BLOG: microstakes regulár (+/-)

• vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Registrace: 30.06.2013 Příspěvky: 354
      Ahoj!

Všetky basic informácie o mne nájdete v mojom predstavení
      Ako som sľúbil, zakladám si blog, na ktorý budem podľa možností pravidelne prispievať updatmi o mojej pokrovej ceste na microstakes a to najmä:
      :heart: ktoré články som si prečítal,
      :heart: ktoré videá som si pozrel (a ktoré z nich aj reálne spoznámkoval)
      :heart: koľko som postol hand do HJ fóra + koľko som ich okomentoval
      :heart: raz za týždeň sem postnem graf s volume a winnings.

Okrem takýchto basic vecí sa môžete tešiť aj na dlhšie posty o veciach, ktoré ma potešia/zarmútia v rámci pokrového sveta a sem-tam aj na RL zážitky a polemiky z filozofie/teológie/politológie, ale tie väčšinou idú na môj RL blog, takže vás tu viac-menej budem iba informovať o updatoch na ňom :)

Momentálne mám v pláne pozrieť si jedno video a spoznámkovať si ho. Mal som na pláne yegonove "ako sa učiť poker", ale hodinové video + poznámkovanie to by bolo dokopy tak dve hoďky, to naozaj nedávam. Tak som si vybral "Herní plán - část 1." od twinna. Bez väćšieho zdrzovania idem na to, dám potom vedieť v ďalšom poste o najdôležitejších veciach, ktoré som sa z videa dozvedel.

Keďže sa teraz nachádzam v stave, že som si vybral takmer všetky moje funds z online herní a idem vkladať nanovo na herne tracknuté s PS, stav je nasledovný:

Na Poker770 mám 7.8eura (30 centov plus dnes - so pro :D ) + zajtra urobím vklad ďalších 20USD, takže budem mať 10*2 (štartovný BR od PSGY) + 20 deposit + 40 bonus na vyclearovanie. Na Poker770 plánujem zatiaľ ostať do vyclearovania bonusu, uvidíme, ako sa mi herňa zapáči. Hrať tam každopádne budem SH NL2 až kým nebudem mať BR okolo 100.
      Prioritou je pre mňa PokerStars, kde idem depositnúť 300USD a hrať CG od NL2 - NL10 + MTT do BI 3USD. Cieľ je clearnuť FDB na obidvoch herniach, ale musím sa mať napozore, aby som nespúšťal priveľa stolov, lebo ma to bude stáť winrate a ten je dôležitejší, ako rakeback! Určite nechcem hrať viac ako 6 stolov.

Howgh, nateraz stačilo, hor sa na twinna! See you lejter aligejtr.
  • 85 odpovědí
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Hej hej, som prispievajúci guest #1! :D

Teším sa na tvoj blog, vidím, že prístup máš naozaj výborný. Verím, že ti nadšenie na štúdium vydrží čo najdlhšie.

A inak yegonove videá určite odporúčam zhliadnuť. Sú úplne skvelé. A s dĺžkou si nerob starosti, veď ich môžeš pozerať po častiach. Vždy lepšie po častiach a poznámkovať ako na jeden šup a bez poznámok. ;)

Teším sa na ďalšie updaty, daj vedieť ako to ide!
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Tak som si pozrel twinnove video, tu je niekoľko bodov, ktoré som si z neho zapísal. S niečim nesúhlasím, ale nemám teraz silu to riešiť, takže si to nechávam na zajtra. :)

Videoséria sa zameriava na hru PF, toto prvé video na hru s UTG.

:heart: Basicly máme na microstakes ryby + 3 typy regov, a to sú:

21/17/6 (VPIP/PFR/3BET) - klasický reg, proti ktorému budú naše range štandartné
      17/14/4 - pasívny reg, naša range má voči jeho menšiu EV, ale máme väčšiu FE, takže rozširujeme openraise range a zužujeme defend range voči jeho 3betu
      27/23/10 - agresívny reg, platí v podstate opak pasívneho. Zužujeme openraise range a pridávame handy, ktoré defendujeme voči jeho 3betu (bude to častejšie bluff)

:diamond: Hra z UTG je vo všeobecnosti najhoršie hrateľná, pretože sa PF vyjadrujeme prví - teda nemáme nijaké info o sile rúk našich protihráčov + aj po flope sme voči väčšine stola OOP. Preto naša range bude najviac tight (basic veci, ale nikdy nie je na škodu si ich zopakovať, najmä keď viem, že sa niekedy zbláznim a raisujem tam úplné kraviny :s_mad: )

Twinn má openraise range 11,84%, t.j. má v range 77+, A9s+, AJo+, QTs+, J9s+ KTs+, KQo - tu trošku nesúhlasím, resp. ja použivam inú range a hneď vysvetlím, prečo. Moja range je na UTG 22+, ATo+ATs+ a KQs+ z toho dôvodu, (a to povedla aj twinn v tom videu) že nechceme mať nijaké ťažké rozodnutia po flope, čo sa mi podľa mňa môže stať, ak napr. otvorím J9s a trafím flop 45J, idem c-bet a súper ma reraisne? To bol príklad. Možno sa mýlim, neviem. Zajtra si skúsim preštudovať ku tomu viac materiálov.

