Policejní prohlídka tělesných dutin...

• KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Registrace: 06.03.2012 Příspěvky: 991
      Věřte, nevěřtě, tohle se mi dnes stalo, třeba se tomu zasmějete jako já ted (po pár panácích :D ) Musel jsem to sepsat, vlastně jsem to sepsal jako trestní oznámení, ale nevím, zda ho skutečně podám, tak naštvaný a zostuzený jako dnes, jsem už dlouho nebyl......

Policejni prohlídka tělesných dutin, aneb v OC Karolína je vždy živo.....

Při každodenním nákupu v Kauflandu, jsem se rozhodl, jít také do Albertu a koupit si tam pár věcí. Po té co jsem nakoupil a řádně zaplatil, mě před pokladnou zastavil člen místní ochranky s tím, že jsem ukradl nějaký salám a požádal mě, abych si odložil! Velmi pohoršen, jsem ho požádal o trochu soukromí, kde mu rád ukážu, že jsem nic neukradl. V malé místnosti vedle pokladen, jsem mu dobrovolně ukázal své věci, ale ani to nestačilo, prý musím vydržet, než přijde jeho vedoucí.

Nevěděl jsem, co mám dělat a tak jsem se rozhodl zavolat tísňovou linku a požádat o pomoc. Na tísňové lince mi bylo řečeno, že strážníci jsou na cestě, poděkoval jsem a zavěsil. V tom se mě zeptal člen ochranky, jestli jsem náhodou nenechal zmíněný salám, někde na pultu. V tom mi došlo, že jsem si kupoval trochu svíčkové, které jsem omylem nechal, zřejmě někde na pultu, nebo v regále. V tom my vedoucí ochranky řekla, že jsem se dopustil poškození cizí věci, protože se svíčková může v teple zkazit! A že je ráda, že jsem zavolal policii sám, nebo by jí zavolala sama!

Řekl jsem, že škodu klidně společnosti Albert uhradím, a jestli pak budu moct jít, vedoucí striktně odmítla mou nabídku a řekla, že musím zmíněný „salám“ tedy svíčkovou najít v regálech a dokud jí nenajdu, nemohu odejít! Samozřejmě se mi jí najít nepovedlo, vzhledem k tomu, že jsem se zastavil u mnoha regálů po cestě k pokladně. Mezitím, přijela policie.

Než jsem stihl pozdravit strážníky, tak vedoucí ochranky, řekla že nemůžou najít svíčkovou, kterou jsem nejspíš ukradl! To, že jsem strážníky zavolal já v tu chvíli asi nikoho nezajímalo a musel jsem se ostudně podrobit tělesné prohlídce, bez jakéhokoliv důkazu, že jsem cokoliv ukradl, strážníci se dokonce nepodívali ani na záznam z kamery, kde by bylo jasně vidět, že jsem nic neukradl. Mezitím mi pan policista sdělil, že jsem cituji „debil“ pokud si nepamatuji, kde jsem již několikrát zmíněnou svíčkovou v hodnotě 13kč nechal.

Po osobní prohlídce mi pan policista také sdělil, že je to stejně prkotina, a že se pokusí to nějak z prodejnou domluvit! Mezi tím, se samozřejmě zmíněný kousek svíčkové za 13kč našel někde v obchodě, nejspíš na regále a já mohl značně otřesený odejít, to co jsem si prožil bych nikomu nepřál, tu 1 hodinu mého života a neskutečné zostuzení mi už nikdo nevrátí.
  • 71 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      LOL :f_biggrin: Toto akože really? :f_biggrin:

Ale to si akože pípal keď si vychádzal alebo čo? Myslím na tých somarinách čo sú pri vchodoch/východoch z obchodov. Veď on ťa ani nemá právo zastaviť a kontrolovať bez dôvodu nie?

EDIT: totalne off topic, ale super nick :P Star Trek je moj favorit
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      1. Veci Ti nemá právo ochrankár prehľadávať, to že si mu ich ukázal je Tvoja dobrá voľa.

