[PLO] BLOG: 50->10k do roka a do dne, ať se ukáže

• hlawac
      hlawac
      Bronz
      Registrace: 30.06.2008 Příspěvky: 38
      Zdravím zdejší Omahovou komunitu:)
      sice tady jsem registrovaný už celkem dlouhou dobu, ale byl jsem hoooodně pasivní, co se týče příspěvků a to je současně jeden z cílů, které chci/musím změnit.
      Při pročítání blogů koukám, že většina lidí plní výzvu o získání 10k z 50, takže se musím taky přidat, i když si malinko upravím podmínky...shodou okolností jsem neměl na stárech v cashieru ani cent(do nedávna jsem hrával převážně na ogame), poslal jsem si 50 a začal hrát MTT omahy...na první pokus "busto"(uvozovky jsou záměrně, BR mám na PLO 50) kvůli mojí nedisciplíně a pociitu, že musím turnaj vyhrát za 10 minut...(šel jsem na final table s chipleadem 3x víc než druhý a vypadnul tuším 7...) samozřejmě jsem získal pocit, že jsou ostatní totální lamy a na FT budu každý den...
      každopádně teď snad přišel ten správný impuls, že moje hra není založená na náhodě, ale je tam i kousek skillu :) od čtvrtka do soboty jsem trefil 5x FT (2x rovný deal, 1 výhra) a z 50 bylo 950:)
      Tímto jsem už naznačil, jaký formát hraju nejradši - turnajovou PLO:) protože chodím do práce, tak jsem časově omezený na omanii za 5(a většinu omah hraných v tomhle čase) a omanii 33 - vím že na ní zatím nemám skill, ale díky kvaldě ji hraju dost pravidelně a jsou z toho cenné zkušenosti
      Díky time managmentu se však po lehoučku rozhlížím i po cashce, konkrétně ZOOM PLO25 - určitě chci rozproudit diskuzi ohledně této varianty
      to bude prozatím vše a brzy se ukážu už s nějakou konkrétní myšlenku

btw, nějaký hráč omahy z Liberce?
  • 17 odpovědí
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj, vítej na foru, určitě bych se orientoval na cashku, turnaje jsou nezajímavé, protože jich je málo. Musíš počítat s nějákou ROI, které jsi schopen dosáhnout....

...takže si spočítej, že i kdyby jsi měl ROI 50% (to je docela dost) a večerní objem PLO turnajů je tak max 200 dolarů a musel by jsi zkombinovat několik heren, tak za 10 hodinovou turnajovou seanci by jsi měl profit 100 dolarů v průměru...

...což možná nevypadá až tak špatně 100d za noc, ale 50% i 200d objem turnajů v PLO jsou poměrně optimistická čísla a prostě cashka vyjde mnohem lépe.
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      V tomhle s tebou musím naprosto souhlasit - jediný hratelný turnaj je prakticky ta 10k gar/33, kterou navíc můžu v klidu dohrát a jít relativně rozumně spát...
      Dám teda na tvoje doporučení a budu rozvíjet hlavně cash schopnosti.
      Něco už mám taky odehráno, takže od nuly začínat nebudu...hlavně musím zlepšit koncentraci - většinu session hraju dobře, ale potom přijde blikanec, kdy sám vím, že to hraju naprosto tragicky, ale i tak v té hře pokračuju - z této hry bych mohl z fleku zaspamovat sekci winnings by folding :) To bych viděl jako jeden z prvních cílů, který mi zároveň přinese solidní zvýšení winrate
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, taky tě vítám a je fajn, že budeš mapovat svojí cestu v blogu!

Musím souhlasit s příspěvkem LetMeTiitU, nicméně určitě nebude na škodu si zapnout ke cash game Ománii33 nebo rebuy 3,3, který se hraje ve stejnou dobu, protože tyto dva turnaje jsou velice výhodný.

Co děláš za práci? Je fajn, že time management dokáže způsobit to, že se dá zvládat spousta věcí :)

Nemáš na stárech nick hlawac15 s avatarem sparty? :D

Jinak já jsem z Libu :)
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      oficiálně se moje pozice jmenuje SW konzultant :-D takže testuju nové verze, spolupráce s vývojem, školím zákazníky...
      jj presně ten nic mám:) takže počítám, že jsme se někde potkali...

tak to je vynikající, stejně jsem se chtěl časem domluvit na nějaké formy couchingu/konzultace takže by to šlo i offline :) btw, co ty a OFCP? ;)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Tak to máš zajímavou práci :)

Teď se přiznám, že nevím, co znamená OFCP. Domluvit na couchingu se určitě můžeme :)
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      open face chinese poker :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Tak s touto variantou hry ještě nemám zkušenost, ale určitě to bude zábavný, když je to takový hit :)
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      jj je to hodně zajímavý, takže určitě doporučuju zkusit :) nám to ukázal Bucho a taky to hrozně chytlo mladou, takže hrajeme prakticky každej den :-D spíš ji musíme ukecávat, že hrát nechcem, protože chceme se spolubydlou dát online session :-D
    • Dasja0
      Dasja0
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 2
      Ahoj, v září/říjnu nastupuju do Liberce na školu. Jsem k dispozici, kdybys chtěl někdy potrénovat HU nebo projet nějaký hand-histrorie. Rád bych se v omaze zlepšil. Kdyžtak skype:
      kuba.dash

jinak GL .)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Když je na to samá chvála, tak to s přítelkyní zkusím :)

Koukám, že z Liberce se stane centrum hráčů Omahy, což je fajn!
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      Dasja: určitě nějakou session můžeme dát...budeš bydlet na kolejích (Harcov best:) ))? Objevuju se tam pořád celkem pravidelně...