Twinn potom vo videu rozoberal, aké range hrať, keď sotaneme 3bet s MP/LP/blindov. Vzhľadom na pokročilú nočnú hodinu sme ale nejdem o tom písať, slohy, dočkáte sa zajtra. :)

P.S. Práve som si depostiol peniaze. Môj momentálny BR teda činí:

250EUR na PS
      27.95EUR na Poker770
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Držim palce. Když si udržíš aktivní přístup, vydržíš u studia a budeš hrát s chladnou hlavou, tak nepochybuju o tom, že ty nejnižší limity brzo porazíš aby ses posunul výš. Si na dobrý cestě. :f_cool:
    • Liborek1000
      Liborek1000
      Bronz
      Registrace: 12.05.2011 Příspěvky: 251
      ahoj,

doufám, že ti to bude šlapat, jen jsem si všiml, že píšeš o MTT na PS do 3 USD, být tebou vyprdnu se na to a zaměřím se čistě jen na CG hru a její studium, MTT jsou hrozně variační a a kort na PS máš hrozně moc lidí.

K tomu UTG 22+ nehraj, začni až někdy na 77+, jak radí Twinn, pak klidně AJo+, ATs+, KQs. na Mikro stejně dostaneš 2 a víc callu a na jakemkoli flopu kde nechytneš set , tak se budeš dostávat akorát do problémů a nebo si naběhneš do vyššího setu. na Mikro stačí hrát ABC poker, být zodpovědný a makat a makat a makat :-) GL
    • bustosoon
      bustosoon
      Bronz
      Registrace: 23.06.2013 Příspěvky: 133
      Ahoj, jo jak píše tady kolega výš. Na ty MTT do 3$ se vykašli. Chápu že lidi to baví pustit si nějakej ten turnájek s snít o větší trefě, ale v těhele micro stakes nemají MTT vůbec žádnou value. Může trvat několik měsíců než nějaký trefíš a bude ti to jen žrát dolary a kazit náladu. Zaměř se na jedno a hraj jen to! GL :)
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Liborek1000 původně napsal
      ahoj,

doufám, že ti to bude šlapat, jen jsem si všiml, že píšeš o MTT na PS do 3 USD, být tebou vyprdnu se na to a zaměřím se čistě jen na CG hru a její studium, MTT jsou hrozně variační a a kort na PS máš hrozně moc lidí.

Ahoj, v prvom rade vám ďakujem a teším sa, že ste sem zavítali! Posnažím sa, aby to nebolo len jednorázovo. :)

:spade: range z UTG: premýšľal som nad tým a už mi to až tak divné nepríde, neotvárať 22-66 :f_grin: každopádne keďže som sa rozhodol hrať na PS NL10 (BR 310USD momentálne), tak tú range zúžim ešte viac a nebudem otvárať suited connectory, ani one-gapery ako J9s, 78s apod. Čiže range pre NL10 na PS z UTG cca prvých 5k hand je: KQo, KQs, 77-AA, ATs+, AJo+; ďalšie pozície pridám neskôr. Na Poker770 NL2 budem hrať podľa twinnovej range.

Tu je zvyšok poznámok z twinnovho videa "Herní plán - hra z UTG"

:spade: Takže otvorili sme si svoju 11,84% range a teraz sa pozrieme na situáciu, keď nás budú jednotlivé pozície za nami 3betovať. Vo všeobecnosti si treba uvedomiť, že a) sme na microlimitoch, za b) raisujeme z UTG, takže súperi budú našu range vnímať silno - veľmi často budeme čeliť value 3betom, a menej často bluff 3betom (ja osobne by som povedal, že skoro vôbec :f_confused: )

:diamond: 3bet z MP: rozoberieme tri varianty, v závislosti od typu hráča, ktorý nás 3betuje; a) 21/17/6 b) 17/14/4 c) 27/23/10
      a) defendujeme 54% našej range - TT+, KQs AKo (a toto je veľmi zaujímavé, pre mňa asi najviac value informácia, ktorú si aplikujem aj na viaceré spoty mimo tohto videa) budeme častejšie 4betovať, zatiaľ čo AKs budeme len callovať, lebo má post-flop lepšiu hrateľnosť. AQo a KQo je naša bluff 4bet range - ku tomuto by som poznamenal, že moja openraise z UTG bude viac tight, takže budem defendovať väčšie %mojich rúk - callujem KQs, AQs, AKo/s a TT-QQ; 4bet/foldujem AQo, KQo, 4bet/callujem KK+

b) ako som spomenul v predchádzajúcom poste, voči pasívnemu hráčovi máme širšiu openrange, ale užšiu defendovaciu range, takže TT a JJ foldujem, KQo a AQo foldujem, 4bet/fold vypúšťam úplne a 4bet/call sa nemení.

c) opačná situácia ako v b); callujem v podstate len TT, JJ a AKs; 4bet/call je QQ+, do 4bet/fold pridávam AJ, KQs, KQo, AKo, - hráč bude na 4bet častejšie zahadzovať, a zároveň nechceme postflop skončiť bez iniciatívy s LAGom naľavo od nás.

