: ($0.47) 7 :diamond: T :diamond: K :heart: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.35, UTG calls $0.35

Turn: ($1.17) 8 :diamond: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.55, UTG calls $0.55

River: ($2.27) K :club: (2 players)
      UTG bets $1.70, Hero calls $1.70
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      V sobotu jsem musel do práce dopoledne i odpoledne, měl jsem čas jen kolem oběda takže jsem rychle projel všechny nové handy v HJ fóru a odehrál, tentokrát celkem dlouhou, session.

Session(s):
      :spade: 139 minut (1344 hands): +$1,20

Obrovská chyba této session nastala v jedné z posledních hand kdy mi po dvou hodinách konečně přišli esa. Už jsem se zvedal od rozpadajícího se stolu, když v tom se tam objevili, říkal jsem si: "Krása aspoň zase pár centů nebo i dolárků +" a nakonec jsem to přehrál jako největší fish :f_mad: vůbec nehcápu proč jsem to na T nezahodil..

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 3 players

BTN: $4.70 - VPIP: 23, PFR: 19, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 52
      Hero (SB): $7.67 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2.4, Hands: 40335
      BB: $4.00 - VPIP: 30, PFR: 17, 3B: 13, AF: 1.3, Hands: 23

Pre Flop: ($0.07) Hero is SB with A :diamond: A :club:
      BTN raises to $0.10, Hero raises to $0.30, BB calls $0.25, 1 fold

Flop: ($0.70) 2 :heart: 8 :diamond: 4 :heart:
      (2 players) Hero bets $0.45, BB calls $0.45

Turn: ($1.60) 7 :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.95, BB raises to $2.20, Hero calls $1.25

River: ($6.00) 4 :spade: (2 players)
      Hero bets $3.85, BB calls $1.05 all in

Final Pot: $8.10
      Hero shows A :diamond: A :club:
      BB shows 7 :spade: 7 :club:
      BB wins $7.76 (Rake: $-2.46)
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Myslel jsem si, že neděle se ponese v duchu grindu, ale dopolední práce mi to zase úplně nedovolila. Jen co jsem se však dostal domů, pročetl jsem si nové handy v HJ sekci NL5ky, popřemýšlel o nich aby se mi nastartoval mozek a šel jsem ke stolům.

Odehrál jsem dvě (podle HEMu však jenom jednu dlouhou) session, kde jsem hned na začítku první dostal jeden bad-beat po, podle mě, docela dobrém readu soupeře (ve spoileru). V druhé session se však variace otočila zase v můj prospěch kde jsem proti maniakovi callnul AI s tím, že "zase chytil nějakej pár/silnou draw a tlačí" a naštěstí se na mě usmálo štěstí. Chvíli po této handě jsem si odsedl, protože jsem se cítil trochu rozhozeně (naopak při prohrání té první handy s 90%ty na výhru mě nerozhodilo skoro vůbec, což mě potěšilo - teda jen ten mind set, to že na mě variace vystrkuje prdel se mi nelíbilo,.. ale ovládal jsem se a hrál dál :s_cool: ).

Při session review jsem zase odhalil plno dalších chyb, např. když jsem se min-raisem na flopu snažil vystrašit soupeře jakože mám set, no a byl z toho hned spálenej asi dolar a půl po soupeřově pushi :f_mad: . A když to vidím tak se snažím vrýt si do hlavy tu situaci a příště se tomu vyhnout a počkat si na lepší příležitost.

Session(s):
      :spade: 214 minut (1862 hands): +$9,20 - kdybych to měl rozdělit na ty dvě tak první byla cca na nule a v druhé ty winnings.