sám znám ještě jednoho omaháře(nebo omahistu?! :-D ), takže by šlo dát i live session CG...:)

Včerejšek byl ve znamení nalítávaček a nevytáčení...set do setu a hlavně několik FH do lepšího FH...flushe už se učím pokládát, u FH mi to ještě dělá problémy - musím na tom zapracovat, jinak mě to bude stát zbytečné BI...

na spravení nálady jsme dali chvilku chinese... -120 bodů a mohl jsem jít v "klidu" spát :-D teď mě napadlo, že bych měl dát nejdříve pár her v tomhle, ať vím, jakou mám točící formu :)
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      musím zase něco malého vyplodit, abych si pořádně uvědomil chyby které stále dělám...

ze všeho nejdůležitější - MINDSET...o víkendu jsem měl vyloženě blbou náladu na hru, ale i když jsem si byl moc dobře vědom, že hraju blbě, tak jsem stejně hrál a hrál, registroval se úplně zbytečně do turnajů před koncem late regu atd...

každopádně udělat chybu není špatná věc, pokud se z ní dokážu poučit...kvůli tomu jsem si dal 2 dny oraz, prošel si v klidu HH, abych si potvrdil, že hraju zbytečně moc kombinací a zbytečně agresivně...

dost jsem osekal 3 bet range a zatím si nemůžu sstěžovat - největší přínos vidím v tom, že se dostávám do mnohem méně složitých rozhodnutí(např 2 nizke pary, nizka FD apod) a celkově se mi hraje mnohem víc uvolněně.

na konci měsíce musím udělat nějaký report, ať jsou k dispozici nějaká čísla
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      Musím si nalít čistého vína(i když ho piju max s colou :-D )...výsledky za ty 3 týdny, které jsem odehrál v srpnu opět mluví pro mé původní plány - věnovat se hlavně MTT omaze...jde mi o to, že na cashce mám obrovské sklony k tiltu...stačí jedna dvě blbé hry a už se vezu:( ( Nejhorší na tom všem je, že si ve hře uvědomuju, že dělám chybu/nevím co budu dělat na dalších street, ale i tak to tam nakonec pošlu...teď mě nekamenujte, ale malinko pošilhávám po FL cash(už jsem ji kdysi hrál)

cash game PLO25 cca 10k hand / -250$
      turnaje PLO cca 100-120 / +1200$

cíle na záři: trefit WCOOP :) :-D
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Je škoda, že máš sklony k tiltu. Turnaje jsou fajn jenom se jich nehraje moc najednou, takže je třeba to něčím doplňovat. Kolik hraješ stolů naráz?
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      Zdravím těch pár lidí, co sem ještě zajdou...
      od posledního příspěvku už uběhl pořádný kus vody, až se hanbou propadám, ale vše má svůj důvod. Po konci posledního WCOOP se sešlo pár událostí v RL (dobré i ty špatné), díky kterým jsem musel vybrat prakticky celý BR a použít jinde a do toho přišlo něco jako podzimní krize středního věku :-D , takže za ten skoro 3/4 rok jsem odehrál asi 10 turnajů stylem všechno nebo nic:) (takže po 5 minutách out). Každopádně poslední dobou mě pomalu ale jistě začali svrbět prsty, takže jsem zavzpomínal na staré časy a začal přemýšlet, že se do pokru zase ponořím.

Kvůli práci se nemůžu moc věnovat mtt(můžu hrát prakticky jen ty, které začínají mezi 16-19), takže když jsem se rozhodoval, omaha byla jasná volba. Rozhodl jsem se nikam nepospíchat a nedivočit, takže jsem si dal na rozehrání zoom2 a teď jsem přešel na zoom5.
      Hra mi celkem sedí, prakticky stačí nedělat kraviny a hrát ABC a rybičky se vysypou sami. Zvlášť se vyžívám v chytání AAxx, pže dost hráčů má minimální hodnotu 3betu, takže mi prakticky řeknou, co mají za karty. S tím souvisí i to, že se naopak svoje AAxx snažím nepřehrávat a hraju je spíš lehce pasivně(samozřejmě že s AATJds to tam budu cpát po lopatách). Tak uvidím, jak to bude pokračovat dál.

Nechci si dávat žádné cíle ohledně volume, plány se u mě mohou změnit během pár chvil, ale reálně bych měl odehrát cca 30 hodin měsíčně na 2 stolech(zatím nechci přejít na autopilota), což vychází na cca 15k hand.

Dále si občas k session pinknu mmt s buyinem do 5$, hlavně omahové, takže musí přijít nějaký pěkný run:)

Cíle do konce června:
      :diamond: propojit si pracovní a home počítač, abych si mohl projíždět handy, když se nudím v práci
      :diamond: postnout min 20 hand do HJ (už teď jich mám požehnaně, takže stačí překonat lenost)
      :diamond: nahrát celkem 15k hand na zoom5(aktuálně cca 7k)
      :diamond: bojkotovat poker s kamarády - neznám snad nic, co by bylo víc -EV, než jít hrát rebuy za 50, když se nikomu nechce zagamblit a jen se čeká na top10
      :diamond: efektivněji si řídit čas
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Registrace: 04.06.2012 Příspěvky: 895
      Gl ;) dufam ze si najdes cas na hru a bude ta to bavit
    • hlawac
      hlawac
      Bronz
      Diky,chut celkem je,s casem to bude horší...az do neděle budu mimo PC,tak uvidím jak to půjde,ale těch 30hodin bych odehrát mel stihnout