:club: 3bet zCO/BTN
      treba si pozorne všímať rozdiely medzi CO/BTN a prispôsobovať tomu range
      viac 4bet/fold - asi niečo ako vyššie možnosť c); platia rovnaké koncepty o rozšírení/zúžení ako pri 3bete z MP.

:heart: 3bet zo SB/BB
      defaultne to bude len valuebet, veľmi často iba callnu aj s AKs napr.!!! (to je celkom sick :s_confused: ) stackoff len KK/AA
      alternatívna stratégia: nemať 4bet/call range, tým pádom môžeme rozšíriť calling range JTs, QJs, KJs, KTs - toto sa mňa netýka, keďže tieto handy tam neotváram :f_grin:

Takže to by bolo k môjmu prvému videu. Plány na dnešný deň sú:

:diamond: right now pozrieť a prehodnotiť 5 hand z HJ fóra
      :heart: nastaviť si na PS ukladanie histórie, aby mi tam fungoval PT :( (nefunguje mi ani na Poker770, ale na FTP áno, wtfň?!)
      :spade: následne na to zahrať hodinovú session na PS 4 stoly NL10 (nie zoom, klasické, nech vyskúšam PT)
      :club: ak bude fungovať soft, tak po session vložiť 5 hand do HJ fóra
      :club: (dávam si ho ako nepovinný, lebo mám dnes dosť rušo) pozrieť yegonov video a spoznámkovať
      :heart: večer live turnaj 10+10double chance, držte palce :)

RL plány:

:heart: ostrihať si nechty :D
      :diamond: ísť ku kaderníčke :D

Pekný deň prajem :s_grin: :s_grin:
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      :heart: Hoj, tak hádžem sem update po prvom hracom dni :heart:

:spade: wtf :f_cool:

Ešte to musím nejako stráviť a hlavne mi ešte neprišli na konto, tak mám čas porozmýšľať, čo s nimi. Roll mám dostatočný a shotovať NL25 určite ešte nechcem :) takže ideálne by bolo, keby sa dali vybrať cez nejakú internetovú peňaženku alebo čo.

Teraz už k updatu za včerajšok

:heart: Zhodnotenie plánov zo včerajška:

pozrieť handy v HJ fóre - splnené, aj keď som to urobil tak, že som najprv hral cca 30 minút, potom pozrel 5 hand, potom hral ďalších 30 minút.
      nastaviť na PS ukladanie HH - splnené
      odohrať session - splnené niekoľkonásobne, okrem hodiny poobede som hral ešte night session od 3:00 do 6:15 (ku tomu neskôr :f_p: )
      vložiť handy do HJ fóra - splnené, 3 handy som zahral tak ako HJ, 2 handy mi vytkli chyby, o ktorých som vedel, takže to vyzerá, že som na dobrej ceste :f_cool: len aby mi to vydržalo!
      pozrieť yegonovo video - nesplnené, presúva sa do dnešného dňa
      live turnaj - 10ty z 38+28rebuyz, hru hodnotím pozitívne okrem limp callu z UTG so 65o :f_biggrin: vypadol som A4s vs QJo - na cashgame ale výnimočne otvorili NL50 (väčšinou hrajú NL200) takže mi to nedalo obv a keďže som mal ešte nejaké stackingy na CG a turnaji, odchádzal som s mínusom 85eur :s_mad: :s_mad: Ale beriem to športovo, aspoň ma tá cashka už nebude lákať.

Poznámky ku hre:

Hral som SH NL10 na Pokerstars. Keďže nemám ešte takmer žiadnu databázu + druhú session som hral kompletne bez softu na inom PC, tableselekcia bola len na základe stackov na stole - snažil som sa pripájať na stoly, kde boli 2+ hráči so stackom nižším ako 100BB a vypnutým auto top-up. Ak by ste mali nejaké užitočné rady ohľadom tableselekcie, tak ich vrelo privítam. IMO je to pre winrate mega dôležitá záležitosť.

1 Počet stolov + dĺžka session

Aj keď ani 6 stolov nie je nijaká bieda, 4 stoly považujem za ideál, kde dokážem istý čas hrať A-game úplne v pohode.
      Čas, resp. dĺžka sessions: Zistil som, že 3hodiny v kuse Agame hrať nedokážem :) Po cca hodine hrania prišli vážne distractions, kedy som si pomedzi hranie čítal Mosambov blog, čo bol síce príjemný a úsmevný zážitok, ale v danej situácii to asi +EV nebolo :)

2 Dodržiavanie poznatkov z twinnovho videa

Splnené, povedal by som že tak na 90% - s tým, že som to porušoval viac menej v tej druhej časti nočnej session, kedy som už hral pomerne dosť zle.