(Poker Stars) $5.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday, August 11, 08:18:08 ET 2013 Table Comacina VII (Real Money)

Seat 5 is the button
      Seat 1: Player1 ( $4.50 USD ) - VPIP: 38, PFR: 34, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 100
      Seat 2: Player2 ( $6.84 USD ) - VPIP: 24, PFR: 14, 3B: 3, AF: 0.0, Hands: 174
      Seat 3: Player3 ( $4.97 USD ) - VPIP: 10, PFR: 6, 3B: 5, AF: 0.6, Hands: 161
      Seat 4: Player4 ( $5.07 USD ) - VPIP: 7, PFR: 5, 3B: 2, AF: 1.5, Hands: 165
      Seat 5: Player5 ( $5.01 USD ) - VPIP: 14, PFR: 11, 3B: 0, AF: 1.0, Hands: 90
      Seat 6: Hero ( $6.06 USD ) - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2.5, Hands: 42197

Hero posts small blind [$0.02 USD]. Player1 posts big blind [$0.05 USD]. **

Dealing down cards ** Dealt to Hero [ K :heart: K :diamond: ]

Player2 folds, Player3 raises to [$0.15 USD], Player4 folds, Player5 folds, Hero raises to [$0.45 USD], Player1 folds, Player3 calls [$0.30 USD]
      Preflop podle mě standard.

($0.95) Dealing Flop ** [ 9 :club: , 3 :diamond: , 3 :spade: ]

Hero bets [$0.60 USD], Player3 raises to [$1.70 USD], Hero raises to [$4.52 USD], Player3 calls [$2.82 USD]
      Flop Cbet ciste pro value, trojku ve své 3bet calling rangi snad nemá a jednu streetu mi callne i s AK, AQ, KQ, TT-QQ. Přichází však raise, tak začnu tankovat nad tím co tady může mít a podle mě 99 by si callnul a nechal mě odházet, AA/KK by 4betoval preflop a tak mu zbývá v rangi nějaké A9s, kterého se nechtěl pustit preflop a TT-QQ(možná KK ale to by spíš 4betoval podle mě). Takže jsem se rozhodl hned pro push, nechci vidět na turnu žádnou vysokou kartu která by ho mohla zastavit v akci.

($9.99) Dealing Turn ** [ 7 :heart: ]

($9.99) Dealing River ** [ 9 :spade: ]

Hero shows [K :heart: , K :diamond: ]
      Player3 shows [9 :heart: , T :heart: ]
      No, to co otočil mě docela překvapilo, ale nic s tím nenadělám. Poznámka a hraju dál.

Player3 wins $9.58 USD from main pot
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Plnění týdenního plánu:
      :heart: Projít poznámky k nl2:
      Bohužel, jsem si před formátem a následným recoverem notebooku jsem si sice zazálohoval databázi HEMu, ale na poznámky jsem zapomněl. Takže tento jsem splnit nemohl. Naštěstí to byly jen výpisky ze základních článků, ve kterých jsou příklady docela jasné. Po recoveru jsme si založil nový "deník" přímo na externím disku aby se chyba nemohla opakovat :f_grin: a zaměřuji se teď spíše na videa, které jsou podle mě přínosnější díky komentářům thought procesů coachů (zatím hlavně od twinna a cornieho).

:heart: Videa:
      Od Twinna jsem stihl obě, raisora v pozici i mimo, a obě mi hodně daly. V pozici hlavně věci o pot kontrole a taky přemýšlení v rangích soupeře (to platí samozřejmě i mimo pozici) např. to kdy villain calluje preflop a na dry flopu jde chcek-raise a nic nereprezentuje. Z videa kde twinn ukazuje handy ze hry mimo pozici jsem si určitě všiml věci, která je důležitá a já ji moc nepoužíval a to bet-fold, nastavovat si sizing jaký vyhovuje mě a ne aby soupěř vsázel nějaký pot bety (ať už na riveru nebo už na turnu).
      Od Cornieho jsem stihl jen AA a KK, i když ty jsou z těch "jednodušších", ale stejně se ještě musím naučit je nepřehrávat, jak dokazuje můj poslední příspěvek :f_mad: . Hru s QQ proto přesouvám na příští týden (co dalšího napíšu v cílech na další týden).