2. To že si sa priznal k nejakému odkladaniu sviečkovej niekam je blbosť, proste za pokladne si s ničím ukradnutým nevyšiel a to je všetko čo ich musí zaujímať. Pri žiadnom poškodzovaní Ťa nenachytali.

3. Bez akéhokoľvek dokazu že si spravil niečo zlé Ťa ani polícia nemože po prehliadke zadržiavať.
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 470
      Ak sa ti nabuduce neco podobne stane tak si proste sadni na stolicku a povedz ze nech ti na video zazname ukazu , to z coho ta obvinuju . Oni ta mozu maximalne drzat na mieste do prichodu policie . (kamarati kradli v kauflande keksiky , takze mi tiez porozpravali par prihod ^^)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Ja som ako "ochrankár" chvíľu brigádoval, v Penny Markete ako "utajený detektív" (pohybuješ sa v priestoroch predajne medzi regálmi v civile a pozoruješ či niekto nekradne) - najhorší job ever, strašná nuda, celý deň sa prechádzať v supermarkete a sledovať dochodcov ako vyhodnocujú kvalitu rajčín... Po tomto sa už ani moc nedivím že tí ochrankári sú takí "jumpy" a skáču po každom podozrení aby si to spravili trochu akčnejšie.

Zaujímavé historky mám akurát keď som robil event ostrahu na Moto GP Brno, to bol masaker :f_biggrin:
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Shikamaru917 původně napsal
      LOL :f_biggrin: Toto akože really? :f_biggrin:

Ale to si akože pípal keď si vychádzal alebo čo? Myslím na tých somarinách čo sú pri vchodoch/východoch z obchodov. Veď on ťa ani nemá právo zastaviť a kontrolovať bez dôvodu nie?
      Jak jsem vyšel od pokladny, tak mě zastavil, takový mladý kluk z ochranky, že mě nějáká jeho kolegyně sledovala na kamerách a že v jednu chvíli jsem měl něco v ruce a v druhou, že ne. :f_biggrin: A že je zajimá kam to zmizelo :f_confused: On byl celkem i v pohodě dokonce mě uklidnoval (zřejmě jsem vypadal na infarkt) :f_biggrin: , Ale ta jeho vedoucí byla ........ Docela jsem jí naštval, když jsem odcházel vysmátý, nechápala :f_biggrin:

[quote][i]EDIT: totalne off topic, ale super nick :P Star Trek je moj favorit[/quote]+ 1 :f_thumbsup:
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      1. Veci Ti nemá právo ochrankár prehľadávať, to že si mu ich ukázal je Tvoja dobrá voľa.

2. To že si sa priznal k nejakému odkladaniu sviečkovej niekam je blbosť, proste za pokladne si s ničím ukradnutým nevyšiel a to je všetko čo ich musí zaujímať. Pri žiadnom poškodzovaní Ťa nenachytali.

3. Bez akéhokoľvek dokazu že si spravil niečo zlé Ťa ani polícia nemože po prehliadke zadržiavať.
      Věci jsem mu ukázal, neměl jsem co skrývat. Policie mě dost překvapila od začátku, až dokonce, byl poškozeným hypermárket. WTF :f_confused: Když se ukázalo, že jsem byl nevinný, nedopustila se ochranka křivého obvinění a omezování osobní svobody? Čekal jsem já nevím, omluvu? A policajt mi řekne "příště nedělej blbosti, už takové kraviny nechci řešit"? Čekal jsem, že se budou chovat, jako úřední osoby.... ASI TOHO OČEKÁVÁM PŘÍLIŠ :f_frown:
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      1) ochranka tě nesmí omezovat v pohybu (zůstal bych na místě a řekl, že nikomu nic neukžá a nepůjdu dokud nedorazí police) + se tě nesmí dotknout
      2) ochranka tě může požádat, aby jsi ukázal obsah tašek, kapes, apod, ale nemusíš vyhovět
      3) pokud nic neukážeš, můžou zavolat policii na podezření z trestného činu krádeže, kterou ti musí dokázat tím, že buď na kamerách jde vidět, že to schováváš(kradeš) nebo to u tebe najdou, prokážou že je to z jejich obchodu a ty od toho nemáš doklad o koupi
      4) nemůže ani naznačit, že jsi něco ukradl, zvláště nesmí říct, že jsi něco ukradl (toto je trestné)
      5) jak už někdo psal, benga tě můžou podle mě pouze "ohmatat" a zjistit, zda u sebe něco máš nebo ne, ale pochybuji, že na základě spekulací ti můžou udělat prohlídku dutin, zvláště když spekulace nemají ničím podložené, nikdo tě neviděl to schovávat, nikdo na kameře není nic vidět