Ďalšie veci dopíšem, keď prídem domov, teraz bežím od kamaráta na bus, see ya, :)

3 Overall úroveň hry

V nejakom pomyselnom porovnaní s akýmsi maximom, ktoré odhadujem, že som schopný dosiahnuť, by som včerajšiu/dnešné hranie ohodnotil tak, že cca tretina session bola over 90%, tretina 75-90% a tretina 50-60%, čo je overall 77,5% , čo nie je zlé, ale rozhodne je tam priestor na zlepšenie. Neviem sa dočkať, keď sa naučím robiť so softvérom a filtrovať si tam rôzne spoty, aby som vedel svoju hru lepšie rozanalyzovať. Zatiaľ takto zhruba viem povedať, že najviac mi winrate zráža (v poradí od najväčšieho žrúta po najmenšieho - ale ani ten najmenší nie je zanedbateľný)

1. stationness - často idem calldown 3barrely s TP, 2P a pod.
      2. spewy hra - často overplayujem svoje ruky
      3. prílišná kreativita - od tohto momentu úplne vypúšťam bluff 4bety a bluff 3bety budem robiť iba na hráčov so vzorkou
      4. príliš veľa stolov - ideálne hrať 4, keď mi skončí clearovanie bonusu môžem skúsiť hrať len 2 stoly a odsledovať, či mi porastie winrate. Každopádne pri 6tich už mierne klesá.
      5. loose ochrana blindov - prit raise z CO a BTN callujem všetky Ax, suited Kx a pod. - budem viac foldovať na blindoch/3betovať za predpokladu, že budem mať na hráča ready.
      6. time management - príliš dlhé sessions. Odteraz budem hrávať s pauzami 10minút asi takto nejako: 60-10-30 + pred hrou 10 minút analyzovať handy + po hre nahrať pár hand do HJ fóra = dve hodiny ako minimum v "štandartný deň" (štandartný deň = keď mi začne škola a nebudem mať extra nával učenia/skúškové/iné RL povinnosti - tie majú aj budú mať pred pokrom prednosť) + podľa možností budme pridávať ďalšie takéto bloky, prípadne čisto hodinu hrania/hodinu session review

Toľko ku analýze z poslednej session. Ešte mám pár vecí, ktoré si tu chcem poznačiť, lebo sú pre môj potencionálny postup v skille a v porážaní limitov veľmi dôležité

Na začiatok si treba zodpovedať otázku, prečo vlastne hrám poker?

Odpoveď pozostáva z dvoch častí, ktoré sú si svojou dôležitosťou v podstate equal: 1. chcem si vybudovať skill na porážanie limitov, na ktorých by som sa mohol pokru venovať full-time. Nie je to moja prioritná možnosť pre zárobok, ale chcem mať istotu zárobku pre prípad, ak by som si dlhodobo nevedel nájsť prácu/nenapĺňala by ma a bol by som z nej nešťastný. 2. byť úspešným pokrovým hráčom vyžaduje obrovskú disciplínu, ktorú sa chcem týmto spôsobom naučiť a aplikovať ju do všetkého vo svojom živote.

Mojim prioritným cieľom pri hraní pokru je teda obv. mať maximálny možný winrate = robiť všetko preto, aby som pri stoloch hral iba A-game. Preto musím robiť okrem hrania robiť aj mnohé iné, dôležité úkony. Sú to najmä:

:diamond: štúdium - študovanie článkov, videí - tu mi veľmi pomohlo prečítať si opalov post o sledovaní videí, budem sa snažiť naozaj poctivo ich sledovať, zastavovať, premýšľať nad nimi a písať si notes.
      :club: analýza hry - momentálne mám na mysli analýzu svojej hry - to znamená pravidelne (to znamená po každej odohratej session!) postovať handy do HJ fóra a tiež to znamená v HJ fóre rozoberať handy ostatných hráčov a porovnávať ich stratégiu s mojou a s tou, ktorú odporučí Judge. Do analýzy hry bude neskôr patriť aj analýza spotov v trackovacom softvéri - kde prichádzam o value. Na vyšších limitoch tam zrejme bude patriť aj komplexnejšia analýza regov, ale na to, aby som sa denno-denne stretával s tými istými regmi, si ešte počkám :f_cool:
      :heart: timemanagement - presne si určiť koľko času budem čomu venovať
      :spade: mindset - treba si uvedomiť, že mindset reálne ovplyvňuje našu winrate a preto si treba za stôl sadať iba s čistou hlavou. Znie to ľahko, ale v skutočnosti je to asi tá najťažšia vec, akú treba urobiť pre náš winrate - dlhodobo si udržiavať chladnú hlavu. Zlý mindset pri hre môžeme rozdeliť do dvoch skupín 1. mindset pri začiatku session 2. udržovanie mindsetu počas session. 1. bod, teda mindset predtým, než zapnem klienta a softvér, alebo predtým, než vôbec zapnem počítač, budem riešiť nasledovne: V izbe na intráku budem mať na stene korkovú tabuľu, kde si budem pripínať dôležité veci ohľadom pokru - na viditeľnom mieste tam budem mať aj taký malý "dotazník", ktorý budem musieť vyplniť predtým, než začnem hrať. Budú tam také basic veci ako "Mal si dnes v škole dobrý deň?" "Je niečo, čo ťa dnes trápi a nevieš na to prestať myslieť?" a pod. + tam budem mať ešte otázky, ktoré sú pre ostatných asi meaningless, ale pre mňa veľmi dôležité a to najmä "našiel si si dnes čas na Boha?" "čítal si si už dnes Bibliu?" a pod. Akokoľvek je pre mňa poker dôležitejší, je hold jedna vec, ktorá je dôležitejšia, ako všetky ostatné. :f_grin:

Myslím, že keď budem tieto body naozaj poctivo dodržiavať, tak môj skill a moja winrate budú ruka v ruke rásť. Nejaké konkrétne ciele, akože za pol roka chcel shotovať NL100 si dávať nejdem. Môj cieľ je zlepšovať si svoj skill a tým zlepšovať svoje príjmy a celý svoj život :f_cool: Peace.

(a teraz je čas dať si niečo do úst, naposledy som jedol o druhej ráno o.O )

Na úplný záver pridávam ciele na zvyšok dnešného dňa:

:spade: Odohrať aspoň jednu 10-60-10-30-10 session podľa pravidiel, ktoré som písal hore na PokerStars
      :heart: s tým súvisí aj okomentovanie + postnutie hand do HJ fóra
      :diamond: dôkladne preštudovať video - neviem ešte či to ubde nejaké yegonovo, narazil som pri čítaní Cornieho blogu na veľa videí, napr. Sériu Step by step, alebo anglické Mind the gap takže to nechávam asi vac-menej na náhodu.
      :club: zúčastniť sa 18:30 twinnovho coachingu, ktorý bude úplne nuts, lebo sa v ňom bude rozoberať stratégia z toho videa, ktoré som si spoznámkoval! :f_cool:
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ty vole, začal blogovať a už aj vyhral v Učíme sa vyhrávať :f_biggrin: natom niečo bude

Tak gratulujem :f_thumbsup: Snáď to využijes nejako zmysluplne :)
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Shikamaru917 původně napsal
      Ty vole, začal blogovať a už aj vyhral v Učíme sa vyhrávať :f_biggrin: natom niečo bude

Tak gratulujem :f_thumbsup: Snáď to využijes nejako zmysluplne :)
      No, celkom sila. :) Neviem, čo myslíš pod pojmom rozumne, každopádne roll mám safe na NL10, keď tak nemám problém hrať NL5 ak spadnem, takže ak bude taká možnosť, chcel by som si to nejakým spôsobom cashoutnúť - čo vôbec neznamená imo že to nie je rozumné využitie, najmä pre môj mindset to bude super vzpruha a povzbudenie držať odmenu za moje pôsobenie v onlinepokri :) Ak by sa to cashoutnúť nedalo, tak..tak uvidíme. :)
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Dá sa to cashoutnúť samozrejme :) Tie peniaze sa prevedú na tvoj TaF účet.

A rozumne že ma pozveš na pivo ofc, nechápem nad čím váhaš tu :f_biggrin:
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      :s_mad: :s_mad: musím sa nad sebou zamyslieť vážne... viac info zajtra /dúfam/ teraz to vypínam a idem spať radšej, lebo si odpálim celý BR ešte... :s_mad: :s_mad:

edit: Dobre tak to sem vysypem celé hneď teraz nech sa mi uľaví a nech mám potom ráno komplexný záznam o tom aký som mal rozhodený mindset.

Overall status mojej nálady je, že som na seba nasratý úplne maximálnym štýlom - okrem takého dlhodobejšieho stavu v RL je to prepojené aj s pokrom. Začal som vo veľkom štýle pekných pár postov na blogu, profit nejakých 3-4BI, našliapnuté na bonus, stellar reward(10 dolarov ma asi dozivotne vytrhne z biedy rovnako ako tych ubohych 10eur co sa mi uvolni za kazdych 250VPP maj gat mozem si za to sam ze sa nahanam za takymito bonusmi vy******mi vy********mi !!!!!!!!! WTF SOM UPLNY KRETEN!!)
      = ako ničiť winrate lajkebos = naháňajte sa za bonusmi a kašlite na svoju hru, to odporúčam ako druhý najlepší spôsob hneď po hraní s alkoholom/drogami v krvi + depresiou v hlave :s_confused: :f_confused: (len otazka casu kedy sa k tomuto "najlepsiemu" stavu na hranie dostanem aj ja)