:heart: Počet odehraných hand jsem taky nesplnil což je podle mě úplně strašný, protože 10k hand není žádnej zázrak (sice mi doma dva dny nejel internet ale i tak.. :f_confused: ).

:heart: HJ jsem se taky nevěnoval jak jsem měl, nevložil jsem ani jednu handu, ani žádný koment :f_mad: , alespoň jsem každý den před session pročetl všechny nové handy, ale do budoucna bych se chtěl dokopat k aktivnímu zapojování se.

:heart: Jediný bod z mého plánu který se mi povedlo spolnit na 100% je psaní blogu po každém herním dni, tak aspoň to..

Aktuální BR: $81,44
      Celkový profit: +$30,34
      Celkový počet hand: 7 752

Plán na tento týden:
      :diamond: Video od Cornieho s QQ, které jsem nestihl minulý týden + jeho dvě videa o KK a od Twinna všechny tři díly hry z blindů a 1. díl jeho nové série o Herním plánu

:diamond: Cílové volume se mi minulý týden taky nepodařilo splnit takže laťka zlstává na 10k, i když do budoucna bych chtěl mít minumum za měsíc tak mezi 12-15k to se ještě uvidí

:diamond: Zapojit se aktivně do HJ fóra!! tohle je podle mě strašně +EV, čekám, že mi to zase posune myšlení dál a budu si to mnohem víc pamatovat, než když jen pasivně projíždím handy, ale nikde nepublikuji svůj názor

:diamond: S blogováním se zatím taky nic nemění, postovat každý herní den nebo dva

:diamond: Bonusový bod si dávám tak nějak volně, nemusí být do týdne, ale chtěl bych si koupit nějakou knihu o pokeru. Něco co bych si mohl číst třeba v autobuse, nebo si vzít s sebou když jedu někam kde nemám po ruce notebook/internet. Neměl by někdo (pokud to tu někdo vůbec čte :f_eek: ) nějaký dobrý tip? Případně to nemusí být přímo o pokeru, ale aby to bylo nějak spojený.. např. něco s mindsetem atp.

graf
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      První den nového týdne to zase přišlo, dlouho žádná akce, karty moc nechodili a já sklouzával k TILTu X( , calloval jsem ja knejvětší station, snažil jsem se na riveru utrhnout několik potů (samozřejmě na tomhle limitu to nejde a villain mi callne klidně top pár queen se 7mičkou kickerem :f_confused: ), a celkově jsem ot hrál strašně fishy.. snad už se mi to nestane a nebudu takhle zbytečně odpalovat peníze, disciplína je pro mě zatím nejtěžší..

Tady je výsledek - session(s):
      :spade: 117 minut (1082 hands): -$12,02

Po tom, co jsem session už raději ukončil, jsem si ji jen tak zběžně prošel a našel $11,30 totální spews :f_mad: takže takhle doufám nikdy více..

Potom už jsem nehrál, řekl jsem si že to s takhle rozhozeným mind setem nemá cenu a radši se půjdu odreagovat k filmu a zkusím to znovu zítra.
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Registrace: 30.06.2013 Příspěvky: 354
      Ahoj, veľmi dobre sa mi zatiaľ číta tvoj blog :) budem sledovať aj naďalej! Drž sa! A z tej poslednej session si nič nerob. Takých ešte bude :P veľmi dobre, že si si našiel a priznal chybu, teraz ju už hádam nebudeš opakovať. A neboj sa, zodpovednou hrou to vytiahneš raz dva späť :)
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Tak jsem si trochu spravil chuť a tento den jsem skoro celou ztrátu z minulého umazal (i když tam zase bylo asi $7 spews, ze které bych si nejraději nakopal :f_mad: , mohl jsem už být zase o krok blíž prvnímu většímu cíli - dostat se na nl10).