6) na Tvém místě bych si stěžoval na policejním ředitelství z překročení pravomocí policisty + podal bych stížnost přímo na obchodní dům Albert a na členy ochranky policie musí mít záznam o tom kdy tam byla, kdo tam byl a proč tam byli
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      No v podstatě jsem si musel do poloviny sundat spodní prádlo, aby viděl, že tam nic neschovávám. :f_eek: No, zvažuji podniknout nějaké kroky. Podat stížnost na hlídku a možná trestní oznámení na ochranku +- vím jak má vypadat, i když jednotná forma a obsah, nejsou přesně stanoveny. Ještě uvidím, ale asi to udělám.
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      :s_evil: :s_evil: :s_evil: :s_evil: :s_evil:

Sorry, ale tohle je megaLOL příběh.

Nebyl někde za záclonou někdo s kamerou? :D
    • KapitanKirk
      KapitanKirk
      Bronz
      schiyza původně napsal
      :s_evil: :s_evil: :s_evil: :s_evil: :s_evil:

Sorry, ale tohle je megaLOL příběh.

Nebyl někde za záclonou někdo s kamerou? :D
      Bohužel, nebo vlastně vzhledem k té prohlídce bohudík, nebyl :f_biggrin:
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Přál bych ti, aby bylo možný to oznámení podat a aby to mělo patřičný výsledek. To na co si tam ti pitomci hráli si zaslouží přes hubu.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      GL so sťažnosťou, nemyslím si že to na niečo bude, orgány si radi kryjú chrbát, ale možno budeme prekvapení :)
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      Ochranka má stejný pravomoce jako zákazník ve frontě před tebou... Chtít po mě něco, tak pokud by to nezabralo víc jak 10s a nijak to nesnižovalo moji důstojnost, ok, vyhovím mu a prázdnou kapsu mu klidně ukážu. V ostatních případech bych ho poslal do prdele. A už vůbec bych s nim nešel do nějaký místnosti nebo kamkoliv.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Pokiaľ by mali vážne podozrenie a akčnú náladu tak by Ťa tam odvliekli násilím, obv po tom ako by sa ukázalo že si nevinný by to bola iná pesnička :f_biggrin:
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Ono je úplně jedno, jestli jsi nebo nejsi vinný, prostě se tě nesmí vůbec dotknout a nemůže tě násilím někam zatáhnout. Sednul bych si na zadek a řekl mu ať si zavolá policii a pokud se prokáže že jsem nevinný, tak se mi omluví on+ředitel obchodu a bduu žádat ještě písemnou omluvu. To je pak jiná písnička :D

Btw. já tuhle práci dělal rok a půl :D takže vím co ONI si můžou dovolit a co ne :D
      Btw. i dnešní "detektivové" si hrají na drsňáky a pletou si pojmy a dojmy :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      No to ja viem že nemožu, ale poznal som takých čo by to i tak spravili. A hádaj sa s dvoma vymetencami čo vyťahujú na teba teleskopy.
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Ať si vytáhnou, ukážeš že se nebojíš, že zůstaneš na místě a počkáš si na benga. Zatáhne tě tam, případně teleskop použije? Easy way k trestnímu oznámení z ublížení na zdraví, napadení, omezování osobní svobody, a dalších deliktů :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Jn, a za dva roky po súdoch to možno aj vyhráš :f_biggrin:
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      Tyvole vy dva teleskopové, viděli jste někdy co za lidi dělá v těch supermarketech? :D Že by tam na tebe naběhli dva zápasníci s teleskopama, toho bych se moc nebál, to je asi taková šance jako že vyhraju ME WSOP, když ho ani nemám v plánu nikdy hrát :D