Proste je to mega nezodpovedné hrať také dlhé sessions, nedodržovať veci čo som si sakra povedal, že budem dodržovať, hrať hlúposti, točiť PF 100BB deep KQs ATs "veď je to ryba" "aj tak mi to príde" etc. TO VÁŽNE?!?! Mal by som mať na konte nulu za takéto správanie. Úplne že no comment.
      fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....!! :f_mad: :f_mad: :f_mad: :f_mad: :f_mad:

úplne že top level mojej kráľovskej debilnosti je dnešných asi 20 minút na NL25 ZOOM a.k.a. von Harmani je charita a chce rozdať svoj BR why not veď keď sa mi nedarí treba ísť na vyššie limity, tam trafím AA easy stackoff PF a idem zasa naspäť HOVNO pre tých z vás ktorí toto ešte nepochopili takto sa to tam nedeje ;)

ako si môžem dať do blogu že microstakes regulár keď som akurát tak microlevelMEGAFISH, calling station lajny, spewy lajny, idem vám sem teraz pre lepší obraz postnúť svoj kráaaaaaaaaaasny graf z môjho slávneho účinkovnia na Pokerstars, aby ste videli ako má vyzerať pravý pokrový hráč.. no proste total hanba teraz keď som si pozrel tú blueline je mi fakt na grc, nečakal som, že to bude takéto hrozné.... Fakt demencia. Ak to teraz niekto čítate, prosím, obetujte pár sekúnd a poriadne mi prečistite žalúdok. Naozaj to potrebujem o.O
      UBERPRO GRAF: (poznámka: ku grafu nie je započítaných: za a) asi 25USD ktoré som prehral na turnajoch + asi 35USD ktoré som prehral keď som hral na inom kompe. Well played!!!!!!!

Takže asi tak nejako. Na rozumné analýzy nemám teraz silu ale

1. minimálne kým nebudem späť v dobrej BR a mindsetovej situácii (t.j. BR okolo 300EUR - čo je možné že pri mojej debilnosti nebude ever)
      2. MAXIMÁLNE NAJVIAC KAŠLEM NA RETARDOVANÝ FIRST DEPOSIT BONUS - budem hrať 2 stoly (aspoň 3-4 dni aj keď budem mať TOP mindset aby som sa upokojil a zistil, či dokážem hrať lepšie na 2 ako na 4och stoloch..) a budem pekne trpieť lebo síce si neotvorím cashier ale keď rozkliknem vip bonus progress tak uvidim ze z bonusu si uz asi nestihem clearnut NIC!!! OH MY GODNESS 250EUR MI PRETEKA MEDZI PRSTAMI - co je bohuzial pravda :( ale stratit kvoli tomu ROLL naozaj nemienim, kašlem na to veď cmon, seriously--- 25BI pri dobrej hre dokážem vyhrať za mesiac - dva úplne luxusne.
      3. dodržiavať dlžku session
      4. ŠTUDOVAŤ!!!!!! - zajtra sem postnem nejaké postrehy z twinnovho coachingu, + prejdem si ďalšie video z jeho série (malo by byť už von - "Hra z MP") Zistil som, že naozaj tých strieborných materiálov je toľko že ak by som si naozaj dôkladne preštudoval aspoň polovicu tak mi to a) zaberie megaveľa času b) môj skill stúpne tak, že sa mi to ani nesnívalo nikdy. Tak smelo do štúdia!!! Ale nejaké prudké ciele na tieto dni si nejdem dávať, lebo idem v piatok na 9 dní na letnú unverzitu, kde idem už druhý rok a neskutoćne sa tam teším :) A modlím sa,a by práve toto bolo miesto, kde načerpám ten zdegenerovaný mindset.

BTW všimli ste si, aký je ten môj mindset úbohý? Pozrite jeden post hore - perfektná náladička, komplexné analýzy, A-game... a teraz? Úplná troska. Veď to je až smiešne, aké je to smutné. :( :f_cry: :f_cry: :s_cry: :s_cry:

OK, enough. Stačilo crying postu. Sorry, ak ste čakali nejaký hodnotný update.... Taký naozaj komplexný a (dúfam, že) prínosný nahrám zajtra. (išiel som napísať "pokúsim sa uploadnúť zajtra", ale h*vno, donútim sa k tomu aj keď viem, že sa mi do toho vôbec nebude chcieť.)

Preto ani vy nehľadajte, čo budete jesť a čo piť, ani sa tým neumárajte, lebo to všetko hľadajú národy tohto sveta, a váš Otec vie, že to potrebujete. Ale hľadajte radšej Jeho kráľovstvo, a tamto bude vám pridané. (evanjelium podľa Lukáša, 12, 29-31)

a najmä:

Získajte si mešce, ktoré sa nezoderú; nehynúci poklad v nebesiach, kam sa zlodej nepriblíži, ani moľ nekazí, lebo kde je váš poklad, tam bude aj vaše srdce. (ev. podľa Lukáša 12, 33b-34)

a úplne na záver to, kvôli čomu má všetko zmysel

Dobrú noc, priatelia!
    • symat100
      symat100
      Bronz
      Registrace: 31.03.2013 Příspěvky: 270
      Cau,je to zaujímavý blog ,určite ho budem sledovat- myslím si že ten oddych ti prospeje a pôjde to zase neboj.Inak gratula k výhre :s_cool:
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Dakujem pekne, budem sa snažiť, aby bol prínosom.