Ještě před včerejším hraním jsem shlídnul první díl twinnovi nové série o preflop gameplan. Jeho open range mě docela překvapila, ale reasoning mě přesvědčil o tom, že bude patrně lepší než ta standardní, takže to budu zkoušet hrát podle tohoto. Co mě potěšilo je, že moje defending range se celkem shodovala s udávanou ve videu, akorát já moc neřešil z které pozice přijde 3bet: Říkal jsem si, že z které pozice přijde je docela jedno, protože všichni oponenti by měli tušit, že moje open range na UTG bude dost úzká (většina lidí na mikros však asi nauvažuje v rangích a tak tento předpoklad bude asi špatně :D ). Celé video jsem si pořádně opoznámkoval a přepsal do ntb a až potom šel hrát.

Hrál jsem tentokrát konečně nějaký rozumně dlouhý sessions a zbytečně se u toho nedržel i přes únavu. No dopadlo to celekm fajn, ale jak už jsem psal, mohlo mnohem líp..

Session(s):
      :spade: 71 minut (449 hands): +$8,23
      :spade: 18 minut (200 hands): +$0,05 mega winnings :s_biggrin: (session jsem musel přerušit kvůli práci)
      :spade: 84 minut (670 hands): +$0,04 monsterrr win :s_biggrin: ($7-8 spews, už jsem prolomil i strop total winnings, ale pak to zase odhodil :f_mad: )

Progress tento týden:
      BR na začátku týdne: $81,44
      Aktuální BR: $77,72
      Profit tento týden: $-3,72

vonHarmani: Díky za návštěvu a první ohlas :) už jsem si všiml pár tvých hand v HJ fóru a tvůj blog jsem taky v rychlosti proletěl. Jak máš opoznámkované to video, tak mám něco dost podobnýho v ntb :D . A dík za podporu, ztráta z pondělka už je skoro smazaná :s_cool: měj se a gl u stolů, snad se co nejdřív taky dostanu na nl10 :s_biggrin:

Přikládám handu, která je ze včerejška asi nejhůř zahraná (měl jsem rozhodně zahodit na ten minraise na flopu, a jak mi poradil kamarád, kterému jsem handu ukazoval, spíš jsem měl jít rovnou check behind na takovém flopu proti loose fishy.. ach jo s takovými leaky se ten limit bude porážet špatně :f_mad: )
      Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 5 players

Hero (BTN): $8.50 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2.5, Hands: 44598
      SB: $9.70 - VPIP: 14, PFR: 8, 3B: 0, AF: 2.2, Hands: 154
      BB: $4.56 - VPIP: 44, PFR: 25, 3B: 9, AF: 4.0, Hands: 52
      UTG: $5.66 - VPIP: 60, PFR: 25, 3B: 20, AF: 4.0, Hands: 20
      CO: $5.78 - VPIP: 19, PFR: 16, 3B: 3, AF: 0.3, Hands: 162

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with A:heart: K:spade:
      UTG calls $0.05, CO raises to $0.20, Hero raises to $0.60, 2 folds, UTG calls $0.55, 1 fold

Flop: ($1.47) 9:heart: 3:club: 8:heart: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.05, UTG raises to $2.10, Hero calls $1.05

Turn: ($5.67) 5:heart: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: ($5.67) A:diamond: (2 players)
      UTG bets $2.96, Hero calls $2.96

Final Pot: $11.59
      Hero mucks A:heart: K:spade:
      UTG shows 6:heart: J:heart:
      UTG wins $11.11
      (Rake: $0.48)
    • aiiie
      aiiie
      Bronz
      Registrace: 18.11.2012 Příspěvky: 207
      Čau,

taky držim palce sice se vídáme každý den, takže reporty mám z první ruky, ale diskuzi tady mohu podpořit taky :s_cool:

:club: Musim souhlasit ohledně toho twinnova videa fakt +EV
      :club: Když to takhle půjde dál tak si na NL10 zachvíli, těm - session se nevyhneš :f_biggrin:

GL&HF
    • Tehbey
      Tehbey
      Bronz
      Registrace: 11.10.2008 Příspěvky: 1
      Už dlouho nic nebylo, to je ale flákač tenhle ten hráč. :D
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Můj blog se na nějakou dobu zasekl a s ním vlastně celý můj progress. Nebyl jsem ty cca tři týdny schopný nic moc nahrát, ani jsem neměl náladu studovat. Příčinou toho byl z části určitě i rozchod s přítelkyní po kterém jsem se sebral a odjel na dva týdny do řecka. Měl jsem sice v plánu hrát a pokračovat nějakém pokerovém pokroku, ale místní wifi, která fungovala jen když se jí chtělo, mě od toho odradila a tak jsem se jenom flákal. Po příjezdu zpátky na mě čekaly nějaké pracovní povinnosti v rámci rodiny. Takže jsem měl náladu tak občas si zahrát, ale byla to spíš tak jedna hodinová session denně pro zábavu (navíc jsem se pořád motal kolem nuly takže ani nadšení ani zklamání, prostě takové nic..)

Po dnešní, zase jediné a krátké, session jsem se tohle rozhodl zlomit. Odhodlal jsem se konečně ke kroku, který jsem chtěl udělat už dříve. Na nl5 jsem se často přistihl, že hraju i hodně unaven a občas i s myšlenkami, že tohle nejsou nic moc peníze.. když to progamblím tak mi to nevadí. Vždy jsem potom byl nasraný sám na sebe, když jsem udělal hodně špatný call, protože "to už bylo jen za $2" a po podobných situacích. Takže jsem se rozhodl konečně vzít větší obnos peněz, kterého si snad budu vážit a nabil si $250 na PS (zároveň můžu využít reload bonusu, který však nemám v plánu nějak nahánět, stihl bych ho vyclearovat i s hraním jen ob den) a mám v plánu začít hrát nl10, ponořit se pořádně do studia a HJ, prostě tomu následující měsíc obětovat většinu svého volného času a někam se posunout. Měl jsem vždycky problém s čímkoliv začít, ale když už se rozjedu tak je mi pak líto jen tak skončit a odvedenou práci "zahodit".

Takže jsem si vymyslel plán na příštích 30 dní:

:diamond: V průměru za den minimálně 2h hraní a 2h studia přičemž =>

:diamond: hrát budu nl10 na čtyřech stolech a ne víc, abych o handách stíhal pořádně přemýšlet, s tímto safe BR (aktuálně $301,96) a pokud bych spadl na $200 tak přejdu zpátky na nl5 s tím, že už snad budu mít náladu hrát a s pokerem nepřestanu "jen tak"

:diamond: a ze studijních materiálů bych si chtěl hlavně zažít twinnovi range podle jeho herního plánu a dokonale je ovládat při hře, o dalších prostudovaných materiálech budu průběžně informovat

:diamond: navíc si každý den (nebo i před každou session, když bude co) projít všechny nové handy v HJ sekci odpovídajícího limitu, přemýšlet o nich a tam kde budu mít i konstruktivní nápad tak ho i napsat a zjistit reakci od hand judge + vkládat vlastní handy se kterými si nebudu vědět rady

:diamond: ozvat se na blogu každý nebo každý druhý den a k reportům přidávat nějaké zajímavosti ze hry např. handy, u kterých jsem zkoušel "něco" vymyslet.. to se uvidí časem, co bude stát za to

:diamond: jako úkol navíc mimo poker bych chtěl i znovu začít s nějakým pořádným cvičebním plánem, protože fyzická kondice jde určitě ruku v ruce s psychickou a myslím, že mi to pomůže k lepšímu mindsetu u pokeru

odpovědi mým skalním fans :s_biggrin: :
      aiiie: drž palce dál, dík za podporu, je to pro mě dost motivační dívat se na to, kolik toho děláš ty a já že se akorát flákal, snad tomu dokážu v následujících dnech taky tolik obětovat a někam to se mnou konečně povede :f_mad:

Tehbey: tenhle koment není zrovna přínosem pro hru, ale je aspoň trochu motivační, když se mi tu takhle vysmíváš.. takže díky a následující měsíc jdu na to :s_thumbsup:

Tak, vše jsem si hezky namyslel a od zítřka začínám dřít!! Všem co se tu zastaví přeju štěstí u stolů a klidnou hlavu :s_cool:
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      První den se mi podařilo splnit všechny předsevzaté cíle. Odehrál jsem asi 3,5 hodin a v rámci studia jsem si zpracoval range z twinnových videí o game planu až po SB v excelu, pro UTG jsem si pak video pustil znova a vypsal poznámky o myšlenkových procesech proč ty které handy chceme jakým způsobem zahrát (toto mám v plánu i pro ostatní pozice postupem času). Navíc jsem si před každou session procházel HJ fórum. S přestup na nl10 je nového materiálu spousta a tak jsem začal 5 stránek pozadu s tím, že až se dostanu do "současnosti", tak chci psát komentáře k ještě nevyhodnoceným handám a vkládat i svoje handy, které mezitím nasbírám.

Po prvním dni jsem sice asi -30 dolarů, ale nejsem z toho nijak znechucený. Zvykám si na nové range, které budu muset trochu upravit, protože určitě nejsem schopný uhrát profitabilně všechno co twinn (např. 50% open raise na BTN). Budu rád, když se prvních pár dní budu motat kolem 0 na novém limitu s novými rangemi, případnou ztrátu by mi snad mohl pokrýt reload bonus. Na konci měsíce bych už však chtěl vše mít v hlavě srovnané, open raise range klikat "bez přemýšlení" (samozřejmě se budu dívat co mám an stole za soupeře, ale standard bych chtěl dávat z hlavy a nekoukat do tabulek) a i defending range mezi jednotlivými pozicemi mít zvládnutou a hlavně pochopit myšlenkové procesy vedoucí k jejich určení.

Pokud by někdo měl zájem, tak ve spoilerech přikládám výpisky z preflop plánu pro UTG pozici a odkaz na soubor s rangemi v excelu dle twinna (BB zatím samozřejmě chybí)

Hra z UTG:

Otevíráme jen handy s dobrou hratelností post flop OOP. Musíme si však dávat pozor například u KTs, QTs při hitnutí top páru. V range jsou zařazené i nějaké nižší suited connectory, aby nás ostatní nemohli exploitovat na tom, že přijde board 9high tak že nás prostě netrefí.

Pokud náš open raise z UTG někdo re-raisuje, tak jsou to většinou value 3bety se silnými kominacemi. Hlavně proti pasivnějšímu hráči už většinou čelíme prémiovým handám (čehož můžeme využít pokud máme AA/KK a fastplaynout) a naše defending range by měla být hodně úzká. Pokud budeme s tímto hráčem deep, tak si můžeme callnout i 99-JJ na set mining. Proti aggro hráčům naopak můžeme fastplaynout už i QQ (občas i JJ a TT proti úplným maniakům) a stacknout se. Také využíváme 4bet bluffy s kombinacemi z naší dolní hranice defending range callem.

Když by se to trochu zobecnilo, tak:
      pokud nás někdo 3betuje, tak čím víc je tento hráč blíže k BTNu, tím se trošičku otevírá naše defending range (protože hráč např. na MP má za sebou ještě mnoho hráčů co se můžou vyjádřit a tak nebude 3betovat tak light jako hráč na BTNu), mnohem více však záleží na procentu 3betů (pozor na velikost vzorku!!) a jak je hráč obecně agresivní. Proti blindům pak můžeme hrát dvěma způsoby, buďto budeme mít super úzkou range a AA/KK budeme hrát většinou 4bet-callem anebo budeme AA/KK pouze callovat a celkovou calling range proti blindům můžeme trochu rozšířit (samozřejmě zase s ohledem na typ hráče, který stojí proti nám)

