BLOG: $100 -> $10k - Wexxik

• Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      Registrace: 01.08.2013 Příspěvky: 93
      Zdravím vás přátelé,

z části se připojuju do Cornieho výzvy. Jen začínám se 100 místo s 50. ale je to jen kvůli mému pokoji, když na začátku budou ztráty :)

Abych se představil jmenuju se Marek, je mi 20 a jsem z Brna, o poker sem se začal zajímat asi před 3 týdnama. Kromě pokeru se věnuju sportu, mám rád elektrický věcičky, holky, zábavu a tisíc dalších věcí, podobně jak miliony puberťáků v mým věku :D

Poker mě i za tu velmi krátkou chvíli opravdu velmi zaujal a tak po prvním prohraných +- 30 dolarech na PS, jsem zjistil že vydělat nějaký peníze asi nebude taková brnkačka jak sem si myslel :s_cool: pustil sem se teda do studia a přitom objevil i pokerstrategy.com, vzhledem mě hnedka zaujal jako seriozní web a tak jsem se zaregistroval a už tu nasávám moudrost.

Přečetl jsem si první články co doporučoval Cornie, zaregistroval se na WH vložil $100 a dne 13.8 začal - plán opět nulový. Po asi 100 handách jsem byl v $4 v plusu což se během příštích 500 handách obrátilo na -2,88. Velmi dobře ale vím proč. Netrpělivost, přílišné riskovaní a neschopnost zahodit karty mě v případech jako 88 kdy na boardu ležely samé vyšší karty dostaly do mínusu.

Proto jsem si udělal plán podle kterého se na začátku budu řídit
      - hrát preflop přesně podle tabulky
      - být schopen zahodit pocket páry když na flopu nepříjde set
      - nehrát mimo pozici se slabými či průměrnými kartami
      - dodržovat BRM (systém stejný jen 25 BI na další stupeň jen na začátku budu postupovat na NL4 až na $150)
      - pokud v pozici nemám co dělat (nepřišli karty na board, nemám dostatečné odds nebo pot odds atd...) tak bank zbytečně nedotovat

Stanovil jsem si par cílů na příští týden:
      - odehrát týdně alespoň 2000 hand
      - dodržovat pravidla popsaná v článcích a výše
      - každý den něco přečíst
      - zapojit se zde do fóra

Dlouhodobé cíle:
      - dokončit výzvu :)

Tot asi k prvnímu blogu vše tak sportu zdar a mějte se famfárově :)
  • 11 odpovědí
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Ahoj,

vítám tě na Psgy. Určitě jsi udělal +EV rozhodnutí, je to tu super :s_thumbsup:

Jelikož jsi úplný začátečník, tak bych ti poradil pár věcí:

1) Nesoustřeď se na to, jestli jsi vyhrál 4 dolary, ale pak jsi skončil -2. Hlavně to nepozoruj během session, k ničemu to není dobré. Na výsledek se třeba podívej po session. A když skončíš +10 BI, neznamená to, že jsi hrál dobře. Naopak pokud skončíš -10BI, neznamená to, že jsi hrál špatně. Po každé session se na tu session musíš zpětně podívat a zhodnotit, jestli jsi hrál dobře a jen měl bad run, neboj jsi hrál třeba špatně a měl hotrun.

2) Stanov si stop-loss limit !!!

3) Obrň se trpělivostí. Bez toho se prostě nehneš :f_p:

A GL u stolů :s_love:
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Registrace: 04.05.2012 Příspěvky: 201
      Zdar
      jsem rád že tu potkávám dalšího Brňáka :f_biggrin: , určitě ti jako začátečníkovi doporučím více studovat než hrát, pravidelně navštěvovat úterní coatchingy Twinna, které jsou hodně EV+ a shlédnout i jeho základní videa.
      Hodně štěstí u stolů.
    • Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      Dandiiik: Jo to už sem pochopil že moc se soustředit na peníze přímo při session je naprd :) ) včera sem dostal myslím pěknou lekci :)

stop-loss limit to myslíš jako že když ten den prohraju třeba řekněmě 5BI že mám skončit ? :)
      Dneska chci projít včerejší session tak uvidíme jak jsem hrál, určitě se podělím o některé mé husarské kousky ze včerejšího večera :) )

Kalkulater: To je super, můžem zajít na pivo někdy a pokecat :)
      určitě na coatchingy zavítám díky za tip :) )
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Jojo. Nastavíš si stop loss na 3BI třeba a když to prohraješ, tak si dáš minimálně přestávku. Je to proto, protože když se nedaří a třeba to ani není tvojí vinou, tak má člověk tendenci tiltovat, hrabat ztráty zpět a tím pádem hrát úplně na ho.no a většinou prohraje ještě víc :)
    • Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      Díky, budu se snažit ten stop-loss dodržovat :) Tady se chci podělit asi o nejhezčí handu včerejšího dne jen si myslim že na turnu je špatně zahraná, co vy na to?