(toto ani nemusite citat, je to len taka note pre mňa samého: 3k hand týždenne = 12k hand mesačne; 7bb/100; 12000/100=120; 120*7bb=840bb=84eur mesačne = wtf, o čo som sa akože tým brainless hraním snažil??? Odteraz focus na A-game, na nič iné.) + pri raku 10bb/100 si z toho bonusu tiež uvoľním nejaké peniažky, takže naozaj, raz a navždy - nenaháňať sa za bonusmi!!

edit: tu dávam jeden z top príspevkov ktoré som zatiaľ tu na PS prečítal, WP opal
      To je otazne... Gold su vacsinou NL100-200 a to je podstatne ina hra, s akou sa stretavas na tvojom limite, ale ako motivacia to nemusi byt zle- preto si obcas pozriem nejake NL1k video, aj ked tam tak skoro nebude hravat. Augenzwinkern

Ale pokial sa kazdemu videu, ktore sledujes naozaj dokladne venujes, tak neverim, ze ti v najblizsich mesiacoch "dojdu" silver videa. fish p
      Ono totiz nestaci si to video pustit, sledovat monitor hodinu a povedat si, ze mas za sebou dalsie... Sam som to tak robil roky a teda mozem hovorit z vlastnej skusenosti, ze je to najmenej +EV stravenie casu ake sa da pri pokri dokazat. Neexistuje, ze by sa ti podarilo pozriet 40 minutove video za menej ako 1.5 hod, pokial si plne sustredeny a rozmyslas nad obsahom. fish mad
      Viac krat mi skusenejsi hraci radili pisat si poznamky, uvazovat nad kazdym klikom, ktory urobi coach vo videu apod. Konecne som sa k tomu dokopal a jedine co lutujem je, ze mi to trvalo tak dlho...
      Spociatku je to strasne narocne, ale ked si na tento sposob vstrebavania informacii zvyknes, inak to uz asi robit nebudes.Je velky rozdiel medzi tym, ked video iba sledujes, pocuvas co coach vravi a hovoris si "Aha, jasne..", "Hmm, zaujimave..." alebo ak si video kazdych 10-20 sekund zastavis a zamyslis sa "Je lepsie betnut alebo checknut? Preco?", ci "Jednoznacny bet.. Ja by som betol $xx". Potom si video pustis a coach urobi nieco uplne ine. smile Ak je dobry a vysvetli to, mozes si celu situaciu prehrat znovu - ak vyslovi myslienku, o ktorej ti ani nepadalo uvazovat, tak si spravis poznamku (zalezenie zosita len pre pokrove videa je tiez dobry napad) a uz na to snad nezabudnes... Z casu na cas si tie poznamky znovu prejdes, osviezis si zaprasene myslienkove procesy a opat sa posunies dalej ako hrac. Jednoduche, ze? fish biggrin
      naozaj buem tie videá pozerať už len takto. (Ak nie tak vám o tom poviem a musíte ma prefackať)
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Len krátky update - momentálne hrám 2stolovú session, po 45minútach to vypnem a prejdem si KAŽDÚ handu, ktorá mi bola rozdaná a všetky si ich znova prejdem a označím %chybných hand + charakterizujem, čo za chyby to boli. Následne odohrám 20minút 4stoly a proces zopakujem. Je to len také mini porovnanie, ale som zvedavý, čo mi z toho vyjde.

edit: tak post az zajtra ked budem vo vlaku mať čas luxusný.
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      dnes som si to naozaj empiricky dokázal, že neviem hrať 6, ba dokonca ani 4 stoly profitabilne (momentálne) - ten krásny skok je akurát vtedy, keď zapínam 6 stolov. Aspoň som si to definitívne potvrdil, škoda, že ma to stálo toľko BIs....

btw môj profit dosiahol závratných -61EUR, takže si dávam ešte 2BI limit a ak pod to spadnem, prechádzam na NL5 :( Čo už, ale nič sa s tým nedá robiť. Najbližších 10 dní budem hrať minimálne/vôbec, tak sa posnažím aspoň nezanedbať štúdium a najmä si prečistiť hlavu. (mohol som za 500hand odpáliť 4BI???)
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Sorry, na dlhý post o coachingoch a článkoch nie je momentálne čas, dnes mi začína na 9 dní letná univerzita, počas ktorej očakávam nulovú volume, ale snáď sa mi podarí nejaký zmysluplný post sem hodiť. Čo sa týka mindsetu je (zatiaľ) v poriadku, plus tieto nasledujúce dni očakávam jeho mega boost, takže na záverečné dni augusta si plánujem masívne hranie :)

Tu je môj graf z PS so far, samozrejme vyzerá hrozne, ale v posledných 700 handách sa to konečne dostáva hore (samozrejme, čo je to 700hand, lol) som zvedavý na graf po 10k rúk, to už budem brať ako pomerne smerodajné info o tom, ako si na NL10 stojím.