Preflop range dle Twinna:

ranges

Zůstane to tam sice jen asi měsíc, ale stejně budu doplňovat ještě BB a pak to sem postnu znovu. Navíc si některé range chci přepracovat jak už jsem zmínil předtím, protože si nemyslím, že bych se svými zkušenostmi dokázal uhrát např Q2s proti průměrnému regovi profitabilně.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      K tej tvorbe ranges btw. To neznamená, že teraz si videl sériu videí od človeka, ktorý má skúsenosti s tými ranges a vie ich hrať, že ich vieš hrať aj ty. Treba postupne po kúskoch robiť tieto zmeny v svojej hre, lebo ti to skôr uškodí, ako pomôže (etc otváral si doteraz 30% na BU, tak to zvýš na 40% 1. týždeň, a keď sa budeš cítiť comfortable, tak pridaj ďaľších 10%). Ide o to, že si nikdy tie range predtým nehral, tak ťa to môže vyviezť z tvojej comfort zone. Najlepšia vec, čo môžeš spraviť, je postovať čo najviac rúk do HJ fóra, v ktorých si sa necítil comfortable. Nové ranges = nové spoty.

GL
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Ahoj Zeltzn1,

díky za reakci, já právě určitě neplánuju přesně dodržovat tyto range, a to z toho důvodu co jsi uvedl - nedokážu je zahrát profitabilně. Z twinnových rangí se zatím snažím přebrat hlavně ty defending range, které jsem měl podle mě zbytečně moc úzké a například proti aggro hráčům jsem skoro vůbec nepoužíval 4bet-fold bluff což byl určitě velký leak. Taky jsem začal používat jeho open raise range z UTG a MP (procentuálně jsem je měl zhruba stejné akorát já jsme tam otvíral všechny PP a žádné nižší SC než KQs na UTG a na MP max QJs, tady má twinn ty range určitě vymakanější a troufnu si tvrdit, že je dokážu uhrát), na CO jsem měl tu range zhruba stejnou a naopak z BTN a SB si je budu muset trošku zúžit oproti němu, přičemž budou ale i tak o trošku širší než co jsem otevíral do teď.

A HJ fórum je určitě v plánu, zatím procházím ty handy jak jsem psal a zjišťuju, že už i ta nl10 je docela rozdílná od nl5. Handy v HJ jsou určitě na jiným levelu a názory lidí taky, každej už tu přemýšlí v rangích, jsou tu nový linky, nový způsoby jak zahrát ruzný situace. Chci to trochu nakoukat projížděním těch starších hand a přemýšlením o tom co bych udělal já a porovnávat to pak s názorem od judges/ostatních hráčů. Za pár dní už budu mít určitě nasbíraných i pár svých hand a začnu je postovat.

Ještě jednou díky za návštěvu na blogu a konstruktivní komentář, taky přeji hodně štěstí u stolů ;)
    • CrazYdiot
      CrazYdiot
      Bronz
      Hned do začátku jsem se trochu zasekl s psaním blogu i hraním a studiem. Hlavní příčinou byla práce pro rodinu + 3denní brigáda v Praze. Po druhém a třetím dni mé mikro-challenge jsem nestíhal napsat post (nebo spíš ani nebylo moc co) a hned odjel. Práce tam bylo až moc, takže každý den 10-14h a pak už jsem se vždy viděl vždy jen v posteli. Včera jsem přijel domů v 6 večer a v 8 už jsem spal. No každopádně teďka musím pořádně zabrat.. všiml jsem si, že twinn už vydal i poslední video z preflop série tak ho hnedka shlídnu + udělám výpisky a doplním range do excelu. Pak se půjdu věnovat HJ fóru a konečně po těch třech dnech si zahrát.

Jinak během druhého a třetího dne hraní jsem šel každý den zase 2BI dolů, naštěstí v poslední session před odjezdem jsem se z -65 odlarů dostal na cca -$43 (konečně nějaká plusová). No volume je teda zatím mizerný, po šesti dnech asi 4k hand. Na zbytek měsíc už ale nikomu nic neslibuju a plán je věnovat se na max pokeru.

Jdu na video a HJ, pak hrát, HJ a hrát, HJ a hrát, HJ... :f_biggrin: gl u stolů všem