IPoker No-Limit Hold'em, $0.02 BB (8 handed)

CO ($2.02)
      Hero (Button) ($5.13)
      SB ($1.82)
      BB ($2)
      UTG ($2.65)
      UTG+1 ($1)
      MP1 ($0.97)
      MP2 ($2.04)

Preflop: Hero is Button with 10, 9
      5 folds, Hero raises $0.08, 1 fold, BB raises $0.22, Hero calls $0.16

Flop: ($0.49) 8, Q, 10 (2 players)
      BB bets $0.49, Hero calls $0.49

Turn: ($1.47) J (2 players)
      BB checks, Hero checks

Tady si myslím, že jsem měl betovat jak divej

River: ($1.47) K (2 players)
      BB bets $0.54, Hero raises $4.40 (All-In), BB calls $0.73 (All-In)

Total pot: $4.01

Results below:

Hero had 10, 9 (straight, King high).
      BB had A, Q (straight, Ace high).
      Outcome: BB won $3.75
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Jaké používáš open raise sizing? Na BTN 4BB mi přijde zbytečně moc jelikož na té pozici by si měl mít nejširší range, v dlouhodobém hledisku budeš přicházet o dost BB. Na T bych betnul 1-1,2 pro value z Qx a na R bych šel pouze call.
    • Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      zatím mam začateční raise na 4BB :)
      myslím že tím betem na turnu bych ho donutil k foldu... ikdyž kdo ví :)
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      přidej si mě do přátel ať ti to tu nespamuju :D
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Wexxicek původně napsal
      Tady se chci podělit asi o nejhezčí handu včerejšího dne jen si myslim že na turnu je špatně zahraná, co vy na to?
      Do HJ fora s tím...
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      hej hej, :) ahoj a vitaj v blogovej sekcii.

Pekné intro, budem držať palce, nech sa ti darí dodržiavať vytýčené ciele.

A ak sa v Brne bude plánovať nejaké pivo, tak som IN. (ale len v prípade, že to bude najskôr až o taký mesiac, dovtedy nebudem v Brne bohužiaľ) :s_cool:

GL!!
    • Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      Po několika dnech sem přidávám příspěvek který bude stručný.

Mé ego utrpělo nejeden tvrdý hák a několik directů a momentálně se potupně schovává... :D Ano jsem RYBA :f_cry:

Můj výsledek je asi 48 ztracených dolarů za 5 dní... :)
      Dnes už jsem nehrál zlepšil si náladu, koukl na nějaký serialy a válel se. k večeru jsem si sedl k PC projel si poznámky par statistik a zjistil jsem, že jsem dělal všechny ty začátečnické chyby, o kterých jsem již několikrát četl.
      Přidám jen malý výčet

:diamond: Hrál sem příliš mnoho hand
      :diamond: Často sem sklouznul k blafům pokud mě flop netrefil
      :diamond: Příliš jsem riskoval a upínal se na draws a s tím i přecenoval své handy
      :diamond: Rychle sklouzl k tiltu a snažil se své peníze dostat zpět
      :diamond: Po flopu jsem často nevěděl co dělám a proč to dělám
      :diamond: Hrál jsem moc stolů na to abych stíhal přemýšlet
      :diamond: a v poslední řadě jsem při hře téměř VŮBEC NEPŘEMÝŠLEL!

To se projevilo na mém bankrollu i nervech.

Stanovuji si nyní tedy nová pravidla:

:heart: Do odvolání budu hrát pouze jeden stůl psát si u něj pilně poznámky na všechny své protihráče a tyto poznámky systematicky uchovávat kdykoli k nahlednutí.
      :heart: Budu trpělivost sama, na handu si počkám klidně hodiny. Ve škole jsem často zvládal hodiny nedělat nic tak nevím proč bych to nedokázal v pokeru.
      :heart: Nebudu blafovat. (C-bety proti nitkám by se dali brát jako výjimka).
      :heart: Na hru se budu soustředit.
      :heart: Budu hrát jen takové handy které za to stojí.

Plán na další týden:

:spade: Znovu projet základní články pro SH
      :spade: Dodržovat výše stanovená pravidla a být maximalně disciplinovaný
      :spade: Snažit se

:club: Hrát tak abych z toho měl radost :s_grin:

Mějte hezký týden a u příštího příspěvku AHOJ :)