To je zatiaľ všetko. Veľa šťastia pri stoloch!
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

veľmi pekný blog celé som to teraz preletel a prekvapilo ma ako poctivo to celé berieš. :)

Tvoje posty majú value aj pre iných nováčikov a určite ti podobné poznámky pomôžu do ďalšieho vývoja.

Mrzí ma vývoj tvojho grafu no z vlastnej skúsenosti viem povedať, že najväčšie straty som zažil práve z nedisciplinovanosti, doťahovania sa s rybami a tiltu. Pokús sa to obmedziť čo najviac, proti rybám hrať viacmenej abc poker a pokiaľ chceš skušať niečo kreatívnejšie tak to radšej skúšaj na regoch, ktorí na NL10 budú nie moc dobrí. Ale by default, by si sa mal teraz naučiť hrať solid ABC poker a od toho sa neskôr odraziť. ;)
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Posledných 10 dní som bol mimo a aj keď som nahral vlastne väčšinu rúk za ten krátky čas, čo mám blog, vôbec som popritom nestíhal študovať, lebo som bol zaneprázdnený seminármi ako "Existuje svet" "Prečo žijem a zomieram" "Problematika sebaklamu" a inými podobnými lahôdkami :) Takže RL bolo týchto 10 dní asi absolútny mindsetový peak za celý rok a očakávam, že sa to pozitívne odrazí aj na mindsete pokrovom. Držte palec!

Nie je moc čo napísať, výsledkovo je to stále žumpa, je dosť zrejmé, že mám v hre pomerne obrovské leaky, takže ciele na najbližšie týždne sú študovať, študovať, študovať a hlavne udržiavať dobrý mindset, verím, že solídnou hrou a študovaním to skôr či neskôr prelomím. Nič sa nedeje, stále mam cca 25BI na NL10 takže pohodka. Najbližší graf sem dám, keď budem mať 10K hand.

Idem si pinknúť 30minútovú session na NL2 ZOOM aby som mal čo postnúť do HJ fóra a potom frčím niečo zjesť a von. See ya nech sa vám darí!

(Nejaký hodnotný update dám v najbližšej dobe - rozbor videí, mojej hry apod.)

P.S. Začal som opäť blogovať aj na RL blogu
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Už mám skoro 10K hand za sebou..ale zmena je stále len negatívna, takže to posúvam na 20K :D Inak ak to čoskoro neotočím budme musieť znova depositnúť nejaké funds.. :(

Niekoľko highlightov z hry(a iné):

:heart: Mám pomerne zaujímavý sizing PF, UTG raisujem 4BB, MP 3,5BB, CO 3BB a BTN 2,5BB... príde mi ako blbosť raisovať úzku a širokú range rovnakou sumou, otázne ale je, či to musím na tomto limite riešiť? Keby ste mi vedel niekto kompetentný k tomu niečo povedať, budem veľmi vďačný.
      :heart: som furt neskutočne veľká station. WTSD 30,75% mi príde ako dosť veľa, rovnako WSD 50,96% mi príde ako žalostne málo :( = dostávam sa do spotov s marginálnymi handami PF, aj keď mi staty 22,96/16,32 neprídu nejaké mega loose :( twinn má v tých svojich videách hráča 21/17 ako klasického rega, tak áno, je pravda, že to mám o 1% posunuté hore a dole, ale že by toto bol ten kľúčový faktor, prečo som konštantne v mínuse 10K hand, tak tomu neverím... Skôr teda asi pôjde o chyby na flope, turne a riveri.
      :heart: teší ma, že na Starsoch je aj na mikrolimitoch možnosť Run it twice. :)
      :heart: Keď už mám to zlato, zbežne som si prešiel nejaké predmety v cashgame gymnáziu, zatiaľ sa mi vryla do pamäti táto matuskova veta: To, že je nejaká line EV+ neznamená, že je to lajna s najvyššou možnou EV+! (+ ešte týpek, čo na 77QQ foldol Qx fakt rešpekt.)
      :spade: posledná vec, ktorú musím so smútkom skonštatovať je, že som megaveľká fish :( Naozaj, keď si pozerám nejaké články/videá/rozbory hand tak len žasnem nad tým, koľko toho neviem a ako sa vôbec môžem čudovať, že prehrávam. Čo je najhoršie, neviem sa dokopať ku poriadnemu štúdiu. Žeby začínal pracovať akýsi dlhodobejší tilt? Uvidíme... Každopádne je už 20:40 a od deviatej chcem hrať hodinovú session (2 stoly, maximálne sa sústrediť), tak to tuna seknem, idem pozrieť 10 hand do HJ fóra a hurá na lov. Majte sa krásne!